Manufacturen. FEUILLETO J\T STEVEN EN ZIJN PLEE6Z0 0N. -A- D "V EETB 3ST" TIE IN". Ondertrouwd: TE KOOP: WATERFILTERS, TE KOOP. kelentot ze de storm veltof de bijl ze laat plaats maken voor jeugdige plantingen. Ja, dikwijls verbaast het ons, dat de lente den ouden boom nog zoo schoon tooit en zooveel doet beloven. Gelukkig wie zich daardoor laat opwekkenom niet intesluimerenmaar werkzaam te blijven. De natuur rust nooit, al schijnen de vallende bladeren van werkeloosheid, of de dorre takken van een ge ëindigd leven te spreken. Zoo mag ook het leven in ons niet ondergaan, al worden de leden stram en al dekt het sneeuwwit den kruin. Maar wie daar nog in de lente is, hij vooral ver- meerdere zich het vermogenom de toekomst gerust en blijde tegen te treden en vergete het niet, wat dezer dagen ons ook weder daarbuiten doen opmer ken, dat wat daar ontkiemt en groeit, niet maar voor zichzelven leeft, maar om de vreugde, het voedselde kracht en het leven van anderen te worden. Maart 1831 nabij Philippine een stout stuk bedreef, door onder 't geweervuur der Belgende vlag van een aan den grond geraakte en door 'tvolk verlaten sloep te gaan halen en die al zwemmende aan boord van de kanonneerboot terug te brengen. Destijds werd Hobein gedecoreerd met de Milit. Willemsorde; later verkreeg hij nog de broederorde van den Ned. Leeuw en nu heeft hij van Z. M. den Koning-Groot hertog de zilveren medaille van de orde der Eikenkroon ontvangen, die hem door den kommandant der te Vlissingen gestationneerde kanonneerboot „Hydra", namens den Koning, is op de borst gespeld. De oude man slijt nu in vrede zijn dagen te Vlis singen, na gepensionneerd te zijn als opperstuurman bij de Marine. Van wege de burgeiij van Vlissingen is Hobein Zaterdag onder feestelijke manifestatie een fraaie zil veren beker vereerd, met het inschrift op den voet „Jacob Hobein, 19 Maart 1831—1881. Ingezetenen van Vlissingen." Of dat nu een practisch geschenk is? Zeker als Vlissingen zorgt, dat de goede man niet altijd op een ledige beker moet kijken. NEDERLAND, Dinsdag aanstaande zal dhr. B. H. Heldt, uit Amsterdam, in „de Prins van Oranje" alhier, eene vooidracht houden over de vraag: wat de werklieden zelve moeten doen oui hunnen toestand te verbeteren en wat van andere zijde behoort gedaan te worden met hetzelfde doel. Wij verheugen ons, dat de flin ke spreker, wiens naam onder onzen arbeidenden stand zulk een goede klank heeft, ook hier wil op treden en wij wekken onze arbeiders dringend op deze voordracht te gaan bijwonenwaar zij zeker veel goeds in aangenamen vorm zullen hooren en een en ander opzamelen wat ook hier te stade komen kan. Te Vlissingen is Zaterdag een eigenaardig herin neringsfeest gevierd, waarvan de oud-zeeman Jacob Hobein 't voorwerp was, dezelfde die op den 19 BUITENLAND. De berichten uit den Transvaal spreken van vrede. De Boeren schijnen de voorwaarden der Engelschen aangenomen te hebben en zoo zou dan de oorlog geëindigd zijn, altijd wanneer de Engelschman hen niet bij den neus heeft en later zijne ware bedoelin gen laat blijken. Voor het oogenblik is het bloed vergieten gedaanlaat ons daarover ons verblijden. KERKNIEUWS. Dhr. Winckelpred. te 's-Gravcnpoldcrheeft voor het beroep naar Alkmaar bedankt. Dhr. E. Van IJsendijk, pred. te Kattendyke, is als zoodanig beroe pen. te St. Aaua ter Maiden. (Eene Schetn: uit het Tijdvak tusschen 1650 en 1680.) van A. C. W. STAKING. VIII. De ondernemingwelke men voorhadwas hachelijk, want men kon' hij de Munsterschen de hardnekkige verdediging vooruitzien van eenen arbeid, waaraan zoo teel roems gehecht was, als hij beleid gevorderd haden wiens beloouing zoude zijn het bezit eener sterkte, thans ten voormuur van Nederland strekkendedoch als danomgekeerdden Munter- .-chen daar toe zullende dienenof, tenminstecïen- zelven kunnende helpen, om goede voorwaarden bij eenen vrede te bedingen. Vuiige smeekingen rezen des tot den Hemel, bij de openbare godsdienst, welke, zoo veel de omstan digheden in de vesting gedoogdenaldaar op Zondag den eersten van Wijnmaand 1673 plaats had. Ieder krijgsman werd nogmaals ernstig daarbij vermaand, zijn' eed en plicht gedachtig te blijvenals het be slissend uurvoor de poging tot ontzet bestemd zoude slaanen allen namen het vaste besluitom te overwinnen of te sterventoen o vreugde Cfods Alvermogen de zegekroon zonder strijd, aan de belegerden en de door hem verbeide ontzetters schonk Keeds in den morgen van dien dag woei bet hevig uit den oosten. De wind nam onophoudelijk toe. Hjj dreef het meer der overstrooming al hooger en hoo ger voor zich heenen de dam in het bedde van den Vechtstroom, door een'vernielenden golfslag gebeukt, ving eindeljjk aan hier en daar te scheuren. Al wat meuschelijke kracht vermochtwerdmet wanhopige inspanning, door den vjjand aangewend, om aldaar een volkomen doorbraak te verhoeden; maar ook elders begon de dijk aan 't geweld van het klotsend wateronder 't rustloos voortrazen van den storm toe te gevenen ten laatste horst de gestuwde plasmet vervaarljjk gebulderop drie plaatsen tevens zjjne grenzen uit; houderden van menschen en de geheele schans Spjjt-Koeverden in zjjnen afloop me deslepend! (Wordt vervolgd.) A. VEEHAGE en W. B U IJ S. Goes, 24 Maart 1881. Algemeene Kennisgeving Voortzetting1 der Ver- kooping- van Manufactu ren in het Café „Hart man", te Goes, op Zater dag-, 26 Maart 1881; des avonds te 6 uren. ME VOS. Geldersch en Amerikaansch ge droogd en gezouten SpekHam en Vetwaren. AlsmedeKaasVisch en Kruidenierswaren, alles tot de meest concurreerende prjjzen hjj M. GOOSSENPapegaaistraat C 93. Heden overleed te Botterdam in den ouderdom van 33 jaar mjjn geliefde Zuster Catharina l'rins. Rotieedam, 24 Maart 1881. J. J. PRINS. Algemeene Kennisgeving. De oildergeteekende biedt zich aan tot het zuiveren en schoon maken van A. J. A. LEGERSTEE, Nieuwstraat. 1450 zware Esschen en Elzen MUTSAARDS. Adres: J. REIJER- SE, Molendjjk, Goes.

Volksblad | 1881 | | pagina 2