Boereninspan, ADVEBTElfTTIBlSr. B E RICH T. Uit de hand te Koop: een Smederij OPENBARE VERKOOPING A I L F It, L E I. De strenge koude, die sommigen vermaak, maar zoo velen groote ellende aanbracht, heeft eenige arme kerels te Londen aan een zeer eigenaardige brood winning geholpen. Zij verdienden namelijk den kost met menschen reddenen dat werk was zoo moeilijk niet, als men oppervlakkig denken zou. Zij gingen op de vijvers, waar duizenden bezig waren met schaatsenrijden, en maakten hier of daar met bijlen of door het strooien van zout, zwakke plekken of gaten in het ijs. Tegen donker trachtten FEUILLETON. STEVEN EN ZIJN PLEEGZOON. (lüene Schets.: uit het Tijdvak tusschen 1650 en 1680.) van A. c. w. STAKING. li. Ruim acht dagen had zulks geduurdalsop een' avond, Wouter verscheen, en hem zeide, dat hij, Stevensooms krankheid vernomen hebbendevan zijne ouders verkregen hadomgedurend dezelvehem dagelijks een paar uur gezelschap te mogen houden en hij zou' nuindien 't den zieke genoegen konde gevenhem uit een goed boek iets voorlezen. Het gastje harl oordeel genoeg, om niet te klap pen, hoe weinig niiuzaam hem deze vrijheid, na lang dringenwas verleend. Het bewijs van zijne genegenheid werd dies met dank ontvangen. Eiken dag kwam hij uu stiptelijk zijn voorlezerspost waar nemen en de gesprekkenwaartoe het gelezene aan leiding gaf, trokken den reeds bestaanden baud van onderlinge toeneiging nog sterker aan ook hadden zij een zeer gunstige werking op het hart van Wou ter, en lieten indruksels bij dezen na, welke nimmer werden uitgewischt. Eindelijk bevond zich de goede Steven hersteld. Dit was in de herfst van 'tjnar 1665; toen een plotselijk staatsonweerinzonderheid over de ooste lijke gedeelten van ons Vaderland, losberstte. Terwijl aan den eenen kant het ijverzuchtige En geland ons beoorloogde, trad, aan den anderen, de woelzieke Bisschop van Munsterals vijand, onder het nietigste voorwendsel, over 's Lands grenzen, waar dezelve aan zijn grondgebied en het Bentheimsche paalden. zij dan op de een of andere wijs schaatsenrijders naar die plekken te lokkenen als de ongelukkigen er door zakten en wanhopig lagen te spartelenkwa men zij onmiddellijk toeschieten en haalden hen er uit. Natuurlijk werden zij door hun bibberendemaar dankbare slachtoffers ruim beloond en op die manier maakten zij een goeden dag. KERKNIEUWS. Door het kicscollegie te Wilhelminadorp is nu reeds tot predikant gekozen den heer De Heer, candidaat te 's-Hage, die later als zooda nig zal worden beroepen. Het krijgsvolk, door hem aangevoerd, ontving geen geregelde soldijen moest zich zelf door plun dering en geldafpersing betalen. De soldaat bleef dan ook niet in gebreke zulks dadelijk in het Over- ijsselsche te doenenals ook Ootmarsum door zijnen gemijterden Aanvoerder ingenomen, en de omliggen de streek met roof en brand bezocht was, mogt de woning van Harmen het geweld niet ontsnappen. Een troep Munterschen sloot dezelve ineer man en vrouw hnnne personen of iets van het hunne konden redden. Na de plundering van 't geen voor de hand lag werden zij door de groofste gewelddadigheden ge dwongen, alles, wat ergens van waarde op verbor gen plaatsen schuilen mogtvoor den dag te brengen en af te geven. Maar dit was niet genoeg! bij den ruwen hoop bleef het vermoeden over, dat zij nog meer verscholen hieldenzij staken daaromals zjj de woning verlietenden brand in dezelveen de beroofden blevenbijkans naakt uitgeschud en geheel bewustloos, op den grond van het woonvertrek lig gen terwijl de soldaten ook de paarden uit den stal en het horenvee uit de naburige weide medevoerden. Onvermjjdelijk zouden de mishandelde menschen op het gruwzaamst zijn omgekomen, was niet Steven aangesneld. Zijn jonge vriend Wouter bevond zich, toen deze ramp zijne ouders overkwamin de streek van Tubbergenter uitvoering van een' last, hem door zijn' vader opgedragenen de heide dienstbo den uit het huis hadden middel gevonden, om, bij den aanvang der plundering, te ontsnappen, en het wijde veld in te vlugten. Maar Steven, de vlam uit zijn bunrmans dak ziende opgaanvloog dadelijk ongeroepen derwaarts. (Wordt vervolgd.) De uitgev. r maakt hekenddat hij besloten heeft, om Advertentiën, als: geboorte-, huwelijks-, verja- rings-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigin gen niet meer dan acht regels beslaande, voor den geringeu prijs vsisi 25 cents te zullen plaatsen, opdat een ieder daarvan gebruik zal kunnen maken. Door het groote debiet van dit blad en dewijl ieder het in bezit houdt, is het buitengewoon geschikt voor bovengenoemde aanbieding. H. den overleed onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder Mariil Groeneweg, weduwe van W. Tem perman. in den ouderdom van 70 jaar en ruim acht maanden. Namens KinderenBelmwdkin- deren en verdere familie. JACs. TEMPERMAN. Goes, 30 Januari 1S81. Heden, 26 Januari, overleed te Amsterdam, na een smartelijk lijden onze geliefde Broeder Jo hannes Petrus Hartiniis De Wijs, in den ouderdom vau 40 jaar. P. DE WIJS. G. DE WIJS - Verbeek. Eenige Teennis gevi n g. Heden overleed onze geliefde Moeder Jannetje De Jonge, we duwe van Marinus Siervogeï. in den ouderdom vau 72 jaren. Diep bedroefd staren wij haar na. Namens de Kinderen goes, G. SIERVOGEL. 30 Jan. 1881. M. SIERVOGEL. J. SIERVOGEL. met vele goede Gereedschappen, in de Korte Vosstraat te Goes. Te bevragen bij de Wed. A. Van ue WEERT, Korte Kerkstraat. ten overstaan van den Oud-Griffier Mr. V. J. A. VAN DAM, op Vrijdag, 18 Februari 1881, des voormiddags te 9 uren precies, ten verzoe ke van den eerzamen Jacob Blok, op de hof stede te Krabbendijkevan EENEN KAPITALEN EN EXTRA FRAAIEN bestaande uit: 10 extra fraaie schoone Paarden waarbij nog zal geveild worden een zeer fraaien Dekhengst, zijnde voslier, oud 4 jarenzeer mak in het tuig voorts 30 stuks uitmuntend Hoornvee, SchapenEenden Hoenders, Hond en Ketting; eindelijk uitmuntende Landbouwgereedschappenwaaron der vele nieuwe soorten, Melkge rei HooiStrooMangelpenen en voorts alles wat tot een zeer fraaien en completen Boereninspan behoort. Informatiën zijn te bekomen hij den Verkooper en ten kantore van Mr. P. J. A. VAN DAM, Goes.

Volksblad | 1881 | | pagina 2