eene Stalhouderij Herberg en Winkel, SI I ADVlBTEE"TIElsr. van 25 cents ONTVANGEN: KATOENWOL ONGEBLEEKT KATOEN. Wed. J. RISSEEÜW. BOOMGAARD TUINGROND, Z P ft ft T- van de brandweer. De bleeding bestaat uit een dik ke stof, die uit slechte warmtegeleiders bestaat. Was, linnen, gecomprimeerde wol, kool, slakkenwol en dergelijke zijn de beschuttende stoffen. Het dikke wol len pak is van buiten bestrekendikmet lijm, roode oker en zwavel, welke bestanddeelen innig zijn vermengd. Het hoofd is gedekt met een metalen helm, die een dik stuk glas bevat, van waar een buis afhangt, die met natte stukjes spons is gevuld. Van onderen is die huis met fijne gaatjes open, waardoor de lucht binnendringt, gezuiverd en afge- koeld°,wordt. De toestel schijnt voldaan te hebben. De .uitvinder149 Aven. B. New-York, geeft gaarne nadere inlichting. Zuurkool moet, inden winter, als er geen groen is een uitmuntend kippenvoer zijn. Om dit goedkoop te verkrijgen, worden de koolbladen opzettelijk daarvoor gekweekte kool of de bladen die na den oogst der sluitkool overschieten in steenen bakken of houten vaten gelijkmatig vastgestampt en goed bedekt, waarna men ze laat staan om te gisten. Binnen korten tijd zal men dan een zuurkool hebben, die driemalen per dag bij het andere voed sel aan de kippen moet worden voorgezet en een uitmuntende uitwerking heeft. Rauw, of nog beter, gekookt, eten zij het met graagte en zij varen er zichtbaar wel bij. Het is veelvuldig geblekendat het ledergoed in stallen, door de amoniakale dampen, betrekkelijk spoedig scheurt. Vet of olie helpt niet voldoende, maar eene bijvoeging van glycerine, en daarmee in gesmeerd, beveiligt het leder tegen scheuren. Bloemengeur heeft meer werkelijk practisch nut dan tot nu toe algemeen geloofd werd. Men meende dat hij geen invloed oefende op de verbetering der lucht en de onaangename dampen alleen onmerkbaar maakte, zonder op de chemische bestanddeelen der lucht te werken. Maar eenigen tijd geleden heeft men ontdekt, dat bloemengeur de zuurstof der lucht in ozoon omzet en daardoor de lucht gezonder en versterkender maakt. De proevenmet verschillende etherische oliën ge nomen, hebben aangetoond, dat lavendel-, laurier-, kruizemunt- en venkel-olie het meeste ozoon ont wikkelen, terwijl dit bij anijs- en thym-olie minder het geval is. Bloemen zonder geur hebben natuurlijk zulk een gunstige uitwerking niet. Het is daarom aan te be velen voor bewoners van moerassige streken en plaat sen waar een minder aangename lucht heerschthun woningen zooveel mogelijk met welriekende gewas sen te omgeven en die met zorg aan te kweeken. Ongelukken, Dwaasheden, enz. In de dierentuinen te Antwerpen en te Hanover zijn de apengebouwen verbrand en eene menigte apen van allerlei soort in de vlammen omgekomen. Op heide plaatsen is men echter verzekerd, dat de apen van allerlei grootte daarmede niet uitgestorven zijn en datals men er daar ter plaatse niet genoeg vindt, de wereld nog apen genoeg telt, om tal van ap6nhuizen te vullen. KERKNIEUWS. Te Rillaud-Bath is als predikant beroepen de candidaat J. H. Gezelschap. Dhr. Van Gheel Gildemeester, predikant te Wilhelminadorp, heeft bedankt voor de beroepen naar Maastricht en Driebergen, en dat naar Dalfeen aangenomen. Bedankt voor het beToep naar 's-Heer Hendrikskindexen door dhr. Vermaas, pred. te Yerseke. Bedankt voor het beroep naar Borsselen door dhr. Van Selms, pred. te Nisse. Dhr. Van IJzendijk, pred. te Kattendijke, is beroepen te Bier vliet. BERICHT. De uitgever maakt bekend, dat hij besloten heeft, om Advertentiën, alsgeboorte-, huwelijks-, verja- rings-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigin gen niet meer dan acht regels beslaande, voor den geringen prijs te zullen plaatsen, opdat een ieder daarvan gebruik zal kunnen maken. Door het groote debiet van dit blad en dewijl ieder het in bezit houdtis het buitengewoon geschikt voor bovengenoemde aanbieding. eene nieuwe bezending Borduur-, Kousen- en Borstrokwol wit estramadura gewoon en best Groote Kade. Door buiteng'ewone omstandigheden uit de hand te Koop: met eene stalling voor 120 Paarden, benevens 64 Aren beplant met diverse Eruitboomen, alles aan elkander liggende in de Voorstad te Goes, en waarin sedert onheugelijke jaren het beroep van Koemelker en Vrachtrijder, met goed succes is en nog wordt uit geoefend en een ruim bestaan op- leverd zijnde de lokaliteit goed voor Logement interichteu; en waar bij met concent van den eigenaar in pacht kan volgen 2 Hectaren 70 Centiaren WEILAND, gelegen in den Poel bij Goes. Nadere informatiën en conditiën te bekomen bij den eigenaar en bewoner J. PEELS. V CSJ >s g! C J: O ft 5 5B Ê- ft 5 5B O O I tel a CSJ tel t=a »-=d ta tö fcö i=ü SÖ t=a

Volksblad | 1881 | | pagina 3