^ID^VEIRTIEIftrTIIElsL ONTVAEEN: J.J. eene Stalhouderij Herberg en Winkel, KATOENWOL; ONGEBLEEKT'KATOEN. Wed. J. RISSEEUW. BOOMGAARD TUINGROND, W E I L A ND, BRUINEBOONEN die rijk zijn en veel eigendommen bezitten. Die wer ken wilkan bier wel terecht. Voor den minderen man is het hier beter dan in Nederland, want er is geen onderscheid van rang of standallen staan hier even hoog in aanzien. Roggebrood wordt hier niet gegetenwel tarwebroodwat wij zelf hebben. Die genegen isover te komenkan gerust aan mij schrijvenik ben bereid de noodige inlichtingen te geven. Eu hiermede wil ik eindigen, in de hoop, dat gij allen voor mij zult groeten en dat de beste wenschen u vergezellen. Hospes CityStaat Jowa, Uio vriend December 1880. L. W. Dijk. ALLERLEI. Een nieuwe vijl voor hout en weeke metalen is in Engeland ingevoerd door den uitvinder Kirkwood te Loith-Walk. De vijl bestaat uit ongeveer 200 af zonderlijke stalen plaatjesdie door een ijzeren stang met elkaar verbonden zijn, welke midden door de plaatjes wordt gestoken. Deze laatste worden door een schroef aangedrukt. Deze vijl kan zeer gemak kelijk schoon gemaakt worden, door de schroef wat te vieren, en houdt het drie jaren vol, terwijl ge wone vijlen voor gelijk werk zeer spoedig aan scherpte verliezen. Dat het knellen van kousenhanden nadeelig is voor de gezondheid, vooral hij meisjes en vrouwen, is een bekende zaak. Door ringvormige samenpersing veroorzaken te nauwe kousenbanden drukking op de bloedaderen en zenuwen, waardoor krampaderknoo- pen en zenuwpijnen kunnen ontstaan. Om dit kwaad tegen te gaan, heeft men kousenhouders uitgevon den, die, om de taille bevestigd en aan de kousen verbonden, deze naar boven ophouden en alle knel ling voorkomen. Zij zijn van Amerikaansche vinding. (De Huisvrouw.) Onder de dagelijksche raadgevingen van Figaro komt er een voor, die in deze dagen te pas komt, nl. een middel om schoenen en laarzen ondoordring baar voor vocht te maken. Men moet daartoe twee ons gomelastiekaan kleine stukjes gesnedenin een pint (6 deciliter) lijnolie op een zacht vuur laten koken en er daarna een weinig witte was bijvoegen. Als men met dit mengsel zijn laarzen insmeertkan men gerust in sneeuw en mod der gaan loopen zonder vrees voor natte voeten. Of de laarzen er echter mooi van gaan glimmen, zegt Figaro er niet bij. Men kan nog dikwijls zeer lang holle boomen als goede vrucbtboomen behoudendoor de holte met steenen en klei op te vullenvan buiten gelijk te strijkenen dan met teer te besmerenteneinde te verhinderen dat de regen de laag afspoelt. Een eerbiedwaardig en reusachtig overblijfsel van oude tijden bezit de stad Laugleyburg in Herefords hire (Engeland. Daar vindt men een cederboom van 7 el omtrek, 107 voet hoogte, en een plek van 105 voet overschaduwde. Om den boom voor beschadiging te vrijwarenis elke tak van eenigen omvang met ijzeren roeden aan den stam verbonden. Een net werk van ijzer, waartoe 11ton ijzer is noodig ge weest, houdt die prachtige kroon bij elkander. Een eigenaardige begrafenis had onlangs in een dorp in Croatië plaats. Daar was een rijk landbou wer gestorven, die in zijn jeugd herder was en schapen had gehoed. Hij had in zijn testament be paald, dat aan zijn begrafenis ook zijn schapen zouden deelnemen. Aan dien wensch werd voldaanen toen hij naar zijn laatste rustplaats gebracht werdvolgde behalve zijn vrienden en verwantenook zijne kudde schapen het lijknatuurlijk onder geleide van den trouwen herdershond. KERKNIEUWS. Dhr. jRuijsch Van Dugteren, pl'ed. te Wcmeldinge, heeft voor het beroep naar Kruiningen bedankt. Dhr. Van Gheel GilcLemcester, pred. te Wilhelminadorpia be roepen te Maastricht. BERICHT. De uitgever maakt bekenddat hij besloten beeftom Advertentiën, als: geboorte-, huwelijks-, verja- rings-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigin gen niet meer dan acht regels beslaande, voor den geringen prijs van 25 cents te znllen plaatsen, opdat een ieder daarvan gebruik zal kunnen maken. Door het groote debiet van dit blad en dewijl ieder het in bezit houdt, is het buitengewoon geschikt voor bovengenoemde aanbieding. eene nieuwe bezending Borduur-, Kousen- en Borstrokwol wit estraraadura gewoon en best Groote Kade. Langevosstraat, koopt en verkoopt gedraag- de Schoenen, Laarzen enz. Door buitengewone omstandigheden uit, de hand te Koop: met eene stalling voor 120 Paarden, benevens 64 Aren beplant met diverse Fruitboomen alles aan elkander liggende in de Voorstad te Goes, en waarin sedert onheugelijke jaren het beroep van Koemelker of Vrachtrijderin et goed succes is en nog Wordt uit geoefend en een ruim bestaan op- leverd zijnde de lokaliteit goed voor Logement interichtenen waar bij met concent van den eigenaar in pacht kan volgen 1 Hectare 70 Centiaren gelegen in den Poel bij Goes. Nadere informatiën en conditiën te bekomen bij den eigenaar en bewoner J. I'EELS. Te Huur g-evraag-d: een Pakhuis of Bergplaats, liefst in het midden der stad. Adres bij den uitgever Terstond te Huur: een nette Bovenwoning met vrijen opgang. Te bevragen bij den uit gever dezes. TEGEN 1 FEBRUARI plaatsing voor een Heermet kost vrije kamer en slaapkamer. Adres bij den uitgever dezes. Er biedt zich iemand aan tot het Breien van Mans-, Vrouwe-, en Kinder-Borstrokkenalsook Kousen, Sokken enz. Adres bij den uitgever dezes. Tegen 1 Mei of vroeger te Huur gevraagd, om daarvan uitsluitend des Dins dags gebruik te kunnen maken eene gemeubileerde Benedenkamer. Brieven francolett. KHulppost kantoor te Heinkenszand. VOORHADDEN. puike in 't groot en klein, a 10 cent per liter (kop.) C. VAK ZWEDEN, St. Jacobstraat.

Volksblad | 1881 | | pagina 3