VOLKSE VOLKSBLAD. VBREENIGING VOOR VOLKSBELANGEN TE GOES. No. 52 1 8 73. 27 December. 1 €ent Advertentiën tegen 5 Cents per regel. VAARWEL - TOT WEDEEZIENS. DE C0-0PEMTIE VIERDE JAARGANG, Dit blad verschijnt iederen Zaterdag. De prijs per Jaar ƒ0,50. Franco per post n 0,80. Te voldoen in driemaandelijksche termijnen. Gewone Dienstaanbiedingen en ïfmiWt lamnnivr bewoneJJiensiaan ÈUlUlïlt. (^UIUHlm Dienstaanvragenworden geplaatste 10 Cents. Groote Letters en Afbeeldingen naar plaatsruimte. Be Advertentiën moeien Vrijdag vóór 12 uur bij den Uitgever bezorgd worden. Sedert vier jaren bestaat het volksblaadje te Goes en is hier ter stede in ieders handen. Ook buiten Goes heeft het een tal van lezers. De toename der advertentiën is echter oorzaak, dat het niet veel meer buiten die advertentiën kan bevatten dan een hoofdartikeltje. En die advertentiën wij kunnen ze niet mis sen, willen de kosten der uitgave gedekt worden. Van daar dat wij besloten hebben omten einde onzen lezers weer als vroegerruimschoots buiten en binnenlandsch nieuws, en berichten over nij verheid, uitvindingen en landbouw te kunnen me- dedeelenhet blad eene uitbreiding te geven. In de eerste plaats zal bet vergroot worden zonder dat de prijs voor Goes zal worden verhoogd. De lezers zullen dus voor hetzelfde geld eens zooveel erlangen. Maar bovendien zullen wij trach ten ook meer lezers buiten Goes aantewinnendoor voor een volksbelang bij uitnemendheid j onze ko lommen open te zetten voor de co-operatie. Over al in Nederland ontstaan co-operatieve vereenigin- genwinkel-, voorschot- en productief vereeni- gingenvereenigingen die trachten op een vreed- zamen weg het welvaren van den werkman te bevorderen en de vruchten van den arbeid te ver meerdereu zonder dat men de toevlucht behoeft te nemen tot de vakvereenigingen welker strikes (laveijen), zoo vaak èn arbeiders èn arbeidgevers onnoemelijke schade berokkende. Zoo zal ons blad van lieverlede een Nederlandsch blad wordenen toch ook haar Goesch karakter niet verliezenwaar ook de burgerlijke stand en de marktberichten van Goes er een plaats in blijven vinden voor de lezers van Goes en omstreken. Een viertal mannen uit verschillende streken van ons vaderlanddie met ijverde volksbelangen voorstaan, hebben ons hunne hulp toegezegd. Nog eene wijziging zal er plaats hebbende titel van het blad zal voortaan zijn Die naam moge bet met eere dragen. Samen werking moge het den arbeiders prediken tot stoffelijke en zedelijke verbetering van hen zeiven met vrouw en kroost. Samenwerking in huisgezinin staat en in maat schappij. Samenwerking ook in engeren zinwaar het met warmte de verschillende co-operatieve vereenigin gen aanbeveelthare oprichtiijg bevorderthare feilen aanwijst en haren bloei vermeldt. Toch zal het niet doof zijn voor andere volks belangen noch verzuimen nu en dan een woord van scherts en vroolijken kout te doen hoorendat den arbeider na lange uren zvvoegens een gullen lach ontlokt. Voldoet het blad aan al die beloftendan zal liet verdoopen van het kind het geen nadeel be rokkenen. Met moed treden wij dus een nieuw tijdperk binnen en vertrouwen daarbij op de voortdurende ondersteuning van onze Goessche lezers. Nederland. Goes. Hoeveel vrouwenen mannen wellicht ookzou den reeds niet den eersten steen geworpen hebbenop de onbekende moeder van het kindje, welks lijkje in de vest is geworpen

Volksblad | 1873 | | pagina 1