ADYERTENTIEN. OPENBARE VERK00PING OPENBARE YERKOOPING WOONHUIS EN ERVE, Gezondheid. Wie misbruik maakt van sterke drankenbenadeelt zijne gezondheid, verstompt zijn zedelijk gevoel en ver woest zijn eigen geluk en dat der zijnen. Een verouderde kwaal is niet of moeiclijk te genezen. Men raadplege dus den geneesheer eer het te laat is. Allerlei. De parijzenaars vermaken zich tegenwoordig met de beschou wing van een menschhond(of hondmensch?) Dit monster recht streeks uit Rusland gekomenis van top tot teen met haar begroeid en ziet er ongemeen vervaarlijk uit. Zijn ge laat is nauwelijks te onderscheidendoor de lange grijze haren die van zijn kruin over zijn voorhoofd en zijn wangen hangen en met een zwaren baard ineen loopen. Door vorm en voorkomen doet hij het meest aan de „gorilla" denken, doch zijn ruwe, grove slem gelijkt op het ge blaf van den dog. Al knorrend en brommend vertoont het monster zich aan het publiek. Een scherpe tegen stelling met hem vormt zijn zoontje Fedor, een kind met een melkwitte huid, waarop zich echter reeds hier en daar blonde haarlokjes vertoonen. De bevallige glim lachjes en kushandjes van dit knaapje stelen het hart der toeschouwers. (Purm. Ct.J Burgerlijke Van 5 - Stand Stad Soes. 12 December 1873. Ondertrouwd. Den 11, Eredrik Willem Stoever23 j., jm., met Maria Bak, 21 j., jd. IxCllUWd. Den 11, Gijsbertus Hendrikua Leyssen, 23 j., jm., met Jacoba Almekinders, 23 j., jd. Geboren. Den 6, Machiel Johannes, z. v. Pieter Marinas Zand boer en Maria Levina Bonman. Den 8, Willem Hendrik', z. v. Pieter Marinas Magielse en Elisabeth Robijn.Den 11, Benjamin, a. v. Adriaan Kwaak en Rachel Jacoba den Boer. Maria, d. v. Jan Rijn en Maria Kooman.Den 12, Alida Jacomina, d. v. Ger- rit Schmidt en Jannetje Romein. Overleden. Den 7, jan, 2 j., z. v. Cornelia Linthout.Maria, 3 j., d. v. Johannes Hnbertus Jacobs en Elisabeth Dirkse. Den 8, Geraardt de Jonge, 69 j., manvau Elisabeth Pieternella Remijn. Den 10, Henderina Nathan, 39 jd.Martina, 9 m., d. v. Ja- cobus Berks en Anthonetta JanssenDen 11, Marions Gerrit, hij- na 3 m., z. v. Kornelis Kloosterman en Helena Lukaart. Burgerlijke Stand Stad Middelburg. Van 4 11 December 1873. Ondertrouwd. Den 5, Adriaan Engel, 26 j., jm., met Johnnna Scheybeler, 21 j., jd. GellUWd. Den 10, Janis Schrier, 24 j., jm., met Mina Helena Hegberg, 29 j., jd. Willem ltikmans, 45 j., wedn., met Jacoba Erancina Schnys, 31 j., jd. Lecndert Johannes van der Harst, 27 j-, jm., met Maria Adriana Brieve, 20 j., jd. Geboren. Den 3, Jacobus, z. v. A. W. Jansen eu B. C. de Jon ge.Den 5, Karei Cornelis, z. v. K. C. de Baare en E. Zeevaart. Johan Adriaan, z. v. M. van Boven en J. Verhulst. Den 7, Pieter, z. v. P. Hendrikse en C. J. Guiot. een onechte zoon. Elisabeth Maria, d. v. P. A. Wondergem en E. Tazelaar.Den 10, Adriana Maria, d. v. J. Gort en S. J. de Krijger. Karei, z. v. J. B. Schrijver en E. Spierens. Maria Jacoba, d. v. P, Ansems en. W. F. L. Maas. Cornells Martinus Gerardus Wilhelm, z. v. C. M. Poot en W. A. Hennebien. Anna Martina, d. v. P. J. van Aartsen en B. de Jong. Overleden. Den 4, Adrianus Levinus Mijer, 72 j-, wedn. van Catharina Bolleman. Den 6, Erancina Wisse, 75 wed. van Abram Jobse. Den 8, Jacobus Wilhelm van de Woestijne, 62 man van Maria van Weezen.Saaktje van Iren, 27 j-, jd.Jan, 11 m., z. v. W. A. Malgo en P. Brandt. Den 9, Johanna, Geertruida, 8 j., d. v. J. Dicnk en J. de Nooyer. Den 10, Jo hannes Buys, 52 j., man van Johanna Taats. Marktbericht. Goes 9 December 1873. De aanvoer was ruim voldoende voor de beperkte vraag, waardooralgemeen tot eenige verlaging moest worden "afgegeven, inzonderheid Tarwe, Rogge, Gerst en ^Groene Erwten, die respectievelijk 20.40 cent be neden vorige noteering werden losgelaten. soort der granen. Prijs der middelb. en mindere soorten p. Ilectol. Nieuwe tarwe Nieuwe rogge Wintergerst Zomergerst Haver Blauwe-erwten Bruin eboouen Paardeboonen Winterkoolzaad Prijs, der zaai- zet- of baksoortcn p. Hectol. f 12,25 - 9,75 - 8,00 - 7,25 - 5,00 - 9,00 - 10,00 - 8,25 1-11,50 f 13,25 - 10,25 - 8,25 - 7,50 - 5,50 9,75 -11,00 - 8.50 - 12,00 Boter 58 a 61 ct. h. halve kilo. Eieren fl,50*p. 25 st. De debiteuren van wijlen den heer W. de FOlfW, Wz., worden dringend aangemaand, hun verschuldigde, vóór het einde dezer maand te voldoen ten kantore van den Notaris .T. M. PILAAR, te Goes. op Dinsdag 16 December 1873, des avonds ten 7 ure, in het Koffiehuis van den heer Hartman, te Goes. Van een zeer hecht en sterk Woon huis geschikt voor de uitoefening van alle bedrijven, staande en ge legen in de Lange Kerkst., te Goes aank. dhr. J. M. E. STOKMANS. Informatiën zijn te bekomen bij Mr. P. J. A. van DAM en Notaris van den BUSSCIIE, beiden te Goes. op" Zaterdag 20 December 1873, des middags ten 12 ure, in het Logement: bij den heer de Jonge Mei.ly, te Goes, ten verzoeke van den eerst ingeschreven Schuld- eischer van J. P. MULLER, te Goes. Van een ruim,hecht, st-erk en welbetimmerd geschikt tot het uitoefenen van allerlei soort van neringenstaande en gelegen op de Bierkadete Goes. Informatiën zijn te bekomen ten kantore van Mr. P. J. A. van DAM en Notaris van den BUS8CHEbeiden te Goes.

Volksblad | 1873 | | pagina 3