Bergman Caarkls, Deenik,, Koper, Alma, van Ame- uongen en Kuhn. Een aantal ingezetenon der hoofdstad hebben het plan opgevat het vijf-en-twintigjarig bestaan der Grondwet op 3 November e. k. met eene bijeenkomst en een feest maaltijd te Amsterdam te herdenken. De commissie be staat nit de volgende heeren: Jhr. mr. W. E. J. Berg van Dussen Muilkerk, dr. E. 0. Buchner, G. J. de Clercq., A. W. van Eeghen, mr. P. R. Eeith, mr. J. G. Gleichman mr. P. M. G. van IIees, E. A. von Hemert, mr. H. J. Kist, mr. J. C. de Koning, mr. W. W. van Lesnee, mr. J. A. Levy, mr. J. Dohela Nieuwenhuis, mr. C. J. A. den Tex, mr. G. van Tien hoven, mr. J. W. Tïdeman, mr. L. A. A. van Wen sen, A. C. Wertheim, mr. S. Wildschut, F. C. Zil- lesen en Joh. C. Zimmerman. Zij hebben aan een hon derdtal aanzienlijke burgers van Nederland medewerking verzocht, en zullen later bij advertentie een ieder uit- noodigen tot deelneming. Wij vernemen met genoegen, dat het plan allerwege bijval vindt. Uit de provinciën zijn talrijke bewijzen van sympathie ontvangenen de verschillende constituti- oneele partijen te Amsterdam hebben eene bijeenkomst gehouden zich tot eendrachtig handelen bereid verklaard. De plaatselijke schoolcommissie te Deventer heeft bij den gemeenteraad een verzoek ingediend om haar eene som van f 1600 per jaar toe te staan, teneinde ze toe te leggen aan jongeliedendie lust en ijver toonen om bij het onderwijs te worden 'opgeleid. Blijkens een paai' hoofdartikelen in het Magoniek Weekblad lieeft de redactie liet voornemen, onder vrij metselaars op te richten een verbond tot ondersteuning van minvermogende onderwijzers, den naam dragende van „Minimumsbond." Men wenscht het verbond over het gausche vaderland uit te strekken en het deelgenoot schap open te stellen a f l minstens den persoonter wijl de gelden in de maand December zullen worden verdeeld onder de minst bedeelde en meest in armoade verkeerende onderwijzers. Allerlei. Sen nooit falend middel ter oogenblikkelijke genezing van de hevigste cholera-aanvaUen. Neem amonia liquida, doe daarbij ongeveer een twintigste gedeelte, in volume, pepermunt-olie, schud zulks goed dooreen, eu geef daar van den lijder 15 a 20 droppels in een half bierglas met water, desverkiezeude met suiker vermengd. Bin nen een half uur tijds zijn de pijnen verdwenenen dan geve men den lijder warme kamillen-thee, bij gemis daarvan dawoen semboeng, of desnoods warm water te drinken. Dit is echter niet volstrekt noodig. De hoofd zaak is de oogenblikkelijke toediening der ammonia. Sedert meer dan 15 jaren is dit middel bij honder den gevallen aangewend en ook nu weder. Nimmer heeft het gefaald. Ook bij de hevigste aanvallen volgde de genezing steeds binnen het half uur, doeli waarbij dan wel eens een tweede dosis van droppels noodig was. De aanleiding tot de eerste toediening van dit mid del, nu 15 jaren geleden, was het toen bekend gewor den feit, dat de uitgebraakte en ontlaste stoffen bij aan vallen van cholera steeds zeer sterk zuur reageeren, en de gedachte, dat de abnormale vorming van een zuur, als onmiddelijke oorzaak der cholera-verschijnselen door de toediening van een alcali kon geneutraliseerd worden lag dus logisch voor de hand. Moge deze theorie onjuist zijn, z-ker is het, dat de uitkomsten, bij de toediening van het middel, geen twij fel overlatenof het is specifiek. (Sat. Handelsblad). Burgerlijke Stand Stad o e s. Van 17 ai October 1873. 5Dii$5ertroaiW«I. Den 22, Adrianus Huseu, 24 j., jm., met Theu- 11a Meyler, 21 j., jd. Gehuwd. Den 23, Hendrik Rcyerse, 23 j., jm., met Cornelia Blanker, 20 j., jd. Geboren. Den 19, Johan Hendrik, z. v. Johannes Jacob Ocht- man en Maria Fransen van de Putte. Pieter, z. v. Joost West- strate en Jannetje Trimpe. Den 21, Pieter, z. v. Maarten van den Dorpel en Maria Sinke. Helena Jacoba, d. v. Albertus An- toon van Dellen en Willemina Cornelia Adriana de Lange, ©verleden. Den 19, Elisabeth Pieternella, 10 m., d. v. Dirk Komijn en Johanna van de Velde. Den 23, Johanna Cathariua, 8 m., d. v. Pieter Ossel en Maria Cornelia Eggen. Burgerlijke Stand Stad Middelburg. Van 16 23 October 1873. ©ndertTOUWd. Den 17, Cóvuelis Marinus Schon, 28 j., jm., met Maria Adriana Corbeé, 38 j., jd.Geerard Hendrik Slaakweg, 29 j., jm., met Maria Wilhelraina Wouters, 20 j., jd. Pieter Ja cobus Kok, 24 j., jm., met Kozalia Kalle, 21 j., jd. Gehuwd. Den 22, Cornells Johannes Luyk32 j., jm., met Jaco ba Helena Vermeyle Broeder, 26 j., jd. Adriaan Keynhout, 25 j., jm., met Pieternella Blokpoel, 24 j., jd. Pieter Koeland de Rijcke, 25 j., jm., met Jannetje Kabboord, 25 j., jd. Geboren. Den 16, Pieter, z. v. J. P. Gernler en C. van de Woes- tijne. Catharina, d. v. A. D. Vreke en C. M. S. du Mee. - Den 17, Antonie Johannes, z. v. J. J. Schut en D. C. Koppejan. Johanna Geertrnida, d. v. C. A. W. Govaard en P. W Agaart. Den 18, Maria Johanna, d. v. D. Sanderse en S. P. Scheffer. Corina Johanna, d. v. L. Hildernisse en P. C. Ingelse. Den 19, Elisabeth Johanna, d. v. A. W. Kuyper en C. J. van Beek.eene onechte dochter. Den 20, Catharina Maria, d. v. J. Snoep en C. M. Hildernisse. Johanna Cornelia Maria, d. v. A. Adriaanse en P. Phemambucq. Dina Caroliua, d. v. A. Trelier en 1). C. Dalman. Den 21, Abraham, z. v. A. Pennij en A. M. Buys. Den 22, Willem Antony, z. v. A. J. van Kiet en M. A. Jansen. Overleden. Den 15, Neeltje, 4 m., d. v. J. Baljeu en A. School meester. Den 17, Johanna Verschuil Pieterse, 60 j., wed. van Adriaan Ribbens.Den 19, Gidion Christianus Meeuse, 64 j., man van Adriana Maria van Gelder. Jan de Wólf72 j., wedn. van Marie Wagenaar.Den 20, Paulus Bimmel, 32 j., wedn. van Ma ria Leyse. Jacobus Willem Standaart, 33 j., man van Jacoba Christina Janszen. Den 21, Francina Beun, 63 j., jd. Johan nes van Zaaien, 37 j., man van Dina Johanna Dieshelm. Levenloos. Den 1G, een zoon van Michiël Beun en Elisabeth Sanders. eene onechte dochter. Marktberioht. Goes. 21 October 1873. De markt was niet druk bezocht, en bij kleinen aan voer de omzet van weinig beteekenismeerendeels voor plaatselijk gebruik. De prijzen zijn zonder eeuige ver andering gelijk aan die der vorige week te noteeren.

Volksblad | 1873 | | pagina 3