AD VERTE NTIEN. OPENBARE YERKOOPING. EEKE PARTIJ MEUBELEN EK HUISRAAD, WijnenLikeuren en Sterke Dranken En de verschrikte Klaaskiest het hazenpad. Gelukkig dat er niet veel zulke burgemeesters en weinig zulke staatsburgers zijn. (De TelegraafJ Er was eens een rechter, die al de oogenblikkenwelke anders verloren zouden zijn gegaan ten gevolge van ge brek aan nauwgezetheid of stiptheid zijner vrouw, wat liet etensuur, enz., betrof, besteedde aan het schrijven van een boek. Het resultaat daarvan was, dat de man na verloop van vijftien jaren een prachtig werk had ge schreven in drie deelen kwarto formaat. De moraal, uit dat feit te trekken, is tweeledig. Primo toch bewijst het, hoeveel kostbare tijd verloren gaat door gebrek aan stiptheid, maar ten andere ook, dat er ge vallen kunnen zijnwaarin gebrek aan stiptheid bij de huismoeders is aan te bevelen, wanneer zij nl. mannen hebben, gelijk de bovengenoemde rechter, die de verlo ren oogenblikken zoo goed wist te besteden. Onder de talrijke godsdienstige secten in Engeland is er tegenwoordig een, the pecular people, die het fatali- teitsgeloof zoover drijftdat zij bij ongesteldheid weigeren, geneeskundige hulp in te roepen. De politie kan zich met die stelling niet vereenigen, en o. a. staat thans een man terecht, beschuldigd door verwaarloozing den dood zijner vrouw te hebben veroorzaakt. Deze laatste was ernstig ziek geworden, doch de man begreep dat het niet goed was, geneeskundige hulp in te roepen. Hij geloofde, evenals zijn vrouw, dat de Heer evenzeer het lichaam als de ziel kan redden. De rechter vroeg aan een der getuigen of zijindien zij haar arm brak geen hulp zou inroepen. „Ik zal mijn arm niet breken/7 antwoordde zij, „want de Heer waakt over mij/7 waar op de rechter zeide, dat hij en de jury evenzeer tot een blok hout konden spreken als tot zulk slag van men- schen, maar dat het niettemin een feit is, dat de vrouw schandelijk is verwaarloosd en dat haar dood waarschijn lijk is verhaast door gebrek aan geneeskundige hulp. Er zal een onderzoek plaats hebben, in hoever dit ge constateerd kan wordenen daarnaar zal de straf worden geregeld. Burgerlijke Stand Stad Goes. Van 10 17 October 1873. Ondertrouwd. Geene. Gehuwd. Geene. Geboren» Den 11, Franciscus, z. v. Hendrik Carolus Cornu en Antonetta Hermans. Den 12, Katharina Louisa, d. v. Abraham van Lindonk en Katharina Louisa Krabbe. Den 14, Johannes Jacobus, z. v. Marinus van Sprang en Lena Thenne. Hendrikua Laurus, z. v. Hendrikua Kitera en Maatje Reynhout. Den 15, Sara Maria, d. v. Jacobus Cornelia Bruggeman en Maatje Nonne- kes.Nicolaas Willem, z. v. Bartel Janse en Johanna den Nooyer. Overleden. Den 12, Petrus Beuns, 34 j., man van Janna Suzan- na Ellefrinck. Den 13, Ida Jacoba tien Hartog, 80 j., wed. van Lucas Reynierse. Den, 15, Pieter Cornells de Wolff, 26 j-, jm. Burgerlijke Stand Stad Middelburg. Van 9 -16 October 1873. Ondertrouwd. Den 10, Cornelia Johannes Lnyk, 32 j., jm., met Jacoba Helena Vermeyle Broeder, 26 j., jd. Gijsbert Tak- keuberg, 25 j., jm., mft Pieternella Elisabeth de Ruiter, 22 j., jd. Gehuwd. Den 15, Pieter Adriaan Platteen*, 24 j.# jm., met Cat- harina Johanna Holscher, 25 j., jd. Geboreil. Den 13, Martinus Adrianus, z. v. L. de Jonge en A. Flippo. Maatje, d. v. J. J. La Breyeere an M. de Pagter. Den 14, Johannes, z. v. J. van de Poll en J. C. Tuyter. Cor- nelis Jacobus, z. v. C. van Meten en E. P. Karreman. eene on echte dochter.Johanna, d. v. C. Polderman en M. Wondergem. Den 15, Wilhelinina Hendrika, d. v. W. H. Gravesteiu en J. A. Akkerman.Daniel, z. v. P. Gans en D. P. Duivewaardt.Jacqnes Johan Marinus, z. v. L. Baart en S. J. van Boven. Overleden. Den 9, Helena Johanna- Bernard, 64 j., vrouw van Pieter Huysman. Izaak, 18 m., z. v. F. Baljen en T. Klap. Den 10, Franciscus Stephanus Pauwels, 26 j., jm. Antoni Jaco bus, 29 d., z. v. J. van Maaien en H. M. Jongepier. Den 11, Hendrikien Homkes, 82 j., wed. van Hendrik Godklief Donker. - Dina Maria Adriana, 6 d., d. v. A. Huysmau en E. J. Kabboord.— Den 13, Jhr. Willem Reinier Hubrecht de Haze Bomme, 28 j., man van Lusie Marie Antonie Genzmer. Den 14, Maria Jacomi- na, 7 m., d. v. J. Willemsen en J. Tousfaint. Willemina Pou- wer, 29 j., vrouw van Jan Dobbelaer. Cornelia Martina Margre- tha, 19 j., d. v. G. L. Reyers en C. M. Meyer.Pouwelina Mar tina van de Woestijne, 34 j., vrouw van Roelof de Ridder. Den 15, Adriana Pijpe, 75 j., wed. van Hermanns Johannes Ponte. Marktbericht. Goes 14 October 1873. De aanvoeren waren lieden, ter markt niet groot, en de handel daardoor beperkt, terwijl de prijzen weinig variatie ondergingen. Prijs der Prijs der uiiddelb. zaai-, zet- SOORT DER, GRANEN. eu mindere üf soorten jjakseorlen Hectol. p. Hectol. Nieuwe tarwe f 13,00 f 14,25 Nieuwe rogge -10,00 - 10,60 Wintergerst - 8,25 - 8,50 Zomergerst - 7,75 - 8,00 - 0,00 - 0,00 Blauwe-erwten - 9,75 - 10,50 Bruineboonen - 11,25 -12,00 Paardeboonen - 8,25 - 8.75 Winterkoolzaad -12,00 - 12,25 Boter 67 j a 70 ct. h. halve kilo. Eieren f 1,25 a f 1,30 p. 25 st. Op Woensdag den 22 October 1S78, des voormid dags ten 10 ure, te Goes, in liet Koffiehuis bij den heer .7. J. Hautmann, voor den heer Mr. M. J. HE WITT HAMER, als Curator in het faillissement van den heer D. A. OÉRLEMANS, ten overstaan van den Notaris 7. M. PILAAR, van: öSjjfjfe, bestaande inSecretaire, Chiffonnière, Canapé, TafelsStoelenSpiegelsPendulesGlaswerk BÉSSfis Bed en Toebehooren, Winkelgereedschappen; mitsgaders: eene groote partij bij kleine partijtjes. Kijkdag: Dinsdag 21 October 1873, van des voor- middags 10 tot des namiddags 5 ure.

Volksblad | 1873 | | pagina 3