voer-eewteïT ADVERTENTIEN. AFBRAAK. zeer goede en zuivere Afbraak in plaats van de zijne, die zeer oud is, dan wordt hij genaamd, de welbekende heer, die om onaangenaamheden te voorkomen verzocht wordt, de nieuwe parapluie terug te geven en als hij komt te overlijden, dan is hij de brave gade en trouwe vriend van allendie hem van nabij gekend hebben. (Telegraaf.) Middel om des avonds de ware kleur van eene slof te zien. Men verschaft zich daartoe een kluwentje magne siumdraad, Wanneer men nu bij avond de ware kleur van 't een of ander voorwerp wil kennengelijk dikwijls noodig is, houdt men het uiteinde van het stuk magne siumdraad in de vlam van een kaars. Het metaal ont brandt en het daardoor ontwikkelde licht is schitterend wit van kleur en kan volkomen met dat van de zon wor den vergeleken. (De photografen kunnen bij 'tlielit van brandend magnesiumdraad even goed hun werk verrichten als bij zonlicht.) Daarbij worden de voorwerpen met de zelfde kleur gezienals die zij in 't zonlicht vertoonen. Weliswaar is de prijs van t raagnesiumdraad vrij hoog (30 grammen kosten ƒ8,20, 3 grammen 1,20), maar daar het een zeer licht metaal is (zijn soortelijk gewicht bedraagt 1,743) heeft een stuk draad, dat 3 grammen weegt, een vrij aanzienlijke lengte (meer dan 2 meter voor draad van gewone dikte.) Bovendien, daar het slechts eenige sekonden behoeft te branden, is telkens slechts zeer weinig daarvan noo dig. Een stuk van centimeter telkens is bij eenjge oefening voldoende; elke proef zon dus ongeveer 1 cent kosten, wanneer men zorg draagt het stuk draad uit te doovenzoodra men de kleur van de stof heeft kunnen onderscheidendit geschiedt bet spoedigst door bet bran dende puntje van bet draad in 't water te steken. luciferVolksb. ter verbr. van natuurwetenschap.) Burgerlijke Stand Stad Goes. Van 27 Juni 4 Juli 1873. Ondertrouwd. Den 2, Jan Christiaan Coops, 35 j., jra., met Johanna Elisabeth Kakebeeke, 29 j., jd. Gehuwd. Geene. Geboren. Den 1, Joannes Petrus, z. v. Petrus Thewes en Adria- na Warrens.Adriana Anna, d. v. Marcus Does en Adriana Maria van de Velde.Pieternella, d. v. Pieternella van den Berge.Den 2, Geertruida Hendrika Antonia, d. v. Hermanns Jacobus Lammers en Geertruida Haccou. Overleden. Den 27, Jeannelte Kinsbergen, 47 j., vrouw van Pierre Helms.Den 1, Franfois Jacobus, 4 j., z. v. Diederik Qni- rinus Wessels en Catharina Hamelink. Leendert10 m., z. v. Pieter Botbijl an Neeltje Leenpoel. Den 3 Pieter Jacobus, 3 j., z. v. Pieter Marinus Verboom en Tanna Jacoba Meyler. Burgerlijke Stand Stad Middelburg. Van 26 Juni 3 Juli 1873. Ondertrouwd. Den 27, Pieter Danielse, 21 j., jm., met Anna Maria Flipse, 22 j., jd. Den 3, Jean Rudolph van den Berg, 26 j., jm., met Emma Paulina Boogaert, 23 j., jd. Gehuwd. Den 2, Abraham Hendrikus Ouderland, 20 j., jm., met Wilhelmina van Boina19 j., jd. Geboren. Den 25, Rika Petronella, d. v. J. L. de Konink en P. Meeuwse. Den 28, Cornelis Dirk, z. v. J. K. Meulmeester en E. C. Philipse. eene onechte dochter. een onechte zoon. Den 80, Maria Martina, d. v. J. D. Oerlemans cn M. M. Machiel- se.Den 2, Antoine Allavoine en Helena Johanna Pieternella twee ling z. cn d. van W. Varel en J. J. Huysman. Overleden. Den 29, Hubrecht, 2 j., z. v. H. van Eenennaam en G. van Eenennaam. Cornelis Mulder, 62 j., man van Levina Verseput. Willem Cornelis, 8 d., z. v. P. Krijger en A. G. Geldof. Marktbericht. Goes 1 Juli 1S73. Bij kleinen aanvoer en beperkten omzet, bleven de prijzen onveranderd gelijk aan die der vorige weeken zijn meerendeels nominaal te achten. SOORT DER GRANEN. Nieuwe tarwe Nieuwe rogge W intergerst Zomergerst Haver Blauwe-erwten Brnineboonen Paardeboonen Prijs der middelb. en mindere soorten Hectol. Prys der zaai-, zet- of baksoorten p. Hectol. f 12,00 f 13,00 - 7,40 - 7,90 - 6,75 - 7,25 - 6,25 - 6,50 - 3,25 - 4,00 - 7,75 - 8,25 - 0,00 - 0,00 - 6,75 - 7.00 Boter 51 h 56 ets. het halve kilo. Eiereil S7 J- h 90 cts.p.25st. Op Woensdag den 9 Juli 1873, des morgens ten 11 ure, te Goes, aan het Stations-terreinzal de Notaris Mr. L1EBERT, te Goes, publiek Verkoopen eenc groote partij van de Locomotieven-loods te Goes, lang 37 breed 7.80 Meters; bestaande in Balken, Ribben, Planken, Latten TengelsWaal-Klinkertblauwe Pannengewone en ijzeren Dakramengroote en kleine DeurenDeurhangenenz. r|i li' XTAAD Schuurgoedh 10 cent de fleschbij -Hl AUUr J.STEUTEL, bij de Blauwe Steen. in soorten voorhanden, bij H. K. de Jonge Mui.ock HOUWER. m

Volksblad | 1873 | | pagina 3