be van aanvallen van luiheidis er kans van wel slagen. Nog een voordeel heeft de maatsehappij Terwijl de andere landverhuizers uit iïamburg Bremen of Liverpool hoe slecht veelal verzorgd, toch nog betrekkelijk veel geld moesten betalen, kunnen zij met deze maatschappij voor betrekkelijk geringen prijs overkomen. Daaraan kan men nog denken. Allicht zijn eenige menschenvrienden bereid te helpen en kan men sparen dan is er kans bij de Vereeniging waarbij men tegen eene kleine bijdrage per week een vrijkaart voor de reis kan trekken. Vreezen wij niet onze geboorteplaats of ons land te verlaten beminnen wij ons vaderlandzoolang wij er gelegenheid vinden een eerlijk verdiend stuk brood te krijgenmaar 't is beter in den vreemde te levendan in het vaderland van honger te stervenbeter naar den vreemde te gaan en plaats te maken voor die aehterblijvenopdat werk en loon in een kleiner aantal deeien ga en ieders deel grooter wordedan hier te blijven en als te dicht opeen geplante boomen in een boschelkaar in den groei belemmerenen wie dus werken wil en kan en gelooft een beter leven waard.te zijn, dan hij krijgt, kan elders werk en loon vinden en voor deze is de maatschappij tot landverhuizing naar Minnesota werkzaam. Nederland. Het coöperatief congres voor Nederland, te Utrecht vergaderdheeft,, volgens een verslag der Zntf. Cl.zich vereenigd met drie motiën van Mr. Pekelharing, lui dende „De vergadering acht de oprichting en handha ving van winkelvereenigingen in Nederland wenschelijk." „Zij is van oordeel dat onder de onmisbare grondslagen waarop de vereenigingen gevestigd moeten zijn, behoort de aanneming var. den gewonen winkelprijs, alsmede eene verdeeling van de winst, in evenredigheid van het geen door de leden is ingekocht, en niet in evenredig heid van het kapitaal," en „Zij noodigt de aanwezigen uit, elk in zijn kring mede te werken tot opwekking van sympathie en van ondersteuning ten behoeve van winkelvereenigingen." Ingevolge de aanneming van eene motie van Mr. Ker- dijk isvolgens het V. eene commissie benoemd die door woord en schrift de beweging tot oprichting van winkelvereenigingen tracht te bevorderen en te leiden. De commissie bestaat uit (1e hl.. Kerdijk, de Witt Hamer, Ter Haar, Goeman Borqesius en Wagner. Uit het Buitenland. De Scbach van Perzië zal in Engeland met alle denkbare pracht ontvangen worden en niet hoofdzakelijk zooals in RuslandPruisen en België door het hoofd van den staat, maar vooral door de gemeenten zelve. Reeds is hij door Liverpool, Manchester, Glasgow, Edinburgh en Birming ham uitgenoodigd. Hij is ook uitgenoodigd te Prentham de residentie van den hertog van Sutherland te bezoeken en zal daar ook Iogeeren. De Lord-Mayor van Londen geeft te zijner eer een feest waarop 3000 personen genoodigd zijn. Drie Kamerheeren der Koningin znllen hem te Brussel gaan afhalen en een klein eskader prach tige driedekkers zal hem naar Dover vergezellen, ter wijl eene menigte kleinere schepen hem halfweg zullen te gemoet gaan. Burgerlijke Stand Stad Goes. Van 13 30 Juni 1S73. Ondertrouw!. Geene. Gehuwd. Gtmt. Geboren. Den 14, Maatje, d. v. Dirk de Koning en Krina Cor nelia Dekker.Den 16, Cornelia, d. v. Jacobus van Liere en Neel- Ije de Jonge. Den 17, Naatje, d. v. Johannes Marinus Lcenpoel en Naatje de Laat. OverledenGeene. Burgerlijke Stand Stad Middelburg. Van 12 19 Juni 1873. Öiidertroiiwd. Den 13, Jacobus Frederik Dikkenberg, 34 j., jra-, met Johanna Cornelia van der Maninckt, 33 j., jd.Den 18, Andries Willems, 25 j., jtn., met Pietertje Murk, 26 j., jd. ®re5iuwd. Den 18, Jacobus Cornelis Meertens, 34 j., jm., met Sophia Maria Kruysse, 24 j., jd. Meindert Kooistra, 44 j., jm., met Berbera Johanna van der Pluym, 35 j., jd.Cornelis Klaasse, 22 j., jm., met Maatje Sturm, 19 j., jd. Johan Frederik Gem ier, 33 j., jra., met Wilhelmina van de Woestijne, 30 j., jd. (xeboreit. Den 12, Jan, z. v. J. de Grave en S. Vader. Den 13, Catharina Maria Johanna, d. v. C. W. Ter Smitte en M. Kau- ters. Neeltje, d. v. J. Baljeu en A. Schoolmeester. Pieternella Johanna, d. v. J. N. Eestermans en E. H. Meeuwsen. Den 15, Johannes Frederik, z. v. P. J. Schelling en J. van Dicu. Susan na, d. v. J. Dommisse en S. Ebley. Hendrik, z. v. P. Francke en T. Verniel. Den 17, Jan Anthonie, z. v. J. J. Bouman en A. M. Senij. Overleden. Den 13, Anna Catharina Geertrui Vijgenboom, 61 j., wed. van Jan Dirk Albert Vijgenboom. Den 14, Gerardus Johan de Jong, 71 j-, man van Johanna Emmerensia Korthals. Den 16, Andries, 7 m., z. v. J. Andriessen en P. Goedhart. Marktbericht. Goes 17 Juni 1873. Bij kleinen aanvoer van meest alle artikelenbleef de omzet voornamelijk beperkt tot plaatselijke behoefte, en was overigens de handel van weinig beteekenis op te hooge eissehen der houders. De prijzen bleven gelijk aan die der vorige week. Prijs der Prijs der nuddclb. zaai-, zet- SOOBT DEE GRANEN. en mindere of soorten bnksoorten p. Hectol. p. Hectol. Nieuwe tarwe f 12,00 f 13,00 Nieuwe rogge - 7,40 - 7,90 iutergerst - 6,75 - 7,25 Zomergerst - 6,25 - 6,50 - 3,25 - 4,00 Blauwe-erwten - 7,75 - 8,25 Bruineboonen - 6,75 - 7.00 Paardeboonen - 0,00 - 0,00 Boter 55 h 62 j ets. het halve kilo. Eieren 80 h8o cts.p.25st. - - ■üMBÉm

Volksblad | 1873 | | pagina 2