ADVERTENTIEN. HOUT V E S L I l\f Q. langzamerhand gemaklijker valt, dan is het niet omdat het werk anders geworden is, maar omdat een ernstige wil dat werk beter van de hand doet gaan. Er is ook menige teleurstellingdie men bij de beste zorgen en de meeste inspanning niet kan ontgaan. Het laat zich wel verklaren dat men daardoor kan neergedrukt en in zijn ijver belem merd wordenmaar ook hiertegen is wilskracht een uitmuntend geneesmiddelen in ieder geval is het bij mislukken van ons pogen een weldadige troost, als men de zelfvoldoening heeft zijn best te hebben gedaan. Er is toch geene klacht die bitterder valt dan die men uiten moet over zich- zelven. Er is niemanddie niet wel eens gezegd heeft „ik had nooitgedacht dat ik dat gedaan zou krij gen" en als hij zich dan rekenschap gaf wat hem daartoe in staat had gesteld, bleek hem meestal, dat het gelukt was, omdat hij het wilde. Men moet de dingen maar aanpakken. Dat is het ge heim om goed te slagen en dan ondervinden wij doorgaans dat er meer kracht bij ons is, dan wij zelve hadden gedacht. Een goede, ernstige wil is het halve werk zegt menmaar het zou nog he ter zijn te zeggen: om het goede ts kunnen voleindigen moet het willen nooit ontbreken. Burgerlijke Stand Stad Goes. Van 22 29 November 1872. OndertrouwdDen 28, Gerard Reyerse, 50 j., jm., met Cornelia Engelina Kerpel, 33 j., wed. van Karnen O&sel. Gehuwd. Geene. deltoren. Den 22, Catharina, d. v. Abraham Corstanje en Dinge- na Lindliout.Den 25, Johannes Frunciscus, z. v. Anthonius Burgs en Martina van de Rafelaar.Den 27, Johanna, d. v. Sander Pie- ter Visser en PieterneJia Jans Login aas. Den 28, Dina, d. v. Marinus Rottier en Antlionia Traas. Overleden. l)en 23, Mar'garetha Boshoff, 4S j., jd. Den 25, Jacoba Goeman, 44 j., geli. met Adriaan de Nooyer. Jan, 7 w., z. v. Jan van den Dorpel en Kriua Abrahamma Kopmels. Den 26, Willem Ross, 70 j., geh. met Maria Wilhelmina Crombouw. Johannes Franciscus1 d., z. v. Anthonius Burgs en Martina van de Rafelaar. Levina Xornelia Smolders, 29 j., jd. Den 28, Maria Jacoha, 21 m., d. v. Johannes Antonins de Witte en Wilhel mina de Kievit. Den 29, Basliana Clasina Marinissen, 72 j., wed. van Jacobus Piepers* Burgerlijke Stand Stad Middelburg. Van 21 28 November 1872. Ondertrouwd. Den 23, Leendert Willem de Waard, 28 j., jm., met Geertruida Christiana Bautz, 24 j., jd. Gehuwd. Den 27, Albertns Marinus Johannes Mulder, 29 j., jm., met Hendrika Adriana van den Broeke, 32 j., jd.Willem de Rijke, 51 j., wedn., met Sara Christiana de Lange, 43 j., wed.Cornelis Petrus Hertogh27 j., jm., met Maria Elisabeth Liesoy, 21 j., jd. Eduard Sigfrcd Theodor Bötticher, 28 j., jm., met Helena Johanna de Kat, 18 j., jd. Johannes de Rijk, 27 j., jm., met Lncresia Cornelia Helbera, 21 j., jd. Geboren. Den 22, Andries, z. v. W. L. Huhregtse en E. Stofc- man. Maria, d. v. S. Alewijnse en N. Walrave.Elisabeth Ma ria Johanna, d. v. M. Tazelaar cn S. H. Kooman. Maria, d. v. F. Braam (overleden) en M. de Zeeuw. Den 23, Bartholomeus Matthens, z. v. G. J. de Lignie en M. T. van Lodensteyn. Den 24, Johanna Cornelia, d. v. W. Bosdijk en C. E. Eiff. Den 25, Cornelia Adriana, d. L. J. Vreke eu C. van Hemert. Maatje, d. v. A. Leynse en M. Dobbelaar.Den 27, Janua, d. v. E. Flip- se en M. Buys. Den 28, Karei Ludovicus, z. v. P. Jungbecker en P. P. de Cock. Overleden. Den 21, Sijbrand Drooy, 34 j, geh. met Elisabeth Johanna Ilmer, Den 25, Maatje, 13 m., d. v. J. Dekker en J. J. Ontennans. Den 26, Gerrit Adriaan Carol, 63 j., geh. met Aartje Grandina. Den 27, Izak Dirk Jakobus, 22 j., z. v. I. D. J. Maas en I. J. Dikkeboom. Levenloos. Den 25, eene dochter van Abraham Dignus Vreke en Cornelia Magdalena Sophia du Mee. een zoon van Pieter Gort en Lena Johanna Peeman. Marktbericht. Goes 26 November 1872. De graanmarkt was heden goed voorzien van alle ar tikelen, inzonderheid Nieuwe Tarwe, Winter Gerst en Groene Erwten, echter met beperkte vraag, zoodat om te verkoopen, algemeen lager moest worden afgegeven. Heden overleed na een langdurig, doch geduldig lijden, nog even plotseling als onverwachts, mijn geliefde echtgenoot en onze geliefde vader WILLEM ROSS, in den ouderdom van ruim zeventig jaar. Wed. W. ROSS Crombouw, Goes,26Nov. 1872. Kinderen en Behnwdkinderen. De affaire zal door de Weduwe op denzelfden voet worden voortgezet. Het COMITÉ tot WERING van SCHOOLVER ZUIM alhier, maakt bij dezen, onder dankbetuiging voor de belangstelling door vele ingezetenen der gemeen te betoond, melding, dat het door de ontvangen bijdra gen en met de te verwachten subsidiën en bijdragen van de Gemeente, de Provincie, de Vereeniging voor Volks belangen en van de Maatsch. tot Nut van 'tAlgemeen, gegronde hoop koestert ook over dit jaar de belooningen voor getrouw Schoolbezoek naar denzelfden maatstaf als vorige jaren te kunnen uitreiken. Goes, 27 November 1872. Z. D. van der Bir/r LA MOTTHE, Voorz. J. Ekansen van de PUTTE, Jr., 2e Sec. Op Woensdag 18 December 1872, des morgens tien ure, op de weilanden van Mr. J. G. de BACKER, gemeente Ellewoutsdijk, bij de Vijf Zode, in pacht bij C. Meeuwse 185 stuks Olmenwaaronder de meeste van 1.60 tot 2 meters omtrek, 1 Eiken en eenige Canada Boomen. Op Donderdag 19 December 1872, des morgens tien ure, op de hofstede Plant lust, ge meente Hoed eken skerke, voor Mr. P. LENSHOEK van KERKWIJK, in pacht bij Sandee 64 Olmen van 180. tot 2.10 meters omtrek, 86 Eiken en 37 Canada Boomen. De Olmen Boomen bij bet stuk en bij partijen. Informatiën bij den Notaris Mr. LIEBERTte Goes.

Volksblad | 1872 | | pagina 2