zeiven,,? Nergens dat ge weet; ik weet 'took niet en daarom vertrouw ik dat Neèrlands volkals het 't maar goed begrijptzich er niet meer aan zal schuldig maken en zijne kinderen zal verbieden „aan anderen te doen wat ze niet willen dat hun geschiedde". (Be Nederl. Huisvriend Nederland. krijgszaken. Be provinciale N-Brab. en 's-Hert. courant meldt, dat de luitenants E. IC. H. A. Hamnino en M. I. de Jongh door den krijgsraad te 's-Hertogenboseh ver oordeeld zijn geworden tot 45 dagen cellulaire gevange nisstraf en twee dagen detentie in de plaats van geld boete, ter zake dat zij eenige malen belknoppen hadden afgerukt van de buizen der ingezetenen. Dit bewijs van moed op een' naclitelijken verkennings tocht door gemelde luitenants geleverd schijnt door den krijgsraad dus niet gewaardeerd te worden. De Keizer van Rusland schijnt door zijn gezant te 's-Gravenbage aan den voorzitter van den algemeenen Ne- derlandschen vredebond te 's-Gravenhage mr. D. van Eck, zijn dank betuigd te hebben voor het vrede-adres dat in der tijd door dien bond aan de drie te Berlijn vereenigde Keizers gezonden werd. Het vaderland meldt: dat de bewoordingen waarin de gezant zicli namens den Keizer hij die mededeeling uitliet, getuigen in het algemeen van zeer vredelievende beginselen en oprechte sympathie met de bedoelingen in het adres uitgesproken. Allerlei. Ben monster hotel. Als een staaltje van nieuwen Amerikaanschen humbug vinden wij het volgende ver haal omtrent het mammouthhótel in de uit hare asch herrijzende stad Chicago. De nieuwste berichten daar omtrent luiden aldus: Het front van het gebouw zal eene lengte van 3 Engelsche mijlen bezitten, terwijl de diepte daarvan 6 Engelselie mijlen zal bedragen. Het zal 77 verdiepingen hoog worden en van het trottoir tot aan het dak 3480 voet meten. Trappen zullen in dit mammouth-gebouw niet voorkomenmaar in plaats daarvan zullen 505 luchtballons steeds gereed zijn, om de reizigers naar en van hunne kamers te brengen. Kamerskellners zullen niet worden aangesteld, maar in plaats daarvan zal elke kamer worden voorzien van een nieuwen automaat, die dezer dagen in Chicago uit gevonden en gepatenteerd is. Wanneer een gast ge schoren of gefriseerd wil worden, dan behoeft liij slechts zijn hoofd in de nabijheid van den automaat te houden, en de genoemde kunstbewerking geschiedt op de zorg vuldigste wijze. Wil de gaat een glas water, dan behoeft hij dit slechts in het oor van den automaat te roepen en te gelijkertijd weerklinkt het door het gebouwde heer op kamer een millioen negenhonderd negen en negentig verlangt een glas ijswater! Oogenblikkelijk daarna wordt bet aan den gast toegediend, door middel van een pas gepatenteerden elevator. Ook voor vermakelijkheden zorgt de automaat; is de gast een liefhebber van gezang, dan behoeft bij slechts een band van den automaat aan te rakenen de schoonste toonen zullen zijn oor stree- len. Wanneer het etenstijd is, wordt niet, zooals in de meeste hotels gebruikelijk is, de klok geluid, maar op iedere verdieping wordt een 24ponder afgevuurd. De ta fels in de eetkamer zijn 4 Engelsche mijlen lang, en aan iedere zijde rijden 12 kellners te paard. Om de gas ten gedurende bet dinér te amuserenbevinden zich in de eetzaal 8 fanfarekorpsen, elk 177 man sterk, die de tafelmuziek maken. Om den gasten bet verkeer op de gangen gemakkelijk te maken, wordt op elke verdieping een spoorweg aangelegd. Ook zal er op elke verdieping een telegraafbureau worden aangelegdwaardoor het mo gelijk wordt aan de gasten in andere vertrekken te te legraferen. Alle stralen boven welke het hotel zich zal uitstrekken, worden overwelfd, zoodat rijtuigen en spoor treinen door het hotel rijden. De prijs per dag zal van 1 tot 10 dollars bedragen, zoodat zoowel de rijke als de arme er kan logeeren. De kosten van dit reusachtige gebouw zijn op 680 milli oen dollars berekend. De biljartkamer zal 1000 biljarten be vatten endaar meestal op Amerikaansche gasten gerekend wordt, zal zich daarin een spnwbak bevinden, die 100 voet middellijn bezit. Daar hongersnood dikwijls de oorlogen opvolgt koes terden sommigen de vrees, dat dit ook het geval zou zijn na den oorlog van 1870 71. Maar dat on geluk behoeft men niet meer te vreezen. De oogst van 187«1 is goed geweest, die van 1872 zal beter zijn: De oogst in Erankrijk is zeer goed in 42 departemen ten, goed in 37, vrij goed in 3, minder goed in 3 andere: Ardéelie, Var en Drome. Men rekent op een' middelmatigen oogst in Engeland en Ierland, in Belgie, in Rusland, in de Donauvorstendommenin Hongarije, in Turkije, in de Vereenigde Staten van Amerika; op een' zeer sehoonen oogst in het noorden van Duitscb- land in Zwitserland en Spanje. Italië alleen is in dit opzicht minder gelukkig. In Rusland komen 376 couranten en tijdschriften uit, van welke in de Russische taal gesebreven worden 286 Poolsche 40Franscke 6Duitsche 30Lettische 4 Estlandsche 5 Einsche 2 en Hebreeuwsche 3. Te St. Petersbnrg komen er 189 uit, te Moskou 30. liet doorliggen van zieleen. Tegen de zoogenaamde branderigheid en brandige zweeren bij het doorliggen van zieken worden allerlei middelenook het gebruik van lucht kussens, doch meestal zonder gevolg, aangewend. Niets evenwel is beter dan dat men een linnen zakb. v. een kleine kussensloopmet tot fijn poeder gebrachte houtskool vult, en den zieke er zoodanig op legt, dat de brandige plaatsen juist op het kool-kussentje komen. De scherpe, kwalijk, riekende vloeistoffen of vocbtdeelen, die uit de wonden afgescheiden worden, trekken in de kool, waardoor terstond alle reuk verdwijntterwijl de doorge - legen plaatsen spoedig genezen, en alzoo het lijden van den zieke dragelijker gemaakt wordt.

Volksblad | 1872 | | pagina 2