ADVERTENTIEN. Uit de Hand te Koop: Echt Duryea's Maizena, HAARDEN EN KACHELS in een hangende salon zitten en van onpasselijkheid geen spoor ontwaren. Als het plan nu gelukt, zal de heer Bessemer het lied tot waarheid maken dat Brittannië „rule of the waves" (golven-dwinger) is. Het vrij algemeen gebruik van soda om linnen mede te wasschen is niet dienstig voor het weefsel en deelt het een geele kleur mede. Men gebruikt daarom met veel voordeel het volgende mengsel: 1 kilo zeep wordt in ongeveer 23 liter warmwater opgelost; hierbij voegt men 3 volle lepels ammonia luquida en een lepel terpen tijnolie-. Deze vloeistoffen worden nu innig gemengd en alsdan de linnenstof er drie uren in te weeken gelegd terwijl men de waschtobbe met een houten deksel goed sluit. Langs dezen weg wordt het linnen volkomen hel der en bovendien tijdbrandstof en arbeid bespaard. Burgerlijke Stand Stad Goes. Van 13 20 September 1872. Ondertrouwd. Den 17, George Gerrit Willem Roos, 50 j., wedn. van Iluibertje Cornelia van der Made, met Christina Querina Maria Susanna Elizabet Rij9er34 j., jd. Den 20, Dirk Jan Helderman, 32 j., wedn. van Johanna Hermiua Hendrika van der Horst, met Geer- truïda Johanna van den Bosch, 25 j., jd. Gehuwd. Geene. Geboren. Den 16\ Martinus z. v. Jan Koens en Elisabeth Meu- lemans. Den 17, Lucas, z. v. Johannes Zuydweg en Jennegien Bomhoff. Den 18, Dominicus, z. v. Marinus Hoffius en Maria de Dreu. Cornelia Johanna, d. v. Marinus van Liere en Centina Melse.Marinus Dingen us, z. v. Marinus Dingenus Dekker en Jo hanna de Jonge. - Den 19, Elizabeth Pieternella, d. v. Jacob Tor- bijn en Herter van Broek. Den 20, Maria, d. v. Kornelis van Paassen en Anna Kerpel. Overleden. Den 14, Jan Hendrik Comelis Kakebeeke, 43 j., geh. met Pieternella Jacoba Stokmans. Den 18, Jan Kuiper, 78 j., eerst wedn. van Joanna Adriana Reynout daarna van Cornelia Maris. Den 19, Adriaan Frenks28 j., geh. met Johanna de Graaff. Burgerlijke Stand Stad Middelburg. Van 12 19 September 1872. Ondertrouwd. Den 13, Pieter Koets, 23 j-, jm., met Johanna Cornelia Moorman, 23 j., jd. Hendrik Ooster, 27 j., jm., met Hermina Christina Pijnacker, 2S j., jd. Jacobus Maljers, 35 j., jm., met Lourina Ingelse, 25 j., jd. Gehuwd. Den 18, Johannes Hendrikus van Linschooten, 34 j., wedn., met Johanna Maria Riegen, 29 j., jd. Marinus Jacobus Kimmel, 22 j., jm., met Catharina Geertruida Andringa Tromp, 21 3-, ja- Geboren. Den 12, Adriana Johanna Francisca, d. v. J. Goote en M. A. Cammelot. Den 13, Maria, d. v. C. Nierse en C. Krijger.— Den 14, Willem Jan Frederik, z. v. A. Borket en W. J. F. En- tink. Den 15 Herman, z. v. F. A. Rijnberg en H. C. Moer beek.Adriana Geertruida, d. v. H. Koolwijk en M. E. Bosdijk. Catharina, d. v. G. Bolier en M. Duburg. Den 16, Alida, d. v. A. Wouterse en J. Heyman. Den 17, Jacobus, z. v. C. M. de Rijke en A. Kesteloo. Overleden. Den 13, Maria Cerviller Koch, 86 j., jd.Den 16, Johannes Comelis, 8 d., z. v. L. Boone en J. A. Janssen.Neel- tje, 13 d., d. v. F. Alewijnse en M. Lakkée. Den 17, Adriana Breedveld, 76 j-, vrouw van P. Siebols. Den 18, Johannes Hul senboom, 72 j., man van Joanna Adriana Steenhuysen. Marktbericht. Goes 17 September 1S72. Bij eenige meerdere aanvoer, was de stemming tame lijk willig, ofschoon de omzet niet groot was door te hooge vraagprijzen der landlieden, welke door gegadigden niet dan meest voor comsumptie werden ingewilligd. Onder dankbetuiging meld ik, dat op de lijst ten behoeve der Onderwijzers weduwe rondgezonden getee- kend werd tot een bedrag van twee- en- zeventig Gulden. T. H. de BEER. VER P A C H fïWcT Op Donderdag den 17 October 1872, 's morgens ten 10 ure te Hoedekenskerke in het Gemeentehuis, zal de DIJKSDIRECT1E der WATERING HOEDEKENS KERKE ten overstaan van den notaris Mr. LIEBERT in het openbaar Verpachten: in 25 perceelenbehou dens nadere splitsing of combinatie, 40 Hectaren, 74 Aren, 71 Centiaren Bouw- en Weiland, Dijk en Moeras in de Watering Hoedekenskerke breeder bij aanplakbiljetten omschreven. Om als Pachter, Medepachter of Borg te wor den toegelatenmoet men bij de toewijzing tegenwoordig zijn. De kosten moeten contant bij de toewijzing worden voldaan. Door verandering van Woonplaats liet zeer gerenomeerde Schippershuis en Logement (waar aan bovendien een vast tractement van p. m. f 300, 'sjaars is verbonden) bevattende zeven Kamers, Keuken, groote Kelder en Bakkerij; staande en gelegen in de on- middelijke nabijheid der twee schutsluizen te Wemeldin- ge, benevens een in 1872 nieuw gebouwd Huis en Schuur tot berging en stalling. Alles bij verkoop dadelijk te aanvaarden. Informatien zijn te bekomen ten kantore van Mr. P. J. A. van DAM, te Goes. Gezuiverde BorstroggebloemArrowroot Griesmeel, gemalen Rijst en diverse soorten Sago, zijn te bekomen bij Dirk Ij. BROEDER, Middelburg. (Heeren Winkeliers genieten van Maizena ruim rabat.) lïAARLEMSGHEBLOEMBOLLËN in alle soorten en tot civiele prijzen voorhanden bij J. de JONGE, Eangevosstraat, Goes. UTTi TTAATSeen Stroo-Snijmachine, bij J. J.EL- 1E KUUr LEMAN, Armenhoek. N FVA N G E N*~ mooie Wol voor Winterkousen. Wed. J. R1SSEEUW. RUIM GESORTEERD VAN J. PROOST, Ganzepoortstraat. jp I A N I N O. Te koop eene 7,00 goed als nieuwe Pianino. Adres de JONGE MEELIJ.

Volksblad | 1872 | | pagina 3