ADVERTEN TIEN OPENBARE VERKOOPING AFBRAAK. OPENBARE VERKOOPING B L O L L 3B K SCHOEN- EN LAARZENWINKEL HEEREN WINKELIERS. A I 1 e r 1 e i. Sommige personen zijn gewoon hun vuur met petroleum aan te makenen bezigen daartoe een kan meestal met een dop voorzien. Voorbeelden zijn er aan te wijzen dat wanneer men te dicht met de met olie gevulde kan bij het vuur komt, deze, wanneer de dop te vast daarop sluit, met een ge weldige slag uit elkander springen kan en groote onhei len veroorzaken. Talrijke menschenlevens kunnen door deze kwade gewoonte gevaarloopen. Ieder wachte zich voor schade, CINGEZONDE N.) Geachte Redactie. Plaats, zoo er Tuimte in het Volksblad is, onder staande regelen: Pen bewoner der Magdalenastraat heeft met genoegen opgemerkt, hoevele belastingschuldigen zich gehaast heb ben, om op het vriendelijk verzoek van den Gemeente- Ontvanger hun verschenen termijnen van den ïïoofdelij- ken Omslag voor den 14en dezer te voldoen;zou eene dergelijke herinnering van wege den Heer Rijks-Ontvan ger, die ZEd. slechts weinige stuivers zou kosten, ons (belastingschuldigen) niet kunnen verlossen van het bij herhaling betalen van vijf cents onkosten, en de in de vorige week bijna huis aan lmis gedane visites van den Deurwaarder doen ophouden, daar van al die achterstal- ligen toch niet te verwachten is dat zij onwillig zijn om te betalenmaar veeleer onmacht of vergeetachtigheid hiervan de oorzaak is. Iemand die niet gaarne meer betaalt dan noodig is. Burgerlijke Stand Stad Goes. Van 6 13 September 1872. Ondertrouwd, Geene. Gehuwd. Geene. Geboren. -Den 10, Pelagia Christina d. v. Judocns Willebordus Nijs en Elisabeth Catharina van der Does. Overleden. Den 10, Gilles, 9 m-, z. v. Adriaan van Bcveren en Michilina Slootmaker.Deu 11, Maria Jannetje, 2 ni., d. v. Hen drik Dodmond en Helena Johanna Le Roy. Willem, S w., z. v. Johannes de Schatter en Pieternella Verplakke.Den 12, Adriana, 4 m., d. v. Johanna Mosterd, ï^evenloos. Deu 11, een zoon van Johannes van den Busscher en Maria Dirks. Burgerlijke Stand Stad Middelburg. Van 5 12 September 1872. Ondertrouwd. Den 5, Hendrik Jacobus van Noppen, 23 j., jm., met Cornelia Johanna de Vroom, 24 j., jd.Den 6, Johannis Bos, 32 j., jm., met Anna Wiihelmina Logger, 22 j., jd. Mari nas Jacobus Kimmcl, 22 j., jm., met Catharina Geertruida Tromp, 21 j., jd. -Leendert Lambertus Woutersen 35 j,, jm., met Eme- rentia Gerardina Philippine Koster, 31 j., jd.Jacob Philip Fre- derik Doorman, 43 j., jm., met Alida Maria Margaretba Schubart, 39 j., jd. Gehuwd. Den 11, Mariuus Goote, 24 j., jm., met Elina Maria Landman, 22 j., jd. Coonraad Laroes, 28 j., jm., met Jacobit Elisabeth Papst, 24 j., jd. Geboren. Den 4, Adrianus Cornell's, z. v. G. Korsman en M. van der Net.Den 5, Suzanna, d. v. C. A. Hertogs en C. van Ka mer. Daniel, z. v. T. Meskes en M. J. Oerlemans. Den 6, Daniel Matthieuz. v. P. Leca en M. Sauginade.Christina Wiihel mina d. v. J. C. Almey en E. P. de Visser. Den 7Franjois Johannes, z. v. P. C. Bouters en W. de Vey. Den 8, Johauncs Cornells, z. v. L. Boone en J. A. Janssen. Den 10, Antoni, z. v. C. Kesteloo en.C. Dingeinanse Ari} Pietor, 'z. v. Gr. H. ie Haan en M, J, O. van der Harst. Den 11, Cornell's Elisa Mari nas Willem, z. v. G. J. Schatters en- A. H. Eeggers. Den 12, Jacobs, d. v. J. van Boven en E. van Liere. Overleden. Den 5, Matthijs, 0 j., z. v. J. Poutver en A. Corne- lisse. Den 6Krijn,- 16'j., z. v. W. Lïevense en C. de Korte. Den 7, Maria Jacoba, 12 w., d. v, J. P. de Wagemaker en J. J. van Pnffe- len. Deu 10Andries Jacobus 3 m., z. v. A. Jacobse en J. J. TuyJ. Cornelis, 11 d., z. v. E. de Jonge.Pen 27 Aug., Johannes Wil helmus Marinas, 19 d., z. v. J. de Menlder. en J. M. Tahey, (te Goes.)Den 28 Ang.Adrianus, 8 j., z. v. A. Weveling eQ J. E. van der Made, (te Goes.) Marktbericht. Goes 10 September 1S?2. Bij tamelijk ruimen aanvoer, was er goede vraag voor de meeste artikelen tot nagenoeg onveranderde prijzen, bij die der vorige week. Het aangevoerde ging vrij wel van de hand. ten overstaan van den Griffier Mr. P. J. A. van DAM op Maandag den 16 September 1872, des voormiddags 10 ure, aan liet Veer te Wolphaartsdijk, van eene zeer aanzienlijke partij (speciaal Eikenhout) in allerlei soort, lengte, breedte en dikte. Op Maandag 16 September 1872, des morgens 11 uur. te Goes, op het terrein der fabriek: „Zuid-Beveland van eene gvoote partij zeer goede afbraak, als: Balken, Planken, IJzeren Ramen, Hardsteenen Fundeering Blok ken, Waal- en Holle Metselsteen, Molensteenenenz. eerste kwaliteit. Bij KOLENBRANDER Oprei Groote Markt. De ondergeteekende heeft de eer te berichten, dat hij bovengenoemde Winkel verplaatst heeft naar de Lange Kerkstraat, wijk C no. 13, en dat hij daarin ruim voorzien is van Mans-, Vrouwe en Kinder Schoenen en Laarzen; benevens van velerlei Schoenmakers benoodigdhedenalles tegen billijke prijzen. J. LARSEN. De ondergeteekende verwittigt bij deze dat door de duurte van de Bazaan de Handschoenen zijn opgeslagen Bruine in plaats van f 3,30, f 3,50. Witte i f 3,00f 3,30. Allen gerekend per dozijn. O. vam dem BROBCK'E, LangevosstraatGoes.

Volksblad | 1872 | | pagina 3