ADVERTENTIEN. mmmmms ouisihsères. NIEUW SOORT LAMPENGLAZEN, „Voor vermoeide beesten, heeft men groote lage wagens, waarin het vee liggend kan getransporteerd worden. „Onmiddelijk naast die stallen vindt men de abattoirs der slagers, waaronder er zijn met tien knechts, die niets doen dan het vee dooden, waarna het in groote stukken verladen wordt en met wagens naar hunne win kels in de stad vervoerd, om aldaar te worden verkocht. „Het dooden van het vee door de slagers geschiedt geheel anders dan in Holland. Daar houden twee man nen het beest bij den snuit en de horens, terwijl een derde met een hamer, waaraan een punt is bevestigd, boven de horen op de plaats waar men hier het vee steekt, den beslissenden slag met weinig krachtsinspan ning kan toebrengennu is de hersenpan doorboord en een buigzaam stokje door die opening gestoken en tot ongeveer een el doordringende in het ruggemerg, heeft dadelijk den dood ten gevolge/' De aanwending van papier bij alle mogelijke takke,n van mensckelijke vlijt schijnt geen einde te nemen. Te genwoordig maakt men de gas- en waterleidingsbuizen op groote schaal ook van papier, dat met asphalt is door drongen. Ook gebruikt men ze met goed gevolg voor de leiding van de lucht door blaasbalgen aangevoerd, voor spreekbuizen en om er den onderaardschen telegraafdraad door te leiden. Bij eene dikte van 2 centimeters staan de buizen eene drukking van 15 atmospheeren uit. Een papieren asphaltbuis had 15 jaar tot gasleiding gediend werd opgegraven, aan 24 atmospheeren drukking bloot gesteld en toonde zich nog volkomen in orde. Noch sterke uitzetting, noch oxidatie, noch koude, noch warm te is voor deze buizen te vreezen. Haar gewicht is een vijfde van de ijzeren buizen, en haar aanleg bedraagt de helft van de kosten van ijzer en een vierde voor die van lood. In Engeland worden zij in 19 grootten ge maakt, van 7 tot 50 centimeters wijdte en ruim 2 me ters lengte. Burgerlijke Stand Stad Boes. Van 23 30 Augustus 1872. Ondertrouwd. Geene. Gehuwd. Geene. Geboren. Den 24, Marinus, z. v. Jacob Danielse en Klazina Zwemer. Den 25, Maria Petronella, d. v. Jan Dirk van den Berge en Maria Pieternella van Hiele. Den 27, Johanna Josina, d. v. Johannes Josephus Brusket en Catharina Dirkse. Den 28, Louisa Bertha, d. v. Christiaan Spork en Bertha Visser.Den 30, Leeudert, z. v. Pieter Botbijl en Neeltje Leenpoel. Overleden. Den 25, Johannes Servnas Proost, 23 j., jm. Den 26 Cornelis, oud bijna 3 m., z. v. Hubertus Maarten van der Linde en Maria Hoskam. Den 27, Johannes Wilhelmus Marinus, 19 d., z. v. Johannes de Mulder en JacobaMariaThiy.Den28,Dinge- nis Vcrplakke, 49 j., wedn. van Gcertruid Housela. Adrianns, 8 j., z. v. Adrianus Weveling (overleden) en Johanna Elisabeth van der Made. Den 29, Cornelia Kuzee, 74 j., wed. van Gerard Kousemaker. Marinus, oud bijna 1 j., z. v. Jacob van Liere en ICatharina Barbiex. Jacobus Mulder, ond bijna 49 j., geh. met Forra de Jongh. Levenloos. Den 27, een zoon van Franciscus Koens en Helena Oostdijk. Burgerlijke Stand Stad Middelburg. Van 22 29 Augustus 1872. Ondertrouwd. Den 23, Johannes Gerardu9 Luvaal, 20 j., jm., met Johanna Neeltje Janse, 20 j., jd. Adriaan de Bakker, 38 j., jm., met Anna Pieternella van de Ree, 22 j., jd.Jan Cornelis Adri aan van der Harst, 27 j-, jm., met Johanna Elisabeth Bouman, 26 j-, jd. Jacob Johannis Dbont, 22 j., jm., met Elisabeth Anna Theysse, 20 j-, jd.Klaas van der Veen, 33 j., jm., met Maria Jo hanna de Bruine, 30 j., jd. Gehuwd. Den 28, Franciscns Carel van Dalsum, 26 j,, jm., met Cornelia Wilhelmina Vergouwe27 j., jd. Geboren. Den 22, Samuel, z. v. E. Koster en B. Snijtselaar. Den 23, Lena Elisabeth, d. v. C. J. van den Broek en C. Hoogen- boom. Maria Catharina, d. v. K. H. Olree en J. M. Allaard. Den 24, Pieter, z. v. K. T. Post en E. Joziasse. Jacoba Johan na, d. v. H. van Houte en S. J. Meyboom.Den 25Pieternella d. v. A. Knuyfc en E. J. Fluiten. Johannes Jacobus, z. v. N. Holthuyzen en W. C. Roth.Isaac, z. v. J. Sinke en J. M. Won- dergem. Den 20, Theodorus Garrardns Pieter, z. v. P. Frans en A. M. G. Verwaayen. Den 27, Jacobus en Johannes Marinus, zoons van J. de Klerk en M. E. Vocht. Den 29, Elisabeth, d. v. T. A. de Ruyter en J. R. Vreke. ©verleden. Den 22, Jacobus Adrianus, 6 m-, z. v. C. Verstijlen en A. M. Peynenburg. Den 23, Adriana Pieternella Donselaar, 32 j., vrouw van J. J. Machgeels.Den24, Johanna Maria, 7 w., d. v. A. W. Kuyper en C. J. van Beek. Den 25 Leuntje de Wolf, 85 j., wed. van A. Fortuyn. Den 26, Adriaan Wonder- gein, 77 j., wedn. van J. J. Jeronimus.Den 28, Johannis Kim- mel, 66 j., wedn. van J. M. Falkenheimer. Den 29, Pieter Jo- j, 13 m z. v. C. Kesteloo en C. Dingemanse. Marktbericht. Goes 27 Augustus 1872. Heden was de aanvoer eenigzins ruimer dan de laatste weken, met tamelijken omzet. Oude Tarwe en dito Gerst werden iets duurder betaaldzoo ook Paardeboonen. Van het nieuwe gewas was nog al vraag voor Tarwe, die, bij veel uiteenloopende kvvalileit tot eenigzins ver minderde prijzen werd gekocht. Nieuwe Rogge gezocht voor de Zaai. Naar nieuwe Gerst en Erwten was even eens goede vraag, doch weinig ter veil. Paardeboonen bij een paar klusjes aangeboden, bleven op te hooge vraagprijs onverkocht. Koolzaad weinig aan met gerin gen omzet. Keuze uit ruim honderd stuks. Wed. J. G. MASS EE en Zoon. te bekomen bij W. M. van LOO, Wijngaardstraat. "W «9 M» JSEB- r«r JE» «33 bij A. A. W. BOLLAND, Boekli. en Boekb., te Goes. Teekenborden, Teekenhaken Teekenportefeuilles, TeekendoozenTeekenpapier, TeekenpennenTeekenpot- looden, Teekenkrijt en verder alles wat tot Teekenen behoort. Bessen Genever 75 cent per flesch Frambozen Likeur 85 cent per flesch. Likeuren 75 h 80 cent per flesch. Beste Pons een gulden per flesch. P. MULLER', Bierkade. 1 SCHOONE BESPEELDE PIANINO. Piano's van f 24 en hooger. ORGELS IN SOORTEN. M. van KALMTHOTJT, Schoolstraat.

Volksblad | 1872 | | pagina 3