th.ek.ers en apotheek-houdende geneeskundigen mo- I gen verkocht worden, ook niet al zijn deze stoffen niet andere vermengd. Dewijl nu ongetwijfeld de meeste zoogenaamde geheimmiddelen een of meer dezer stoffen bevatten, ineenen we hen die der gelijke wonderdoende geneesmiddelen verkoopen geen ondienst te doen door hun medetedeelen dat die toevoeging der geneeskundige wet ook op hen van toepassing is en dat ze groot gevaar loopen den een of anderen dag aangeklaagd te worden wegens het onbevoegd verkoopen van geneesmid delen. En daar het de plicht is van ieder goed burger van den staat, naar zijn vermogen te helpen, dat de wetten worden nageleefd, behoort ieder wel gezinde zich te onthouden van het koopen van dergelijke zaken. Daardoor brengt hij er den winkelier toeze niet meer in voorraad te hebben en dus optehouden de wet te overtreden. Tot be looning daarvoor bezorgt hij zich ten eerste een niet onbelangrijk geldelijk voordeeldewijl hij voor minder geld bij den apotheker beter waar kan krijgen en ten andere is hij zekerdat hij geen gevaar loopt, door het innemen van zaken, die hij niet kent, zijne gezondheid te schaden. Nederland. De militiens der lichting van dit jaar, behoorende tot de vier regimenten hussarenhet regiment veld- en het regiment rijdende artillerie, die in Mei 11. na hun inlij ving tot nadere oproeping met verlof zijn gezonden, zuilen 1 October a. s. bij die corpsen in werkelijken dienst worden gesteld, ten einde gekleed en geoefend te worden. Ilonderde werklieden naar men zegt leden der In ternationale zijn te Amsterdam in optocht naar den Burgemeester gegaan, vorderende: goedkooper woningen en 't algemeen stemrecht. De Burgemeester heeft hun gezegd daaraan niets te kunnen doen en bij publicatie aan de burgerij herinnerd, dat geene optochten zonder zijne vergunning, mogen plaats hebben. vereenigin gen va.n arbeiders, loon en enz. In Almelo hadden thans de arbeiders van bijna alle weverijen bet werk gestaakt. De ongeregeldheden duur den voort. Uit Zutfen was cavalerie aangekomen. Thans verneemt men, dat vele wevers weder aan den arbeid zijn, nadat sommige patroons de loonen verhoogt hadden. Uit het Buitenland. Chicago, dat voor 5^ maand bijna geheel in de asch gelegd werd, herrijst met bewonderenswaardige snelheid. Toen waren er 98,000 menschen zonder dak. Thans zijn er nieuwe woningen voor 70,000 menschen gebouwd. In het zuidelijk deel der stadwaar de logementenschouw burgen, magazijnen en winkels waren en 3500 huizen verbrandden, zijn tlians veel meer huizen opgetrokkendie de afgebrande in fraaiheidwaarde en doelmatigheid verre overtreffen. De lengte der nieuwe straten bedraagt 26 mijlen. In de eerste drie maanden na den brand is er slechts weinig gewerkt en ook gedurende den winter ging het niet snel vooruit. De Chicago Times hoopt, dat de stad op den 9 Octoberden verjaardag valt den brand geheel hersteld zal zijn; een verbazend bewijs van Ame- rikaansche geestkracht en Amerikaansche ondernemings geest Naar aanleiding van den verschrikkelijken „woning nood" te Berlijn, waarover wij verscheidene malen het een en ander mededeeldenheeft het dagelijksch bestuur dier stad bij den gemeenteraad de beschikking over 130,000 Th. verzocht, om zekere uitgestrektheid gemeen tegrond in te richten tot te verpachten bouwgrond, en door de commissie voor de financiën is tot aanneming van die voordracht geadviseerd; zij wenscht echter, dat vooraf door eene commissie onderzocht worde of bedoelde grond verkocht dan wel verpacht en op welke wijze de verlangde som gebruikt zal worden. Zoowel de voor dracht als het prae-advies vonden in den raad ernstig verzet, en de langdurige, warme discussie leidde tot aanneming van een bemiddelingsvoorstel, alzoo tot het besluit de beschikbaarstelling van de 130,000 Th. afhan kelijk te maken van het Tapport eener dadelijk te benoe men commissie, welke tot taak zal hebben een onderzoek in den geest van de conclusie der flnantiële commissie. Lardbouw en Nijverheid. Men leest in de Landbouw-Courant omtrent de groote veemarkt te Londen het volgende „Op de Caledonian Load ziet men voor zich de uit gestrekte hallen van de veemarkt, reeds van verre her kenbaar door den vrij hoogen toren die er midden op is gebouwd en aan wiens voet de hulpkantoren der verschillende bank-instituten zich bevinden. „De eigenlijke inside-veemarktbegrensd door een hoog rood geschilderd ijzeren hek, alle 20 ellen door fraaie, met beestenkoppen versierde pijlers of zuilen afgewisseld beslaat ongeveer eene oppervlakte van 2|- bunder en is gedeeltelijk voor rundvee en ten deele voor schapen in gericht, terwijl er voor de Engelsche kalveren, voor de buitenlandscbe kalveren en voor de varkens nog drie groote overdekte hallen zijn. „Gewoonlijk komen er Maandag 27 tot 30 duizend schapen en tot 5 duizend stuks rundvee aan de markt Op de zoogenaamde Christmas-market rekent men wel op 35 a 45 duizend schapen en 9 h 12 duizend stuks vee, die dan ook buiten het zooeven genoemde hek plaats vinden, daar er buiten de Inside-market nog een opper vlakte van 5 ares tot de veemarkt behoort om zoo noodig te gebruiken. „Even buiten de veemarkt, in de nabijheid van het Madenlaue-stationwaar het vee met den spoortrein aangevoerd wordt, liggen de stallen der veemakelaais die zeer doelmatig zijn ingericht. „In den stal van de heeren John Low and Sons kun nen 300 stuks vee en 1500 schapen geplaatst en gevoe derd worden.

Volksblad | 1872 | | pagina 2