STOOa-REELFABRIEK, ADVERTENTIEN. TE KOOP teTachten voor VEERTIEN JAREN nieteen steen te werpenwaardoor een glas brak. Die woning werd toen bezet door een drietal militairen; al les bleef rustig en te één uur in den nacht waren allen in rust. Heden morgen is het volk weder aan den ar beid gegaan. Maatregelen van voorzorg zijn genomen om de rust heden avond te bewaren." Naar wij vernemen, zegt de Amst. Cour., is verleden Maandag hier eene vergadering van leden der Interna tionale gehouden en hebben dezeten getale van eenige honderden, na afloop der bijeenkomst zich begeven naar de woning van den burgemeester, om hem een adres te overhandigen, houdende klagten over de hooge huur prijzen der woningen, over den uitvoer van vee en an dere levensmiddelen naar het buitenland enz. enz. Daar de burgemeester zich niet in de stad bevindt, werd het verzoekschrift door een der Internationale-mannen ter hand gesteld aan een der agenten van politie, die voor de woning van den burgemeester hadden post gevat, als maatregel van voorzorg, toen bekend was gewor den welk bezoek het hoofd van het gemeentebestuur te verwachten had. Zijn wij goed onderricht, dan verzocht de Internationalistische woordvoerder, dat men hem den oudsten der aanwezige politiedienaren zou aanwijzen en toen hieraan was voldaan, vertrouwde hij dezen het do cument toe. Op het Kaasplein bij Rembkandts stand beeld ging het gezelschap uiteen. Uit het Buitenland. Het onweder, dat den 28sten Juli Zwitserland teis terde, heeft volgens nadere berichten daar vele slagtof- fers gemaakt. Te Ueberlingen vonden 14 a 16 inenschen die zich op 4 kleine vaartuigen bevonden, huu dood in de woedende golven; evenzoo te Meersburg 4 personen, die nabij den oever waren, doch door de sterke bran ding niet konden landen en alzoo in het gezigt der me nigte aan den oever te gronde gingen. Ook in Hagnau verdronken 2 personen. Verscheidene kleine vaartuigen drijven nog ledig op het meer rond en doen slechte be richten vreezen. Aan huizen en boomen werd mede veel schade aangericht en zelfs vee door instortende stallen verpletterd. Te Romanshorn werden 3 personen uit Hag nau opgevischt, die zich krampachtig aan hun omgesla gen schip vastgeklemd en 14 uren lang in dezen toestand tusschen leven en dood gezweefd hadden. Te Rottweil richtte de hagel groote schade aan, zoowel op het veld als in de stad, en te Reichenbach sloeg de bliksem in een huis, dat geheel afbrandde. Burgerlijke Stand Stad Roes. Van 9 16 Augustus 1S72. Ondertrouwd. Geene. behuwd. Geene. Geboren. Den 11, Johanna Philippinatl. v. Johanna Jacoha Kleenput. Fidelia Maria, d. v. Andries Cornu en Johanna Fran- cisca Brouwer.Hendricus, z. v. Frans Reyerse en Maria Vermaire. Den 14, Maria Cornelia, d. v. Willem van den Berge en Leuntje van der Bliek.Den 16, Francina Geertruida, d. v. Nicolaas Hageman en Klazina Cornelia Baden. Overleden. Den 10, Geerara Verheule, 37 j-, eerst wedn. van Pieternella Nonnekens, thans gehuwd met Willemina Maria de Blinde. Den 16, Ferdinandus Maria, 82 m., z. v. Johannes Petrus de Witte en Constantie Maria Francina Verheek. Den 29 Juni, Antonius Jo hannes Kalkers, 30 (te Ostende) z.v. Jacobus en Johanna Hermes, beiden overleden. Burgerlijke Stand Stad Middelburg. Van 8 15 Augustus 1872. Ondertrouwd. Den 9, Izak Corbeel, 37 j., Wedn., met Eliza beth Louis, 38 j., jd. Franciscns C'arel van Dalsnm, 26 j., jm., met Cornelia Wilhelmina Vergouwe, 27 j, jd. Geraard Jacobse, 23 j., jm., met Johanna van Soelen24 j., jd. Willem Joziasse, 25 j., jm., met Elisabeth Schout, 23 j., jd. Cornelis de Graaf, 26 j., jm., met Adriana Jozina Kooman, 22 j., jd. Gehuwd. Den 14, Leonardus Adrianus van Woerkens, 22 j., jm., met Johanna Maria Adriana van Miert, 21 j., jd. Geboren. Den 8, Annes Johannes, z. v. J. J. Begas en A. J. van der Pluym. Johannes Wilhelmus Marinus, z. v. J. de Meul- der en J. M. Takey. Den 9, Izaak, z. v. A. de Lange en J. La- bruyre. Jacomijna Johanna, d. v. H. Scheertneyer en J. Bebe- laar. Den 14, Jacobus, z. v. P. Lauret en C. M. Willems. Margarctha Jacoha en Maria Baldina, dochters van W. M. Groene- wegen en C. van der Zee. Lambertus Johannes, z. v. J. A. Schouten en W. C. Wagemakers. Gesina, d. v. J. Hogerland en G. H. van Bakergem. Catholijntje Pieternella, d. v. P. van Houte en M. Smoor. ©verleden. Den 8, Jacobus Koppejau, 67 j-, man van Maria Geertruida Visser. - Adriaan Joannis Eybaard, 89 j., wedn. van Johanna Catharina de Blinde. Den 9, Marijnis Johannes, 6 m., z. v. J. Konings en J. Sas.Den 10, Johanna Tontenhoofd24 j., jd., (te Westkapelle.) Den 11, Jozina Jougepier, 67 j., vrouw van Johannes Pi ft er Beynen. Cornelis, 12 w., z. v, J. Marijs en 31. Murk.Den 14, Jannetje, 20 j., d. v. P. Klaassen en J. Jobse. Willem Lodewijk Klaassen, 78 j., man van Anna Catharina van der Plaat. Johanna Catharina Louisa, 5 j., d. v. A. P. Flips en J. M. Grombeen. Marktbericht. Goes 13 Augustus 1872. Even als vorige week was de aanvoer gering en de omzet van weinig beteekenis. Voor de meeste artikelen was goede vraag. Tarwe werd tot eenige verhooging ge kocht, doch bleven overige artikelen nagenoeg onveranderd. EENE IN VOLLE WEEKING ZIJNDE tevens ingericht als met WOONHUIS en ERVE. Voor informatiën adresseere men zich met franco brieven bij den eigenaar J. H. C. KAKEBEEKEGz., te Goes. 2 Hectaren 43 Aren 60 Centiaren Weiland, gelegen in de gemeente VHeer Abtskerke, aankomende den Wel- EdelGeboren Heer JAN TAK, grondeigenaar, wonende te Middelburg; welk Weiland ook naar goedvinden door den pachter mag worden gescheurd en tot Bouwland aangelegd. Inlichtingen omtrent de conditiën van verpachting kunnen verkregen wordenten kantore van den gemag- tigden verpachter J. II. JANSSEN, te Goes.

Volksblad | 1872 | | pagina 3