~ADVERTE N TIEN. OPROEPING. geven. Drie jaren later vertelde de mandat de muts zijne dochter wel veel genoegen gedaan had maar overigens aan de bewoners zijner woonplaats duur was te staan gekomen. Want, zeide hij, toen mijne dochter met hare muts in het open baar verscheenwilden alle jonge meisjes znlke mut sen hebben en honderde guldens werden daaraan besteed. Een ander die bij dit gesprek tegen woordig was voegde er echter bijGij beweert wel dat die weelde duur te staan kwammaar zeg dan ook wat voordeel zij opleverde. Im mers toen de meisjes zich mooie mutsen wilden verschaffenmoesten zij beginnen met arbeiden om geld te verdienen. Zij begonnen wollen kap pen te breiendie in sommige streken zeer gewild zijn. Zij verkochten die, om geld voor de mutsen te krijgen en openden zoodoende een tak van nij verheid die nog gedurig toeneemt en reeds een vrij belangrijken handel uitmaakt." Het voorbeeld bewijst niets, tegen de dwaasheid van het misbruikmaar doet wel zien dat het even dwaas is om losweg aftekeuren wat misbruikt kan worden. Nederland. Goes. Het Comité tot wering van Schoolverzuim heeft tot den Raad dezer Gemeente het verzoek gericht, om een subsidie van f200 te erlangen. Ten opzichte van dit verzoek heeft de vereeniging „Gemeentebelang," eene motie aangenomen, waarin de wenschelijkheid uitgedrukt wordt, dat de Raad eene voor het Comité gunstige beschikking neme. Ook wij hopen van ganscher harte dat de Raad in dezen geest beslisse; het valt toch niet te ontkennen, dat, ofschoon de vruchten van de werk zaamheden van het Comité vele zijn, er, wat volko men uitroeiing van het Schoolverzuim betreft, nog veel te doen valt. Allerlei. Met het oog op de hier heerschende hittemeenen wij geen ondienst aan onze lezers te doen met het overnemen van het volgende uit de New-York Tribune „Toch zie men niet voorbijdat de groote sterfte van de jongste dagen op ruime schaal veroorzaakt is door onvoorzichtigheid en roekeloosheid. Hoogst vermoedelijk kunnen wij wel aannemendat het grootste gedeelte van de gevallen welke als zonnesteek opgegeven zijn, met meer grond onder de zelfmoorden zouden kunnen geclassificeerd wor den. De deuren van de kroegen staan dag en nacht wijd open en Dinsdag en Woensdag is er misschien meer jenever geschonken dan anders in vier dagen van ge middelde zomer-temperatuur. Juist als het gevaar van drinken 't grootst isdrinken de menschen 't meest. De verkoelende jenever-grog, de frissche sorbet, het schui mende bier, het soda-water met brandewijn of de gemeene whisky zijn niet meer of minder dan gif voor liet ver hitte bloed, en de alleen veilige weg in zoo'n saizoen is algeheele onthouding van prikkelende alcoholia. 't Is de grootste dwaasheid zich te verbeelden, dat een enkel van die zomerdranken, samengesteld uit wijn of sterken drank, verkoelend is. Ofschoon misschien oogenblikke- lijk verkwikkend is 't olie in het vuur." Burgerlijke Stand Stad Goes. Van 19 26 Juli 1S72. Ondertrouwd. Den 25, Frederik Ekkelboora, 57 j., wedn. van Catharina Wilhelmina Bruinaars, met Mietje van der Does, 60 j. wed. van Huibregt Visser. Gehuwd. Geene. Geboren. Den 20, Hendrik, z. v. Jan Steutel en Elisabeth An- thonia Dercksen. Den 22Johanna Mariad. v. Machiel de Bus- scher en Elisabeth Dirkse.Janna, d. v. Kornelis van Moolenbroeck en Maria Roelsc.Den 24, Anna, d. v. Joachem Jacobus van der Hofstede en Adriana Grootemaat. Overleden. Den 20, Adriana Jacomina van Beveren, 18 j., jd. Den 22, Marinus Bil, 67 j., geh. met Philippina Bruinzeel. Den 24, Charlotte Francisca Cornells, 43 j., eerst wed. van Johan Fran cois Ohlij, thans gehuwd met Francis George Riggaart. Burgerlijke Stand Stad Middelburg. Van 18 25 Juli 1872. Ondertrouwd. Den 19, Gerrit van der Plank, 41 j., wedn., met Adriana Israel, 44 j., jd.Pie.tcr de Wit, 21 j., jm., met Martha den Hooyer, 24 j., jd. Izaak Adriaan Ponwer, 21 j., jm met Elena Smallegange, 21 j., jd. Jacobus la Soe, 25 j., jm., rnet Anna Leynse, 22 j., jd. Gehuwd. Geene. Geboren. Den 18, een onechte zoon. Den 19, AnnavDina Ca rolina, d. v. A. de Bruin en C. F. Knyl. Den 21, Susanna Francina Elisabeth Gesinad. v. J. Eblie en A. J. Vroone. Eene on echte dochter. Antonie Adriaan, z. v. A. P. Rouffer en A. We ber. Den 24, Frans Willem, z. v. P. J. Arnoldus en E. Kazen. Overleden. Den 20, Jacobus Petrus Johan, 13 j., (verdronken) z. v. J. J. de Louw en C. C. Leupen. Den 21Johannes Pieter Wedts de Swart 36 j., jm. Den 22, Maria Antonetta, 6 m., d. v. P. J. Ouwerkerk en J. Brandt. Den 23Pieternella den Hollander, 41 j., jd. Den 24, Jan Frans de Klerk, 50 j., man van Jacoba van Sweden. Abraham, 25 d., z. v. S. van Straten en S. Wijzenbeek. Den 25 Pieternella Neeltje Johanna, 10 m., d. v. P. H. Seybel en M. P. van Flierenburg. Marktbericht. Goes 23 Juli 1872. De stemming was heden voor de meeste artikelen nog al levendig, vooral voor Koolzaad, waarvan ruimen aan voer was, en dat grootendeels verkocht werd. Ook Tarwe was gewildzoo wel als Zomer Gerst en Paardeboonen waarvoor eene kleine verhooging werd ingewilligd. Die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan den boedel van LEIJN DE PAGTER, te Oud Sab- binge, worden verzocht daarvan opgave en betaling te doen aan den Notaris Mr. LIE BERT, te Goes, véór l Augustus aanstaande. Gors, 26 Juli 1872.

Volksblad | 1872 | | pagina 2