Bóeren-Inspan enz., MERBESTEDING. ADYERTENTIEN. OPENBARE VERKOOPiMË onderzocht, en dat de proefnemingen tot in de klein ste bijzonderheden een zeer gunstigen uitslag hebben opgeleverd. (INGEZONDEN.) In het Volksblad van 11. Zaterdag kwam een inge zonden stukje voor, geteekend door N, waarin werd gewezen op de min heusche wijze, waarop men in deze gemeente vreemdelingen ontvangt en behandelt, bene vens de weinige bescherming die zij van de politie heb ben te wachten. Wat is de juiste waarheid? Dat eenige vreemdelingen in een paar open rijtuigen gezeten een toertje deden en zich vermaakten door met koekjes, papierenzakkenstukjes sigaren en andere snuis terijen jongens, die zij op hunne rit door de straten ontmoetten, te werpen; waardoor bij het jonge Goessche volkje eene gisting ontstond, die van oogenblik tot oogenblik toenam, die aanleiding gaf tot het betalen met gelijke munt. Wanneer men zelf oorzaak is van eene slechte behan deling is het niet meer dan natuurlijk dat men de wrange vruchten daarvan ondervindt. Men lette dus op de aanleidende oorzaak en zou iets soortelijks niet in elke gemeente plaats hebben, wanneer de aanleiding op zulke wijze werd gegeven. Verder kan men van de vier politie agenten, waar van één moet wacht houdenéén zich moet gereed hou den voor de aflossing en nachtdienst, terwijl de over schietende twee de ronde doen en overbeurt naar het spoor toe moetenvergen dat zij zich overal te gelij kertijd bevinden? Ik voor mij geloof, al gaat de ontwikkeling noch zoo sterk voort, dat nimmer dergelijke tooneelen zul len ophouden, wanneer een dusdanige aanleiding wordt gegeven en dat de politie dit niet voorkomen kan. En hiermede heb ik gezegd. F. Burgerlijke Stand Stad Boes. Van 12 19 Juli 1872. Ondertrouwd. Den 18, Willem van Stappen, 21 j., jra., met Maria Ilubregta Passieux, IS j., jd. Gehuwd. Geene. Geboren. Den 18, Johan Abraham George, z. v. Dirk Hendrik Coeuraad Ittmann en Maria Adriana Rouffter. Elisabertus, z. v. Dirk de Koning en Krina Cornelia Dekker. Willem, z. v. Johan nes de Schutter en Pieternella Verplaklce. Overleden. Geene. Burgerlijke Stand Stad Middelburg. Van 11 18 Juli 1872. Ondertrouwd. Den 12, Jan Hendrik Eering, 47 j., wedn., met Anna Theresia de Barge, 47 j., jd. Johannes Marinus Gies 34 j., jm., met Maatje Boone, 30 j., jd. Leonardus Adrianus van Woerkens, 22 j., jm., met Johanna Maria Adriana van Miert, 21 j., jd. Gehuwd. Den 17, Willem Varel, 39 j., wedn., met Johanna Ja- coba Huysman, 31 j., jd. Willem Marinus Kleinepier, 26 j„ jm., met Catharina Margaretha Blokpoel, 33 j., jd. Jacobus d'Hondt, 40 j., wedn., met Catharina Koster, 19 j., jd. Geboren. Den 12, Willem Johannes, z. v. J. A. Zip en D. M. Lehman de Lehnsfeld. Den 14, Abraham Cornells, z. v. J. Snoep en C. M. Hildernisse. Pieter, z. v. A. Baan en M. Geldof. Eene onechte dochter.Den 15, Willem Victor, z. v. E. P. Laucr en C. Boel. Leonora Eliza, d. v. W. E. Hendrikse en E. J. Prince. - Elisabeth, d. v. E. G. de Liefde en M. Cramer. Elise lïenriette, d. v. rar. J. A. van Gilse en A. M. Hockelmann. Den 16, Antonetta Johanna Cornelia, d. v. G. Kesteloo en C. H. Roel- se. Leonora, d. v. D. J. Dronkers en J. A. J. van den Thoorn. Gilles, z. v. H. van Nederveen en W. G. Hendrikse. Den 17, Prederik, z. v. P. C. Mink en C. M. H. Dirksen. Overleden.. Den 11, Jacomina, 20 m., d. v. A. Kokké en J. van Egmond. Den 12, eene levenlooze dochter van J. A. Zip en 1). M. Lehman de Lehnsfeld. Marktbericht. Goes 16 Juli 5S72. Heden was er vrij goeden aanvoer en redelijken han del, met iets hooger prijzen voor Tarwe en Gerst. Nan nieuw Koolzaad werden ook eenige monsters getoond en het aangevoerde grootendeels verkocht, meestal tot proef voor olieslagerij. Overigens was de omzet in andere artikelen van wei nig beduiding. op de Hofstede, alsnog bewoond door den Eerzamen JACOBUS MARKUSSE, in de gemeente Cats; op Woensdag 24 Juli 1872, des voormiddags ten 9.t ure; van eenen" kapitalen bestaande in: 9 fraaie en beste Werkpaarden en 3 jonge Paarden, 9 extra baatgevende Melkkoeien3 Vaarzen4 Kalveren 3 vette Varkens, 5 Biggen, 1 Karnhond, Hoenders en Eenden4 Men wagens1 Riem wagen 1 Huifwagen1 Arreslede, 1 Kar, Waalsche- en gewone Ploegen, Eggen, Slepers, Sleden en verder Bouwgereedschap, Melkgereed- sehap, 3000 Tarwegluien, eene partij Huisraad, waaron der een fraai Kabinet, enz.; alles breeder bij aanplak- billetten vermeld. Zullende het Vee eerst des namiddags 1 ure worden geveild. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantoren van de Notarissen J. W. VADER, te Cortgene; en L. van der MOER, te Colijnsplaat. AANTSSÏMES: Het bouwen van een Woonhuis, vernieuwen eener Schuur en Stallen, inrichten van een Schaapskooi tot Veestal, vergrooten van een Wagenhuis, enz., in den Westerlandschen polderop de hofstede bewoond door Ph. de BACK. Alles volgens bestek en teekening. Het werk moet worden opgeleverd: Woonhuis 15 Febru ari 1873, Schuur 1 Juli 1873, de Schaapskooi en het Wagenhuis 1 October 1873. De voldoening der aannemingssom zal geschieden in 4 termijnen: als het woonhuis onder dak is, j na voltooiing van het woonhuis en aanvoering der materi-

Volksblad | 1872 | | pagina 3