op de verrichtingen van den geest kunnen uitoe fenen. En het is zeker dat men een en ander door gepaste en aanhoudende lichaamsoefeningen belang rijk bevorderen kan. In het algemeen hangt ons welslagen in het le ven voor een groot deel af van de gezondheid des lichaams en deze staat op hare beurt met de ge steldheid van het lichaam in het nauwste verband. Weekelijke en krachtelooze menschen staan bloot voor allerlei kwalen en met de geschiktheid voor den arbeid gaat ook de vatbaarheid voor levens genot weg. Ze zijn daarom geene vrienden van een krachtvol menschen geslacht, die de lichaamsoefeningen onnut achten. Men leere den jongen zijne ledematen vrij en flink gebruiken door doelmatige en gedurige oefening, make het lichaam gehard en de oefenin gen van den geest zullen met veel meer lust wor den aangewend; de arbeid, welke ook, zal geluk kiger voortgaan en ruimer vrucht dragen. Nederland. Goes. Bij de verkiezing van twee leden voor den Gemeenteraad zijn ingeleverd 236 stembiljetten waar van 5 in blanco. De volstrekte meerderheid was dus 116. Gekozen werd de heer Mr. J. I. Delbaere met 127 stemmen terwijl eene herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren B. van Asperen Yervenne, die 88 en W. E. Busing die 72 stemmen op zich vereenigd hadden. Van de 4-00 kiezers was dus niet meer dan de groo- te helft opgekomen. De uitslag van het overgang-examen op de II. Burger school dat in de vorige weck plaats hadis geweest dat overgegaan zijn Van de voorbereidings tot de le klasse: L. G. Krol van der Hoek, J. Ossewaarde, G. Krol van der Hoek, H. J. G. Hartman, J. II. J. Bartelse, J. A. Dobbelaere, L. J. W. Overtveld, W. A. de Laat de Kanter; en voor waardelijk: G. J. de Backer, A. E. Janssen, B. A. Gil- tay, J. Steketee. Van de le tot de 2e klasse: G. E. W. Geill, B. A. Overman, J. H. O. Dominicus, O. B. M. van Citters, A. Smaal, D. van der Hoek, A. M. C. Houwer; en voorwaardelijk: P. van Dalen, J. H. de Laat de ICan- ter, M. Bavenswaay, P. C. Vroegop. Van de 2e tot de 3e klasse: P. D. Buyze, L. P. K. de Pouw, H. A. Janssen, K. J. G. de Pouw; en voor waardelijk: C. Borst, C. J. de Wijs, J. Olivierse. Van de 3e tot de 4e klasse: P. J. van Voorst Va der, H. D, L. Bouricius, P. G. de Kidder, L. H. de Bas; en voorwaardelijk: J. C. J. Massee, P. J. Geill. Van de 4e tot de 5e klasse: J. Schraver. ALS TOEHOOEDERS. Van de le tot de 2e klasse: P. J. O. de Bruyne, alsmede voor het boekhouden van de 4e tot de 5e klasse. Van de 3e tot de 4e klasse: S. Dekker; en voor waardelijk H. Jager. Van de 4e topde 5e klasse: G. H. van der Meer Mohr. Deze week heeft Zierikzee het bevrijdingsfeest gevierd en een nieuw bewijs gegeven, dat men in Zeeland nog hart heeft voor schoonc herinneringen en de heldenda den der vaderen in eere houdt. Het feest door schoon weder begunstigd is in de beste orde afgeloopen en over trof de hoog gespannen verwachting. Tengevolge van de aanzienlijke verlaging der invoer rechten van Australisch vleesehis dit thans te Botterdam in den handel gebracht en het vindt veel aftrek. Eund- vleesch wordt tegen den prijs van ruim 80 cent per kilo verkocht; larasvleesch iets minder. Uit het Buitenland. In berichten uit Warschau van den 27sten Juni wordt het volgende medegedeeld„Uit de Ukraine ontvangt men hoogst ongunstige tijdingen omtrent de uitzichten van den oogst. Sedert meer dan twee maanden heerscht daar eene wezenlijke tropische hitte, welke aan den eenen kant den groei der planten tegengehouden en aan den anderen kant de vermenigvuldiging van allerlei on gedierte op ongeloofelijke wijze bevorderd heeft. De vruchtboomen zijn door rupsen en insecten geheel kaal gevretenen daar het ongedierte er geen voedsel meer vindt, heeft het 't weinig overgebleven veldgewas en gras aangetast. Het anders zoo vruchtbare land wordt met misgewas en hongersnood bedreigd. In Kiew, de hoofdstad der Ukrainebreidt de cholera-epidemie zich meer en meer uit. Den 12n en den 13n Juni werden 404 personen aangetast en stierven er 139. Van den 31u Mei, den dag waarop de ziekte uitbarste, tot den 14n Juni waren 1317 personen aangetast en 532 ge storven. Het ergst woedt de ziekte onder de bedevaart gangers, die jaarlijks ten getale van omstreeks 200,000 gedurende den zomer uit alle deelen van Rusland het orthodoxe klooster te Kiew komen bezoeken." Het is hier, zoo schrijft men van 3 dezer uit New- York, verbazend heet. De thermometer wijst van 95 tot 102 graden. Verschillende personenongeveer een 60 tal per dag, sterveu tengevolge van zonnesteken of de bovenmatige hitte. De Mikado van Japan heeft, blijkens een particulier schrijven aan een onzer bladen, zijn lijfwacht en 't groe ten door middel van knielen afgeschaft. Een buiging is voortaan voldoende. De regeering houdt zich te genwoordig onledig met de hervorming van 't postwe zen. Twee der Ministers gaan eerstdaags op reis naar Europa. Allerlei. Twee Oostenrijksche zeeofficieren en een ingenieur der Oosten rijk sc he Marine hebben een middel uitgevonden om den rook van stoomschepenin plaats van door den schoorsteen, onder de waterlijn te doen ontsnappen. Behalve de besparing van ruimte, stellen de uitvinders vooral het voordeel voor oorlogschepen op den voorgrond daar de schoorsteen voor pantserschepen en monitors het bijna eenige kwetsbare gedeelte is. Weener couran ten verzekeren, dat de uitvinding door deskundigen is

Volksblad | 1872 | | pagina 2