delijke en aangenamer daad der zindelijkheid, al weer, als de ramen open staan. Als we de rekening dus opmakenvinden we dat ome zindelijkheid voor zoover we die be sproken hebben in alle opzichten aanbeveling verdient en navolgenswaardig is, alleen ware het wensohelijkdat er in ons watering klimaat tot die reiniging wat minder water gebruikt werd en wat meer luclit. De Nederlander is inderdaad zindelijk hij wascht het huis van binnen en van buitende meubelen de bordenglazen bakkende ruitende stoep zelfs de straat waarop hij loopthij wascht zijn goed (en trekt het vaak aan zonder dat 't behoor lijk door en door droog is) zonderling, en zichzelven wascht hij niet. Het gezicht en de han den, een enkele keer den hals bij uitzondering de voeten en hiermede heeft de zindelijke Hollander met zijne huid afgerekend. Of de kleine zweetgaat jes (poriën) wel goed open zijnof al het stof er wel af en uit is, daar wordt minder opgelet. De sap pen, die het menschelijk lichaam voeden, hebben hunne dampen en uitwasemingen en zullen die niet schadelijk zijndan moeten de poriën goed open gehouden worden en dan moet er koud water bij te pas komen. Dat verfrischt en versterkt. Zon derling, dat zulke watervogels als de Hollanders, zelf de watervrees schijnen te hebben. Steden waar goed ingerichte bad- en zweminrichtingen voor mannen en vrouwen zijnzijn zeldzaamheden. Ver beeld 'je eens hoe gekhoor ik eene echte Hol- landsche zeggen Ivoor vrouioen! Mij dacht van ja! De vrouwen behooren immers tot het schoone en niet tot het vuile geslacht! Schoonheid (zindelijk heid) is het beste middel om schoonheid (bevalligheid) te verkrijgen. Huizen waar een badkamer iszijn uiterst zeld zaam. Die zaken zijn in het buitenland, dat gij zoo vuil noemt, zoo zeldzaam niet. De Russen, die het pleizier hebben van in Holland, waarom weet ik nietvoor zeer morsig te boek te staantrekken misschien minder schoon goed aan dan wijmaar zeer zeker wasschen zij zich meer, en werken met damp-, stort- en waschbaden aan hunne gezondheid. In Engeland is er geen heerenhuis zonder bad kamer en nauwelijks een plaatsje van eenigen om vang zonder wasch- en bad-inrichting. De beroemdste geneesheeren hebben er bij herha ling opgewezenhoe zuiver koud water en versehe lucht de krachtigste geneesmiddelen zijn krach tiger dan de apotheek er bevat, waar het er op aankomt de gezondheid te bevorderen en om zoo te zeggen het leven te verlengen. Nederland. Goes. Wij vernemen dat liet bestuur der Yereeniging voor Volksvermaken alhier, naar aanleiding van een door de leden uitgesproken wensch heeft besloten, op een der laatste dagen van de maand Juli hier ter stede eene groole ringrijderij en harddraverij ie doen plaats hebhen. De wedstrijd zal uitsluitend aan inwoners en paarden van Zuid-Beveland en Walcheren veroorloofd zijn. Zonder twijfel zal de deelneming aan het feest groot zijn, daar het op zulk een grootsche schaal zal zijn in gericht, als zelden of ooit in onze eilanden met eene ringrijderij of harddraverij het geval was. Ook zal eene geoorloofde wedijver in geoefendheid van paard en mensch een tal van onze Walchersche- en Zuid-Bevelandsche boerenknapen naar de lans doen grijpen. VEEEENIGINGEN VAN AKBEIDEESLOONEN ENZ. Men schrijft uit Zaandam, dd. 18 Juni. De Inter nationale schijnt hare hand ook naar ons te willen uit strekken. Al de houtzaagmolenaarsknechts zijn bij on- geteekend billet opgeroepen oin aanstaanden Zondag eene bijeenkomst te houden, ter bespreking van hunne belangen Hooger loon, indien zij hier niet bleven werken, zou in Duitschland te bedingen zijn! Jammer dat de verhooging zód énorm wordt voorgespiegelddat de meeste arbeiders de nitnoodiging met spot hebben ontvangen. Er worden namelijk 20 werklieden gevraagd tegen een loon van f 35 it f 40 's weeks. (Purm. Ct.) Uit het Buitenland. Te Londen zag men reeds dezen zomer een toestel om al de gaslichten in de nieuwe concertzaal Royal Albert Rail, tegelijk aantesteken. Thans verneemt men dat er een dergelijk werktuig is uitgevonden om al de lantaarns van eene stad tegelijk aantesteken. Te Frank fort a/a M. en te Weenen zal men deze machine gaan gebruiken en men is bezig met maatregelen om het ook in Amerika te doen. Een nieuw uitgevonden bouwstof is marmerglas. Men kan het slechts zeer moeielijk van echt marmer onder scheiden. Het wordt in evenveel soorten als marmer ge maakt en voor fronten van huizenvoor schoorsteenen en vloeren is het duurzamer dan marmer, daar het niet zoo licht barst en slechts zeer moeielijk vlekken of vuil aanneemt. Men is in Pruisen zeer beducht, dat het voorbeeld, door de mijnwerkers te Essen en Dortmund gegeven ook te Oberhausen en Ueberruhr zal worden nagevolgd. De arbeiders van het bergwerk Neu-Essen, bij het stadje Alt-Essen, hebben zich niet bij de algemeene werksta king aangesloten, wijl het bestuur dezer onderneming hun heeft beloofd, vrijwillig alles te zullen verkrijgen. Reeds nu is hun arbeidsloon met 25 pCt. verhoogd. Er worden vele maatregelen getroffen om rustverstoring

Volksblad | 1872 | | pagina 2