BESTEDING. ADVERTENTIEN. OPENBARE YERKOOPING. OPENBARE VERKOOPINGEN Openbare Verkooping OPENBARE YERPACHTING j., geh. met Pieter Tazelaav. Den 21, levenlooze zoon van V i- ment de Jonge Baas en Suzan na Verstraate. Apolonia Assendelft Dozel, 56 j., geh. met Isaac Diermanse. Marktbericht. Goes 27 Februari 1S72. De aanvoer was heden wederom ruim, inzonderheid van Tarwe, Gerst, Groene-Erwten en Paardeboonen waar voor, tot verlaagde prijzen, vrij wel kooplust bestond. CORRESPONDENTIE. Wy ontvangen een ingezonden stukdat we tot ons leedwezen niet kun nen plaatsenin de eerste plaats omdat het te lang isvooral daar het niets nieuws bevatten andere omdat er personaliteiten in voorkomeu waarvoor we ons blad nimmer openstellen. De schrijver wenscht werkverschaffing en loonsverhooging en acht de mogelijkheid voor beide stilzwijgend bewezen. We verwijzen hem naar hetgeen in vroegere nommers van dit blad daarover geschreven is. Wat zijn laatste voorstel het stichten van een fonds tot verpleging en ondersteuning van zieken aangaat, daaraan zal bij voorkomende gele genheid gedacht wordenwe hopen met goeden uitslag. Hoe wenschelijk een gesticht voor oude en gebreklcige arbeiders moge zijn, 'tzal den arbeidersstand niet verbeteren, en in eene gemeente zoo klein als de onze is het plan hoogst waarschijnlijk onuitvoerbaar. Op Donderdag 7 Maart 1872, des voormiddags ten 10 ure, in de Herberg bij M. Minna au, te Wolfaartsdijk. Van een dubbeld Woonhuis, Schuur A a en ruime Ervevoorzien van alle ge- makken, staande en gelegen op den dorpe van Wolfaartsdijkaankomende :$y'en Eerzamen AD HI A AN MIERAS, Informatien zijn te bekomen bij Mr. P. J. A. van 11AM en Notaris van den BUSSCHE, beide te Goes. ten overstaan van den Griffier Mr. P. J. A. van DAM. Op Vrijdag 8 Maart 1872, des voormiddags ten 10 ure, voor de Herberg van N. Koksianje, te Wolfaartsdijk. Van eene partij Kaarngereedschappen en Melkgerei, Graanzakken, Draagkleedeneen Zaadzeil, Meubilaire- en Huishoudelijke Goederen, benevens eene groote partij Timmerhout en Hekkens. Op Zaterdag 9 Maart 1872, des middags ten 12 ure, aan de Boomkade te Goes. Van eene partij Sparren, Balken, Gordingen, Mest- putpalen, Draadpalen, Heining- en verder Timmerhout. Op Woensdag 20 Maart 1872, des voormiddags ten 10 ure, ten verzoeke van Mej. Wed. A. EMANUEL en Kinderen, te Kloetinge, aan het nog aldaar door baar bewoonde buis. Van zeer nette, aanzienlijke en wel onderhouden Huismeubelen en Huishoudelijke Goederen, als: twee Mahoniehouten Boogkabinetten, dito Chiffonnières, dito Canapé, dito Ronde- en andere Tafels, Buffet, Bedden tafel, Toilettafel, Stoelen in soorten, Pendule, Klok en Kast, twee Kook-Kachels, Mangel, Pers, eene groote partij koperen Ketels', Glas-, Uzer- en Aardewerk, vijf Bedden met ToebehoorenLinnensServettenDamast Tafelgoed, een mooie partij Chineesch- en Japansch Porce- lein, een mooie partij gewaarborgd Goud en Zilver, als: Lepels, Vorken, Zoutvaten, Soep- en StrooilepelsKra len slotenz.voortsSlachtersgereedsehappen en ver dere aanzienlijke roerende Goederen. (na bekomen rechterlijke autorisatie) eene ^en jare geheel nieuw ge- bouwde kapitale Hofstede, met extra eöb^;'a^-—beste Wei- en Bouwlanden, ter ge zamenlijke grootte van 48 neet. 59 ar. 15 centiaren grootendeels aaneenliggende en waaronder eene partij van omtrent 35 beet. zwaar Bouwland, zeer nabij de haven van Geersdijk; alles in de gemeente Wissenkerke (eiland Noord-Beveland, provincie Zeeland.) Zijnde reeds te aanvaarden met bet rooven van den Oogst in dit jaar; terwijl de betaling der kooppennin gen wordt gefaciliteerd, zoo als in de aanplakbillet- ten (waarin alles breeder is omschreven) wordt vermeld. Deze verkooping zal gehouden worden op Vrijdag den 15 Maart 1872, in de herberg „de Kroon," te Wissen kerke, voormeld, en ten overstaan van den te Colijns- plaat resideerenden Notaris L. van dek MOER, te wiens kantore nadere inlichtingen te bekomen zijn. De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Goes, zal op Zaterdag den 9 Maart 1872, des voormiddags ten 10 ure, in het Logement: „Het Paviljoen" van L. Luijk te Hansweert, gemeente Kruiningenovergaan tot de voor den tijd van zeven jaren, gerekend te zijn in gegaan den 1 Januari van dit jaar, van: de Kanaaldijken, van en de Visscherijen in bet Kanaal door Zuid-Beveland, Breeder omschreven bij uitgezette biljetten. De voorwaarden liggen ter lezing in de gemeentehui zen te Kruiningen, Schore, Xerseke en Wemeldinge en ten kantore van voornoemden Ontvangerbij wien tevens nadere inlichtingen te bekomen zijn. De Ontvanger voornoemd A. RIJ SER. Op Woensdag den 13 Maart 1872, des voormiddags ten 11 ure, zal de Directie der BREEDE WATERING bewesten Xersekein bet Logement„de Prins van Oranje te Goestrachten aan te besteden Het zuiveren en van den 1 April tot den 1 No vember 1872 voortdurend schoonhouden van 's Polders Kapitale Waterleidingen. De besteding geschiedt bij enkele inschrijving in de zelfde zes pereeelen als ten vorige jare beeft plaats gehad. Het bestek en de voorwaarden van aanbesteding zul len tot en met den 9 Maart 1872, ter inzage liggen in de Gemeentehuizen te Kloetinge, Kapelle, Wemeldinge

Volksblad | 1872 | | pagina 3