ADVERTENTIEN. Nederland. Goes. Onze stadgenoot, de heer J. F. Ahrensmann di recteur van de hier bestaande imrmonie „de Yolharding," vierde verleden Maandag zijnen zeventigsten verjaardag; de jubelaris ontving vau vele zijden blijken van sym pathie. Directeuren der Nederlandscke Maatschappij ter be vordering van Nijverheid hebben een adres aan Z. M. den Koning gericht, tot verkrijging eener wet tegen de vervalsching van voedingsmiddelen, in welk verzoek schrift door hen gewezen wordt op de omstandigheid, dat „om vele redenen de minvermogenden der bevol king door die vervalsching het meest^worden getroffen en het meest schade lijden." Uit het Buitenland. In de vorige maand is te Londen eene maatschappij opgericht de Kanaai-tunnei-maatsckappij genaamd, die zich ten doel stelt Engeland en Frankrijk door eene tunnel te vereenigen. In vijf jaar zal, naar men bere kend heeft, deze tunnel, die van Dover naar een punt nabij Calais gelegd zal worden, gereed kunnen zijn, terwijl de kosten van het werk op 5000 millioen pond sterling (60 millioen gulden) geraamd zijn. Driewegen, 31 Jan. 1872. Heden kwam ook hier een Yolks-vereeniging juist uit 50 leden bestaande, tot stand, die zich het houden van voordrachten, of voor lezingen voor het volk ten doei stelt; alsmede ook het lezen van volks-geschriftenklein en groot, van volks bladen, uitgebreid en beknopt, en het aanleggen eener volks-bibliotheek. De eerste samenkomst dezer vereeniging werd geleid en bestuurd door het medelid van Braambeek, die met de leden een reglement opstelde en de aanwezigen in het kort toesprak: „over de waarde en het nut eener volks-vereeniging in onzen tijd, die van werkgevers en arbeiders, van vrouwen en mannen, hoogere ontwikke ling eischt dan vroeger dagen deden." Ook werd in deze bijeenkomst der vereeniging een bestuur benoemd, waartoe tot president gekozen werd van Braambeek, tot vice-president Boogaart, als secreta ris M. Korstanje en tot penningmeester J. Nijsse, Augz. Mochten wij ons hier in het verleden jaar over een talrijke opkomst, bij het houden van volks-voordrachten verheugen: het meerdere nut dat deze vereeniging kan stichten, doet ons verwachten, dat de belangstelling in de groei en den bloei onzer volks-vereeniging die, welke voor de genoemde voordrachten bestondverre over treffen zal; zoodat het aantal leden dezer, nu in het leven geroepen vereeniging, eerder toe dan afnemen zal. (IQgz-) Burgerlijke Stand Stad Goes. Van 2 9 Februari 1872. Ondertrouwd. Geene. Gehuwd. Den 8, NicolaaB Remijnse, 28 j., wedn; van Maatje de Schipper, met Leyntje Catharina Duvekot, 25 j., jd. Geboren. Den 2, Jacobus Adriauus, z. v. Cornelis Verstijlen en Anna Maria Peynenburg. Den 3, Nicolaas, z. v. Jan Baptist de Brandt en Anthonetta lteynas. Den 5, Jacob, z. v. Abraham Cornelis Schuiling en Adriana van dor Linde. Den 6, Leyntje Anna, d. v. Gerardus Joannes Besseling cn Cornelia Maria van de Velde. Den 7, Jannetje, d. v. Marinus Bliek en Elisabeth Cor nelia Mol. Elizabeth, d. v. Diederik Quirinus Wessels en Cat harina Iiamcliuk. Overleden. Den 5, Johan Eberhard de Joode, 75'j., eerst wedn. van Ida Verburg, daarna van Cornelia Goeman. Den 7, Corne lis, 20 m., z. v. Jan Bruggeman en Maria Verhetile. ILevenloos. Den 9, een kind van Jacobus Snoep en Jozinavan Loo. Burgerlijke Stand Stad Middelburg. Van 1 8 Februari 1872. Ondertrouwd. Den 2, Leyn Sorol, 29 j.. jm., met Egberdina Hendrika Oosterbroek, 22 j., jd. Den 7, Martinus Johannes de Wilde, 22 j., jm., met Johanna Henrietta van Oosten, 23 j., jd. Pieter Abraham Kummers, 28 j., jm., met Maria Catharina Louis, 27 j-, jd. Gehuwd. Den 7, c. A. Goethals, 25 j., jm., met M. C. van Holthuysen, 20 j., jd. M. J. J. Kaartsteker, 21 j., jm., metP. Koets, 20 j., jd. Geboren. Den 1, Geertruida Johanna, d. v. J. Steevens en J. G. Drivel. Den 2, Maatje, d. v. J. Lampers en C. Botting. Isaac, z. v. P. Naeye en M. Been. Lourens Willem, z. v. L. Ver»luys en C. Bastiaanse.Den 3, Geertruida, d. v. A. M. Kool wijk en J. P. van Riel. Jacobu9 Wilhelm Henri Louis, z. v. C. van Karsen en S. M. Henderikse. Den 4, Maria Jacoba, d. v. J. B. Schrijver en E. Spierens. Den 5, Klazina Hendrica, d. v. P. Kanaar en J. van de Velde. Den 6, Fjietsked. v. D. Ger ritsen en F. Veltkamp. Den 7Maria Jacoba Wilhelminad. v. M. van Boven en J. Verhulst. Den 8, Marynis Johannes z. v. J. Konings en J. Sas. Overleden. Den 1, Johannes Snel, 60 j-, gehuwd met Maria Levina van Sorge. Den 2, Cornelia Elisa, 10 j., d. v. A. Ver schoor de la Houssaye en E. L. Kersenboom. Den 3 een leven- looze zoon van H. Bavto en E. van Iren. Sara V?outers, 81 j wed. van J. Mondeel. Den 7, Alexander, 6 j., z. v. E. Boas- son en S. van Witsen. Marktbericht Goes 6 Februari 1872. Tengevolge van de allerwege lager afkomende berich ten, was de stemming aan onze Graanmarkt ook zeer lusteloos en konden verkoopers niet dan aan beduidend lagere prijzen afzetten. Voorspoedig bevallen van een Meisje C. M. van de VELDE, geliefde eehtgenoote van Goes, 6 Februari 1872. G. J. BESSELING. De ondergeteekende getroffen door de vele hartelijke bewijzen van belangstelling op zijn 70sten Jaardag, be tuigt ook namens zijne familie aan allen zijn oprechten dank. J. E. AHRENSMANN. Goes, ïebruari 1872. 40 Jarige Echtvereeniging van J. SANDERSEenC. MAAS. Hunne dankbare Kinderen en Kindskinderen. Goes, 10 Februari 1872. ij, 1. "r-< I 1 ru-»j

Volksblad | 1872 | | pagina 2