AD VERTEN TIEN. OPENBARE VERKOOPINGEN TIMMERMANS-AFFAIRE. OPENBARE VERKOOPING OPENBARE VERKOOPINGEN derlei geslacht, die voor het grootste deel tot den wer kenden stand behooren, en ieder 2 5 cents in het jaar contribueeren. Werden den vorigen winter 8 vergaderingen met voor drachten gehouden, die telkens trouw door de leden werden bijgewoond, dit laatste was ook weder het ge val met de eerste vergadering in dezen winter, die Vrij dag 5 Januari jl. plaats had. Hierin trad hls spreker op het medelid C. Keijers die handelde over de Ar beidersvraag. Hij trachtte voornamelijk aan te toonen, dat de ontzettende klove die er tegenwoordig bestaat tnsschen armen en rijken, niet aan bepaalde personen is te wijten, maar een natuurlijk en noodzakelijk ge volg is van de wijze waarop de maatschappij zich voor al sedert het begin dezer eeuw heeft ontwikkeld. Spre kende over de middelen die hier en elders worden aangewend om het lot van den werkman te verbeteren, wees hij inzonderheid op het nut dat door arbeidersver- eenigingen, zooals er ook hier ter plaatse eene bestaat, kan teweeggebracht worden, terwijl hij ten slotte het onderwijs beschouwde als het krachtigste en degelijkste middel om wel niet plotseling, maar toch zeker lang zamerhand tot een beteren toestand te geraken. Na de pauze die even als het begin en het einde der vergadering door het gemeenschappelijk zingen van toepasselijke liederen op bekende volkswijzen werd op geluisterd, droeg dezelfde spreker nog enkele „Leeke- dichtjes van de Genestet voor, met de noodige toe lichtingen en reciteerde ten slotte diens bekende gedicht: liet IIa.au/jen van den toren Mogen ook de volgende vergaderingen die de ver- eeuiging dezen winter nog hoopt te honden, het bewijs opleverendat waar pogingen worden aangewend om bij de volksklasse meerdere ontwikkeling en beschaving te bren gen men daar zei degelijk op belangstelling mag rekenen. E. R. Burgerlijke Stand Stad Soes. Van 5 12 Januari 1872. Ondertrouwd. Den 12, Pieter de Wijs, 22 j., jm., en Geer- truid Verbeeraen, 24 j., jd. Gehuwd, Gcene. Geboren. Den 7 Pieter, z. v. Engel Sloover en Jannetje Boer. Den 8, Maatje, d. v. Cornelis Remijn en Maria Remijnsen. Den 9, Johannes, z. v. Maria Geluk, 22 j., jd. Den 11, Adrians Maatje Hendvikad. v. Pieter Koetse en Aaltje van der Gus. Den 12 Hermanus Engelbertusz. v. Franciscus Kaslander en Johanna Roet. Overleden. Den 5, Jacobu9 Scheele, 61 j., eerst wedn. van Maria Petronella Pott, thans gehuwd metJozina Cathariua de Smit. Den 10, Gerrit Hendrik Vertregt, 50 j., eerst wedn. van Eliezabeth Re vers, thans gehuwd met Adriana de Bruyne. Burgerlijke Stand Stad Middelburg. Van 4 11 Januari 1872. -Ondertrouwd. Den 5, W. L. Burrink, 29 j., jm., met J. "W. van der Paard, 28 j., jd. N. van Male, 40 j., jm., met M» Ma rys, 45 j., wed. Gehuwd. Geene. Geboren. Den 3, Willem, z. v. C. Flipse en J. van Wijnkelen. Den 4 Abraham Dingeman, z. v. A. Littooy en L. C. Walraven. Den 5 Cornelis, z. v. C. Matthijsse en J. Godeschalk. Adriaan Jacob, z. v. M. A. Schuys en M. Nidschelm.Den 6, Marinus Hendrik, z. v. C. J. Damme en M. M. Plato. Den 8, Jacob Dirk Wilhelmusz. v. D. W. van Boven en A. Hubregtse. Den 9, Petrus Johannes, z. v. A- P. Flips en J. M. Crombeen. Den 11, Jannetje, d. v. A. de Bree en J. Kabboord. Overleden. Den 2, Petrus Theodorus6 w., z. v. F. Baart en L. van Klooster. Den 3, Jan, 4 j., z. v. J. de Windt en M. vandePlasse. Den 4, Ary Brouwer, 61 j., man van. C. Meyer. Den 5, Jacobus Cornelis, 11 j.,z. v. C. Doeland enC. Jongbloed. Hendrik Blaakhert, 73 j., wedn. van P. Barbier. Den 6, Maria Jacobs, 5 j., d. v. J. P. de Wagemaker en J. J. van Puffelen levenlooze zoon van J. A. de Witte en M. F. de Haan. Een ditl(p van W. P. Mervel en P. van Zalen. Karei Cornelis, 2 m., z. v. K. C. de Basre cn F. Zeevaart. Bastiana Nierse 68 j., wed. van A. Ketz. - Den 7, Fran<jois Jacobus van de Ranzou74 j., wedn. van C. Andriessen. Pieter9 m., z. v. J. de Windt en M. van de Plasse. Bernardus Koolwijk, 28 j., man van C. Amundsen. Den 8, Aarnoudt Hubrechtsen77 j., man van W. M. Heyt.Een levenlooze onechte zoon. Den 9 Anna Carolina Cornelia2 m., d. v. J. P. N. Ujnwachter en J. C. van Meerem. Wilhelmina 13 m., d. v. F. H. van der Venne en H. Kleine.Alida Cathaxina 14 in., d. v. A. W. van Heuven en A- Dirks. Adriaan Jacob4 d., z. v. M. A. Schuys en M. Nidschelm. --- Den 11Leyntje, 3 m., d. v. A. Joosse en J. van Leersera. Graanberichten. Goes 9 Januari 1872. Heden goeden aanvoer van schier alle producten inzon derheid van Zomer Garst, Tarwe Rogge. Pnike Kook- Brwten niet ruim ter veil. Over het geheel weinig ver andering in de prijzen. Jarige Tarwe f 11,50 f 12,00. Nieuwe Tarwe (1870) f 11,50 f 12,00 Nieuwe Rogge (1870) f8,10 f8,50. Nieuwe Maartsche Gerst f6,00 f6,25. Nieuwe Zomer Dito f5,00 f5,25. Haver (1870) f3,75 f4,25. Paardeboonen f7,00 f7,50. Bruine Boonen f 10,70 f 11,90. Nieuwe Blauwe Erwten f7,60 f S,25. Op Maandag 15 Januari 1872, voor de herberg te Nisse van Giu.es van Dijke, van eene partij Afbraak, waaronder eene aanzienlijke partij Planken. Op Maandag 22 Januari 1872, van 100 Olmen- en Esschen BoomenStrobbels en Kaphout staande in het Bosch van J. Wabekeonder Kapelle, genaamd de Nisse. Op Donderdag 25 Januari 1872, voor de Erven van wijlen den heer J. de Leeuw te Goes van eene partij Meubilaire GoederenTimmerhoutGe reedschappen en verdere Roerende Goederen, Nadere informatien te bekomen bij den heer Mr. P. J. A. van DAM, te Goes. te 's Gravenpolder in de herberg van Zaaijer, op Maandag 22 Januari 1872, 's voormiddags 11 ure, van een Woonhuis met Timmermanswinkel, verdere Tim mering en Erve, te 's Gravenpolder, bij het Kadaster hekend in Sectie A no. 492, ter grootte van 8 aren, 75 centiaren, thans verhuurd aan den Mr. Timmerman M. OVERBEEKE. Te aanvaarden: de Timmermanswinkel 1 Maart en het Woonhuis 1 Mei 1872. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris L. van der MOER, te Golijnsplaat. Op Woensdag 24 Januari 1872, des avonds ten 7 ure, in het Koffiehuis van den heer van DUNGEN, te Goes. Van een zeer hecht en sterk Woonhuis en Ervestaande en gelegen in -het St. Adriaanstraatje, te Goes, aanko mende de Erven de LEEUW,

Volksblad | 1872 | | pagina 3