A. DVERTENTIEN. OPENBARE VERPACHTING. verheid, die blijkens art. 1 harer statuten zich ten doel stelt: algemeene ontwikkeling, degelijke kennis van ver schillende vakken, en bevordering van welzijn en goede zeden onder hare leden. De uitgegeven Jaarverslagen bevatten hoogst belang rijke mededeelingen. De Leidsche Arbeiders-vereeniging is, na 4 jarig be staan, uit gebrek aan levenskrachtbezweken. Volgens een inzender in de Leidsche Courant, zou aan de leden van hunne zuurverdiende penningen slechts 4'7|- pCt. zijn uitbetaald. UtrecJitsch Dagblad 5 Juli.) Wij kennen die Vereeniging niet, docb zien hier eene waarschuwing, om bij de oprichting van Vereenigingen voorzichtig te zijn, zich vooral op goede grondslagen te vestigen en degelijke bestuurders te kiezen. Uit het Buitenland. Op de eerste jaarlijksche bijeenkomst van de Workmen's Peace Association, (Vredebond van werklieden) Woensdag jl. te Londen gehouden, werd beraadslaagd over de vraag, hoe 'tbest mee te werken tot ondersteuning van bet voorstel, hetwelk de heer Bichard in den loop der volgende zitting in 't Parlement zal doen: tot vestiging, namelijk, van een blijvend stelsel van internationale scheidsrechtspraak. Er werd besloten tot 't beleggen van meetings, ten einde alom de kiezers te bewegen, geen afgevaardigden naar 7t Lagerhuis te zendendan „vrienden van den vrede." Hierna kwam de volgende schets van een plan tot op richting van een „Hoog Gerechtshof der Natiën" ter tafel om ter gelegener tijd aan de Volksvertegenwoor diging te worden voorgelegd: „Art. 1. Elk op zich zelf staand en onafhankelijk Gouvernement zal zich door eenzelfde getal leden in 't bedoelde Gerechtshof kunnen doen vertegenwoordigen. Art. 2. Het hof zal een code van internationaal recht vaststellen, op grond waar van alle geschillen tusschen de betrokken Begeeringen zullen moeten beslecht worden. Art. 3. De volmacht van dit hof zal zich uitstrekken tot alle betrokken Staten; doch slechts voor zoover betreft hun buitenlandsche re- latien, nimmer ingrijpende in hun binnenlandsche aan gelegenheden. Art. 4. Zoo eenige betrokken Begeering weigert zich aan de uitspraak van het hof te onderwerpen zal zij in den internationalen ban worden gedaan; al de overige Begeeringen zullen dan de diplomatieke be trekkingen met haar afbreken en alle handelsverkeer met hare onderdanen verbieden. Art. 5. Geschillen, niet voorzien bij 't bovenbedoelde code, zullen door het hof uit den weg geruimd worden mede, ingeval van weerspannigheidmet referte tot de strafbepaling in art. 4. Art. 6. Ingeval van geschillen tusschen niet be trokken Mogendhedenzal 't hof langs den weg van vriendschappelijke bemiddeling al het mogelijke tot be- slechtiging beproeven." De vergadering kon zich niet vereenigen met 't voorstel van sommige ledentot samen stelling van eene internationale strijdmacht, die de uit spraken van het hof zoo noodig zou doen eerbiedigen. Het bepaalde in art. 4 zoo gelooft zij zal meer uitwerken dan eene bedreiging met geweld van wapenen. De natiën 4och zijn in haar handelsverkeer zóó geheel van elkander afhankelijk, dat isoleering in dit opzicht elke harer, veel spoediger dan de scherpte des z tot rede zou brengen. Te Tife, een graafschap in Schotland, he werklieden van bijna al de steenkolenmijnen verho van werkloonen gevraagden wel met een schillin f 0,60 Cent) daags. De meeste patroons hebben ge antwoord dat zij eene verhooging van hoogstens schil ling kunnen inwilligen. Wij vragen als de patroons deze verhooging hunnen toestaan, waarom er dan mede gewacht totdat de werklieden het eerst vroegen en eene dreigende houding aannamen? Burgerlijke Stand Stad Goes. Van 23 29 September 1871. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd Geene. Cieboren Den 25Elisabethd. v. Gerrit Marinus den Herder en Elisabeth Rijnders. - Den 26, Willemina, d. v. Gerrit Marinns den Herder en Elisabeth Rijnders. Den 28Bastianad. v. Jan üaleboudt en Kornelia Verheule. Neeltje, d. v. Jacob Meyler en Dina Johanna Wessels. Pieter Daniel, z. v. Daniel Touw en Kornelia Snoep. Den 29, Tannetje, d. v. Kornelis Mulder enPrina Martina de Wijs. Overleden: Den 25, Johannes, 10 w., z. v. Johannes Nonne- kes en Adriana Helena Somer. Lena Bruynzeel30 j., gehuwd met Gabriel Verbnrg. Den 26, Cornelis Zoutendam, 67 j-, gehuwd met Janna Puyenbroek. Graanberichten. Goes 26 September 1S71. De aanvoer was heden over het algemeen ruim, met. uitzondering van Maartsche Gerst, die te vergeefs werd gevraagd. Voor Zaaitarwe (Jarige) werd boven vorige weeks- noteering besteed, en waren overigens de prijzen onge veer gelijk aan die der vorige week. Jarige Tarwe f 12,25 f 12,75. Nieuwe Tarwe (1870) f 12,50 f 12,75. Nieuwe Rogge (1870) f8,85 f9,15. Nieuwe Maartsche Gerst f6,75 f7,00. Nieuwe Zomer Dito f 6,25 f6,70. Haver (1S70) f3,75 f4,25. Paardeboonen f7,60, f7,85. Nieuwe Blauwe Erwten f 8,75 f 9,25. Zomer Koolzaad f 14,75 f 15,25. Op Zaterdag den 7 October 1871, des voormiddags ten 10 ure, zal de WelEdel Geb. Heer W. A. de Laat de KANTER, te Goes, in bet Koffiehuis „de Prins van Oranje" aldaar, ten overstaan van den Nota ris va» den BUSSCHE, resideerende te Goes, in het openbaar presenteeren te Verpachten: De nombre van 10 Hectaren 47 Aren 97 Cen tiaren of 26 Gemeten 211 Roeden Weiland, lig gende in de Gemeente Goes, in Dankershoek), GallissenhoekTerwelhoek en Hubelanshoekzulks in zeven perceelen, zooals in de alom uitgezette billetten breeder is omschreven. De verpachting zal geschieden voor den tijd van zeven jaren, ingaande 25 November aanstaande. Gemelde goederen zijn inmiddels uit de hand te Pachten. Informatien te bekomen bij den Heer Verpachter en bij voornoemden Notaris.

Volksblad | 1871 | | pagina 3