bet is tot zes maanden gevangenisstraf en 500 francs boete en Clément tot drie maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Descamps en Parent zijn vrijgesproken. Landbouw en Nijverheid. Uit Charlois meldt men: Onder de vele nuttige werktuigen, welke iu deze streken bij veehouders en landbouwers dagelijks meer in werking komen, behoort ook de zelfwerkende koemelker, welke wegens zijn een voudige samenstelling hij bestaat hoofdzakelijk uit zilver en guttapercha door iedereen kan gebruikt worden, en door spoedige en geheel onschadelijke wer king bijzonder voldoet. De rogge, in den Achterhoek van Gelderland het hoofdproduct, heeft daar een middelmatigen oogst op geleverd. De uitslag is veel gunstiger dan men in het voorjaar verwachtte, maar minder gunstig dan voor eenige weken werd vermoed. In den bouwhoekhet noordwestelijk deel der pro vincie Priesland, vertoont zich in hevige mate de pok ziekte onder de schapen. Een van longziekte verdacht rund te Leeuwarden is bij lijkopening gebleken aan eene andere ziekte te zijn gestorven. Iets voor de Gezondheid. Tot desinfectie van privatenurinoirs enz. wordt door den chemicus dr. Zuidrek te Berlijn het volgend krach tig en goedkoop middel aanbevolen. Men neemt 100 gewichtsdeelen gebrande kalk, besprenkelt die met zoo veel water, dat het een korrelvormige massa wordt. Nadat de kalk geheel is afgekoeld, neemt men 5 ge wichtsdeelen karbolzuur, dat men er met een dunnen straal op laat loopen; men mengt alles door elkander en zeeft het. Men wendt het middel aan door te strooien of te vermengen. De ontsmetting volgt on- middêlijk. Yoor een massa van een kubiek voet, die men desinfecteeren wil, zijn twee decagrammen van het poeder voldoende. Allerlei. In Londen bestaat het voornemen een logement uit sluitend voor vrouwen opterichten. Daar alle bediening in dat logement slechts door vrouwen zal verricht wor den, zal het tevens eene voorbereidingsschool worden voor kooksters, dienstmeisjes, kameniers, enz. Er zullen zelfs in het hotel voordrachten gehouden worden over voeding, kooken, huishouden. Tevens zal er gelegenheid zijn om praktisch onder richt in het kooken enz. te ontvangen. In Brussel bestaat reeds sedert jaren zulk een 'logement. Vier jaren geleden maakte een Amerikaan, kapitein John Meiks, van New-York, den tocht over den Atlan- tischen Oceaan op een vlot. Thans wil hij dienzelfden tocht van Amerika naar Europa op een nog kleiner vlot maken. Tegen het midden dezer maand zou aanvaarden op een 15 voet lang en 12 voet brc van met lucht gevulde caoutchouc buizen. Zijn em reisgenoot is een jongen, en hij zou zich voor 60 dagen" van levensmiddelen voorziende vorige reis dutH®| de 40 dagen. In Stuttgart liet de gasfabriek zich vroeger f 4 voor 1000 kubieke voeten gas betalen; voor drie jaren werd tengevolge van eene nieuwe overeenkomst met de ge meente de prijs op f2,81 verlaagd. Dientengevolge is thans het verbruik van gas van 50 millioen tot 102 millioen kubieke voet per jaar gestegen. Onder het opschrift „Onfeilbaar middel om zijn geld kwijt te raken" zegt het weekblad Uilenspiegel-. „De eerste voorwaarde hiertoe is, dat men geld heeft. „Is deze voorwaarde vervuld, dan leze men in de couranten nauwkeurig alle advertentien van buitenland- sche loterijen en ga zorgvuldig na, welke loterijen er het meest soliede uitzien. In die loterijen belegge men zijn geld. „NB. Het is onverschillig, of men de gekochte loten al dan niet in eene Millners vuur- en inbraak- vrije brandkast bergt; zijn geld is men toch kwijt. Een inzender in de Amst. Cour. oppert het denkbeeld om bij den opbouw van magazijnen, pakhuizen en der gelijke gebouwen, van overheidswege te doen bepalen dat „balken, standvinken en vloeren moeten gebouwd worden van met zoutdeelen doortrokken (gecreosoteerd) hout," omdat het meermalen gebleken is dat zoutdeelen de vlammen stuiten en in een dikken rook doen over gaan. Ook zou men kunnen bepalen, dat bij de brand spuit een okshoofd of zes pekel gevoegd moesten worden. Kasbeweging der Co-öperatieve Voorschotvereeniging en Spaarbank te Goes van 5 Eebr. tot 1 Sept. 1871. ONTVANGSTEN: Kas-saldo 5 Febr. 1871 2825,035 Reservefonds - 32,70 Storting aandeel - 370,92 Terugbetaling op schuldv. - 14779,69 Intressen daarvoor - 684,77 Opgenomen gelden - 14945,01 Gezamenlijk bedrag 33,638,125. UITGAVEN: Re'servefondsNihil. Terugbetaalde aandeelen f 141,32 Verleende voorschotten - 18225, Terugbetaalde intressen - 92,93 Terugb. opgenomen gelden - 12958,53 Intress. van opgen. gelden - 63,94 Onkosten - 14,29 Uitgek. winst vorig boekj. - 119,07 Gezamenlijk bedrag - 31,615,08. Kas-saldo 1 September 1871 2023,045.

Volksblad | 1871 | | pagina 3