VOLKSBLAD. 18 71. No. 31. VEREENIGING VOOR VOLKSBELANGEN TE GOES. 5 Augustus, NOG EENS DE LOTERIJ. TWEEDE JAARGANG. Dit blad verschijnt iederen Zaterdag. CSUfsmYifwt TTnmmnve Gewone Dienstaanbiedingen en De prijs per Jaar ƒ0,50. ,-t>)iïUnUtrt, TtOIUmtlS Dienstaanvragen worden geplaatst h 10 Cents Franco per post n 0,80. j Cfiïlt Advertentiën tegen 5 Cents per regel. Groote Letters en Afbeeldingen naar plaatsruimte. Te voldoen in driemaaudelijksche C61lt. termijnen. De Advertentièn moeten Vrijdag vóór 13 ttur bij' den Uitgever bezorgd worden. Indien het de meeste menschen niet aanlokte, op gemakkelijke wijze veel geld te verkrijgen dan zou men zeker de couranten van deze dagen schrikkelijk vervelend vindenwant gebeele ko lommen zijn gevuld met allerlei aankondigingen van duizenden en honderdduizendendie men zoo maar voor enkele centen verkrijgen kan. De aanhouder wintzoo denken die loterij man nen die u gedurig cijfers voor de oogen houden waardoor de onbaatzuchtigste mensch zou worden verleid. Zij rekenen er op, dat het lokaas toch wel eenigen vangen zal, om een kansje te wagen. Wilt ge dat nu eene industrie noemenom zich vele beslommeringen op den hals te halen en an deren veel geld uit den zak te jagendoor ze met ijdele verwachtingen het hoofd op hol te brengen dan zijn het industrieelen van de eerste soort, die u den schijn geven dat ze over die duizenden naar willekeur kunnen beschikken. Maar hoe velen zijn er al leelijk ingeloopen, die zich lieten verleiden, 't Is waardê loterij man nen vertellen niets meer dan zij verantwoorden kun nen voor wie op de hoogte der zaak ismaar zij wachten zich ook wel om alles zoo duidelijk te ma kendat ook de eenvoudige het begrijpen kan. Gij begrijptdat ik op de vreemde loterijen het oog heben dat ik u daarvan wil spreken. Voor weinige guldens denkt gij een geheel lot, of voor enkele stuivers een deel daarvan te koopen. Mis gedachtgij krijgt slechts de kans om den prijs of gedeelte daarvan te krijgen, als het lot, door een ander gekocht, in de klasse, waarvoor n het u aflevertuitkomt. 't Is maar voor eene enkele trekking dat men u een lot of aandeel geeften 't is best moge lijk dat die hooge prijzendie u verleid hebben niet eens in die klasse waarin gij speeltuitgetrok - ken kunnen worden. Dat gijals er een prijs op uw nommer valt uw aandeel betalen moetin de somdie het lot in koop gekost heeft aan den verhuurderdat wordt u als gij goed oplet, gezegd en gij weet dus, dat van den prijs al aanstonds het aandeel in de koop som gemist moet worden. Gij zoudt er dat wel voor over hebben als gij een grooten prijs trekken mogt maar is dit het geval nietdan valt die bepaling u zeker tegen. En wat men u niet zegtdat komt gij te wetenals gijbijv. van de firma Isenthai. een papier met allerlei mooie teekeningen te huis krijgt, namelijk, dat gij van den mogelijken prijs 10 pCt. zult moeten missen. Gésteld op uw nommer valt een prijs van f 100. Gij hebt een vierde lot en rekent dus op f25, die gij voor uwe 90 Ct. of f 1 ontvangen zult. Maar eerst moet gij uw aandeel in de koopsom betalen dat misschien meer dan f25 bedraagt. En dan de 10 pCt. of f2,50. Ge moogt dan blijde zijn, dat gij niet gedwongen wordt om daarvan gebruik te maken en moet u te vreden stellen met het verlies van uwen inleg. Men zegt, dat er al geweest zijn, die prijzen getrokken haddenmaar het geld niet konden krijgen. Als er dat nog bijkomt wordt de specu latie nog slechter, maar gij zult toch al begrepen hebben, dat al worden de mogelijke prijzen ook eerlijk uitbetaald, er oneindig meer kans is, dat gij wat verliest, dan dat gij veel wint. Er wordt ook op de loten van eene netto winst

Volksblad | 1871 | | pagina 1