zeker gaarne meer betalen als het noodig was en duurder brood eeten Och het publiek moest altijd maar betalen en eeten zonder redeneeren. Men moet toch in het oog hou den dat die brood maken geacht worden nog veel beter te weten hoe het zijn moetdan die brood eeten. En zien ze nu dat er niet genoeg zijn zou, als ze van enkele tarwe brood baktendan is het wel heel menschlievenddat ze de voorraad weten te vermeerderen. Nuik mag dan wei lijdendat er maar zoo veel tarwe geoogst wordtdat die menschlievendheid niet op de proef gesteld wordt. Maar zeg me nog eenszou die meelhutspot ook voordeeliger zijn in de bereiding en de broodhandel meer winstge vend maken Om je de waarheid te zeggen heb ik nooit in de bakkers geheimen gekeken maar ik zou het daarom niet denkenomdat de bakkers ook zoo dom niet zijn en heel goed begrijpendat het zuiverste fabricaat ook de meeste ldandisie geeft op den duur, en dat eene kleine winst die dik wijls terug komt beter isdan een grooter voor deel, maar dat geen stand houdt. En waarom zou dat geen standhoudendaar het brood een onmisbaar voedsel is vooi' velen P Juist omdat het dat is, wil men voor zijn geld niet alleen brood maar ook voedsel hebben. De concurrentie is niet altijd alleen in de prijs, maar ook wel eens in de qualiteit. Nu als je eens een goed adres weet dan houd ik me bij je aanbevolen. Nederland. Goes. Het comité tot wering van liet schoolverzuim in deze gemeente gaf op Zaterdag l Juli een feest aan de leerlingen der openbare scholen van de lale- en 2^e klasse en de Weezen- en Armenschool, dat door eene groote menigte van belangstellenden werd bijgewoond. Ten 4 ure des namiddags ging de lange stoet van 870 kinderen, geleid door de muziek van de harmonie „de Volharding," van het slot Ostende door eenige straten naar eene groote beschaduwde weide van G. Kor- stanje bij den zoogenaamden Karnemelkspuf. Eenige dames hadden de beleefdheid het comité be hulpzaam te zijn, om de kinderen van eenige versnape ring te voorzien, terwijl de muziek zich van tijd tot tijd liet hooren. Tegen 8 uur kwam de stoet weder in dezelfde orde aan het slot Ostende terug en gingen de kinderen vergenoegd uiteen. Ook aan het bestuur der bijzondere school was eene uitnoodiging gedaan, om de kinderen onder opzicht van het onderwijzers personeel dier school aan het feest te doen deelnemen, doch het had daarvoor per brief bedankt. Als een aangenaam bewijs dat de poging van liet comité op den rechten prijs geschat wordt, kan dienen, dat bij het comité eene dankbetuiging ingekomen is van den spoorwegwerker J. Rotmans, voor het genoegen de kinderen aangedaan. Wederkcerig wordt aan de dames, de familie Kor- stanje en de leden der harmonie den warmen dank van het comité gebragt voor de geheel belanglooze dien sten bij dat feest bewezen. Woensdag werd hier eene bijeenkomst gehouden op bet slot Ostende, ter bespreking van de aanstaande ver kiezingen voor den Gemeenteraad. Men heeft daar over onderscheidene personen gesproken en eindelijk tot een viertal candidaten zich bepaald. later zal nog eens eene zoodanige vergadering gehoude.n worden, maar het plan tot oprichting eener nieuwe kiesvereeniging schijnt zich niet te zullen verwezenlijken. In de zitting der Provinciale Staten die Dinsdag ge opend werd, is een voorstel ingekomen van den heer J. A. A. Fransen van de Putte, ondersteund door de H.H. J. M. Kakebeere en drie andere ledenstrekken de om te besluiten tot den aanleg van steigers aan het Katscheveerte Hoedekenskerke en te Walsoorden en daarvoor op de provinciale begrooting voor 1872 uitte- trekken: f 24000, f 13000 en f 15000. De commissie benoemd lot onderzoek betreffende den onderhoudsplicht van den straatweg van Goes naar 's-Gra- venpoliler heeft geconcludeerd, om te verklaren: dat op de provincie geene verplichting tot onderhoud rust. Zij gaf verder in overweging de noodige stappen te doen dat in het beheer en het voortdurend onderhoud van dien weg worde voorzien. Met liet begin dezer maand is te Middelburg eene nieuwe broodbakkerij geopend, waar het brood 2j- cent per kilo, goedkooper verkocht wordt, dan bij de overige bakkers, terwijl de kwaliteit boog wordt geroemd. Het publiek is zeer gediend met deze concurrentie, en ver dringt zich zoodanig om uit dezen nieuwen winkel voor zien te worden, dat de politie reeds tusschenbeiden is gekomen om de orde te bewaren. Er worden maatregelen beraamd, om het volgend jaar het 300jarig feest te vieren van de inneming van den Briel door de Watergeuzen. vereenigingen van arbeiders loonen enz. Het bestuur der afdeeling Sneek van de Provinciale Vereeniging van Werklieden in Friesland heeft aan on derscheiden ingezetenen een exemplaar van haar huis houdelijk reglement toegezonden, benevens eene circulaire, waarin aangedrongen wordt zich als donateur bij die vereeniging aan te sluiten, door de betaling van een jaarlijksclie bijdrage van minstens f 2,50. Wij meenen een enkel artikel van dat reglement te moeten mededeelen. Art. 1. Het doel der vereeniging bestaat hoofdzakelijk ina. Stoffelijk den toestand van den werkman te verbeteren. Hunne zedelijke ontwik keling te bevorderen. Men tracht dit doel te bereiken (Art. 2) door a. elkander in alle levensomstandigheden stoffelijk te ondersteunen, b. onderlinge verbroedering en eensgezindheid onder de werklieden aan te kweekén.,

Volksblad | 1871 | | pagina 2