BÓEREN-INSPAN. ADYERTENTIEN. nieuwe fabrikaat gaat een groote toekomst te gemoet, rlaar dit een fraaie, deugdzame, doelmatige en tevens betrekkelijk goedkoope vloerbekleeding oplevert. Allerlei. Groenten, die men verlangt te kleuren, zooals au gurken groene erwtensnijboonen enz. moetenvolgens «en voorschrift, voorkomende in Hager's Pharm. Centralh, met kokend heet zout water overgoten, daarin eenigen tijd gelaten, en daarna van het zoutwater'door afschen- ken en uitdruppen bevrijd worden. Daarop worden zij in een aarden pot met kokenden azijn overgoten, in een toegedekt vat op een lauwwarme plaats bij den haard neergezet, terwijl eiken derden dag de azijn wordt af gegoten, en deze tot kokens verhit weder op de groen ten wordt gedaan. Men herhaalt dit zoo lang, totdat de kleur der groenten fraai groen is; daarna giet men den azijn af en vervangt hem door nieuwen gekruiden azijn, waarna men het vat sluit. Deze wijze van kleu ren is onschadelijk, ofschoon zij den schijn heeft door groenspaan veroorzaakt te zijn. (Ned. Ind.) Het schijnt, zegt de Opmerker, dat de litho-fracteur, het nieuwe ontploffingsmiddel, over welks aanwending door de Pruissen in den jongsten oorlog zooveel gezegd en geschreven is geworden, zich ook leent tot meer vreedzame oogmerken in steengroeven en mijnen. Zijn vermogen om rotssoorten te doen springen is van dien aard, dat hij vermoedelijk in Engeland algemeen ge bruikt zal worden. Het ware te wenschen dat men alle die vernielings werktuigen maar alleen tot zulke bedoelingen ging bezigen. Er zijn nog rotsen genoeg die men kan laten springen en mijnen en groeven waarin zulke dingen goed te pas komen. Beter dan om er mensclien mede te vermoorden kunnen ze aangewend wordenom effen wegen te makenwaarlangs de mensclien elkander vriendschappelijk kunnen naderen. Als een zeldzaamheid wordt uit Edam gemeld, dat, M. Brommeessma, wonende in den Purmer, (gemeente Edam), in LS21 landman en veehouder geworden, toen zijn eerste stapel kaas op de markt ter verkoop aanbood, en nu in 1871 weder hetzelfde heeft gedaan, en in dat tijdverloop al tijd,'waar hij ook woonde, al daar heeft gemarkt; de prijzen in dien tijd door hem voor 50 kilogram kaas genoten, varieerden van f 8 tot f 34,50. De Times doet het voorsteldat de duizenden knapen die thans van staatswege in arm- en verbeterhuizen worden onderhouden, zullen opgeleid worden voor den krijgsdienst. Daardoor meent het City blad zou een kern van jongegoedgedrilde krijgslieden ontstaan op welke ïïét land in tijd van nood zou kunnen bouwen. Merden de „kinderen" van den staat tevens de verdedi gers van den staat, dan zou het pauperisme in een veel minder ongunstig en vernederend daglicht verschijnen. Maar als die knapen eens tot flinke arbeiders, tot ontwikkelde werklieden werden opgeleid in plaats van voor het soldaten leven, zou liet pauperisme daardoor niet minder worden en de staat nog meer gebaat zijn? Burgerlijke Stand Stad Goes. Van 23 30 Juni 1871. Ondertrouwd Den 24, Co wielis Magnus, 30 j., jm., met Cor nelia Dobbelaar, 21 j., jd. Den 28, Philippns van Blitterswijk 23 j., jm., met Adriaua Maria van Lieren, 21 j., jd. Den 29, Bastiaan Johannes Mulder, 23 j., jm., met Cornelia Zuurveld, 26 j., jd., Marinus Geravdus van den Ende, 40 j., wedn., van Cornelia Beekman, met Machalina Meynderts, 39 j., wed. van Joost Baljé. Ludovicus Augustus Knitel, 31 j., jm., met Ludovica Se- raphina de Meulemeester24 j., jd. Den 30, Marinus Pekaar, 32 j., wedn. van Maatje de Jager, met Maatje Filius, 20 j., jd. Gehuwd Geene. Geboren Den 23, Mendrikus Gevardns, z. v. Gerardus van Kalmt- hout en Johanna van Ockstee. Den 24, Neeltje Maria, d. v. Bartel Janse en Johanna de Nooijer. Den 25, Dirk, z. v. Jan Vcrheule en Wilhelmina Fraanje. Den 27, Nicolaas, z. v. Pieter van der Hoelf en Adriana Catliarina Visser. Gverïedeïi s Geene. 'Jraanberichten. Goes 27 Juni 1871. Door de verlaging der hoofdmarkten waren ook alhier de prijzen van Tarwe en Pogge beneden de noteering der vorige week, terwijl de overige artikelen zonder ver andering bleven. Bij de vasthoudenheid der landlieden en de ongeneigdheid der gegadigden om daar aan toete- gevenging er weinig om en het meerendeel onverkocht van cle markt. Nieuwe Tarwe (1S70) I 12,00 f 12,50. Nieuwe Rogge (1S70) f 9,00 19,25. Nieuwe Winter Gerst f0,50 f6,75. Zomer Dito f 6,25 (6,50. Haver i S70) f4,75 f5,50. Nieuwe Groene Erwten f 9,00 f 10,00 nominaal. Bruineboonen f00,00 f 00,00. Witteboonen f 00,00 f 00,00. Pnardeboonen f 8,70 f 9,00. Ondertrouwd M. G. van den ENDE, Cz. en M. MEYNDERTS. Goes, 29 Juni 1871. Op Vrijdag den 14 Juli lS71,c!es morgens tien uren, te 's Gravenpolder op de hofstede bewoond door de We duwe JAGOSTJS MEEUWSE, zal de Notaris Mr. J.IE- BERT, gevestigd te Goes, ten verzoeke van de Weduwe JACOBUS MEEUWSE voornoemd, in privé en quali- teit, in het openbaar Verkoopen: een aanzienlijken BOEREN-INSPAN, bestaande in: 7 Paarden, van 1, 2, 9, 11, 18 en 18 jaar, 9 Melk koeien, 1 kalfdragende Vaars, 1 vette Koe, 2 jarige Ossen, 2 tweejarige Vaarsen, 2 eenjarige Ossen, 5 een jarige Vaarsen, 4 Kalvers, 4 vette Varkens. 10 jonge Biggen, 100 Hoenders en Hanen, 3 Memvagens, 1 Huif wagen 1 Driewiels- en 1 Tweewielskar7 Ploegen10 Eggen in soort, 2 Slepers, 2 Sleep-eggen, 1 Windmo len, 2 Geesselpaarden en steenen1 Blok, Snijbak en mes, Peêmolen, Koeibak, Pers en goten, Stal- en Melk gerei, HarnassementSpek kist, Haverkist, Schoppen, Zeeften, Zakken, enz.

Volksblad | 1871 | | pagina 3