V 0 L K S B L VBREENIGING VOOR VOLKSBELANGEN TE GOES. No. 26. 1 8 7 1. i juli, HOE MEN ER KOMT. TWEEDE JAARCANC. Dit blad verschijnt iederen Zaterdag. 3 TrmrWl SÏÏnmmare Gewone Dienstaanbiedingen en De prijs per Jaar 0,50. ~V|. lil![1111. J lUlllHill .J Dienstaanvragen worden geplaatst h 10 Cents. Franco per post 0,80. J COiit Advertentiën tegen 5 Cents per regel. Te voldoen in driemaandelijlcsche Groote Letters en Afbeeldingen termijnen. naar plaatsruimte. De Advertentiën moeten Vrijdag vóór 12 uur bij den Uitgever bezorgd worden. Waar? Overal waar gij zijn wilt. Dat zou ik dan wel eens willen leerenwant dat iemand de eene of andere plaats bereikt, als hij maar altijd voortreist, dat kan ik begrijpen, maar hoe men er komt, bijv. om een eigen huis te krijgenals men geen cent heeftdat is mij te geleerd. O i ik vat het algij denkt aan die schoone voorspiegeling in een der vorige nommers van het volksbladdat de arbeider ook zijn eigen huis zal kunnen krijgenals het denkbeeld eener bouwver- eeniging verwezenlijkt wordt. Gij lacht daarom omdat het u ondenkbaar voorkomt, dat men van een schamel loonwaarvan te nauwernood de huishuur betaald worden kannog wat ter zijde zal kunnen leggen, om een huis te koopen. Hoe lang zou dat wel durenzegt gijindien ik al eens wat daarvoor afzonderen kon? Daar zit juist de kneep. Gij zoudt het wel in eens willen hebben en omdat het misschien lang duren moet, zegt ge, evenals de rest; dat zal er nooit komen. Dat hebben de inenschen al zoo dikwijls gezegd en ze sloegen daarom de handen niet aan het werk. Al is men juist niet haastig gebakerd, men houdt toch niet van langzamen voortgang en zou wel aanstonds de vrucht willen zien van de moeite, die men aanwendtvan de opoffering die men zich getroost. Als men maar volhoudt. Kleine beetjes maken een grooten. De aanhouder wint. Een gestadig vallende droppel holt wel een steen uit. Ik zou zoo een dozijn spreekwoorden kunnen neerschrij ven die allen bewijzendat men al lang van die waarheid overtuigd geweest isdie velen juist dan niet aannemen als zij er de meeste behoefte aan hebben. Die wekelijks wat afzondert, dat rente geeft, krijgt eindelijk een kapitaaltjewaarmede het vroe ger onbereikbare verkregen wordt. Eindelijk komt eensen soms wel spoediger dan men dacht, als er maar volgehouden wordt. Stel eens dat het plan tot stand komt, dat er flinkeluchtigesoliede woningen gebouwd wor den die men zal kunnen huren tegen lager prijs dan nu meest voor akelige, dompige, bouwvallige woningen wordt gevraagd. Wat men minder aan huur betaalt kan al aanstonds afgezonderd wor den en het gezond en vrolijk wonen is ook wel wat waard. Als men er maar niet tegen opziet om te be ginnen en voltehouden. Met volharding kan naen er komen. Even als de jongen, die blokken moet, zich in volharding oefent enal is hij wat traag van begripdoor ijver toch vooruit komen kanzoo is het ook met andere zaken. Met kleine kracht kan wel iets groots verkregen wordenals de kracht maar goeden vooral aanhoudend aangewend wordt. Er zijn groote mannen geweest, die vroeger zelf zouden gelachen hebben als men hen gezegd had wat ze worden zouden; en er zijn er rijk gewor den, die met niets, zooals men zegt, begonnen. Maar ze hielden vol. Daarin lag het geheim. Ge zult misschien ook lachenals er zijndie de proef eens gaan nemen om een eigen huisje te krijgen. De een zal zeggen: hij komt er nooit; de ander: eer dat hij zoover is zal hij wel stokoud

Volksblad | 1871 | | pagina 1