De lieer van den Berge belastte zich om belangeloos de leiding daarvan op zich te nemener schijnen echter gegronde klachten te bestaan over te weinig belangstelling. De oefeningen werden als naar gewoonte gehouden in het lokaal boven de Korenbeurs. Eenmaal gedurende den laatsten winter, voerde de vereeniging eenige quartetten uit, bij gelegenheid een er volksvoorlezing. Het comité tot verspreiding van geschriften heeft dit jaar geen teekenen van leven gegevendie werkeloos heid deed zich echter minder gevoelen daar het volks blad de taak van dat comité vervulde. In den loop van het jaar hebben ook de vredebonden een onderwerp van bespreking uitgemaakt in de veree niging. Het gevolg daarvan is geweest, dat ook in Goes (doch geheel afgescheiden van de vereeniging voor volksbelangen) zich eene vredebond heeft geconstitueerd. De beide commissien het vorige jaar benoemd, om te onderzoeken in hoeverre er wanverhouding bestond tus- schen den prijs van het graan en den prijs van het brood en in hoeverre het wenschelijk en mogelijk zou wezen eene volksgaarkeuken op te richten hier ter stede, heb ben in den loop van dit jaar rapporten ingediend betref fende hare onderzoekingen. De eerstgenoemde commissie is door de onmogelijk heid om juiste gegevens te verzamelen, tot geen resul taat kunnen geraken, terwijl de laatstgenoemde commis sie, tengevolge van de groote bezwaren aan de oprichting eener gaarkeuken verbondener voor is teruggedeinsd om eenig voorstel desaangaande aan de vereeniging te doen. Boekdrukkerij. Wed. P. CR OM BOUWMz. Goes. s

Volksblad | 1871 | | pagina 8