sC Nederland. Tot Leden der Provinciale Staten zijn gekozende heeren Mr. J. C. E. van der Bilt, met 688 stemmen. J. "VV. Vader, met 447 stemmen. Jhr. Mr. J. J. Pompe van Meerdervoort, met 416 stemmen. J. H. Bybau, met 385 stemmen. Goes. Naar aanleiding der gehouden overgangsexa mens, op de burgeravondschool zijn bevorderd: Van de le tot de 2e klasse: J. K. C. Fehr, L. Saw- pon, G. L. de Jonge, F. Wqlferts, P. M. Verdorst en C. Düivewaart. Van de 2e tot de 3® klasse: J. de Vos, J. C. de Beste, Az. en J. de Bruine. De commissie voor het eind-examen aan de Burger avondschool alhier heeft Donderdag 11. liet diploma we gens voldoend eind-examen uitgereikt aanJ. W. van de Weert, leerling dier inrichting. Burgemeester en Wethouders hebben bekend gemaakt, dat zij die eene jacht- of visch-acte begeeren, zich in deze maand ter secretarie moeten aanmelden. Door eene commissie uit het departement van het Nut en van de Nijverheid te Deventer worden pogin gen aangewend, om in navolging van andere steden in ons land, daar ter stede eene volksgaarkeuken op te richten. Deze commissie heeft thans hare voorberei- "dende werkzaamheden ten einde gebracht. Zij heeft aan de stadgenooten eene circulaire met inschrijvings- biljet gezonden en deze tevens uitgenoodigd haar door ruime inschrijvingen in staat te stellen haar doel te bereiken. Den 24, 25 en 26 Juni e. k. zal te Amsterdam een internationale weistrijd met den handboog plaats hebben. Een 50fcal vereenigingenzoowel binnen- als buitenJand- sche, hebben zich reeds bereid verklaard daaraan deel te nemen. Eenige Amsterdamsche liedertafels en het paleis-orkest zullen het feest opluisteren. Wij vernemen dat, volgens bericht uit Glasgow, het stoomschip Willem III, bestemd om voor de maatschap pij Nederland, den 15 Mei e. k., de eerste reis naar Java door het Suez-kanaal te ondernemen, den 4n een proeftocht volbracht heeft, die zeer voldoende resulta ten heeft opgeleverd. Het is in goede orde in het Nieu- wediep aangekomen. Zooals zich wel denken liet, zal de eerste afvaart niet plaats hebben, zonder dat men zijne vreugde over dit belangrijke feit aan den dag legt. Den dag voor het vertrek zal, zoo men de noodige gel den kan bijeenbrengen, aan Den Helder een schitterend vuurwerk, opgeluisterd door muziek, afgestoken worden. Het feest zal in het lokaal Tivoli worden voortgezet. Uit het Buitenland. Den 10en Mei des middags te 2 uur, werd het defi nitieve vredesverdrag tusschen Frankrijk en Duitschland, te Frankfort geteekend. De strijd om Parijs duurt voort. De opstandelingen zijn het ook onderling niet meer eens en het is te voor zien, dat zij, bij de groote verliezen, die zij lijden, weldra het onderspit zullen moeten delven. Eeeds een maal heeft men een wapenschorsing van eenige uren ge sloten, om tijd te hebben de lijken te begraven. Van weerszijden sneuvelen er velen. De verliezen aan wapens en ammunitie lijden vooral de insurgenten. Iutusschen heeft zich te Bordeaux een comité gevormd, dat zich ten doel stelt te bewerken, dat elke 20000 inwoners van Frankrijk een afgevaardigde zenden om middelen te beramen ten einde het herstel van den in- wendigen vrede voor te bereiden en de republiek te bevestigen. Indisch Nieuws. De eerste Koning van Siam heeft Batavia bezocht en o. a. 10000 guld. gegeven aan het gymnasium Willem III, om te dienen tot beurs voor minvermogende, maar veelbelovende leerlingen. Landbouw en Nijverheid. In het Weekblad van Haarlemmermeer leest men het volgende: „Op 18 April 1. 1. zijn te Berkerode geveild 3S stuks Durkam-vee, sedert eenige jaren door den heer van Wickevoort Ceommelin verzameld. Voor zoo veel bekend, is deze verzameling de eenige hier te lande, geheel uit zuiver Durham (niet gekruist) vee bestaande, en had die veiling dan ook vele liefhebbers uit alle streken des lands uitgelokt. Er was uitstekend vee aanwezig, en daaronder 4 kalfkoeien, die èn door vorm èn door gewicht en vet, als bijzonder en hoogst zeldzaam werden beschouwd. De bestede prijzen waren matig; als Durham ras is niet veel meer boven gewone waarde besteed, de kalf koeien zijn gegaan van f 219 tot f 284; schatters van f 142 tot f 186; vaarzen van f 114 tot f 230. De kalverenvan 5 tot 21 dagen oudhebben betrekkelijk het meest gegolden, van f 25 tot f 66 per stuk, alles zonder opgeld. Er waren koopers aanwezig, zoowel uit den Wilhelminapolder in" Zeeland, als van het Groot oever bij Hattem, uit den omtrek van Amersfoort, en uit onze beste Noordhollandsche polders, gelijk de Pur- mer en Schermer, naar welke streken het beste is vertrokken." Op een der grootste boerderijen ter wereld, in het graafschap Marion, in Californië, waar niet minder dan 3000 runderen zijn, heeft men de ondervinding opge daan dat eene kruising van inheemsche koeien met Shorthorn-stieren het beste melkvee oplevert. Iets voor de Gezondheid. Vergiftigd brood. In Belgie, Engeland, Frankrijk en Nederland voegen de bakkers meermalen aluin, koper en zinkvitriool bij het brood. Men beweert, dat bedor ven meel daardoor nog tot het bakken van brood kan dienen, dat het brood meer water in zich opneemt en niet zoo spoedig droog wordt. In Engeland wordt meest al aluin, en in Belgie, Frankrijk en Nederland koper en zinkvitriool gebruikt. Kopervitriool geeft eene groen- achtig-blauween, als er eene zwavelwaterstof-ontwik-

Volksblad | 1871 | | pagina 2