ADYERTEN TIEN. XERSTOHD TE HUUR: TE KOOP GEVRAAGD ONTVANGEN: ~A. VAN ZWEDEN, 7 J. P. MAGIELSE Ook vreemde soorten als Australische, Engelsche of ruwarige tarwe zijn in den strijd des levens bezweken. De meeste landlieden hebben die soorten overgezaaid, welke nu uitmuntend goed staan. Sommige landlieden zijn thans nog bezig met het zaaien van zomertarwe. Erwten en paardeboonen beginnen boven te komen en beloven een goeden oogst. Allerwegenmaakt men een aanvang met het uitzaaien van ajuin, vlas en het bepoten van aardappelvelden. Wegens langdurige droogte en de heerschende koude oostewinden vreest men voor de weilanden. Als een bewijs, hoe nadeelig gestrenge koude voor het plantenleven iskan men aanvoerendat de klaver grootend eels bevrozen is. Zelfs is dit op niet weinig akkers met de rogge het geval geweest, hetgeen hier een groote zeldzaamheid verdient genoemd te worden. Voor den arbeidenden stand, wiens verdiensten in dit jaargetijde voornamelijk voortvloeien uit het wieden op de akkers, is er geen, of ten minste zeer weinig werk. Dit veroorzaakt onder de snel toenemende bevolking de zer gemeente groote armoede. Als middel om de aardappelen tegen het „wortelschie- ten" te bewaren, wordt aangegeven het doortrekken der aardappelen met zwavelzuur. Hiertoe laat men een staaftje zuivere zwavel in een ton aardappelen verbran den. Ais dan de aardappelen met zwaveldamp door trokken zijn, zijn zij voor een onbepaalden tijd tegen het „schieten" beveiligd. In elke huishouding kan men dus, door zijn voorraad deze behandeling te doen on dergaan de oude aardappelen goed bewaren tot het saizoen der nieuwe. In Neugranda groeit een plant, de Coraria thymi- foliadie een gevaarlijke concurrent voor de inktfabri- kanten kan wordenzij heet dan ook daar de inktplant. Haar sap Clanchi genaamd is zonder eenige voor- of toebereiding tot schrijven geschikt; in den aanvang rood, worden de letters in weinige uren donkerzwart, ook worden de stalen pennen er minder door aangetast dan door den gewonen inkt, en het is zelfs gebleken dat zeewater geen schadelijken invloed op het geschre vene uitoefent. De Spaansche Regeering, onder wier bestuur deze eigenschap der plant ontdekt is, heeft be vel gegeven dat alle officieele stukken er mede geschre ven moesten worden. Burgerlijke Stand Stad Goes. Van 22 29 April 1871. Ondertrouwd: Den 27, Jan Kornelis Barbier, 33'j., jm., met Maatje Duijvewaardt, 28 j., jd. Jacobus Johannes Quist25 j., jm., met Catharma Willemina Tempevman, 22 j., jd. --- Den. 28, Fieter Eversdijk, 24 j., jm., met Maria de Waard, 24 j., jd. Frans Reijerse, 35 j., wedn. van Tannetje Olree, met Maria Ver- maire, 29 j,, jd. - Pieter Jacobus Arnoldus25 j.} jm., met Constantia Cecilia de Witte22 j., jd. David van der Does27 j., jm., met Jacoba Johanna Naastenhoven, 25 j., jd. GehuwdGeene. Geboren; Den 22, Maurits Hartog, z. v. Joseph Bannet en Ca rolina Frank. Frans, z. v. Frans Kopmels (overl.) en Tannetje Yerhage. Den 23, Maria Eduardina Elisabeth, d. v. Anthonie Overweel en Adriana Pietcrnella van de Velde. Den 24, Maria, d. v. Marinns van Sprang en Lena Theune. Den 26Clasina Jovdina, d. v. Johannes Jacobus Le Clercq en Cornelia Stamperius. Overleden: Geene. ffraanberichtên. Goes 25 April 1S71. De verlaging aan de hoofdmarkten deet zich ook hier gevoelende handel was dientengevolge maar beperkt en konden de meeste artikelen slechts beneden vorige weeksprijzen bedingen, waarvoor houders echter maar schoorvoetend afgaven. De noteering is als volgt: Nieuwe Tarwe (1870) f 11,25 f 11,75. Nieuwe Kogge (1870) f 8.00 f 8,25. Nieuwe Winter Gerst f 6,50 f 6,80. Zomer Dito f 6,25 f6,50. Haver (1870) f4,25 f5,50. Nieuwe Groene Erwten f 9,40 f9,70 nominaal. Bruineboonen f 00,00 f00,00. Witteboonen f 00,00 f 00,00. Paardeboonen f S,25 f8,50. een Huisjein de Nieuwstraat. Huurprijs f 140,-per Jaar. Te bevragen bij den Heer G. J. BESSELING. 2 Gemeubileerde Bovenkamersbij de Wed. de JONGE de Weeiit. een Hondenhok. Adres bij den uitgever dezes. een groote collectie KleedjesstoffenChitsen, Handschoe- nenBroekstoffenBükskensPautelonsPaletot Stoffen. VOORTS VOORHANDEN ■f zwart Merinos 22|- cent. f- Merinos 50 cent. Boeze- xoengoed 17^- cent. Broekstoffen 22^ cent. gefestonneerd j Gordijnneteldoek 15 cent. Amersfoort 22^ cent. Haar lemmer 25 cent. Katoen Servet en Oogjesgoed 18 cent. Wit katoenen Zakdoeken 10 cent. Gekleurd katoenen Zakdoeken 15 cent. Manchetten 171 cent. Halfhemdeii met Boord 20 cent. Wit katoenen vrouwen Koussen 22j- cent. enz. enz. enz. M. A. STIEGER, 's Heer Hendrikskinderenstraat. Oude Vischmarkt, B No. 70. Bij hem zijn te bekomen Likeuren, Sterkedranken en Kruidenierswaren. Alsook ontvangen echte DuitSChe Pruimenalles tot. de minst mogelijke prijzen. Belovende eene zindelijke bediening. Hoeden-Eabriekant, Goes. Ontvangen fijne Heeren Hoedenprijs f 5,50f 5,f 4,. Vele soorten van Heeren- en Boeren Pettenvan 60 cent tot f 1,50.

Volksblad | 1871 | | pagina 3