tellen dan zou hij het toch wel gelooven „Neen dan zou hij met een heele boel andere leeuwen komenom je voor je brutaliteit te straf fen en dan bleef er niets van je over." De wachthond liet zijn tanden eens zienalsof hij zeggen wildeik durf wel. „Weet je wat mijn ondervinding is," zei de trekhond, die vreesde dat zijn hongerige kameraad misschien een onberaden stap zou doen„dat je met redeneeren niet veel verder komt en dat het beste isom het zoo aanteleggendat je een be scheiden deel krijgt; de leeuwen laten het niet voor je liggen. Daarenboven zoo voornaam als ze zijn hebben ze ook al vreemde begrippen. Spreek je er van om eerlijk te deelendan maken ze een geweld als of je hun niets gunde en als ze al ge nadig een kluifje voor je overlatendan hebben ze honderd redenen voor eenom te bewijzen dat hun het vleesck toekomt. Wel te verstaan, als ze een goede bui hebben en je niet maar in eens met huid en haar opeeten." „Dus je deelt mijn gevoelen, dat wat men het leeuwen deel noemteigenlijk niet anders dan een aanmatiging is, ten koste van ieder die niet zoo gelukkig is van ook leeuw te heeten. 't Komt er dan maar op aan hoe dat veranderen kan, want wij arme werkhonden zijn toch zeker niet bestemd om ons altijd het beste voor den neus te laten weghalen. Al leven wij niet in prachtige wouden; al zijn we minder groot en sterk; al behooren we niet tot de verscheurende dieren, daar zelfs men- schen voor vlieden; wij behooren toch tot het zelfde ras, hebben veel met elkander gemeen en als het op werken en verdienen aankomt zeg, dat weet jij het best als je voor de kar loopt doe je dan niet meer en werk je dan niet meer dan een heele boel leeuwen te samen?" „Ik heb je al gezegd, het beste is dat je ziet op een fatsoenlijke- manier je deel te krijgen, dan zullen de leeuwen misschien gaan begrijpendat hun deel niet beter en niet grooter behoeft te zijnals ze ook leeren bescheiden te wezen en aan een ander wat over laten. Zoo ze maar eerst willen weten, dat dieren dieren zijn of ze leeu wen of honden heetenen als ze dan wat van die ouderwetsehe leeuwen voor naamheid terug gekomen zijn, dan zullen ze zich schamen om langer van een leeuwendeel te spreken. De leeuwen moeten even als de menschen met hun tijd méégaan." „Van menschen gesprokenzei nu de trekhond, zouden die ook van een leeuwendeel weten. Dik wijls hoor ik mijn meester pruttelendat hij met hard werken nog gebrek lijdt, terwijl anderen zooveel hebben, 'k Geloof het graagwant als hij meer hadzou ik zeker ook meer hebben we zouden elkander helpen en Een politie agent, die toevallig voorbij kwam, joeg met een onbarmbartigen slag de honden weg en kreunde er zich niet aandat ze brommend heenliepenals wilden ze zeggengij kunt ons slaan en verjagenmaar doen zwijgendat kunt ge niet. Nederland. Men verwacht, dat eerstdaags weder een wetsontwerp tot afkoopbaarstelling der tienden bij de Tweede Kamer zal worden ingediend. Te Rilland en Bath circuleert ter teekening een adres aan den Minister van Binnenlandsche Zaken waarin verzocht wordt, dat de spoorweghalte worde veranderd in een stationof anders althans gelegenheid gegeven worde tot verzending van goederen per spoortrein. Thans mag, volgens de reglementen, aan de halte al leen bagage verzonden worden en dit nog maar ingeval de belanghebbende zelf medereist. Naar het Vaderland meldt, wordt te 's Hage eene vereeniging opgericht onder den naam van zei/verzorging met het doel voor de middenklasse der maatschappij huizen te bouwen die tegen een huur van ongeveer ƒ400, na verloop van 16 jaren liet eigendom van de huurders worden, terwijl daaraan een tweede categorie is toegevoegd van woningen hoogstens f 2,25 per week huur doende. De vereeniging verlangt een kapitaal van 160,000 in aandeelen van 100 rentende 4^- percent en a pari af te lossen. Moge het bedrag spoedig volteekend zijn en de vereeniging elders navolging vinden. Naar men zegt is te Tongeren in Belgisch-Limburg niet ver van onze grenzen de runderpest weder uitgebroken. Een boekdrukkersgezel op de drukkerij van de heeren C. A. Sein en Zoon te Amsterdam vierde in de vorige week zijn 50 jarige diensttijd aldaar. Zoowel zijne ka meraden als zijne patroons vereerden hem met geschen ken. Op genoemde drukkerij zijn £8 gezellen, die meer dan 25 jaren diensttijd tellen. Ook te 's Hertogenbosch wil men een ambachtschool oprichten. De burgemeester heeft reeds eene vergade ring tot dat doel gepresideerd. Te Dordrecht zal dit jaar de kermis mede niet wor den gehouden. Men meldt uit Nieuwediepdat de haringvangst daar tegenwoordig hoogst aanzienlijk is. In de vorige week vingen de visschers tot 10 last in een enkelen trek, zoodat zij het net slechts met de grootste moeite aan den wal konden brengen. Die eene trek bragt een voordeel van f 600 aan.

Volksblad | 1871 | | pagina 2