ADVERTENTIEN. OPENBARE YERKOOPINGEN tige Rand aan de uitroeiing ook der longziekte slaan aal, en meent dat, tot alsdan, overeenkomsten als de bovengenoemde zeer aan te bevelen zijn. Beproefd middel tegen rupsenMen neemt 4 Ned. ponden schoorsteen roet en lost dit langzamerhand in twee emmers water op. Bij deze oplossing voegt men bij het gebruik nog de dubbele hoeveelheid water, zöo- dat men in* het geheel zes emmers heeft. Met deze roetloog worden nu met behulp eener handpomp takken en bladeren der boomen bevochtigd. Den volgenden morgen vindt men de rupsen dood op den grond liggen. De boomen ondervinden van dat middel volstrekt geen nadeel, zegt de Agron. Zeit.-f integendeel gaan de bla deren er frisscher uitzien. Het landwirthschaftUehe Wochenblatt für das Grosz- herzogthum Baden behelst een schrijven van Dr. Ed. Lucas, te Reutiingen, over het snoeien der vruchtboo- men in den zomer, waarin deze bekende vruchtboom - kweeker, afgaande op een twee-en-twintigjarige ervaring, beweert, dat de vruchtboomen niet in de lente, maar in de maanden Juli en Augustus gedund of gesnoeid moeten worden. Dat onze vaderen het altijd zoo gedaan hebben is nog volstrekt geen bewijs, dat eene andere handelwijze niet beter kan zijn. Eerst beproeven en dan oordeelen Iets voor de Gezondheid. Terwijl op vele plaatsen de pokken heerschen, kan de inenting niet genoeg worden aanbevolen. Ofschoon het niet ontwijfelbaar zeker is, dat de ingeënte van de pokken verschoond blijft, komt de sterfte onder de in- geënten niet in vergelijking met de sterfte onder de niet- ingeënten. Het volgende doet dit duidelijk zien. Vóór de invoering van de inenting overleed ongeveer het twaalfde deel der menschen aan de kinderpokken. Na het bekend worden van de inenting verminderde het aantal sterfgevallen aanmerkelijk; in landen waar zij verplichtend werd gesteld bedroeg de sterfte aan pok ken het veertigste deel van vroeger. In Frankrijk stierven van 181641 16 niet-inge- ënten tegen 1 ingeënte; in Wurtemberg van 184050 38 niet-ingeënten tegen 5 ingeënten; in het kinderhuis te Praag 32 niet-ingeënten tegen 3 ingeënten; in het pokken-hospitaal te .Londen 35 niet-ingeënten tegen 7 ingeënten. Waar zoo de bewijzen spreken, is aanbeveling on- noodig. Allerlei. Keizer Wilhelm moet, volgens een Duitsch blad, keizer Wilhelm II heeten, daar Willem van Holland, 124756, gekroond en erkend Rijks-Opperhoofd was. B. en W. van Leeuwarden hebben op een tiental plaatsen hulpmiddelen aangebracht ter voorziening in ijs-ongelukken. Ziedaar wat in ons land van schaatsenrijders totnogtoe veelal ontbreekt. In Engeland heeft de „Humane So ciety" niet alleen hakendreggenladdersplanken en vooral ook manschappen in gereedheid, maar ook matig ingerichte kamers met oppassers en deskundige om ongelukkigen te helpen en bijstand te verleenen. De Duitsche Indastriezeitung deelt het Volgende mid del mede tegen den houtworm in meubels: men blaast met een blaasbalg zoolang in de gaatjestot er geen fijn stof meer te voorschijn komt. Als dit gedurig her haald wordt, doodt men den worm en roeit men het gansche gebroed uit. Burgerlijke Stand Stad Goes. Van tP— IS Februari 1871. OndertrouwdGeene. Gehuwd Den 16, Louis Frederik Fisscher, 30 j., jm., met Adri ans Susanna Maria Steendijk, 27 j-, j(l. GeborenDen 11, Joost, z. v. Anthony Visser en Annetta Maria Mookhoek.Adriaanz. v. Daniel den Hollander en Jacoba Bak. Den 12, Comelis, z. v. Leendert Korstanje en Pieternella Holleman. Jan, z. v. Abraham Corstanje en Dingena Linthout. Den 14, Ary Cornelis, z. v. Marinus Jacobus Huijsse eu Elizabeth Braam. Johannes, z. v. Johannes Marinus Pilaar en Henrietta Bernhardina Braspot. Den 15, Cornelia Jacoba, d. v. Adriaan Kakebceke en Adriana Cornelia de Ruiter. Hubertus, z. v. Cornelis Korstanje en Johanna Francina van den Bussche. Tennis, z. v. Karei van Veen en Sara Knieriem. Den 17Suzanna, d. v. Hubrecht de Pan en Johanna Weezepoel. Overleden Den 10, Jacoba Cornelia, 7 j., d. v. Leendert Reijerse en Francina Pieternella du Boo. Den 15, Mr. Johannes Louis Lieh^rt, 81 j., wedn. van Maria Thercsia Parez. Graanberichten. Goes 14 Februari 1371. De aanvoer aan de markt van heden was ongeveer gelijk bij die der vorige week, en ook in de prijzen weinig of geen variatie optemerkenterwijl de omzet iets levendiger was bij 't uitzicht op de heropening der vaart. Nieuwe Tarwe (1S70) f 10,75 f 11,25. Nieuwe Rogge (1870) f 8,00 f8,25. Nieuwe Winter Gerst f6,25 f6,60. Zomer Dito f6,00 f6,25. Haver (1870) f4,40 fo,00. Nieuwe Groene Erwten f 9,50 f 10,10. Bruineboonen f 12,50 f 13,10. Wittebooneu f 00,00 f 00,00. Paardeboonen f8,10 fS,75. Overleden op 15 Februari 1871, Mr. JOHAN NES LOUIS LIEBERT, in den ouderdom van 81 jaren, 9 maanden, 15 dagen. Goes, 16 Februari 1871. Uit naam der kinderen, aanbehuwd- kinderen en klein-kinderen J. L. H. LIEBERT. ten overstaan van den Griffier Mr. P. J. A. van DAM. Op Maandag den 27 Februari 1871, des voormiddags ten 10 ure, ten verzoeke van de eer zame Wed. J. VERHULST en Kinderen, op liet door hen bewoonde Hoeftje onder Wolphaartsdijk, van eene kudde van 100 Schapen met Lammeren, Koeien, Run-

Volksblad | 1871 | | pagina 3