ADVERTENTIEN. PUBLIEKE VERKOOPING lucht, te voorkomen door de stofdeeltjes, die in de in te ademen lucht zweven, daaruit te verwijderen. „Een door den heer Tysdall uitgesproken idee heeft den schrij ver tot onderzoekingen met respirators (luchtzuigers) van katoen geleid, die de lucht aan de lippen of in de neusgaten eerst toelatennadat zij door een dunne laag watten is gefiltreerd geworden. Deze proeven, welke voor drie maanden werden aangevangen, schijnen aan te toonen dat hierin een krachtig middel gelegen is om de bloedarmoede der bergwerkers, alsmede de in fabrieken, waar lood, koper, kwikzilver of glas bewerkt wordt, zoo veelvuldig voorkomende ziekten te bestrijden Naturf Allerlei. Zekere heer Vallee te Marseille, heeft een bestuur baren luchtballon uitgevondendie zware lasten zal kunnen dragen, en in den tijd van twintig dagen kan vervaardigd worden. Zijn ontwerp is door eene weten schappelijke commissie goedgekeurd. Dat is inderdaad eene schitterende uitvinding als ze blijkt goed te zijn. Heeds zoolang heeft men er naar gezocht en behalve dat, het toont aan, dat onze mid delen van vervoer nog lang niet volmaakt zijn: Het is niet onwaarschijnlijk, dat binnen eene eeuw ons nage slacht de spoortreinen belacht zooals wij liet de trek schuiten doen. Daar er meermaleïi valsch Amerikaansch papiergeld is ontdekt, hetwelk zoo nauwkeurig was nagemaakt dat zelfs deskundigen dit niet van het echte konden onder scheidenworden 'de Duitsche landverhuizers naar Ame rika gewaarschuwd, dat papier niet te nemen, maar liever in Duitschland goede wissels op Amerika te koopen. De vervaardiging van koffieboonen neemt in den laat- sten tijd in Amerika weder in bloei toe, en dewijl de daar gevestigde fabriekanten hun fabrikaat bij groote hoeveelheden naar Europa verzenden; is het zeker niet onbelangrijk hierop de aandacht van het publiek te ves tigen. De Scientific American deelt daarover het vol gende mede: „Tot nu toe verkeerde men vrij-algemeen in de raeening, dat, als men ongebrande koffieboonen koopt, deze zelf brandt en maalt, het niet kan missen of men gebruikt de echte Mokka of Java. In deze meening heeft men zich echter dikwijls bedrogen, daar men tegenwoordig koffieboonen in het groot en zoo kun stig namaakt, dat zij moeielijk van de echte boonen te onderscheiden zijn. Zij worden uit gewone klei in vor men geperst, licht gebrand, tot dat zij de hardheid van de gewone koffieboonen hebben en vervolgens onder de echte koffieboonen gemengd. Bij het branden der koffie nemen zij de bruine kleur der echte boonen aan en zijn ook dan niet te onderscheiden. Deze verval- sching is niet schadelijk voor de gezondheid, daar de gemalen klei bij het koken op den bodem valt en zich met het koffiedik vereenigt." Te Woolwich werd een kanon afgewerkt dat 35 ton nen en 7 centenaars weegt. Het werpt een kogel ter zwaarte van 700 pond en doorboort een ijzeren pantser van 15 duim dikte. De kruidlading bedraagt 120 pond. Dit is ten minste de verwachting. Hoe vernuftig en scherpzinnig, maar ook hoe en volhardend is toch nienschelijke boosheid. hel goede even ijverig en scherpzinnig betracht en nu gejaagd, dan ware het menschelijk leven een enkele feestdag. De te Londen verschijnende Financier meldt, dat een te New-York gevestigde Atlantische telegraaf-maatschappij in het begin van den aanstaanden zomer een kabel zal leggen tusschen New-York en een Nederlandsche haven en dat, naar men verzekert, Ilie kabel vooral zal strek ken om een aansluiting te verkrijgen met de over De nemarken naar Rusland loopende telegraaflijnen. Te Charlois zal eene fabriek van zoogenaamd apfel- kraut opgericht wordende verzendingen van appelen naar andere landen zijn niet noemenswaard. Een nieuw bewijs, dat menschen, die hun tijd be grijpen, nieuwe takken van industrie aankweeken als de bestaande blijken niet voldoende te zijn. Apfelhrant is eene soort van gelei, die in sommige huishoudens in Duitschland in kuis wordt gemaakt, elders wordt het ook uit de fabrieken in 't groot aan de winkeliers verkocht. Bij de tegenwoordige duurte van de boter is dit Jeraut zeer aanteraden, daar het veel goedkooper is en het brood zeer smakelijk maakt. Burgerlijke Stand Stad Hoes. Van 4 11 Februari 1871- Ondertrouwd Den 7, Jan Anthony de Vlieger, 26 j., jm. en Cornelia Martina Klap, 21 j., jd. Gehuwd Geene. Geboren: Den 5, David, z. v. Pieter Botbijl en Neeltje Leen- poel. Den 7 Adriaan z. v. Marinns Hoffius en Maria de Dreu. Hendrika, d. v. Marinus Vermeule en Barbara van Blitterswijk. Den 8, Levina Francisea, d. v. Gilles Martinus Smolders en Anna Pieternella van der Does. Den 9Josina Elisabeth d. v. Pieter van Anrooij en Hendrika Bruinshoofd. Overleden: Den 3, Frederika Agata van'Es, 76 j., goh. met Ary van de Visse. Den 5, Hendrik Cornell's Pilaar, 75 j., geh. met Catharina Johanna van de Kruijsse. Den 10, Jan van der Klooster, 66 j., geh. met Johanna van den Boogert. Graanberichten. Goes 7 Februari 1871. Heden was er redelijken aanvoer van de meeste arti kelen, en nog al eenige vraag, waardoor de prijzen van het meerendeel der aangevoerde producten werden ge steund, ofschoon de omzet, tengevolge van de onbruik bare wegen, maar beperkt bleef. De noteeringen zijn als volgt: Nieuwe Tarwe (1S70) f 10,75 f 11,25. Nieuwe Rogge (1870) f 7-90 f8,15. Nieuwe Winter Gerst f6,50 f6,75. Zomer Dito f 6,00 f6,25. Haver (1870) f4,25 f5,00. Nieuwe Groene Erwten f 9,50 f 10,25. Bruineboonen f 12,50 f 13,10. Wittebooneu f 00,00 f 00,00 Paardebooneu 18,25 f8,75. op Woensdag den 15 Februari 1871, des morgens te 10 uren, in het Ge meentehuis te Kruiningen, van een Woonhuis en Erf te Hansweert, Sectie F no. 765, aankomende A. WISKER- KEen Kinderen. Informatien bij Notaris REMBGES te Kruiningen.

Volksblad | 1871 | | pagina 3