m Te KoopA' LANDBOUWERS UIT DE HAND TE KOOP TE KOOP H HHEBSH Uit het Buitenland. Eindelijk heeft de stad Parijs ook gecapituleerd en is ^r een wapenstilstand voor den tijd van drie weken ge troffen tusschen de strijdende partijen. Daarmede is gelukkig het vooruitzicht op een naderenden vrede le vendiger geworden en het schijnt wel, dat de Pransche zoowel als de Duitsehe bevolking niets vuriger verlangt dan een einde aan den strijd te zien. Er zijn er in Frankrijk, die den strijd willen voortzetten, maar 't is te hopen en te denken, dat de vertegenwoordigende vergadering, die te Bordeaux bijeengeroepen wordt, een ander besluit zal nemen en dat het menschen moorden zal worden gestaakt. De waarschijnlijkheid van een gewenscht einde is nog toegenomen sedert het bericht, dat de Fransche generaal Bourbaki met 80,000 man over de Zwitsersche grenzen getrokken en daar ontwa pend is. De koning van Pruisen (nu ook keizer van Duitseh- land) heeft, na Parijs door een beleg van drie maanden uitgehongerd te hebben, nu de ongelukkige stad geca pituleerd heeft, levensmiddelen daarhenen gezonden. Men had gewacht dat Berlijn jubelen zou toen Parijs zich overgaf. Berlijn bleef stom bij de gewigtige tij dingen. Hoe zouden zij juichendie zoovele en zoo kostbare offers daarvoor hadden moeten brengen. De rouw over het verwoesten van duizende menschenlevens treft den burger dieper dan de zegepralen van een koning of keizer. Iets voor de Gezondheid. Tot het zuiveren der vloeistoffen uit goten en riolen gebruiken D. Forbes en A. Price eene oplossing van onvervalschte phosphorzure kleiaarde in zwavelzuur, die zij onder de vloeistoffen uit de riolen mengen. Eene bijvoeging van kalkwater bij het mengsel doet de phos phorzure kleiaarde nederploffenwelke ten gevolge harer eigenschap om zieh met organische stoffen te verbinden, deze met zich naar den bodem voert. Het op het be zinksel staande water wordt daardoor zuiver en zal geene schadelijke dampen verspreiden. (INGEZONDEN.) Driewegen, 25 Jan. 1871. Op de derde volks-voor- dracht, wederom door een aantal personen van beiderlei sexe bijgewoond, sprak de hr. van Braambeek, over de gedaante, grootte en beweging van de Aarde, over groote en kleine cirkels, op de Globe en Landkaarten getrok ken alsmede over de bepaling van de aardrijkskundige ligging eener plaats, van een land, enz. De hr. te Gempt, gaf door een eenvoudig; maar zeer doelmatig samengesteld planetariumeen aanschou welijke voorstelling van de loopbaan der Aarde om de Zon en der Maan om beiden; terwijl hij tevens, uit de beweging der Aarde om de Zonen haar asaanleiding namom de toeschouwers een juist denkbeeld te geven van de oorzaak der afwisseling van dag en nacht en van de jaargetijden. Onze plaatsgenoot, de hr. Steuvoer, droeg een ge dicht voor van Withuis, getiteld: Deze voordrachten werden door het zingen van het lste vers uit het Volkslied van Brants en van het li. in deze en naburige gemeenten bekend onder den naam van: liefde lot de Waarheid" aangenaam afgewisseld. Burgerlijke Stand Stad Goes. Van 28 Januari 4 Februari 18? I. (fïiïferirouwïlDen 1, Louis 1'reder ik Fisscher, 30 j., j.u., niet Adriana Susanna Maria Steendijk, 27 j., jd. CJeHuw«5 Den 2, Marinus van Sprang, 25 j., jra., met Lena Theune, 23 j., jd. CJeboren.' Den 1, Wilhelmina Helena Dignad. v. Josias Fukken en Dina Aaltje Arnooijs. Maria Johanna, d. v. Machiel de Bus- scher en Elisabeth Dirkse. Cornells, z. v. Anthonius Matthijssen en Clazina Kijk. Overleden Den 28, Cornelis Anthonius, 15 d., z. v. Johannes C'appello en Katiiarina Verdood. Den 29, Jan Paassen41 j., geh. met Neeltje de Wilde. Den 1, Antoni Springelinckbijna 7G j-, jra. Levenloos Den 27, eene dochter van Abraham Timmerman en Cornelia de Dreu. Graanberichten. Goes 31 Januari 1871. Bij aanhoudende vorst en onbruikbare wegen, was de aanbieding beden nog zeer gering, doch eenige vraag voor Tarwe, Erwten en Paardeboonen te bespeuren, het geen de prijzen van die artikelen nog al deed oploo- pen, ofschoon de omzet zich tot kleinigheden bepaalde. De noteeringen zijn als volgt: Nieuwe Tarwe (1870) f 10,50'f 11,00. Nieuwe Kogge (1870) f 7.50 17,90. Nieuwe Winter Gerst f6,25 16,50. Zomer Dito f5,75 16,00. Haver (1870) f4,25 f5,00. Nieuwe Groene Erwten f 9,00 f9,75. Brnineboonen f 11,50 f 11,90. Wittebooneu f 00,00 f 00,00 Paardeboonen 17,90 f8,25. AD VERTEN TIEN. Ondertrouwd. L. F. FISSCHEE en A. S. M. STEENDIJK. Goes, 1 Eeb. 1871. Eenige en algemeene kennisgeving. Receptie 13 Eebruari 1871. een Linnenkast en een Buffet, te bezichtigen ten huize van Mevrouw de Wed. D. STEENDIJK, op de Groote Markt, van af den 6den tot en met den llden Eebru ari 1871, van 's voormidd. 10 tot 's namidd. 4 uren. beste Vriesche Turf, bij D. VERIIEULE, s Heer Hendrikskinderenstraat, te Goes. een Kachel voor een civiele prijs, NONNEKES, Oude Vischm. Suikerpeën willende zaaijen, kunnen voortdurend con traeten sluiten met f 40,voorschot per Gemet, bij J. C. Dominicus van den BUSSCHE. VOORLOOPIG BERICHT. Zoodra de vaart heropend is, zal er gelegenheid be staan tot het vervoer van Goederen, direct naar Am sterdam. Adres bij den uitgever dezes.

Volksblad | 1871 | | pagina 3