^en slotte nog twee spreekwoorden, die onder .roeden; honderd gulden en meer per stuk waard zijn en die onze lezers present krijgen. Het eerste is van een mandie millioenen be zat die hij met hard werken van den eersten cent af verdiend had. Hij zeide: //Als het vleesch zoo erg geprezen wordtis er gewoonlijk een luchtje aan." Dat pleit tegen de recommandatie en voor 't zelf werken. Het tweede is van een Engelschman en zoo oud als de weg van Kralingen//Pas op de stuiver tjes, de guldens passen op zich zelve." Waar dit toe leidt begrijpt ieder. Nederland. Goes. Aan de bezoekers onzer Volksvoorlezingen kunnen wij mededeelen, dat deze, alleen ten gevolge van bijzondere omstandigheden(/enigszins vertraagd zijn doch eerlang zullen voortgezet worden. In het volgend N°. zal opgenomen worden een ver verslag van de feestviering van wege de Commissie tot wering van schoolverzuim. Het stukdoor den secreta ris toegezegdwas bij 't afdrukken nog niet ontvangen. Te Ede is eene gemeente-volksbibliotheek opgericht, bevattende reeds ruim 300 boekwerken. Gelderseke werklieden, die naar Duitschland waren gegaan, zijn grootendeels teruggekeerd, klagende, dat het kostgeld daar nog liooger is dan de Ioonen. Uit het Buitenland. Men mag vermoeden, dat het beleg van Parijs den langsten tijd geduurd heeft. De stad zal zich eindelijk moeten overgeven, maar de inwoners hebben nog voed sel en ze hebben ook schuilplaats genoeg tegen de bommen, die echter weinig kwaad doen. Hulp van buiten kunnen de belegerden niet verwachten. Alle legers der Fran- schen zijn verslagen. Te vergeefs beproeven de hier en daar rondzwervende troepjes manschappen, zich tot een legertje te vereenigen. Wordt dit alles in Parijs be kend dan zal de moed den inwoners ontzinken en ze zullen na zooveel mislukte proeven misschien één wan- hopigen uitval doen, die alles beslist, of ze zullen zich overgeven. Een wapenstilstand van 48 uur door Titocuu aange vraagd is door den Pruisischen bevelhebber von Moltke geweigerd omdat dit mondeling was verzocht. Jules Fa vee heeft geen vergunning gekregen Parijs te verlaten ten einde de conferentie te Londen bijtewo- nen omdat vos Bismark door dit toetestaan, de Fransche republiek zou erkennen. In Duitschland gaan hier en daar stemmen op, die het voortzetten van den oorlog ook in het belang van dat land zelf ten hoogste afkeuren. Longwy heeft den 25 Januari (ten 3^ uur des nachts) gekapituleerd, na 9 dagen beschoten te zijn. 4000 man is krijgsgevangen, 200 kanonnen zijn genomen. De Pruisen zijn bezig het beleg voor Belfort te slaan De Duitschers hebben het beleg voor Kamerijk op gebroken. De brigade van Gakibaldi heeft het 61ste regiment Pruisische infanterie geheel vernietigd. (INGEZONDEN.) De redactie ontving het navolgende schrijven met verzoek het als advertentie te plaatsen tegen de helft der advertentie-kosten, doch is gaarne bereid het kos teloos optenemen. De daarbij gedane uitdaging zal hierdoor van zelf komen tot de schrijvers der bedoelde artikelen. Een lezer van het volksblad wenschte gaarne in ken nis te komen met den schrijver van Jan Salie, Werk verschaffing Baas zijn, Geduld, Rijkwordenenz. enz, daar het alles theoretische gevoelens en pvactische denkwijzen zijn, daar de lezer gaarne in openbare voor lezingen den schrijver uitdaagt door het te wederleggen door zien en oorgetuige van vele zaken en ondervin dingen. Een lezf.1i. Aan het comité tot wering van het schoolverzuim en aan allendie daaraan medewerkenbrengen wij onzen warmen dank voor de aanzienlijke prijzen aan onze kin deren uitgereikt; terwijl wij hopen dat genoemd comité en medewerkers, door voortaan in het bereiken van hun edel doel te slagenzich eenigszins schadeloos gesteld zullen zien voor de vele moeite en zorg hieraan besteed. A. P. van MELLE Geelhoed. Zaterdag 11. hield de alhier gevestigde Arbeiders- Vereeniging haar algemeene Vergadering, uit het verslag bleek, dat er gedurende het jaar 1870 9 nieuwe leden bij kwamen en 14 leden hun lidmaatschap op zegde zoodat wij met 5 leden verminderde, de intreegelden van 9 leden bedroegen f 2,25, in de 4 jaar samen f 20,00 de ontvangen contributie bedroeg f 517,80 - 2251,50 aan 14 leden hun kapitaal uitgek. f 411,80 - 789,40 doch volgens art. 8 geen winst, omdat zij geen 4 jaar lid waren, aan een lid werd volgens art. 13 intrest uitgekeerd f 1,41. aan 14 leden werd voorschot uitgekeerd f 228,00, in de 4 jaar samen - 794,00 van 3 leden werd voorschot terug ontvan gen f 22,00, in de 4 jaar samen - 255,00 zoodat de vereeniging nog aan voorschot te ontvangen heeft- 539,00 de intrest van die voorschotten bedroeg f 16,56, in de 4 jaar samen- 28,59 aan effecten werd uitgegeven f 119,84, in de 4 jaar samen- 1289,38 tot verkoop van effecten werd ontvangen f 68,52, in de 4 jaar samen- 223,80

Volksblad | 1871 | | pagina 2