Reduktiebon Show, show en nog eens show! Paardenliefhebber mag Paard'96 absoluut niet missen Klaus Ferdinand Hempfling komt naar Paard'96 NHS-Jaarshow '96 Olympisch medaillewin naar Sven Rothenberger aanwezig op Paard'96 Westernshow spectaculaire samenwerking tussen paard en ruiter Dutch Horse Promotion met 17 stamboeken aanwezig tijdens Paard'96 Henny Huis man opent Paard'96 Grand National Openingstijden en toegangsprijzen Muziek VOOR 7 PERSOON KORTING f2,50 Breed aanbod Showavonden Een toegangskaart voor de beursmanifestatie Paard'96 kost 17,50. Met de speciale reductiebon uit deze krant bedraagt de toegangs prijs slechts 15,— Kaarten voor de showavonden in de grote ring zijn aan de kassa verkrijgbaar voor 30,—*. Deze kaarten geven ook toegang tot de beurs. (*Pe toegangskaarten voor de NHS-Showavond kosten 32,50) Hoogtepunten tijdens Paard'96 zijn de grote avondshows. Overdag worden tijdens Paard'96 ook doorlopend demonstraties gegeven. Alle shows en demonstraties worden voorzien van deskundig commentaar zodat de toeschouwer een goede indruk krijgt van de verschillende rassen en stamboeken. De grote ring wordt 's avonds vrij gemaakt voor shows. Een overzicht: NHS-Jaarshow Dutch Horse Promotion-show Klaus Ferdinand Hempfling Werstemshow ('s middags) vrijdag 27 december zaterdag 28 december zondag 29 december maandag 30 december aanvang 20.00 uur aanvang 20.00 uur aanvang 20.00 uur aanvang 13.30 uur. Tijdens Paard'96 zal Olympische medaillewinnaar Sven Rothenber ger op de openingsdag op vrijdag 27 december een aantal clinics verzorgen. Deze clinics wordt mogelijk gemaakt door medewerking van BIT, het maandblad voor de paardenhouderij. Daarnaast zal Sven Rothenberger 's avonds ook te zien zijn in de NHS-Jaarshow. Op maandag 30 december, de slotdag van Paard'96, komt de sfeer van de westernsport tot leven. Deze dag staat in het teken van deze sport in al haar facetten. Deze nieuwe tak bin nen de paardensport maakt momenteel een enorme groei door en wordt steeds serieuzer genomen. In een wervelend spektakel worden showelementen afgewisseld door demon straties van de verschillende onderdelen. Roll backs, sliding stops, spinns, zomaar drie begrippen uit deze tak van sport waarvoor heel veel controle nodig is bij de uitvoe ring. Nederlandse kampioenen en top- ruiters uit de westernsport zoals Rieky Burgmeijer, Henk van Amstel, Kari Oltmans en Paul Derrez showen hun kunnen op onderdelen als Trail Class, Wes tern Pleasure, Western Riding en natuurlijk ook de spectaculaire disciplines Raining en Cutting! Tot slot zullen acht topruiters strijden om de Quartertroffee in een spannende Rainingwedst- rijd. jttr Dit alles wordt voorzien van het vakkundige commentaar van Janette Hageman, één van de pij lers onder het Quartermagazine, het blad voor de westernsport. Een echte westemsfeer kan natuurlijk uitsluitend worden bereikt met bijpassende muziek. Het geheel wordt dan ook muzi kaal omlijst door één van Neder lands beste country-artiesten, Ben Steneker. Door zijn vele fans en de vakpers 'the Godfa ther of Dutch Country-Music' genoemd. Hij wordt begeleid door de top country-formatie Alabama Rain. U kunt het allemaal meemaken vanaf 13.30 uur voor een toe gangsprijs van ƒ30,00. Tijdens alle Paard'96-shows wordt een Grand National verre den met Shetland-pony's. Het publiek wordt in de gelegenheid gesteld op deze spectaculaire races een gokje te wagen. Naast de uitkering van het prijzengeld wordt ook een deel van de opbrengst geschonken aan de Federatie Paardensport Gehandi capten. Bezoek aan Paard'96 nu nog lucratiever Tijdens de beursmanifestatie Paard'96 zal de wedorganisator Hippo Toto en de Stichting Draf- en Rensport in samenwerking met het Nederlandse Shetlandpo- ny Stamboek een Grand National organiseren. Op deze Grand National, verre den door Shetlandpony's, kun nen door de bezoekers van Paard'96 weddenschappen wor den afgesloten. De She tl andrace zal worden gehouden in de grote ring waar naar schatting 5.000 toes chouwers het spektakel vanaf de tribunes kunnen volgen. De verdeling van het prijzengeld zal zoals op bijvoorbeeld Ren baan Duindigt geschieden door toepassing van de totalisatorver- deelsleutel. Van het ingelegde geld zal een deel beschikbaar gesteld worden aan de Federatie Paardensport Gehandicapten. Er worden twee Grand Nationals per dag verreden. Met deze bon ontvangt u een korting van f2,50 op de toegangsprijs van f 17,50. Deze bon is geldig voor 1 persoon. Niet eerder was Klaus Ferdi nand Hempfling met zijn show in Nederland te zien in een ring waarbij ruim 5.000 toes chouwers zijn bijzondere werk konden zien. Het is dan ook fantastisch dat BIT, het maandblad voor de paardenhouderij, het mogelijk maakt deze bijzondere pri meur mee te maken. En dat kan op zondag 29 december 1996 vanaf 20.00 uur. Lastige onwillige paarden wor den door hem tegemoet getreden op een manier waardoor zij bin nen de kortste keren luisteren, rustig worden en zelfs te berij den zijn. Klaus Ferdinand Hempfling is één en al begrip voor het paard. De basis van deze bijzondere manier van werken is vertrouwen. "Alles is mogelijk, wanneer er vertrouwen is tussen paard en ruiter. De paarden moeten het gevoel hebben vrij te zijn, te kunnen vluchten, wanneer zij dat willen, niet gevangen door bijvoorbeeld een halster," aldus Klaus Ferdinand Hempfling. Het is in een woord sensationeel om te zien hoe deze man gedrachtsv- eranderingen bij paarden teweeg weet te brengen. Iedereen die geïnteresseerd is in het gedrag van paarden en hoe de mens daarmee om kan gaan mag deze show niet missen. De toegangsprijs is 30,-. IAARLIJKS TREFPUNT VOOR PAARDENLIEFHEBBERS 27, 28, 29 EN 30 DECEMBER 1996 JAARBEURS UTRECHT Dit jaar wordt voor de derde keer in de Jaarbeurs in Utrecht de internationale beursmanifestatie 'Paard' gehouden. Drie hallen van de Jaarbeurs zijn van 27 tot en met 30 december weer het onderko men van verschillende paar denrassen en vele duizenden paardenliefhebbers (vorig jaar 40.000!). Arabieren, Shetlan ders, Haflingers, Friezen, Hackneys zijn zo maar een aantal rassen die van dichtbij te bekijken zijn tijdens Paard '96. Evenals bij de voorgaande edities van 'Paard' is ook dit jaar weer de grote ring het middel punt van de manifestatie. Ruim 5.000 toeschouwers kun nen vanaf de tribunes alle shows bijwonen. Op alle dagen worden in deze 'ring' zeer uiteenlopende en bovenal spectaculaire demon straties verzorgd. Behalve paarden zijn op de beurs, die een oppervlakte van 33.000 m2 beslaat, ook heel veel exposanten die materiaal verko pen of adviezen geven. Van zadels tot trailers en van voeding tot verzekeringen: op de beurs manifestatie Paard'96 is het complete assortiment voor de paardenliefhebber aanwezig. En ook weer totaal anders dan Paardenliefhebbers kunnen van 27 tot en met 30 december 1996 hun hart ophalen in Utrecht, waar dan in verschillende hallen van de Jaarbeurs de beurs manifestatie Paard '96 plaatsvindt. Paard '96 omvat alles wat .ff met paarden te maken heeft. Paardenbezitters, -berijders en f -bewonderaars vinden er J stands met alle denkbare j diensten en produkten, die f mens en paard met elkaar verbinden. I Paard de demonstraties die ook over dag te zien zullen zijn. Alle onderdelen van de hip pische sport komen tijdens de vier dagen van Paard '96 aan bod. Op deze wijze kan de bezoeker van Paard '96 een uiterst gevarieerd programma tegemoet zien. De showavonden worden een aaneenschakeling van de beste demonstraties die men in de hip pische wereld tegen kan komen. Topprestaties van ervaren ruiters en amazones worden afgewisseld met jong aanstor mend talent Kortom: kom in de kerstvakantie naar Utrecht en geniet van alle facetten van de Paardensport! De georganiseerde paarden houderij in Nederland presenteert zich dit jaar voor het eerst tijdens Paard'96. Was het vorig jaar de Neder landse Hippische Sportbond die een samenwerking met de organisatie van 'Paard' aan ging, dit jaar zal voor het eerst Dutch Horse Promotion zich tijdens Paard'96 presenteren. DHP is aanwezig met een paviljoen met de 17 erkende stamboeken. Op zaterdag 28 december presenteert DHP een wervelende en bovenal unieke show! Friezen, Haflingers, IJslanders, Arabieren; zomaar een greep uit het gevarieerde programma dat DHP op deze avond laat zien. De show wordt o.a. opgeluisterd door 15 aanspanningen met antieke landbouwvoertuigen, 8 Friezen, 24 pony's van het NRPS, prachtige 'kolossen' uit het Zeeuwse en nog heel veel meer. Tijdens de show wordt de bezoeker terug gebracht naar de natuur met een kudde van 40 prachtige Fjorden! Maar ook de woeste vlakten van het Midden Oosten worden bezocht met in wapperende kledij gestoken rui ters op Arabieren. De toegangs prijs voor deze verrassende show bedraagt 30,-. Met deze kaart heeft de bezoeker ook toegang tot de beurs. vorig jaar want steeds meer organisaties manifesteren zich tijdens 'Paard'. Zo treft de bezoe ker dit jaar een stand aan van Dutch Horse Promotion. Deze overkoepelende organisatie komt met 17 stamboeken naar Paard'96. Nog een greep uit het aanbod: maneges, rijverenigingen, stal ling, fokkerij, verzorging en gezondheid, transport, dressuur, boeken, video's posters, tuigage, ruiterkleding, vakanties en ga zo maar door. Tijdens Paard '96 hebben de meeste van de ruim 100 exposanten ook aantrekke lijke beursaanbiedingen. De organisatie van Paard '96 heeft vele Nederlandse kampioenen van hippische evenementen uit genodigd om tijdens Paard '96 deel te nemen aan de verschillende showavonden en Paard'96 wordt op vrijdag 27 december geopend door één van Nederlands bekendste paarden liefhebbers, Henny Huisman. Tijdens deze openingsshow, die 's middags om 13.30 uur begint, krijgt het publiek een overzicht van wat er tijdens Paard'96 alle maal te zien zal zijn in de shows en demonstraties. Tijdens deze opening wordt ook de eerste Grand National verreden. Het commentaar bij deze spectacu laire race wordt verzorgd door Hans Eijsvogel. De openingsavond van Paard'96 is evenals vorig jaar gereserveerd voor de Jaarshow van de Nederlandse Hippische Sportbond. Een gevarieerde hapening op het thema 'paard muziek' waarbij terug gekeken wordt op een succesvol hippisch jaar. Naast de huldiging van de Olym pische en Paralympische medail lewinnaars uit Atlanta wordt het publiek een gevarieerd program ma voorgeschoteld met demon straties van tuigpaarden, aans panningen, Hackney's, voltige, carrousel, tweespannen en nog veel meer. In ieder geval zullen o.a. Sven Rothenberger, Mieke van Ter gouw, IJsbrand Chardon en Joop Stokkel aanwezig zijn. De echte paardenliefhebber moet dit feest meemaken! De toegangsprijs bedraagt 32,50. 27, 28, 29 EN 30 DECEMBER 1996 JAARBEURS UTRECHT

de Vlissinger | 1996 | | pagina 17