Kleur in het interieur met nieuwe verfcollectie Extra leefruimte op zolder Kranen: steeds meer 'n kwestie van high-tech Laminaat met ondervloer geeft geen geluidsoverlast "ftwoc «sSSa SKAIMDIA II iïSa «oWïS Gids met tips voor de Doe-het-zelver Makkelijk te leggen door dhz-er rjMTM VAKGEREEDSCHAP SCHELDESTRAAT 33 VLISSINGEN TEL. 0118-441212 Woensdag 18 december 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Niet meer aanraken Kraan met monddouche Ingebouwde thermostaat Eerst aandacht voor het dak Extra kamer is zo gemaakt IEDERE VRIJDAG KOOPAVOND ^|hop p Natuurlijk willen we niet meer water gebruiken dan noodzake lijk. Want waterverspilling is slecht voor het milieu en de por temonnee. Vandaar dat er kra nen zijn met een ingebouwd waterbesparend element. Hierbij neemt de watertoevoer af tot de helft van de reguliere capaciteit. We hebben immers niet altijd de volle(dige) waterstraal nodig. En willen we deze wel hebben, om bijvoorbeeld een emmer te vul len, dan is een eenvoudige greep voldoende om de kraan weer van de volle druk te voor zien. Stromend water zonder de kraan maar met een vinger aan te raken. Zeker ook uit hygiënisch oogpunt rukt de sensorkraan steeds verder op. Uitgerust met een elektronisch oog gaat de kraan stromen zodra er iets onder het oog wordt gehouden. De verlangde temperatuur kan vooraf worden ingesteld. Bij nor maal gebruik van de kraan dient slechts één keer in de vijf jaar de batterij voor het besturingsge deelte te worden vervangen. En natuurlijk zijn er ook sensorkra nen die op het lichtnet kunnen worden aangesloten. Uiteraard is het gebruik van de kraan bepalend voor het model. Aan een kraan voor de keuken stellen we andere eisen dan aan een kraan in de badkamer. Voor de laatste ruimte is er tegen woordig bijvoorbeeld een ultra moderne wastafelmengkraan beschikbaar die standaard is uigerust met een monddouche. De monddouche werkt met een pulserende waterstraal. Deze kan traploos in kracht worden versteld. De aanvoer van het water is altijd vers en in de gewenste temperatuur. Zo draagt de ontwikkeling van de techniek in kranen zelfs bij aan de optimalisering van de mond hygiëne! In bouwmarkt of doe- het-zelfwinkel is een breed scala aan kranen voorhanden. Boven dien kunt u er deskundige voor lichting bij krijgen. is zowel met een lange of korte hendel verkrijgbaar, al naar gelang de gebruiker het plezie rigst vindt. Met het huidige arsenaal aan kranen kunnen we ook het nodi ge aan water en energie bespa ren. Neem bijvoorbeeld de ther mostaatkraan. Dankzij de inge bouwde thermostaat en tempe- ratuurbegrenzer levert de kraan water dat nooit warmer is dan de waarde die we vooraf hebben aangegeven. Dat is niet alleen heel comfortabel maar bespaart ook water en is vooral heel erg veilig. Plotseling te heet water behoort met een thermostaat kraan immers tot het verleden. De zolder zodanig verbouwen dat er één of meer mooie kamers ontstaan, dat zou iedereen wel willen. Maar veel mensen zien erg tegen die ingreep op. Te duur? Het tegendeel is waar. Met gips platen en staalprofielen heeft u het zo voor elkaar. En daar mee neemt het woongenot en de waarde van uw woning aan zienlijk toe. Gezinsuitbreiding, kinderen die te groot worden om nog samen een kamer te kunnen delen, de behoefte aan een lekkere rustige slaap-, werk-, logeer- of studeer kamer.... er kunnen heel wat redenen zijn om je woonruimte te vergroten. Meteen maar aan ver huizen denken, is wel erg dras tisch. Denk eerst eens aan de boven ste verdieping, de zolder. Die vooral gebruikt wordt voor het opbergen van spullen die zelcjen of nooit nodig zijn. Jammer van die gezellige vierkante meters! Want het is zo eenvoudig om van die kale zolder het leukste ver trek in huis te maken. Bij de bete re bouwmarkt of doe-het-zelf zaak vindt u er alle spullen voor. Het enige wat u 'dan nog nodig heeft, is wat lef en een vrij week end. Is de onderkant van het dak op zolder niet om aan te zien, de isolatie slecht of matig of wilt u gewoon mooie strakke opper vlakken, dan klaart u deze klus met Rigips gipskartonplaten van 9,5 mm dik met ronde kanten en staalprofielen. Dat werkt gemak kelijk, is geluid- en warmte-isole- rend en extra brandveilig. En u krijgt een glad en vlak resultaat. Zeker als u ook nog eens de naden afwerkt met Rigips vul- lers. De stalen profielen hebben bovendien een groot voordeel: ze "werken" niet, zijn altijd recht en eenvoudig op maat te maken. Hoe u te werk moet gaan en hoe eenvoudig het in feite is, staat stap voor stap beschreven in de praktische Tipgids van Rigips. Deze is overigens gratis verkrijg baar bij de betere bouwmarkt of doe-het-zelf zaak. Als u de zee aan ruimte op zol der veel beter wilt benutten dan is een Rigips zolderwand de oplossing om een extra kamer (of kamers) te maken. In tegen stelling tot het dak wordt voor deze wand, naast de stevige staalprofielen, de extra dikke (15 mm) en sterke gipsplaat met Cario langskant gebruikt. Samen met de Rigips staalprofielen en de vullers krijgt u hier een vlakke en strakke wand, die zeker tegen een stootje kan en waaraan pro bleemloos allerlei zaken opge hangen kunnen worden. Van posters, boekenplanken tot en met een wastafel. De wand kan ook nog eens prima worden afgewerkt met bijvoorbeeld verf, behang, tegels of pleisterwerk. Kleur wordt in het interieur steeds belangrijker. Goede kleurkeuze bij de aankoop van verf is in dat opzicht belangrijk. Sigma Coatings heeft tegen die achtergrond dit najaar haar col lectie universele verven aange past en onderverdeeld in kleur- groepen. Dit assortiment heeft de overkoepelende naam Colour Collection gekregen en bestaat uit zeven kleurgroepen: Red, Green, Yellow, Blue, Grey, Terra en Brown. Deze kleurgroepen vormen een onderling op elkaar afgestemd kleurpalet. De kleur- groep Terra sluit bijvoorbeeld uit stekend aan op de huidige kleur- trend in onder meer huis en tuin. Namen als Terracotta, Pompoen en Saffraan zorgen binnen deze kleurgroep voor extra kleurher- kenning. Binnen de Colour Col lection neemt Leven Wit een aparte plaats in. Het zijn acht wit- tinten in hoogglans en zijde glans, die elk een vleugke kleur bevatten. U gebruikt Levend Wit als u gewoon wit te scherp vindt. Vanzelfsprekend zijn deze wittin- ten perfect geschikt om te combi neren met kleuren uit dezelfde of andere kleurgroepen. Laminaat- en parketvloeren hebben de laatste jaren een flinke opmars gemaakt. Niet overal overi gens. Veel bewoners van appartementen bijvoor beeld worden afgeschrikt door regels en bepalin gen die moeten verhinderen dat er een harde vloer wordt gelegd. Vaak niet terecht. Want laminaat in combinatie met goede geluiddempende ondervloerplaten levert weinig of geen geluidsoverlast op. Bovendien gaat het om vloeren die anno 1996 makkelijk door een doe-het-zelver zijn te leggen. Zo heeft Pergo geluiddempende ondervloerplaten op de markt gebracht die contactgeluid verminderen tot 18 decibel ISO. Dat is een norm die overal is toege staan. Deze isolerende platen vangen bovendien lichte oneffenheden op in de onderlaag en verbete ren ook het loopcomfort. De geluiddempende ondervloerplaten zijn milieuvriendelijk; ze bestaan uit 100% houtvezels. Door hun geringe dikte - slechts 4 mm - passen ze eigenlijk altijd en overal. De prijs mag evenmin een probleem zijn, want ze kosten een tientje per vierkante meter. Wat de Per- go-vloer zelf betreft, daarin is een grote keuze aan houtstructuren en dessins. Zoals gezegd is het leg gen voor een beetje handige doe-het-zelver geen probleem. De vloer wordt zwevend gelegd, zonder te spijkeren of lijmen op onderlaag of wanden. De vloerdelen worden wel onderling verlijmd. Zo ont staat een dunne vloerplaat die los van de onder grond de hele kamer bedekt. Jarenlang was een kraan niet meer dan een watertappunt. De laatste jaren is daar wel 't een en ander in veranderd. De kraan anno 1996-1997 is een product van high-tech. Als we een kraan aanschaffen, dienen een aantal zaken goed in de gaten te wor den gehouden. Heeft de kraan een goede grip, ook als hij met natte handen moet worden bediend? En is de draaimogelijkheid van de kraan voldoende? Hoe verder we de kraan namelijk kunnen draaien, hoe preciezer de tem peratuur is in te stellen. Als we het brede scala beschikbare kra nen bekijken, kunnen we een hoofdverdeling maken in drie groepen: de kranen met één knop, twee knopen en de een- hendelmengkraan. Deze laatste HOBBYSHOP BIEOT HEER 5 TOPPERS OIOER EER OM! A lr\f\f V\( Ffen Machine-Tools Wcrkxeuge Gereedschap Machine-Outils BLACKS DECKER •iSl AEG SKiL HOBBYSHOP

de Vlissinger | 1996 | | pagina 13