Vertelkunstenaar brengt pop tot leven i,J^ J Als een rolstoel noodzakelijk is... Sport Natuur/milieu Jongeren Lezingen Dieren Gevonden Vijftig |>lu$ SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Kerst Bijeenkomst Politiek Allerlei Wet Voorzieningen Gehandicapten Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 11 december 1996 27 Uitwaaien - Wie nog even lek ker wil uitwaaien op het eiland Neeltje Jans, kan terecht op zon dag 15 december. Dan houden de Vereniging Natuurmonumen ten en Het Zeeuwse Landschap de één na laatste excursie van dit jaar. Wie goed zicht wil heb ben kan het best een verrekijker meenemen. De excursie begint om 14 uur bij het bord van beide organisaties in de zuidwesthoek van de hoger gelegen vlakte tus sen de parkeerplaats van Delta Expo en de Oosterschelde. Strandexcursie - De Vlissing- se dijken hebben veel te bieden, vindt de Koninklijke Natuurhisto rische Vereniging Walcheren. Daarom is er zaterdag 14 decem ber een excursie onder leiding van Jan van de Veen. Wie mee wil gaan moet om 9.30 uur bij het Arsenaalgebouw aan de Oranjedijk klaarstaan. Inlichtin gen: 0118-415 400 (Jan van de Veen). Tasmanië - In de Christelijke Scholengemeenschap Walche ren wordt op dinsdag 17 decem ber door Richard Struijk een lezing gehouden over de prachti ge natuur van het verre Tasma nië. Deze lezing begint om 20 uur in het gebouw aan de Mid delburgse Elzenlaan. Informatie: 0118 - 581 287 (Richard Struijk). Pesten - Alle JAlB's (Jongeren Advies- en Informatie Buro's) in Zeeland besteden in de maan den december en januari extra aandacht aan het onderwerp 'pesten'. Sommige jongeren hebben er veel moeite mee wan neer ze gepest worden en weten niet goed wat ze daarte gen kunnen doen. Het JAIB heeft daarom een boekje gemaakt over dit onderwerp. Wie meer wil weten kan langs komen bij de vestiging Middel burg aan de Hoogstraat. Inlichtin gen: 0118-638 471. Jeugdvoetbal - De KNVB dis trict Zuid houdt volgend jaar weer een aantal jeugdvoetbalda- gen op verschillende lokaties in Zeeland. Inschrijving is tot 1 juni 1997 mogelijk voor jongens en meisjes van acht tot en met veertien jaar. Voor informatie of aanmeldingen: 076 - 572 8340 (KNVB). Duivententoonstelling - De jaarlijkse duivententoonstelling van de Vlissingse postduivenver eniging De Posthoorn wordt dit jaar gehouden op zaterdag 14 december. De tentoonstelling is in de Berlagestraat 18 in Vlissin- gen en begint om 14.30 uur. Roze muts - Bij het Middel burgse politiebureau zijn in de periode van 29 november tot en met 5 december de volgende voorwerpen aangegeven: een bruine aktentas, een blouse, een linnen tas met opdruk 'trainings centrum brandweer' en sport- spullen erin, bankbiljetten in wit te envelop, T^gretol-medicijnen, diverse handschoenen, jack van het merk Seven, zwarte poes, roze muts, blauwe regenbroek, zwarte en bruine rugzak van het merk Enrico Benetti, schrift met een verslag van de Mythyl- school, diverse portemonnees, fietsen en sleutels. Verloren voorwerpen kunnen binnen drie maanden tijdens kantooruren worden afgehaald bij het Middel burgse politiebureau. Prentenknipper - Joke en Jan Peter Verhave, auteurs van het boek Jan de Prentenknipper, houden zaterdag 14 december een tweetal lezingen over het Zeeuwse knipfenomeen Jan de Prentenknipper. Na afloop kun nen mensen die een prent van Jan de Prentenknipper in hun bezit (denken te) hebben een opinie vragen aan het duo. De lezingen worden gehouden in Imkerij Poppendamme. Inlichtin gen: 0118 - 616 966. Geheugen - Engel Reinhoudt houdt vrijdag 13 december een lezing over het geheugen. Hij gaat onder meer in op de manie ren die kunnen voorkomen dat iemand vergeetachtig wordt. De lezing begint om 19.30 uur in het Rode Kruisgebouw aan de Mid delburgse straat Klein Vlaande ren. Ouderenhuisvesting - In het Vlissingse stadhuis wordt op donderdag 12 december een vergadering van de Werkgroep Ouderenhuisvesting gehouden. Vanaf 14 uur heeft de werkgroep het onder andere over het evalu atierapport woonruimteverde ling, ontwikkelingsplan Midden gebied, evaluatie OWOG-project Souburg, planontwikkeling Ter Reede, liftplaatsing bestaande woongebouwen en de spreiding van de verpleeghuiscapaciteit. Van Duyvenvoorde Sport zaal Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. Sportzaal van Doornlaan Oost-Souburg, volksdansen voor 50+, 10.45 u. Wijkcentrum Schelde- buurt Vlissingen, klaverjas sen, 19.30 u. De Parel Domburg, duikcursus, 21 u., aanmelden voor 12 u. De Parel Domburg, aqua'fitness, 9 u., aanmelden voor woensdag 16 u. De Parel Domburg, kinderbowling- toernooi, 14 u., aanmelden voor 12 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW- uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Speeltuinvereni ging De Oude Stad Vlissin gen, bingo, 20 uur. Stich ting Welzijn Ouderen Mid delburg, bingo, 14.30 u. Bachten Poorte Oost-Sou burg, kerstmarkt, 10 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kerstbingo voor 50+, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Markt Middelburg, kerstmarkt, 15 u. Arsenaal theater Vlissingen, dans avond, 20 u. De Steen Goes, kerstvertellingen 'Stil le nacht', 20 u. De Parel Domburg, spelmid- dag in het zwembad, 14 u. De Parel Domburg, aquafit- ness, 9 u., aanmelden voor vrijdag 16 u. Markt Middel burg, kerstmarkt, 11 u. Sporthal Baskensburg Vlis singen, snuffelmarkt, 9 u. Kantine Scheldemond Vlis singen, modelspoor- en autoruilbeurs, 10 u. Open bare Basis School 't Mozaïek Oost-Souburg, rommel markt, 10 u. Speeltuinver eniging De Oude Stad Vlis singen, buurtcontactmid- dag, 13 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kerstprijsklaverjassen, 14 u. Parkeerplaats Skandia Sau na Vlissingen, ski-trim uur, 10.30 u. De Parel Dom burg, duikcursus, 9 u., aan melden voor zaterdag 17 u. De Parel Domburg, bowling- toernooi, 16.30 u., aanmel den voor 16 u. Het Activi- teitenhonk Hof Domburg, t-shirt schilderen, 10 u. Markt Middelburg, kerst markt, 12 u. Bord Zeeuws Landschap, hoogste par keerplaats Oosterscheldezij- de bij Delta Expo, natuurex- cursie door het duingebied, 14 u. Sporthal Baskensburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Markt Middelburg, boeken- en verzamelmarkt, 11 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, volksdansen voor echtpa ren, 19.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ont moetingsmiddag, 13.15 u. De Parel Domburg, rondlei ding Kuur- en Beautycen trum, 11.30 u. De Golfbaan Vlissingen, prijsklaverjas- sen, 20 u. Buurthuis Alde- gonde, kerstbingo, 20 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, kinderclub 4 t/m 8 jaar, 14 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, darten, 19.30 u. De Parel Domburg, squashtoernooi, 16.30 u., aanmelden voor 12 u. De Parel Domburg, spelmiddag in het zwembad, 14 u. De Parel Domburg, aquafitness, 9 u., aanmelden voor dins dag 16 u. Bibliotheek Goes, voorlezen voor kinderen van 5 t/m 8 jaar, 14 u. Motocross - Voor de vijfde keer wordt vrijdag 17 en zater dag 18 januari een grote interna tionale Indoor Motocross gehou den in de Goese Zeelandhallen. Één van de deelnemers aan deze Hans Verkerk Keukens Super cross is Pedro Tragter, Neder lands topper en ex-wereldkam pioen. De organisatie is in han den van de stichting Motorsport Zeeland, onder auspiciën van de KNMV. Winterwandeling - Wandel sportvereniging Willen is Kunnen houdt 14 december de eerste van vier winterserie-wandeltoch- ten. Er worden afstanden van 5, 10, 15, 25 en 40 kilometer gelo pen. De start voor de 25 en 40 kilometer wandelingen is tussen 9 en 10 uur. De overige afstan den tussen 10.30 en 13.30 uur. De start is vanuit het clublokaal in het welzijnscentrum aan de Adriaan Coorterlaan in Vlissin gen. Bij minimale deelname van drie keer is er een fraaie stan daard ter herinnering. Zaalvoetbal - Zaalvoetbalver eniging Emergo houdt 29 de cember een zaatvoetbaltoernooi in sporthal Baskensburg in Vlis singen. Het toernooi begint om 10 uur. Om 16 uur is er een ver loting in de kantine, waarna de prijsuitreiking plaatsvindt. Er wordt gestreden om de 'Sport- huis Maartense wissel trofee', die na drie toernooiwinsten als eigendom kan worden be schouwd. Indoor atletiek - In de Goese Zeelandhallen wordt zaterdag 14 december voor de negentiende keer de Indoor Atletiek gehou den. De wedstrijd is een dagvul- lend evenement dat om 9.30 uur begint. Aan de start verschijnen vierhonderd atleten op de onder delen sprint, verspringen, hoog springen, lange afstandlopen en kogelstoten. Dienstencentrum - Mensen van 55 jaar en ouder kunnen zaterdag 21 december deelne men aan een kerstdiner in het dienstencentrum voor bejaarden aan de Westkapelse Molenwal. Informatie is verkrijgbaar bij M.A. Hettich-Cijs: 0118- 572 331. Kerst in Frankrijk - Magali Gijswijt-Noël houdt vrijdag 13 december een conference in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Ze houdt een voordracht met dia's met als the ma 'Kerstmis in Frankrijk'. De lezing is georganiseerd door de Alliance Frangaise. Kerstzang - Kerkcentrum Open Hof uit Vlissingen houdt dinsdag 17 december een 'Kerstzang Paauwenburg'. Het kerkgebouw aan de Alexander Gogelweg opent om 19.30 uur de deuren. Het Middelburgs Mannenkoor onder leiding van Han Beekman zorgt voor de muzikale omlijsting. Het pro gramma omvat naast samen zang een aantal bekende kerst liederen en -carols. Commissaris van de Koningin drs. W.T. van Gelder houdt een toespraak. Voor mensen die niet op eigen gelegenheid kunnen komen is er een autodienst. Aanmelding bij de wijkwinkel: 0118 - 462 098. Samenzang - In de Gerefor meerde Kerk in Meliskerke wordt op zaterdag 14 december een 'Kerst-praise' gehouden. De avond staat in het teken van samenzang, afgewisseld met een kerstverhaal en rollenspel. De organisatie is in handen van het combo Second Chance. Ds. R.G. van der Zwan en twee voca listen verlenen hun medewer king. Ook zijn er evangelische boeken te koop. De Kerst-praise begint om 19.30 uur. Bieden - Kaartliefhebbers kun nen op tweede kerstdag mee doen aan spelletje 'bieden' in Westkapelle. Er zijn prijzen te winnen en te verloten. De op brengst is bestemd voor de jeugdreiskas van de plaatselijke voetbalvereniging De Noorman nen. De wedstrijd wordt vanaf 13.30 uur gehouden in café Het Koffiehuis aan de Markt. Christenvrouwen - Women's Aglow, een interkerkelijke orga nisatie voor christenvrouwen houdt donderdag 19 december vanaf 19.30 uur een kerst samenkomst. Spreekster deze avond is Martie Haayer, bekend om haar 'genezingssamenkom sten'. De samenkomst vindt plaats op het Christelijk Centrum Zeeland aan de Vlissingse Fara- dayweg. Er is dovenvertolking aanwezig. Zangavond - In de Segeers- traatkerk in Middelburg is op zaterdag 14 december een kerst zangavond. Tijdens deze avond worden er kerstliederen en psal men gezongen door het ge mengd koor Sursum Corda uit Middelburg, het kinderkoor Blij de Stemmen uit Middelburg en het Duivelands Mannenkoor uit Oosterland. Al deze koren wor den gedirigeerd door Henk Weekhout. Verder verlenen solisten Nelleke de Kok en Titia Dijkstra hun muzikale medewer king. Het orgel wordt bespeeld door Jaap Bakker, Tim Adriaanse en Stephan Folmer. Lenneke Bakker bespeelt de fluit. De kerstzangavond begint om 19.30 uur. Motorrijders - De Motorrijders Actie Groep (MAG) houdt zater dag 14 december om 12 uur een regiomeeting voor Zeeuwse motorrijders in het clubhuis van MC Koeievaag aan de Rijksweg in Oosterland. Er worden video's vertoond van zaken als geluidsei- sen, beenbeschermers en air bags. Ook is er aandacht voor de regels en wetten die de Europe se Commissie de motorrijders wil opleggen. Trein en tram - De Zeeuwse afdeling van de Nederlandse Ver eniging van Belangstellenden in het Spoor- en Tramwegwezen houdt vrijdag 13 december een bijeenkomst in de Zeeuwse Bi bliotheek. Er is een lezing met dia's over ontwikkeling, bouw en exploitatie van de Kanaaltunnel. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Buurtcomité - Buurtcomité Bossenburgh houdt woensdag 18 december een openbare ver gadering in Het Bolwerk in Vlis singen. Deze vergadering begint om 19.30 uur. Catalogus - De Zeeuwse Bibli otheek bezit meer boeken dan er in de rekken staan. Om alle publi caties aan te kunnen bieden beschikt de bibliotheek over een geautomatiseerde catalogus. Veel klanten van de bibliotheek hebben moeite met het gebruik van deze catalogus. Daarom geven medewerkers opnieuw individuele instructies. Wie geïn teresseerd is kan donderdag 12 december tussen 10 en 17 uur terecht op de eerste verdieping van de Zeeuwse Bibliotheek. Klaverjas - De Doordouwers houden zaterdag 28 december een koppel-klaverjas toernooi in het VTV Clubgebouw aan het Vlissingse Baskensburgplein. In schrijven kan iedere dinsdag avond vanaf 19.30 uur in café/ restaurant De Golfbaan aan de Van Woelderenlaan. Uiterlijke inschrijvingsdatum is 17 decem ber. Snuffelmarkt - Echte snuffe laars kunnen zaterdag 14 decem ber terecht op de laatste snuffel markt dit jaar in de Vlissingse sporthal Baskensburg. Hier gaan gebruikte goederen tegen een laag bedrag van de hand. De markt begint om 9 uur en duurt tot 16 uur. worden. Wie in die tijd toch zo'n dienst nodig heeft, moet dat voor 20 december aanvragen. Middelburg - De Middelburg se gemeenteraad komt maan dag 16 december bijeen in het hoofdstedelijke stadhuis. Op de agenda van deze gemeente raadsvergadering staan onder meer het vaststellen van de exploitatie-opzet Schenge, het wijzigen van belastingverorde ningen en kwijtscheldingsbeleid, een efficiency-onderzoek en deelname in de stichting Samen werkingsscholen voor Speciaal Onderwijs en Voortgezet Speci aal Onderwijs Zeeland. De gemeenteraadsvergadering begint om19.30. uur. Convenant - Het Patiënten/ Consumenten Platform Zeeland en Emergis tekenen vrijdag 13 december een convenant waarin de zeggenschap van cliënten wordt geregeld. Het convenant wil vorm geven aan de inbreng van cliëntenorganisaties door overleg met de raad van bestuur van Emergis. Daarnaast voorziet het convenant in een regeling waardoor cliënten aan wie ambulante hulp wordt verleend door Emergis in de cliëntenraad van dit instituut zijn vertegen woordigd. Veere - De Veerse gemeente raad komt donderdag 12 decem ber om 13.30 uur bijelkaar. Op de agenda van deze gemeente raadsvergadering staat onder meer het Welzijnsprogramma 1997, de kosten van de voorbe reiding van de herindeling en de culturele bestemming van de Grote Kerk. Gemeentehuis - Het gemeen tehuis in Westkapelle is van 23 december tot en met 1 januari gesloten voor publiek. Dit heeft te maken met de voorbereiding van de nieuwe gemeente Veere. In de periode dat het gemeente huis is gesloten kunnen er geen gemeentelijke diensten (als het verstrekken van paspoorten, rij bewijzen, uittreksel, aanvraag bouwvergunning etc.) verleend 1 ^-fB iÜM Momenten. Zo heet de nieuwe voorstelling van Fred Deifgaauw die donderdag 12 december te zien is in het Vlissingse Arse naaltheater. De voorstelling is in feite een versmelting van frag menten uit vorige shows. Fred Deifgaauw is als 12,5 jaar theatermaker. Hij begon als poppenspeler, maar ontwik kelde zich al snel tot vertelkun stenaar. Met behulp van kleine ingrepen en toevoegingen heeft hij voldoende om op het toneel een maximum aan levende poezie op te wekken. Poppen worden in de handen van Deifgaauw heuse mee- en tegenspelers. De voorstelling in het Vlissingse Arsenaal theater begint om 20.15 uur. Voor informatie, bel (0118) 684000 mAATscHApPEiuKE k maandag t/m vrijdag roRG 4* 'T. van 8.30 tot 9.30 uur en Walcheren jvan 13.30 tot 14.30 uur. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 12 december t/m wo. 18 december. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: M. van der Poll. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: J.P.J. Voets, 15 uur: J.G. Blom. Gereformeerde Kerk. Zo.: geen opgave ontvan gen. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur en zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: C. Kleij. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: A.E. de Bruijn. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: C. Kleij (in de Herv. kerk). Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: C. Kleij. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: P. Spaa (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan- ker, 14.30 uur: P. Spaa. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo. 10 uur dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: J. Binnenmarsch. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: P.L. de Schipper. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 10 uur: P.L. de Schipper (in de Geref. kerk). r MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: Sies. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11. Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: J.J. Tanis, 14 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 10 uur: C. Brakema, 19 uur: dienst in de Nieuwe Kerk. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas, 17 uur: adventsmiddagviering. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groen markt, Zo. 10 uur: G.J. Smit, 19 uur: adventszang- dienst. De Morgenster. Zo. 10 uur: B. de Haan. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: dienst in de Nieuwe Kerk. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetingskerk). Zo. 10 en 17 uur: L. Wüll- schleger, Oostkerk (in Stadsschouwburg) Zo. 10 uur: J. Crans. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: P. Schelling. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: W, Riemens. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. P. Sol. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: Ste ging, 19 uur: dienst in de Nieuwe Kerk. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrik- se. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag van de maand 17 uur: protestantsedienst, twee de, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 10.45 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo: 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos. Olmenlaan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 98. Zo. 10 uur: dienst, 14 uur: cutiel en Francais, pastor: Jean Zuwato. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: P. Barmentlo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 17 uur: J.H. Kip. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: L.C. Manuput- tY- Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: P. Barment lo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur. A. Bruin. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Ouoe Markt. Zo.: geen dienst. Petruskerk. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: G. Kalks- ma. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ter Reede. Zo. 19 uur: P. Joos- se. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: D. Jobse-Spierings. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: H. Knol. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdom weg 1 Zo. 15 uur: W. Wakeren. Christelijk Centrum Zeeland. Faraday weg 1Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur en wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Eerste en derde zaterdag 9 uur. Zo. 10.30 uur. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 en 17 uur: G. Pen- nekamp (in de Geref. kerk). Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 en 17 uur: G. Pennekamp. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11Zo. 9.30 en 14.30: G.F. Overweg. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: Spaans (in het jeugdgebouw). Aagtekerke, Domburg, Westkapelle, Zoutelan- de, Meliskerke, Koudekerke en Biggekerke: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: W. Spek- horst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. 581271. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: G.A.M. Jansen, Oost straat 21, Zoutelande, tel. 561525. Patiënten tandartspraktijk P. Malland, Tobago- laan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290. APOTHEKEN ST. LAURENS ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 370. Zo. 10 en 17 uur: P.H. Zaadstra. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: N.H.J.E. Boomer, 19 uur: P. Boekesteijn. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand 9 uur. Zo. 19 uur: C. Simons. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14,30 uur: R.G. Deug. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde' Kerk Oranjeplein. Za. 9.30 uur ere dienst. 10.30 uur: bijbelstudie. P. Sol. VEERE Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: A. Brouwer. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 uur: G.F. Overweg, 14.30 uur: P. Schelling. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Do. 12 december t/m wo. 18 december HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: F.J.J. Buyten- dijk, Noordweg 353, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: G.J.M. Meijjer, De Krammer 14, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: B. Bosch, Bad huisstraat 81, tel. 412233. Zondag tot 24 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel. 471017. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 uur: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 461630. Zondag tot 24 uur: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 627664. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag: R. Ubels en M. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. 591212. Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 -17.30 uur): Apotheek Welsin- ge, J.W. Thibautstraat45, tel. 623298. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 .uur): Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, tel. 461593. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 471140. Middelburg: van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: M. de Jonge, tel. 616761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: A.J. Diender, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen, tel. 410910. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrijdagavond t/m zon dag: M.C. van Haaren, tel. 625369. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandicapten, 684000 Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen. 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 9-12 uur, 613362 Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 673333. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 413880. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 633333.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 27