Groothandels slaan handen inéén KOM PRO Hans Dijkwel geeft twee bekroonde auto's cadeau Kerstuitvoering in Concertzaal Project Fietstas, fietsen met meerwaarde Rimaco geopend aan de Walstraat Walcherse scholieren tekenen en kleuren kalender Albert Heijn Wensboom voor zieke kinderen SUPERMARKT VOOR DE HORECA Ochtend winkeldiefstal in Delta College GESLAAGD PROJECT JUNIORKAMER VOOR PLEEGZORG Een "one stop shopping center' voor de horeca. Dat moet de afgelopen maandag geopende horecagroothandel HCZ Koole op het Vlissingse bedrijventerrein Vrijburgh worden. Niet alleen HCZ Koole is er gevestigd, ook Van Ruiten Fruit, Vlees Combinatie Zuid-West en Boulangerie de France hebben een plaatsje in het grote bedrijfs pand gevonden. Fusie Ahoy Rotterdam, 13 t/m 15 december ER0TREND. Trends in lifestyle en erotiek Nieuwigheidje RENAULT MÉGANE SCÉNIC AUTO VAN HET JAAR 1997 Te water Na twee jaar Fiat kan nu Auto Renault Dijk wel in Vlissingen pron ken met de Mégane Scénic, als Auto van het Jaar 1997. En de Walcherse dealer pronkt niet alleen. Hij heeft een actie gekop peld aan de titel waar bij twee gelukkigen een Mégane Scénic RN 1.4 kunnen verdienen. De actie wordt ge voerd onder de titel Altijd Prijs Sleutelwe- ken. De actie begint donderdag 12 decem ber en is precies drie weken later, donder dag 2 januari, afgelo pen. De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen (NBvP) afdeling Zeeland begint het 'Project fietstas'. Dat heeft tot doel een inventarisatie te maken van producten die via huisverkoop op het platteland verkrijgbaar zijn, maar ook van kleinschalige recreatieve en voorlichtende acti viteiten. In de Vlissingse Walstraat heeft ondernemer Harry Cohen zijn derde zaak geopend. In de win kel die Rimaco heet, worden audio-apparatuur, televisies, videorecorders en witgoed verkocht. Vanaf zaterdag 14 december hangen de tekeningen die Wal cherse scholieren heb ben gemaakt om het Pleegzorg-project van de Juniorkamer Wal cheren te steunen bij Albert Heijn in Middel burg. De tekeningen zijn tevens gebruikt op een door Albert Heijn gemaakte kalender voor 1997. Nagenoeg alle scholen deden mee. Uit de inzendin gen werden er vier per school geselecteerd. En die deden mee aan de finale voor plaat sing en een prijs. Walcheren promotie Domburg Middelburg Indonesiëdagen Kiek Artistiek Parkeercommerial Krassen in Vlissingen Topkok Cas Spijkers maakt hapjes in de gloednieuwe demonstratiekeuken. Wim Stroo is algemeen direc teur van HCZ Koole. „We wil len met dit one-stop-shopping concept de ondernemers een totaal-pakket bieden", legt hij uit. „Van wc-papier en brood tot snoep, verse groente, vlees en bier. Alles onder één dak. De concurrentie is groot en om te overleven moet je toch zor gen dat je iedereen een stapje voor blijft". Collega Peter Koole is com mercieel directeur. Ook hij benadrukt het belang van sa menwerkende grossiers: „Een ondernemer wil niet zes leve ranciers aan de deur. Dat kost tijd. Buiten Zeeland is het al lang gebruikelijk om op deze manier samen te werken. Maar hier is het tot nu toe niet gedaan, nee". HCZ Koole ontstond begin dit jaar door een fusie tussen de Vlissingse groothandel HCZ en de Middelburgse tegenhanger P.C. Koole. Peter Koole: „Kijk, je kunt elkaar natuurlijk blijven beconcurreren. Maar je kunt ook de handen ineen slaan en er samen voor zorgen dat je mee kunt doen met de ontwik kelingen op de markt. En door de samenwerking met de nu in Openingstijden: vrijdag 13 dec.: 14.00-24.00 uu zaterdag 14 dec.: 12.00-24.00 uur zondag 15 dec.: 11.00-18.00 uur http://www.skintighi.ni/erotrend.htm Leerlingen van het Delta College van de afdeling detailhan delsopleiding krijgen een praktijkochtend voorgeschoteld onder het thema 'Diefstal en diefstalpreventie'. Dat gebeurt op vrijdag 13 december in het gebouw van de school met een aantal deskundigen. Zo komt een medewerkster van het Bureau Halt een toe lichting geven over de manier waarop het bureau samen werkt met justitie en detaillisten. Ook spreekt de mede werkster over de resultaten van die samenwerking. Een medewerker van de politie komt vervolgens vertellen hoe de politie winkeldiefstal ziet. ALs derde spreker is het hoofd veiligheidsdienst van Albert Heyn uit Zaandam op het Del ta College om een beeld te schetsen van de diverse soorten diefstal en de werkwijze om te ontdekken hoe dat gebeurt. De docenten commerciële vorming hopen met deze infor matieve ochtend de toekomstige ondernemers op aanspre kende manier bewust te maken van hoe belangrijk dit onderwerp is. ons pand gevestigde bakker, groenteboer en slagerij doen we dat optimaal. We blijven op zich aparte bedrijven, maar de ondernemer hoeft maar één keer af te rekenen. In deze markt is een lage prijs natuur lijk belangrijk, maar je onder scheidt je door een toegevoeg de waarde. En die hebben we met deze samenwerking gevonden", verklaart hij. Als nieuwigheidje is in de groothandel een complete horeca-keuken gebouwd. Top kok Cas Spijkers, bekend van televisieprogramma's, wijdde deze keuken tijdens de feeste lijke opening in. „Een geweldi ge keuken", vond hij. „Meestal sta ik bij demonstraties aan een tafeltje te werken. Zo luxe heb ik het zelden". De bedrijfskeuken werd geplaatst door Kirébé uit Ber gen op Zoom. Directeur Ger de Kok van Kirébé: „Wij waren eigenlijk op zoek naar recht streeks contact met de klant. Door hier die demonstratie keuken te plaatsen hopen we ondernemers direct te kunnen laten zien wat de laatste ont wikkelingen zijn op het keu- kengebied. Het is de bedoeling dat mensen van bijvoorbeeld Knorr of Honig in deze keuken hun producten presenteren. Zo zien bezoekers niet alleen de mogelijkheden van de keu ken, maar ook van andere pro ducten die hier verkocht wor den". De titel geeft de Scénic extra glans. „Glans waar we min of meer op hadden gehoopt", verwoordt Dijkwel de ver wachting die hij had gekoes terd. Immers de Renault modellen eindigden afgelopen jaren steeds in de voorste gelederen, maar de titel ging meestal net aan de Franse neus voorbij. Deze auto werd overigens gekozen omdat hij de meest innovatieve nieuwe ling is. De Altijd Prijs Sleutelweken zijn er dus twee gelauwerde auto's te winnen. Hans Dijkwel legt uit hoe de actie werkt. Leerlingen van de Walcherse regio van de Zeeuwse Muziek school presenteren op dinsdag 17 december hun jaarlijkse kerstuitvoering in de Middelburgse Concert- en Gehoor zaal. Het thema van 1996 is 'Als het kerstmis wordt'. Tijdens de uitvoering zijn in een afwisselend programma een kinder koor, klarinetensembles, saxofoonensembles, blokfluiten sembles en gemengde ensembles te horen. De voorstelling begint om 19.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de admi nistratie van de Zeeuwse Muziekschool. Bovendien zal zo de aandacht gevestigd worden op streekei gen en seizoengebonden pro ducten en de verschillen in productiemethoden. Door de toegankelijkheid van agrari sche bedrijven te vergroten kan de consument direct in contact komen met de produ cent. Bestaande fietsroutes in de regio's worden ook geïnventa riseerd. Het resultaat wordt verwerkt in een gids die medio april 1997 in samenwerking met de ANWB wordt uitgege ven. Inwoners en toeristen kunnen dan in één oogopslag zien wat er in een bepaalde regio te doen is. De Zeeuwse plattelandsvrouwen willen hiermee consument en produ cent dichter bij elkaar brengen en het fietsen aantrekkelijker maken. Het unieke van het pro ject ligt in het feit dat niet eer der op provinciale schaal een dergelijk overkoepelend plan is gerealiseerd. De plattelandsvrouwen willen met het project bereiken dat inwoners en toeristen gesti muleerd worden het platteland per fiets beter te leren kennen. Om aan alle gegevens te komen hebben de plattelands vrouwen een folder uitgege ven waarin duidelijk wordt gemaakt wat de bedoeling is van het project. De folder is ook voorzien van een aanmel dingsformulier, waarop aan gegeven kan worden welke activiteiten worden onderno men. Dat kan zijn: verkoop van producten, excursiemogelijk heden op een bedrijf (of in de omgeving), voorlichting over producten en productiemetho den, openstellen van tuinen, creatieve mogelijkheden en kleinschalige toeristische acti viteiten. Hans Dijkwel bij zijn bekroonde Mégane Scénic. „Onze klanten hebben een actiesleutel ontvangen. Ze worden daarmee aangespoord naar onze showroom te komen en te proberen of de sleutel past. Wie de passende sleutel in bezit heeft is eigenaar van de Mégane Scénic. Overi gens", voegt hij er haastig aan toe. „Wie geen actiesleutel heeft gekregen, kan die alsnog in de showroom afhalen. Past de sleutel niet, dan krijgt elke deelnemer toch nog een pre sentje in de vorm van een Renault rekenwonder. Dat is een sleutelhanger met een cal culator er in". Vader Harry en zoon Richard Cohen van Rimaco. Harry Cohen begon zeventien jaar geleden met een vergelijk bare zaak in Roosendaal en opende vorig jaar een vesti ging in Goes. De dagelijkse lei ding van de zaak in Vlissingen is in handen van Richard Cohen, de zoon van eigenaar Harry. De apparatuur die bij Rimaco wordt verkocht is afkomstig uit grote partijen en kan daardoor scherp geprijsd worden. Cohen: „We kopen hoofdzake lijk grote partijen op, dat wil echter niet zeggen dat de apparatuur verouderd is. Daar naast. hebben we ook veel demonstratiemodellen die ook tegen een gereduceerde prijs de deur uit kunnen". Rimaco werkt volgens het cash and carry-systeem, de klant kan zelf zijn televisie of koelkast uitkiezen en komt thuis dus niet voor verrassingen te staan. „Er zit wel eens een klein krasje op zo'n demon stratiemodel maar dat kan de klant al in de winkel zien. Als je honderden guldens uit kunt sparen neemt je zo'n krasje ook wel voor lief, overal komt tenslotte wel eens een krasje op", vertelt Cohen. In de winkel in Vlissingen staat een grote sortering televisies, videorecorders en audio-appa ratuur uitgestald van bekende merken. „Vaak is het wel zo dat het niet de allernieuwste modellen zijn maar ook dat is voor veel mensen geen pro bleem. Ik merk dat de meeste mensen steeds meer prijsbe wust worden, voor ons is dat natuurlijk alleen maar gun stig", aldus Cohen. Gemiddeld staan er bij Rimaco zo'n vier tot vijfhonderd apparaten uit gestald. De voorraad wordt drie keer in de week aangevuld zodat er altijd voldoende keus is. De eerste reacties van het Vlissingse publiek op de zaak zijn positief. Cohen: „Veel mensen kenden ons al van de zaken in Roosendaal en Goes. Daarnaast adverteren we ook al een hele tijd in de krant en ook daar hebben we naamsbe kendheid aan te danken". 'Zeeuwen te water', met als ondertitel 'Sporen van een maritiem verleden' is het vier de boekje dat is uitgekomen als onderdeel van het thema recreatie en cultuurhistorie van het provinciaal beleids plan 'Recreatie en toerisme in evenwicht'. Het boekje behan delt de maritieme geschiede nis in chronologische volgor de. Aan de orde komen allerlei bedrijvigheden zoals havens, pakhuizen, visserij en koop vaardij. 'Zeeuwen te water' is geschreven door J.J.B. Kui pers en verkrijgbaar bij het Informatiecentrum van de pro vincie. Ook eerder verschenen themaboekjes zijn er verkrijg baar. De Streek VVV Walkcheren Promotie heeft in het kader van het project Plattelandstoe- risme een Walcheren brochure en een fietskaart met dorpen route uitgebracht, beide in de Duitse en Nederlandse taal. De fietskaart is een gevolg van de nieuwe bewegwijzerde ANWB-fietsroute en de bro chure beoogt wervend te zijn. Tijdens het nieuwe beurssei- zoen worden beide uitgaves gepresenteerd. Domburg in vroegere tijden is de titel het nieuwe nostalgi sche fotoboek dat is uitgege ven door Deboektant. In totaal zijn er negentig foto's opgeno men die variëren van een leeg plein tot mensen in kleder dracht. Samensteller Jacky Nijsen had bij de samenstel ling de beschikking over een groot aantal foto's. Hij heeft zijn best gedaan om foto's die al in andere boeken hebben gestaan niet te gebruiken. Een moeilijke klus, noemt Nijsen dat, omdat er over Domburg vrij veel geschreven is. 'Middelburg, Architectuur en stedenbouw' is de titel van een boek dat de periode 1850 tot 1950 behandelt. Het is de pe riode waarin Middelburg zich langzaam opwerkt uit een diep dal. Het einde van de beschre ven periode wordt gemarkeerd door de wederopbouw en de stadsuitbreiding na de ver woestingen in de Tweede Wereldoorlog. Behalve Mid delburg krijgen ook de dorpen ieuw en St Joosland alsook St Laurens aandacht. Hans Sinke zorgde voor de tekst en Johan Sinke voor de fotografie. Stadsarchivaris Peter Sijnke verzorgde de eindredactie van het boek dat voor f 35,- te koop is. Indonesië staat van vrijdag 13 tot en met zondag 15 december (koopzondag) cen traal tijdens de Verre Reizen Dagen van het ANWB reisbu reau in Middelburg. Enkele reisbegeleiders en Indonesië- kenners van Unitravel zijn aan wezig om vragen te beant woorden en Indonesië aan te prijzen. Ook zullen er video films worden vertoond. De openingstijden: vrijdag 9 tot 17.30 uur, zaterdag 9 tot 16 uur en zondag van 11 tot 16 uur. Bij Altena Interieur aan de Scheldestraat in Vlissingen is sinds twee weken een exposi tie te zien van A.H.J.M. Riem slag (schilderijen) en Y. Dollé- Gijzelaar (perspex objecten en keramische tuinbeelden). De expositie wordt gehouden in het kader van een nieuw initia tief onder de titel Kiek Artistiek en dat staat voor 'kunst naar de mensen toebrengen. Initia- tifenemer Marco Pauwe pro beert zo telkens twee kunstvor men te tonen in een omgeving waar mensen makkelijker bin nenlopen dan in een galerie. 'Ticket advertising' is dan weliswaar geen gloednieuwe manier van reclame maken, maar een reclameboodschap zetten op de achterkant van een parkeerkaartje wel. Ook in Middelburg. Daar staat vanaf half december achter op een kaartje uit een parkeerauto maat voortaan een boodschap van Mc Donald. En zo'n kaartje levert ook nog wat op, want wie een broodje koopt bij Mc Donald krijgt een tweede Big Mac gratis, uiteraard op ver toon van het parkeerkaartje. Park Media uit Amsterdam heeft het initiatief genomen en heeft inmiddels al een contract met vijftig gemeenten in Nederland. Woensdag 11 december 1996 Een kerstboom vol sterren met daarop gelukswensen voor ernstig zieke kinderen. Vrij willigers van de Stichting Doe Een Wens, een stichting die hartewensen van kinderen met een levensbedreigende ziekte waar maakt, verkochten in alle Intratuin-vestigingen stèrren om in deze 'wensboom' te hangen. In het filiaal in Koudekerke werd vijftienhon derd gulden opgehaald. Het totaalbedrag - afkomstig uit heel Nederland - komt daarmee op 135 duizend gulden. FOTO ANDA VAN RIET De Evenementencommissie van de Vlissingse Winkeliers vereniging houdt in samen werking met de Reclamecom missie van de Weekmarkt en krasloterij. De consument in Vlissingen ontvangt een kras lot bij een winkelier of markt koopman als hij minimaal een tientje besteedt. Wie na het krassen drie sterren ziet heeft duizend gulden gewonnen. Bij drie ballonnen kan de gelukki ge voor tien gulden besteden bij een winkelier en bij drie strikken voor vijf gulden. Wim Hofman was die zater dagochtend naar Albert Heijn in Vlissingen gekomen om de winnaars te feliciteren. De Vlis singse kinderboekenschrijver had immers in de jury gezeten en kon tevens verantwoorden waarom wie beloond werd. Volgens hem werd op een voortreffelijke en aanspreken de wijze door de kinderen die variëren in leeftijd van acht tot en met tien jaar getoond waar om Pleegzorg zo noodzakelijk is voor kinderen voor wie thuis (even) geen thuis meer is. Twintig Walcherse basisscho len hadden zich ingezet om de kinderen over pleegzorg te laten tekenen. De vier beste tekeningen werden afgevaar digd naar een jury en daaruit werden weer dertien gekozen die het meest tot de verbeel ding spreken voor een kalen der. Die zijn tot zaterdag in het echt te zien bij Albert Heijn (Miro) in Vlissingen en daarna in de Middelburgse filiaal van de grootste kruidenier van De kinderen van wie de tekeningen zijn gebruikt op de kalender hebben zojuist hun attentie ontvangen van kin derboekenschrijver Wim Hofman (links achter). De bekroonde tekeningen zijn van de hand van: Ester Nieu- wenhuize, Karin de Nood, Ingeborg Peterson, Miguel Jas- perse, Aniek Nahumury, Renske Lorier, Laurien van de Hummel, Sander Goorsenberg, Remy van Eijsden,Robin Eift, Annemarie Boersma, Annejet Meulmeester en Jessi ca Balk. FOTO ANDA VAN RIET Nederland die op de kleintjes let. Bovendien is de kalender bij Albert Heijn-filialen ver krijgbaar. Voor de serviceclub Juniorkamer Walcheren was dit een groot project. F. Bijle- veld noemde het een zeer geslaagd gebeuren.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 13