KOM PRO inai Middelburgse acupunctuur-arts helpt chronische pijnpatiënten Als verhuizing medisch noodzakelijk is Kerst Allerlei SNEL GEBOEKT PONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG Vijftig plus Gezondheid MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Dieren Sport Beurs Politiek Milieu/natuur Cursus/onderwijs Collecte Gevonden Eigenlijk is ze huisarts van beroep. Maar tij dens haar studie werd ze door een mentor gewezen op de acu punctuur. Een jaar geleden opende Ma* rianne Bezem haar eigen acupunctuur praktijk in de Middel burgse Lange Noord straat. „Uiteindelijk gaan we er naar toe dat homeopathie, hap tonomie en acupunc tuur gewoon in de reguliere geneeskunde worden opgenomen", verwacht ze. Abacadabra Wiplash Wetsvoorstel Vermeend toegelicht Ahoy Rotterdam, 13 t/m 15 december Wet Voorzieningen Gehandicapten Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 4 december 1996 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Marianne Bezem: Vaak gaat het om ziektes waar de reguliere geneeskunde geen raad mee weet". Christmas Fair - Traditioneel wordt in Imkerij Poppendamme jaarlijks een Christmas Fair gehouden. In het bezoekerscen trum van de imkerij toont een tiental ambachtslieden hun vaar digheden. Extra attractie is dit jaar de tentoonstelling 'Jan de Prentenknipper - Zeeuwse volks kunst langs 's Heeren wegen'. De beurs wordt gehouden van 3 tot en met 21 december. Dage lijks is er een workshop: op dins dag en donderdag 'kerstdecora tie met levend groen', op vrijdag 'prentenknippen' en op woens dagmiddag en zaterdag is er voor kinderen de workshop 'werken met bijenwas'. Inlichtingen en aanmelding: 0118-616 966. Kerstmarkt - In het Ambachts centrum Goes wordt op zaterdag 7 en zondag 8 december een grote kerstmarkt gehouden. Op het programma onder meer een kerstvertelling, een optreden van de Goese muziekschool en modeshows, 's Zaterdags kun nen er kerststukjes worden ge maakt. RTV-festival - Omroep Mid delburg heeft bij het RTV-festival 1996 een eervolle vermelding gekregen. De lokale omroep van Heemskerk won de eerste prijs en mag zich daarmee de beste lokale radio-omroep van Neder land noemen. In totaal namen meer dan zestig omroepen deel aan het festival. De jury bestond uit Maartje van Weegen, Onno Gorter, Jan Klumper, Gerie Mei er, Els Prins, Rocky Tuhuteru en Fons van Westerloo. Didgeridoo - De digeridoo is een muziekinstrument van de Aboriginals, de oorspronkelijke bewoners van Australië. Het is één van de oudste muziekinstru menten van de wereld en ge maakt van een door termieten uitgeholde eucalyptusboom. In het Vlissingse Wolterhuis wordt maandag 9 december een de monstratie gegeven en is boven dien informatie over lessen beschikbaar. Inlichtingen: 0118 - 412 677. Oliebollen - Vrijwilligers van de Westkapelse voetbalvereniging De Noormannen bakken op 31 december traditioneel oliebollen. De opbrengst is bestemd voor de clubkas. Wie oliebollen wil bestellen kan dat doen voor maandag 9 of dinsdag 10 de cember, zodat de oliebollen thuis afgeleverd kunnen worden. Wie niet bestelt kan bij Vishandel Maljers op de laatste dag van het jaar oliebollen ophalen. Brombewijs - Leerlingen van Van Duyvenvoorde Sport zaal Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. Sportzaal van Doornlaan Oost-Souburg, volksdansen voor 50+, 10.45 u. Wijkcentrum Schelde- buurt Vlissingen, klaverjas sen, 19.30 u. De Parel Dorpburg, duikcursus, 21 u., aanmelden voor 12 if. De Parel Domburg, aquafitness, 9 u., aanmelden voor woensdag 16 u. De Parel Domburg, kinderbowling- toernooi, 14 u., aanmelden voor 12 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW- uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, genoot schapscolleges 'Zekerheid/onzekerheid in wetenschap en samenle ving', 16.45 u. Aldegonde Vlissingen, praat- en dans avond voor alleenstaanden, 20.30 uur. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, lezing door Ameen Carp, 'Dromen', 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. De Parel Domburg, spelmiddag in het zwembad, 14 u. De Parel Domburg, aquafitness, 9 u., aanmelden voor vrijdag 16 u. Eetcafé 'Onder de panne' Vrouwenpolder, win- terwandeltocht, afstanden 5, 10 en 15 kilometer, 11 u. De Spinne Goes, dans- en ontmoetingsavond voor alleenstaanden, 21.30 u. Vismarkt Middelburg, rom melmarkt, 9 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontact- middag, 13 u. Parkeerplaats Skandia Sauna Vlissingen, ski-trim uur, 10.30 u. De Parel Dom- de Goese VBO-school Groot Stelle worden in de gelegenheid gesteld een cursus te volgen als voorbereiding op het examen Bromfietscertificaat. Verkeers school Dek, Melse Tweewielers en Groot Stelle willen op deze manier de verkeersveiligheid van toekomstige brommerrijders van het Goese onderwijsinstituut optimaliseren. Dek verzorgt de theoretische en praktische rij opleiding, Melse stelde 5 brom fietsen beschikbaar en Groot Stelle zorgt voor voor de theorie- accomodatie. Mannenkoor - Interkerkelijk Mannenkoor 'Comt nu met Sangh' uit Middelburg is een klein koor dat sinds elf jaar bestaat en nu dringend op zoek is naar nieuwe leden, vooral bas sen en tenoren. Het koor staat onder leiding van dirigent Kees Nieuwenhuyzen en zingt voorna melijk klassiek geestelijk reper- toir. Kennismaken kan tijdens een open repetitie op maandag 9 december in één van de zalen van de Gasthuiskerk in de Lange Delft. Inlichtingen: 0118 - 623 813 (J.P. Wattel). Dagverzorging - De Stichting Huisvesting en Verzorging voor Ouderen Vlissingen heeft toe stemming gekregen van de pro vincie Zeeland om een project dagverzorging voor ouderen te beginnen in zorgcentrum De Zoute Viever in Oost-Souburg. Het project is inmiddels van start gegaan en wordt uitgevoerd in samenwerking met de Stichting Thuiszorg Walcheren. De dag verzorging vindt plaats op maan dag, woensdag en vrijdag van 10 tot 16 uur. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij A. Schroevers van de Stichting Thuiszorg Walcheren (0118 - 684000). Borstkanker - Uit onderzoek naar de behoefte van borstkan- kerpatiënten aan voedingsinfor matie blijkt dat patiënten vaak meer behoefte hebben aan voor lichting dan hulpverleners ver moeden. Vrouwen met borst kanker zijn met name geïnteres seerd in de vraag of voeding een bijdrage levert aan het doorstaan en het resultaat van behande ling. Daarom heeft de Neder landse Kankerbestrijding de bro chure 'Goede voeding bij kanker' uitgebracht. Deze brochure - die is samengesteld door artsen en voedingsdeskundigen - is te bestellen bij de Nederlandse Kankerbestrijding, Sophialaan 8, 1075 BR in Amsterdam. burg, duikcursus^ 9 u., aan melden voor zaterdag 17 u. De Parel Domburg, bowling- toernooi, 16.30 u., aanmel den voor 16 u. Het Activi- teitenhonk Hof Domburg, t- shirt schilderen, 10 u. Sporthal Baskenburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Markt Middelburg, boeken- en verzamelmarkt, 11 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Toeristisch Centrum Oranje zon Oostkapelle, cursus 'Klaarmaken van koude schotels', 17.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, volksdansen voor echtpa ren, 19.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ont moetingsmiddag, 13.15 u. De Parel Domburg, rondlei ding Kuur- en Beautycen trum, 11.30 u. Grote Kerk Goes, kerstmarkt, 10 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle,. wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 t/m 8 jaar, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u. De Parel Domburg, squashtoernooi, 16.30 u., aanmelden voor 12 u. De Parel Domburg, spel middag in het zwembad, 14 u. De Parel Domburg, aquafitness, 9 u., aanmelden voor dinsdag 16 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostka pelle, schelpen zoeken en knutselen voor kinderen van 6 t/m 12 jaar, 14 u. Biblio theek Goes, voorlezen voor kinderen van 5 t/m 8 jaar, 14 u. Grote Kerk Veere, kerst markt, 12 u. Valk - De vereniging van park en sierwatervogels Aviornis houdt maandagavond 9 decem ber een bijeenkomst waarin de activiteiten van valkeniersvereni ging Jacoba van Beieren uiteen gezet worden. Aan de hand van een demonstratievideo wordt uitgelegd hoe de jacht met val ken en haviken werkt. Ook zijn er levende vogels te zien. De avond wordt gehouden in De Stenge in Heinkenszand. Schoolvoetbal - De verschil lende Walcherse dorpen houden op de woensdagen 26 maart (voor jongens) en 2 april (voor meisjes) een schoolvoetbaltoer- nooi. Teams kunnen zich voor 1 februari opgeven bij André Tou- tenhoofd (0118 - 571 520). Alleen kinderen die op 1 april vol gend jaar niet ouder dan dertien jaar zijn, kunnen meedoen. Woensdag 23 april zijn de rayon kampioenschappen. De winnaar gaat door naar de Zeeuwse kam pioenschappen en eventueel zelfs naar de Nederlandse. Avondruilbeurs - Iedere ver zamelaar die iets te ruilen heeft kan vrijdag 6 december terecht op de avondruilbeurs in café pension De Goede Verwachting in Lewedorp. De zaal is vanaf 19.15 uur gevuld met munten, oude ansichten, postzegels en andere zaken. Bestuurlijk overleg - De laat ste vergadering Bestuurlijk over leg van de gemeentes Domburg, Mariekerke, Valkenisse, Veere en Westkapelle wordt gehouden op maandag 9 december om 11.30 uur in het stadhuis van Veere. Het is de laatste keer dat het bestuurlijk overleg plaats vindt voor de plattelandsge meente op 1 januari 1997 een feit is. Mobiliteit - Volgend jaar begint het project 'Leefstijlen, mobiliteit en milieu' van de Zeeuwse Milieu Federatie en Emancipatie bureau Zeeland. Onderdeel van dit project is een kadercursus. Deze is bedoeld voor mensen die (wel eens) groepen begelei den of thema's verzorgen. Daar naast staat de cursus open voor belangstellenden. Deelnemers krijgen scholing in mobiliteits vraagstukken, beïnvloedingsstra- tegiën, het begeleiden van groe pen en het overdragen van een project. Inlichtingen en aanmel ding: 0118 - 633 814 (Coos Huijs- man). ZVU - De Zeeuwse Volksuniver siteit begint in het voorjaar van 1997 onder meer de cursussen 'Patchwork en Quilten, vervolg op de basiscursus', 'Genealogie voor beginners' en 'Conversatie Time Magazine'. Informatie en aanmelding: 0118 - 634 800. Opbrengst - Vrijwilligers van de Nederlandse Brandwonden Stichting haalden van 27 oktober tot en met 2 november een bedrag van f. 3.366,90 op in Oost-Souburg en Ritthem. Dit bedrag is zo'n tweehonderd gul den hoger dan dat van vorig jaar. Frans leerboek - Op het Mid delburgse politiebureau zijn in de periode van 22 tot en met 28 november de volgende voorwer pen aangegeven: een armband met naamplaatje Cocky, een Frans leerboek Ca va met twee cassettes, een blauwe sporttas, twee t-shirts met witte opdruk, twee zwarte handschoenen, een beige kat, twee paar sportschoe nen maat 38/39, diverse fietsen, sleutels en sleutelbossen. Verlo ren voorwerpen kunnen binnen drie maanden en tijdens kantoor uren worden afgehaald op het Middelburgse politiebureau. „Acupunctuur is hier in Zee land nog erg onbekend. Men sen vinden het misschien daarom een beetje eng", zegt Bezem. Ze legt uit dat acu punctuur het - door middel van naaldenprikjes - stimuleren van bepaalde energiebanen is. „Het is een Chinese geneeswij ze, heel anders dan onze Wes terse. Wij Westerlingen zien het lichaam als een soort machine. Een ziekte is in deze optiek een defect in één van de organen. De Chinezen baseren hun theoriën op energie. Een mens bestaat volgens deze zienswijze uit verschillende energievelden en -banen die gekoppeld zijn aan organen. De velden moeten in harmonie met elkaar zijn. Wanneer een mens uit balans is, ontstaat een ziekte. Kun je het nog vol gen?" „Voor ons Westerlingen is dit best moeilijk te begrijpen. Toen ik nog in mijn huisartsen opleiding zat klonk het voor mij ook als abacadabra, maar feit is dat het werkt". Toch bestaan er volgens Bezem ook wel Westerse ver klaringen voor het succes van Acupunctuur kan een oplos sing zijn voor allerlei kwalen, vertelt Bezem. „Ik help veel chronische pijnpatiënten. Mensen met een tenniselle- boog bijvoorbeeld. Of vrou wen die in de overgang zijn en last hebben van opvliegers. Ook wiplash-patiënten hebben in zeven van de tien gevallen baat bij een acupunctuurbe handeling. En dan de mensen die willen stoppen met roken. Acupunctuur kan namelijk ook gebruikt worden als middel om van een verslaving af te komen. Vaak gaat het om ziek tes waar de reguliere genees kunde eigenlijk geen oplossing voor heeft". De behandelingen van Bezem worden over het algemeen gewoon vergoed door zieken fondsen en ziektekostenverze keringen. „Ik ben natuurlijk ook gewoon arts", legt ze uit. „Bovendien zien de zorgverze keraars ook duidelijk resultaat. Dat werkt dan voor hun ook kostenbesparend", acupunctuur: „Bepaalde stuk jes huid zijn gevoeliger dan andere, en als je op zo'n plek de zenuwen met naalden prik kelt geven die een reactie naar de hersenen. Die kunnen dan op hun beurt endorfine aan maken, een stof die lijkt op het pijnstillende morfine", legt ze uit. Belastingadviseur drs. L.P.A. Cleiren bespreekt dinsdag 3 december de voor en nadelen van een wetsvoorstel van staats secretaris Vermeend over directeur grootaandeel houders van een bv. Hij doet dat in Hotel Arnevil- le op uitnodiging van de Kamer van Koophandel tussen 19.30 en 21.30 uur. Kernpunten van dat wets voorstel zijn onder meer maatregelen tegen onei genlijk gebruik van de fis cale regelgeving. Volgens de Kamer van Koophan del is het goed om op de hoogte te zijn van de mogelijke nadelen, maar zeker ook van de voorde len die het wetsvoorstel inhoudt. Openingstijden: vrijdag 13 dec.: 14.00-24^0 uui zaterdag 14 dec.: 12.00-24.00 uur zondag 15 dec.: 11.00-18.00 uur http://www.skintight.nl/erotrend.htm EROTREND®. Trends in lifestyle en erotiek mAATSCHAPPEUJKE j ZORG WALCHEREN Voor informatie, bef |0118) 684000 maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur en van 13.30 tot 14.30 uur. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 5 december t/m wo. 11 december. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: A. Spaans. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: J.P.J. Voets. Gereformeerde Kerk. Zo.: geen opgave ontvan gen. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur en zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: J. Bin- nenmarsch. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: geen opga ve ontvangen. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: J.J. Lamme. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J.J. Lamme (in de Geref. kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: A.E. de Bruijn. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: geen opgave ontvangen, 14.30 uur: A.E. de Bruijn (in de Geref. kerk). HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: J. van Veen. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 10 uur: T. van Theijlingen (in de Herv. kerk). Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: T. van Theijlingen.- MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: L.C. Manuputty. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11. Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: M. Postema. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 10 en 14.30 uur: W.A. v.d. Berg. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schel haas, 17 uur: adventsmiddagviering. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo. 10 uur: C. Brakema. De Morgenster. Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref. Bond (in de OntmoetingskerkZo. 10 uur: L. Wüllschleger, 17 uur: M.J. Paul. Oostkerk (in Concert- en Gehoorzaal) Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Koorkerk. Zo. 10 uur: Laman Trip-Kleinstarink. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: dienst. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. J. Engelgeer, Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: C. Steging. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Pasma-v.d. Berg. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: Laman Trip-Kleinstarink. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag van de maand 17 uur: protestantsedienst, twee de, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos. Olmenlaan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 98. Zo. 10 uur: dienst, 14 uur: cutiel en Francais, pastor: Jean Zuwato. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: P. Barmentlo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: P. van Esveld, 17 uur: P.H. Zaadstra. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hol lander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 uur: bed. HA, 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: P. Barment lo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 17 uur: H. Stam (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: G. de Lang, 17 uur: H. Stam. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 370. Zo. 10 uur: P.H. Zaadstra, 17 uur: A. van Westen. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: H. van Schaik (in de Oranjepleinkerk). Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: H. van Schaik, 19 uur: A.C. Baas. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand 9 uur. Zo. 19 uur: J. van Leerdam. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur: P. Quist. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za. 9.30 uur ere dienst. 10.30 uur: bijbelstudie. A.E. Dingjan. VEERE Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: geen opgave ontvan gen. VLISSINGEN Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo.: geen dienst. Petruskerk. Zo. 9.30 uur: J.D. de Boer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ter Reede. Zo. 19 uur.C. van Dam. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: P. Hecke. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161Zo. 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl, 19 uur: zang en muziek. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1 Zo. 15 uur: A. van Polen. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur en wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Eerste en derde zaterdag 9 uur. Zo. 10.30 uur. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: D.E. Hiensch (in de Geref. kerk). Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: D.E. Hiensch, 17 uur: Kamermans. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11Zo. 9.30 en 14.30: S. Schaay. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans. 19 uur: P. den Braanker (in het jeugdge- bouw). ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. r Do. 5 december t/m wo. 11 december HUISARTSEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: M. Postema. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 14.30 uur: M. de Vries. Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: R.R. Lankhorst. Seisweg 29, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: W. van Ouwer- kerk, Gerbrandylaan 6, tel. 465498. Zondag tot 24 uur: A.A.M. Termeer en F. van den Berg, Rosen- burglaan 1, tel. 465253. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Prins Bernhardstraat 2, Arnemuiden, tel. 601308. Zon dag tot 24 uur: H. Meijer, Kanaalstraat 70. Oost- Souburg, tel. 461212. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag: R. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 501271. Aagtekerke, Domburg, Westkapelle, Zoutelan- de, Meliskerke, Koudekerke en Biggekerke: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: AA van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 561282. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A Stutterheim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: J.D.W. Rombouts, Lan- geviele 47, Middelburg, tel. 612882. Patiënten tandartspraktijk P. Mal land, Tobago- laan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 627471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 412730. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. v.d. Kaaden, tel. 471140. Middelburg: van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: K. Boot, tel. 639865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: AL Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 637077. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrijdagavond t/m zon dag: M.H. Drijgers, tel. 412325. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288 Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandicapten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 9-12 uur, 613362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 673333. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 413880. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 633333. i

de Vlissinger | 1996 | | pagina 23