VAN DE INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN, DE CENTRALE DIENST GEMEENTEWERKEN Hl GEMEENTE ARNEMUIDEN GEMEENTE DOMBURG HERINDELING EN VEERE INFORMATIE CENTRALE DIENST GEMEENTEWERKEN ARNEMUIDEN I DOMBURG I MARIEKERKE I MIDDELBURG I VALKENISSE I VEERE I VLISSINGEN WESTKAPELLE I CENTRALE DIENST GEMEENTEWERKEN Woensdag 4 december 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 INFORMATIE OVERHEID Beperkte dienstverlening gemeentehuizen Domburg, Mariekerke, Valkenisse, Veere en Westkapelle De werkzaamheden ter voorberei ding op de start van de nieuwe gemeente Veere per I janSüW I997 zijn in volle gang. Daarom zullen de vijf gemeentehuizen de laatste week van december 1996, van 23 december 1996 tot en met I januari 997 gesloten zijn voor het publiek. Dit betekent dat gedurende deze periode geen gemeentelijke dien sten geleverd kunnen worden. Als u toch nog voor het einde van het jaar een dienst van de gemeente (paspoort, rijbewijs, uittreksel, aanvraag bouwvergunning etc.) nodig hebt, dan dient u dit tijdig (voor 20 december 1996) aan te vragen. Vanaf 2 januari I997 zijn alle gemeentelijke diensten weer volle dig beschikbaar. In de loop van december 1996 komt er nog uitgebreide informa tie over de locaties waar de ver schillende afdelingen worden gehuisvest. Verleende bouwvergunningen in de periode van 22 t/m 28 november I996. (de tussen haakjes geplaatste datum is de datum van verzending van het besluit aan aanvra ger) - JA.P. Wisse, voor het verbou wen/uitbreiden van de serre van het pand op het perceel 't Groentje 9 te Domburg (3 december); - P.C. Louws, voor het bouwen van een berging op het perceel Westhovenseweg 4 te Oostkapelle (3 december). Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om bezwaar te maken tegen over heidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en verleende vrijstellingen). Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan dat binnen 6 weken na het tijd stip waarop u van het besluit kennis heeft kunnen nemen. Een bezwaarschrift moet schriftelijk bij burgemeester en wethouders van Domburg worden ingediend en voorts worden ondertekend en gemotiveerd. U kunt hierover mondelinge infor matie krijgen bij de heer Maas (afdeling Ontwikkeling, Schuitvlotstraat 32), telefonisch bereikbaar onder nummer 0118 582710, toestel 45. Domburg, 4 december 1996. INZAGE De meldingen liggen vanaf heden voor een ieder ter inzage op elke werkdag: gemeente Domburg: Schuitvlotstraat 32 te Domburg, van 09.00 en 12.00 uur en 's middags na telefonische afspraak (tel. 0118-5827I0); gemeente Mariekerke: Dorpsstraat 3 te Meliskerke, van 09.00 tot 12.00 uur en iedere woensdagavond van I 7.00 tot 20.00 uur na telefonische afspraak (tel. 0118-562010, toestel 211); gemeente Veere: Kerkstraat 7 te Veere, tijdens kantooruren en 's avonds na telefonische afspraak (tel. 0118-50I95I); gemeente Westkapelle: Markt 95 te Westkapelle, tijdens werkuren, alsmede 's avonds na telefonische afspraak (tel. 0II8 - 572055). Bij de Centrale Dienst Gemeentewerken zijn aangeslo ten de gemeenten Arnemuiden, Brouwershaven, Domburg, Mariekerke, Noord-Beveland, Valkenisse, Veere en Westkapelle. Verbetering verkeerssituatie Joh. de Pourckstraat De eventuele verbetering van de verkeerssituatie Joh. de Pourckstraat staat reeds jaren ter discussie. Genoemde verbetering zou zich er op dienen te richten dat ener zijds de straat niet meer als sluip route wordt gebruikt en ander zijds de snelheid van het verkeer door inrichtingsmaatregelen wordt teruggebracht De plannen dienden verder zoda nig te worden ingericht dat het expeditiestraatje goed bereikbaar blijft en de verkeersdruk niet naar de omliggende straten werd ver schoven. Bij dit laatste werd met name aan de Ai. F. Visserstraat gedacht In de loop der tijd hebben diverse voorstellen ter discussie gestaan. Tot uitvoering daarvan werd niet besloten vanwege ingediende bezwaren daartegen. Dit laatste was voor het gemeentebestuur aanleiding een advies van de poli tie in te winnen. Dit advies is thans uitgebracht Burgemeester en wethouders waren voornemens dit advies in een finale-hoorzitting ter discussie te stellen. Omdat hiervoor dit jaar geen tijd en gelegenheid meer bestaat is door het college besloten het dos sier aan de nieuwe gemeente Veere over te dragen met het ver zoek één en ander verder te behandelen. Bouwaanvragen Burgemeester en Wethouders van Domburg maken ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet bekend dat is binnengekomen de aan vraag om bouwvergunning van: - F. Maljers, d.d. 22 november, voor het uitbreiden van de woning op het perceel Singel 26 te Domburg. De directeur van de Centrale Dienst Gemeentewerken te Serooskerke maakt, namens de gemeentebesturen van de bij de dienst aangesloten gemeenten, gelet op de betreffende bepalin gen van de Algemene wet bestuursrecht en de Wet milieu beheer, het volgende bekend: GEMEENTE DOMBURG Bij het college van burgemeester en wethouders zijn meldingen ingevolge de volgende Wet milieu- beheer-AMvB's ingediend ten behoeve van de daarbij vermelde inrichtingen: AMvB-akkerbouwbedrijven Westhovenseweg 4, Oostkapelle AMvB-melkrundveehouderijen Lijdijkweg I, Oostkapelle AMvB-opslag propaan Rijnsburgseweg 5, Oostkapelle AMvB-tuinbouwbedrijven met bedekte teelt Noordweg 33A, Oostkapelle GEMEENTE MARIEKERKE Bij het college van burgemeester en wethouders zijn meldingen ingevolge de volgende Wet milieu- beheer-AMvB's ingediend ten behoeve van de daarbij vermelde inrichtingen: AMvB-akkerbouwbedrijven Baaiweg IA, Aagtekerke GEMEENTE VEERE Bij het college van burgemeester en wethouders zijn meldingen ingevolge de volgende Wet milieu- beheer-AMvB's ingediend ten behoeve van de daarbij vermelde inrichtingen: AMvB-horecabedrijven Polredijk 21, Veere AMvB-houtbewerkende bedrijven Noordweg I27, Serooskerke AMvB-opslag goederen Noordweg 76, Serooskerke GEMEENTE WESTKAPELLE Bij het college van burgemeester en wethouders zijn meldingen ingevolge de volgende Wet milieu- beheer-AMvB's ingediend ten behoeve van de daarbij vermelde inrichtingen: AMvB-akkerbouwbedrijven Baaiweg 2, Westkapelle; Vaststelling "aangevuld bekostigingsbesluit Hazenburg" Burgemeester en wethouders van Arnemuiden maken bekend, dat de gemeenteraad ten behoeve van de ontwikkeling en realisering van het bestemmingsplan "Ha zenburg" in zijn vergadering van 2 december 1996 het "Aangevuld bekostigingsbesluit Hazenburg" heeft vastgesteld. Dit besluit heeft betrekking op het verhaal van kosten inzake de aanleg van voorzieningen in voornoemd bestemmingsplan en treedt in werking met ingang van de dag na die van deze publicatie. Derde wijziging Bouwverordening Burgemeester en wethouders van Arnemuiden maken bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergade ring van 25 november 1996 heeft besloten de bouwverorde ning voor de gemeente Arnemuiden te wijzigen. Het raadsbesluit ligt vanaf heden gedurende drie maanden voor een ieder ter inzage op de afde ling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie, Langstraat 35 te Arnemuiden (na I januari 1997 bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stads ontwikkeling Vlissingsestraat 21 te Middelburg). Dubbele straatnamen/ benoeming straten en wegen in het buitengebied Burgemeester en wethouders van Arnemuiden maken bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergade ring van 25 november 1996 heeft besloten er mee in te stem men dat een aantal zowel in de huidige gemeente Middelburg als in de huidige gemeente Arnemuiden voorkomende namen van straten en wegen na I janu ari I997 ongewijzigd blijven en dat de aanduiding "Arnemuiden" in de adressering gebruikt blijft worden. Het gaat hierbij met name om de: Binnendijk, Dok straat, Kerklaan, Langeweg Markt, Molenweg Nieuwlandse- weg Nieuwstraat, Ooststraat, Oude Kleverskerkseweg Prins Bernhardstraat, Prinses Beatrix- straat. Prinses Margrietstraat, Rijksweg A58 en Veerseweg. Tevens besloot de raad de straten en wegen gelegen in het buiten gebied van de huidige gemeente Arnemuiden te benamen, zoals op de bij zijn besluit behorende tekening is aangegeven. Het raadsbesluit met bijbehoren de kaart ligt vanaf heden voor een ieder ter inzage op de afde ling Algemene Zaken ter gemeen tesecretarie. Bouwaanvragen Ingekomen zijn aanvragen om vergunning van: - NS Railinfrabeheer BV tb.v. de sloop van de oude spoorbrug over het Arnekanaal en de bouw van een nieuwe spoor brug ter plaatse; - dhr. D. van der Net, tb.v. de bouw van een dak op de gara ge op het perceel Banjaard 16; - dhr. J.H.D. Valkenier, tb.v. de bouw van een schuur op het perceel Kanaaldijk 6; - dhr. A. Versteeg, tb.v. de bouw van een berging op het perceel Kanaaldijk 10; - dhr. G. Pasman, tb.v. de bouw van een berging op het perceel Kanaaldijk 12; - dhr. R. Marteijn, tb.v. de bouw van een woning met garage het perceel Gerstakker 2 7; - dhr. L Kloet, tb.v. het slopen van de bestaande woning en de bouw van een nieuwe woning op het perceel Langeweg 55; - dhr. J. de Nood, tb.v. de bouw van een schuur op het perceel Korenbloemlaan 52; - dhr. R. de Meulmeester, tb.v. de bouw van een berging op het perceel Molenweg 28; - dhr. LP. de Ruiter, tb.v. de bouw van een dakkapel op het perceel Noordstraat 21; - bouwbedrijf Imotec BV, tb.v. de bouw van een woning met garage aan de Maisakker 13. Arnemuiden, 4 december 1996. Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. H. Visser, burgemeester. P.J.A. Korstanje, wnd.secretaris. Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Arnemuiden maakt ingevolge arti kel 22 van de Wet op de ruimte lijke ordening bekend, dat de raad bij besluit van 25 november 1996 heeft verklaard dat een wij ziging wordt voorbereid van een gedeelte van het bestemmings plan "Buitengebied, I e partiële herziening", ten behoeve van de verplaatsing van het zelftanksta- tion aan Rijksweg A58. Het voorbereidingsbesluit, dat heden in werking treedt, ligt met de bijbehorende tekening met ingang van heden voor een ieder ter inzage op de secretarie, afd. alg. zaken. Arnemuiden, 4 december 1996 De burgemeester voornoemd, drs. H. Visser Bouwplan De burgemeesters van Arne muiden en Middelburg maken bekend dat de colleges van bur gemeester en wethouders van die gemeenten voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te verlenen van de bestemmingsplannen Buitengebied ten behoeve van de verplaatsing van het zelftanksta- tion aan Rijksweg A58. Tevens zijn burgemeester en wet houders voornemens met toepas sing van artikel 50, lid 5, van de Woningwet bouwvergunning te verlenen. De aanvraag ligt met ingang van vrijdag 6 december 1996 gedu rende 2 weken ter inzage op het gemeentehuis te Arnemuiden, afd. alg. zaken en bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Gedurende deze termijn kan een ieder die bedenkingen heeft tegen de uitvoering, zijn bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd ken baar maken aan burgemeester en wethouders van Arnemuiden, Postbus I, 4340 AA te Arnemuiden en burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61 te 4330 AB Middelburg. Arnemuiden, 4 december I996, De burgemeester voornoemd, drs. H. Visser. Middelburg, 4 december 1996, De burgemeester voornoemd, D.C.B. Burgers.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 13