Provincie Zeeland Nieuwe tarieven PSD POELZICHT m\Tv< OPENINGSAANBIEDING DE FAAM DE VLISSINGER uMLJL n L Subsidie Derde Wereld KNAUS BEYERLAND in Langeviele 3, Middelburg, telefax: 0118-624135 vanaf donderdag 28 november 7.98 7.99 9.95 9.99 14.99 6.99 9.98 Lucht meten In beroep Betaalbare kwaliteit caravans TjÊi iilll 'n het 1mde inderen enblaa 9ratisi kletJrplaat Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie; Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Provinciale staten beslissen vrijdag 20 december over een gemiddelde tariefsverhoging voor de Westerscheldeveren van vijf procent in het komende jaar. Grond voor Duurzaam Veilig Mededelingen Milieu Melding F.P. Dekker Middelburg bv. Melding Hercules modellen 1997 zijn binnen GROOTSTE ACCESSOIRESSHOP VAN ZEELAND Caravancentrum immmmmwmmm ooVi ^\\xWXj weeke ?Penings Idek belt voor 'sen VERSE KUIKENBOUTEN (Poeliers A-kwaliteit) 2 kilo HEERLIJKE MEXICAANSE KIP Q /lO (kant-en-klaar gerecht van filet) 500 gram 0»4V VERSE CHINESE NASI (recept met ham en ei) kilo 5 PAKJES HEERLIJKE KIPSATÉ (vacuum 3 stokjes met saus) voor JACHTSCHOTEL VAN HERT (kant-en-klaar gerecht) 500 gram VERS HOLLANDS TAM KONIJN (gratis in stukken gesneden) kilo VERS GEGRILDE DRUMSTICKS (speciale melange) 500 gram 2 VERS GEGRILDE KIPPETJES (vaste lage prijs!) voor Zundert - Bergen op Zoom - Breda (2) - Goes - Etten-Leur Oosterhout - Roosendaal - Terneuzen - Middelburg Woensdag 27 november 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER Abdij Nieuws Tot 1 februari 1997 kunnen subsi dieverzoeken worden ingediend voor activiteiten die ontwikkelings samenwerking tot onderwerp heb ben. Er is een budget van 80.200 gul den, waarvan de helft al sinds jaar en dag is bestemd voor het Centrum voor Internationale Samenwerking in Zeeland ter ondersteuning van fondswerving en voorlichting. Op de andere helft kan aanspraak worden gemaakt door groepen, organisaties of instellingen in Zeeland die zich toeleggen op ontwikkelingssamenwerking. Overigens zeggen gedeputeerde staten dat het Platform Duurzame Ontwikkeling in elk geval op een bijdrage kan rekenen omdat het zich richt op twee elementen die in de rijksbegroting ontwikkelings samenwerking worden genoemd: milieubeleid en behoud van het tropische regenwoud. Voorwaarde voor krijgen van sub sidie is dat de vragende organisa tie is opgenomen in het adressen bestand van het Centrum voor Internationale Samenwerking in Zeeland. Het subsidiegeld moet worden gebruikt voor projecten in de Derde Wereld of voor voorlich ting over zulke projecten in Zee land. De projecten in de Derde Wereld moeten zijn gericht op een blijvende verbetering van de om standigheden van de armste men sen. Ook noodhulp komt voor een provinciale bijdrage in aanmer king. Overigens kan alleen subsi die worden toegekend aan projec ten in landen die Nederland als ontwikkelingsland heeft erkend. Organisaties en instellingen die denken meer dan 4.000 gulden subsidie nodig te hebben, moeten kunnen aantonen dat zij vernieu wend bezig zijn. Bij voorlichtings activiteiten moet dat blijken uit wat wordt ondernomen ter vergro ting van de kennis van de Zeeuwse bevolking over de om standigheden in de Derde Wereld en de veranderingen die daarin zouden moeten komen ter blijven de verbetering. Bij activiteiten in de landen zelf moet duidelijk zijn dat die handelingen tot echte ver betering van de kansen voor armen leiden. De initiatieven in de eigen provin cie moeten bovendien een regio naal of provinciaal karakter heb ben. Overigens wordt bij de be oordeling wel rekening gehouden met de heringedeelde gemeen ten, die in feite een regio beslaan. Om al die criteria te kunnen be oordelen, is het nodig dat de sub sidie-aanvragen zo ruim mogelijk worden beargumenteerd. Bij voor lichtingsactiviteiten wordt boven dien aangeraden contact op te nemen met het Centrum voor Internationale Samenwerking, omdat daar veel deskundigheid en ervaring voorhanden is. Subsidieverzoeken kunnen tot 1 februari 1997 worden gericht aan Gedeputeerde Staten van Zee land, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Aanvragen die na die datum worden ontvangen, worden niet in behandeling genomen. Nadere informatie over de subsi diemogelijkheden en -criteria zijn verkrijgbaar bij medewerker drs. A.J. de Visser van de afdeling economie van de provincie, Abdij 6, Middelburg, tel. 0118-631497. De provincie heeft een nieuwe meetwagen luchtverontreiniging nodig. De huidige vrachtwagen met meetapparatuur dateert van 1979. De auto wordt gebruikt om de luchtuitstoot te kunnen meten en de uitkomsten daarvan naast de voorwaarden uit de milieuver gunningen te kunnen leggen en zonodig actie te kunnen onderne men. Onderzocht is wat het handigst en goedkoopst is: vervanging, een auto met apparatuur leasen of de metingen uitbesteden. Leasen blijkt niet haalbaar: er zijn geen auto's met apparatuur die aan de Zeeuwse wensen voldoen. Uitbesteden is, bij een gelijk aan tal metingen als nu gebeurt, veel duurder en bovendien zijn de gegevens later beschikbaar dan met eigen apparatuur. Daarom wordt de staten voorge steld drie ton uit te trekken. De aanschaf komt totaal op vijf ton, waarvan er al twee kunnen wor den gedekt uit lopende budget ten. Provinciale staten beslissen 20 december. Vorig jaar stelden de staten het financieel meerjarenplan en het meerjarenbeleid voor de veertarieven vast. Daarin verwerkt is de toezegging aan het rijk op een gemiddeld ta rief van tien gulden per voer tuig per overtocht uit te ko men in het jaar 2000. Dat houdt verband met het tolta rief voor de Westerscheldetun- nel. Gevolg is dat per 1997 de tarieven gemiddeld met zo'n vijf procent omhoog moeten. Tegelijkertijd wordt de staten ge vraagd voor de categorie voertui gen tot en met 12 meter een zomertarief in te voeren. Tot nu toe geldt dat tarief alleen voor personenauto's (voertuigen tot en met 6 meter) en voor motoren. Bij de bootdienst is vastgesteld dat er de laatste jaren steeds meer recreatieverkeer is gekomen dat in de 12-meter-categorie valt, waarbij moet worden gedacht aan caravans, campers en kampeer wagens. Dit recreatieve verkeer wordt vanwege de omvang op het benedendek overgezet. Het zal duidelijk zijn dat het beroepsgoe- derenvervoer hiervan bij grote drukte hinder ondervindt. Het derde besluit dat aan de sta ten wordt voorgelegd is de ter mijn voor het zomertarief en dat voor zomerdienstregeling gelijk op te laten lopen. Tot nu toe was de zomerperiode, waarin het hogere tarief wordt toegepast, van 15 mei tot en met 15 septem ber en de zomerdienstregeling, waarin de tweede boot tijdens het weekeinde ook vaart, van 1 juni tot en met 30 september. De ervaring heeft inmiddels geleerd dat vooral op de lijn Vlissingen- Breskens ook in mei nogal eens een tweede boot moest worden ingezet om het vervoersaanbod tijdig te kunnen wegwerken. Voorgesteld wordt de PSD-zomer te bepalen van 1 mei tot en met 30 september. De kosten van de uitgebreidere dienstregeling wor den ruimschoots gedekt door de meeropbrengsten van de tarie ven. Verwacht wordt dat de baten zo'n 3 ton bedragen. Dat bedrag wordt in de PSD-posten op de provinciale begroting verwerkt. Een personenauto (de categorie voertuigen tot en met 6 meter) gaat volgend jaar in de winter 11 gulden per overtocht kosten en in de zomer 16 gulden. Wie een waardekaart heeft kan aanzienlijke kortingen krijgen: een Zeeuws- Vlaming met een hoge-korting- kaart betaalt per overtocht 's win ters 3,55 gulden en anderen met zo'n kaart 4,35 gulden. De categorie voertuigen tot en met 12 meter komt 's zomers voor een enkele overtocht op 30 gulden en in de winter op 21,75. Ook hier bieden de waardekaarten reductie: 7,25 gulden hoge kor ting Zeeuws-Vlamingen en 8 gul den anderen met een hoge-kor- tingkaart. De tarieven voor motoren zonder zijspan of aanhangwagen variëren van 7,50/5,50 gulden zomerta- rief/wintertarief per overtocht. Met kortingskaarten is het laagste tarief 1,80 gulden (Zeeuws- Vlamingen met hoge korting; voor niet-Zeeuws-Vlamingen komt een overtocht dan op 2,20 gulden). Als provinciale staten 20 december met het voorstel instemmen, gaan de nieuwe tarieven op 3 januari 1997 in. Het provinciaal bestuur en de dienst landinrichting en beheer landbouwgronden zijn een over eenkomst aangegaan voor het kopen en ruilen van gronden voor het project Duurzaam Veilig Verkeer West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Voor de wegen in de regio die ter verhoging van de verkeersveilig heid moeten worden verbreed gaat de dienst aan de slag. De bedoeling is tot zodanige grondtransacties te komen dat de landbouwpercelen aan dezelfde kant van de weg komen als de bedrijfsgebouwen. Dat is nodig doordat het aantal kruisingen in de wegen wordt beperkt. De kruis punten die blijven worden ongelijk vloers of krijgen de vorm van een rotonde. Als percelen en bedrijfs gebouwen aan weerskanten van de weg blijven, zou dat tot omrij- schade - in tijd en geld - leiden. De dienst beheer landbouwgron den kan bogen op een ruime erva ring in de verwerving en uitruil van gronden die in diverse ruilverkave lingsprojecten is opgedaan. Bijkomend voordeel is dat met verkeersveiligheidsproject op sommige plaatsen kan worden aangesloten op de herinrichting van de kust van West-Zeeuwsch- Vlaanderen. De overeenkomst die de provincie en de Goese dienst zijn aange gaan, beperkt zich tot de wegvak- ken Roofack-Potjes en Oostburg- Cadzand. De provincie heeft beide wegen in beheer. Aan de hand van de bevindingen kan wor den bepaald of ook op andere tra jecten binnen het project Duurzaam Veilig Verkeer West- Zeeuwsch-Vlaanderen en met andere wegbeheerders tot soort gelijke overeenkomsten kan wor den gekomen. Bij de ondertekening van de overeenkomst zei gedeputeer de ing. J.l. Hennekeij van ver keer en vervoer dat de afgelo pen tijd de indruk was ont staan dat met het project heel West-Zeeuwsch-Vlaanderen onder het asfalt zou worden gelegd en dat dit min of meer aan de regio wordt opgdron- gen. "Dat is niet juist", aldus de gedeputeerde. "Met het geld van Duurzaam Veilig kunnen we de achterstand in de infrastructuur ombuigen in een voorsprong. We doen dat uiterst zorgvuldig, want de leefbaarheid en de verkeers veiligheid in Zeeuwsch- Vlaanderen vereisen dat". De adviescommissie bezwaar schriften hoort dinsdag 3 decem ber, 15.00 uur, Poortershof, de stichting voor huisvesting en zorg voor ouderen in Brouwershaven. De stichting is het niet eens met de manier, waarop gedeputeerde staten de provinciale bijdrage voor het woonzorgcentrum heb ben vastgesteld voor de jaren 1991 tot en met 1994. Ook gs kunnen hun standpunt toelichten. De laatste zitting 3 december is om 17.00 uur. Gehoord wordt de Vereniging voor protestants-chris telijk en rooms-katholiek basison derwijs Vlissingen, die het niet eens is met de uitspraak in het geschil over medegebruik van klaslokalen. Ook burgemeester en wethouders van Vlissingen wor den gehoord. De hoorzittingen zijn openbaar. Zij worden gehouden in het provincie huis, Abdij 6, Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 4 november 1996 een melding Wet milieubeheer ontvan gen van F.P. Dekker Middelburg bv. te Middelburg die betrekking heeft op het installeren van een weegbrug en het versnipperen van onbehandeld afvalhout met een houtversnipperaar. Opgemerkt wordt dat het hout afkomstig is van het breekproces binnen de inrichting. De inrichting is gelegen aan de Industrieweg 7 te Middelburg. De melding ligt van 28 november 1996 tot en met 2 januari 1997 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 9-12 en 14-16 uur (uit gezonderd 27, 30 en 31 decem ber) en in het gemeentehuis van Middelburg, op werkdagen van 8-12 en 13-17 uur en (na telefoni sche af-spraak 0118-675000 tst. 241) op donderdagavond van 18- 21 uur. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 11 november 1996 een melding Wet milieubeheer ontvangen van Hercules bv. te Middelburg voor het aanpassen van de bestaande reworkmelter D-411 aan de Herculesweg 35 te Middelburg. De melding ligt van 28 november 1996 tot en met 2 januari 1997 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 9-12 en 14-16 uur (uit gezonderd 27, 30 en 31 decem ber) en in het gemeentehuis van Middelburg, op werkdagen van 8-12 en 13-17 uur en na telefoni sche afspraak (0118-675241) op donderdagavond van 18-21 uur. Dealer van: KNAUS en BEYERLAND Verrijn Stuartweg 4 (Industrieterrein de Poel 1), Goes. Telefoon 0113-223277 mms

de Vlissinger | 1996 | | pagina 9