MRS® Swingende a capella pop door The Flying Pickets Als je de deur bijna niet meer uitkomt.. Pee Bee and the Night Train en Georgie Fame samen in uniek theaterconcert Gevonden Lezingen Kerk/geloof Pee Bee and the Night Train is een Nederland se mini-big band die zijn sporen al ruim schoots verdiend heeft tijdens vele jazz- en bluesfestivals. Bijeenkomst Gezondheid SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG Allerlei MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Sport Ouderen Cursus/onderwijs Vrouwen Beurs Vijf microfoons op een verder leeg podium. Maar zodra daarachter The Flying Pickets gaan staan, is de ruim te volledig gevuld. Wet Voorzieningen Gehandicapten Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 27 november 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 25 m r~v Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Antroposofische pop - Bij het Middelburgse politiebureau zijn in de periode van 8 tot en met 14 november de volgende voorwerpen aangegeven: een fotorol, een Condor-horloge, een zaklantaarn, een Zeeuwse bro che, een grijze fietscomputer, een PZC-fietstas, een kleine langharige grijze hond, een zwart/witte kat, een wit met roze antroposofische pop, een gou den damesring met steen, diver se portemonnees, fietsen en sleutels. Verloren voorwerpen kunnen tijdens kantooruren en binnen drie maanden worden afgehaald op het politiebureau. Milaan - De Italiaanse vereni ging Dante Alighieri houdt don derdag 28 november een lezing in de Zeeuwse Bibliotheek. C. Binnenkade gaat in op de geschiedenis van Milaan, de stad waar koningen, keizers en pausen om streden. Over bezet tingen, belegeringen en de pest, waarvan nog steeds sporen te zien zijn in het Milaan van van daag. Vooral de uitgebreide blazers sectie van deze superswingen- de negenmansformatie valt op door de scheurende solo's en spattende accenten. En dan hebben we het nog niet over de stevige ritmesectie die de 'Train' als een goed gesmeer de locomotief in het juiste spoor houdt. Breng zo'n band samen met Georgie Fame, de man van 'Rosetta are you better' en 'Yeh Yeh', en men mag met recht spreken van een unieke combinatie. Al vijfendertig jaar lang beweegt Georgie Fame zich in twee verschillende werelden, die van de jazz én die van de pop. In hetzelfde jaar dat hij in de hoogste regionen van de hitparade verbleef met 'The ballad of Bonnie Clyde' stond hij ook in the Royal Albert Hall te zingen met de band van Count Basie. En nog steeds is hij actief op de pop- èn jazz-podia, vaak als hoofd act, maar dikwijls ook als vaste begeleider van een andere grootheid: Van Morrison. Het mag dan ook beslist een unicum heten dat een zanger van formaat als Georgie Fame gewoon in deze regio te zien en te horen is. Normaal gesproken moet men voor een dergelijke grootheid toch steevast afreizen naar de randstedelijke concertpodia. Niet nodig dus, want zaterdag 30 november om 20.15 uur kunt u terecht in het Vlissingse Arsenaaltheater. Kerstviering - In scholenge meenschap De Wellinge in Mid delburg houdt het Leger des Heils op zaterdag 14 december een kerstviering voor ouderen vanaf zestig jaar. De viering begint om 14.30 uur. Gratis kaar ten voor deze kerstviering kun nen op 4 december van 13 tot 16 uur en 5 december van 9.30 tot 12 uur worden opgehaald bij het Leger des Heils in de Hoog straat. Surprise - In het COC-café in de Lange Noordstraat in Middel burg wordt aanstaande zaterdag een surprise-avond gehouden. Wat er precies gaat gebeuren wil de feestcommissie niet verklap pen maar wellicht brengt Sinter klaas een bezoekje aan het café. Maar aan de andere kant mis schien ook wel niet? Aidsdag - Op 1 december is het Wereld Aidsdag, het Aids- fonds is samen met kappers door heel Nederland een actie begonnen onder het motto: bjj u iets er af, bij ons er iets bij. In Middelburg doet kapper Harry 'Sissors' in de Lange Noord straat mee aan de actie. Hij knipt van 12 tot 17 uur en de opbrengst van de dag komt ten goede aap het Aidsfonds. Najaarsmarkt - De Wereld winkel Westkapelle en de Stich ting Roos houden zaterdag 30 november een najaarsmarkt in het Hervormd Jeugdgebouw in Westkapelle. Van 10 tot 16 uur worden er warme wafels, gebak, kerststukjes, tweedehands boe ken, kerstartikelen, Unicef wens kaarten en producten uit Israël en de derde wereld verkocht. Vrij-gezellig - Vrij-gezellig is een vereniging voor alleenstaan den van vijfentwintig tot vijftig jaar die iedere zondagmiddag op stap gaat. Tijdens de uitstapjes van de vereniging staan gezellig heid en sportiviteit hoog in het vaandel. Een keer per maand bespreken de leden van de ver eniging het programma in vereni gingsgebouw 't Pand in de Kerk steeg in Middelburg. De volgen- se programmabespreking wordt gehouden op zondag 1 decem ber om 14 uur. Samen verder - De Véreniging van CVA-patiënten (getroffenen door een beroerte zoals hersen infarct of hersenbloeding) houdt op zaterdag 30 november een bijeenkomst voor leden, belang stellenden en partners in Goes. Op het programma staat een bezoek aan de Jeremiasse Reva- lidatietechniek, waar uitleg gege ven wordt over hulpmiddelen bij handicaps. Voor opgave en infor matie: 0118- 628 221 (Ineke en Johan Slinger). Van Duyvenvoorde Sport zaal Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. Sportzaal van Doornlaan Oost-Souburg, volksdansen voor 50+, 10.45 u. Wijkcentrum Schelde- buurt Vlissingen, klaverjas sen, 19.30 u. De Parel Domburg, duikcursus, 21 u., aanmelden voor 12 u. De Parel Domburg, aquafitness, 9 u., aanmelden voor woensdag 16 u. Het Activi- teitenhonk Hof Domburg, knutselfestijn, 10 u. De Parel Domburg, kinderbow- lingtoernooi, 14 u., aanmel den voor 12 u. FNV Zee land: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, genoot schapscolleges 'Zekerheid/onzekerheid in wetenschap en samenle ving', 16.45 u. Kantine VC Vlissingen, bingo, 20 u. Bibliotheek Goes, lezing over de Hervorming in Zee land, 20.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. De Parel Domburg, midgetgolf, 14 u. De Parel Domburg, spelmiddag in het zwembad, 14 u. De Parel Domburg, aquafitness, 9 u., aanmelden voor vrijdag 16 u. Wijkcen trum De Zwaan Oost-Sou burg, dansavond, 20 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurt- contactmiddag, 13 u. Stichting Educatief Toeris me Oranjezon Oostkapelle, cursus 'Koken voor de feest dagen', 10 u. Parkeerplaats Skandia Vrije peuterspeelzaal - Twee jaar geleden werd de Vrije Peu terspeelzaal in de Middelburgse wijk Klarenbeek geopend. Er bleek veel belangstelling en de Vrije School Zeeland bekijkt nu of het mogelijk is ook in Middel burg-Zuid een dergelijke peuter speelzaal te openen. Om de belangstelling te peilen is er vrij dag 22 november een informa tie-avond in het Zuiderbaken aan de Rentmeesterlaan. Belangstel lende peuters zijn welkom op zaterdagmorgen 23 november tussen 10 en 12 uur. Manifestatie - Bijstelling van het regeringsbeleid ten aanzien van zorg voor verstandelijk gehandicapten. Dat wil de Fede ratie van Ouderverenigingen (FdO) vrijdag 29 november berei ken tijdens een manifestatie in Den Haag. Vanaf 14 uur maakt zij politici duidelijk dat de door staatssecretaris toegezegde veertig miljoen niet toereikend zijn. Ook Zeeuwse organisaties (SPD, zorgaanbieders en FdO) zijn in 's lands regeringshoofd stad van de partij. Informatie: 0118-651 449 (P.F. Mes). SKOA - De Stichting Keuzebe geleiding Onderwijs Arbeid (SKOA) Zeeland in Goes en het Adviesbureau voor Opleiding en Beroep (AOB) fuseren per 1 januari 1997 tot het AOB voor Brabant en Zeeland. Het AOB heeft een breed dienstenpakket op het gebied van studie- en beroepskeuzevoorlichting, leer lingwezen en de aansluiting tus sen onderwijs en arbeid. Burghse bol - Op Schouwen- Duiveland worden zaterdag 30 november de narcissenbollen geplant die tijdens de actie 'Burghse bol' zijn verkocht. Deze actie, een initiatief van het comité Burghse Dag, heeft als achterliggende gedachte om Burgh een blijvende herinnering te geven aan de komende gemeentelijke herindeling van Schouwen-Duiveland. Archief - Het archief van de gemeente Arnemuiden, dat loopt van 1430 tot 1857, wordt op dinsdag 3 december overge dragen aan de gemeente Mid delburg. Tijdens deze bijeen komst geeft F.H. de Klerk van de gemeentelijke archiefdienst Goes een toelichting op de door hem vervaardigde inventaris van het archief. De eerste exempla ren van de inventaris worden aangeboden aan de wethouder van cultuur van Arnemuiden W. Bezemer en aan J.C. van Dijk- Sturm, wethouder van onder meer archief en cultuur van de gemeente Middelburg. Dierenbescherming - De afdeling Noord- en Midden-Zee land van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren heeft ruim zesenvijftigduizend Sauna Vlissingen, ski-trim uur, 10.30 u. De Parel Domburg, duikcursus, 9 u., aanmelden voor zaterdag 17 u. De Parel Domburg, bowlingtoernooi, 16.30 u., aanmelden voor 16 u. Het Activiteitenhonk Hof Dom burg, t-shirt schilderen, 10 u. Sporthal Baskenburg Vlis singen, sporten met lon- genfyseem, Astma of Bron- chitus, 15.15 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Markt Middel burg, boeken- en verzamel- markt, 11 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW- uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.30 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, volksdansen voor echtparen, 19.30 u. Zui derbaken Middelburg, hob by- en ontmoetingsmiddag, 13.15 u. De Parel Dom burg, rondleiding Kuur- en Beautycentrum, 11.30 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 t/m 8 jaar, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u. De Parel Domburg, squashtoernooi, 16.30 u., aanmelden voor 12 u. De Parel Domburg, spelmiddag in het zwem bad, 14 u. De Parel Dom burg, aquafitness, 9 u., aan melden voor dinsdag 16 u. Welzijnscentrum A. Coor- telaan Vlissingen, wandel morgen voor 50-plussers, 9 u. Bibliotheek Goes, voor lezen voor kinderen van 5 t/m 8 jaar, 14 u. gulden opgehaald tijdens haar jaarlijkse collecte. Van de opbrengst gaat vijfenzeventig procent naar de vier asielen in de regio en met het resterende kwart verzorgt de dierenbe scherming voorlichting, onder steuning van landelijke activitei ten en inspectiewerk. Kerstpakketten - Wie familie, vrienden of kennissen in Polen een kerstpakket wil sturen, kan terecht bij Joke Sedee in Middel burg, die maar liefst twee trans porten naar het voormalige Oost blokland regelt. De pakketten moeten goed verpakt zijn en maximaal 25 kilo wegen. Inleve ren kan voor 28 novemer of- 5 december bij Joke Sedee, Sport- laan 18 in Middelburg. Inleveren gebeurt in principe tussen 18 en 22 uur, of na telefonische afspraak. Inlichtingen: 0118 - 627 748. Gesubsidieerde arbeid - De ontwikkelingen op het gebied van gesubsidieerde arbeid raken in een stroomversnelling. FNV Zeeland houdt vrijdag 6 decem ber een conferentie hierover. Aanwezigen worden geïnfor meerd over de JeugdWerkGa- rantie-wet, de Melkertbanen, de Wet Sociale Werkvoorziening en de wet Inschakeling Werkzoe kenden die op stapel staat. Wie mee wil doen kan zich voor 2 december opgeven bij het FNV District Zeeland: 0118 - 625 655. Sint Nicolaascross - Atletiek vereniging Dynamo '70 houdt op zaterdag 30 november haar jaar lijkse Sint Nicolaascross. Vanaf 11 uur starten bij kasteel West- hove in Oostkapelle de afstan den voor pupillen en junioren. De prestatieloop start om ongeveer 14.45 uur en gaat over maximaal vier ronden van een vijfentwin tighonderd meter. Mountainbike - Amateurs, veteranen, dames, trimmers, junioren en nieuwelingen kun nen op zaterdag 30 november hun krachten meten tijdens een veldrit en mountainbikewedstrijd in Westkapelle. De veldrijders starten om 13 uur, de collega's op de MTB's om 14.15 uur. Er wordt gereden in het bos om de kreek. Informatie: 0118 - 551 252. Wonen - Het gewest Zeeland van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) houdt op 28 november een voor lichtingsdag met als thema 'wonen in beeld'. De voorlich tingsdag is bedoeld voor alle ouderen die belangstelling heb ben voor wonen in zuid-west Nederland. Er wordt gesproken door gedeputeerde J.G. van Zwieten, M. van Alphen, finan cieel technisch medewerker van de gemeente Vlissingen, M. Boerbooms van woningbouw vereniging Middelburg en diver se voorlichters van 'Woonaan- bod in beeld'. De voorlichtings dag wordt gehouden in het ANBO gebouw aan de Heren gracht 50 in Middelburg en duurt van 9.30 tot 15.15 uur. Kerstdecoraties - De Stich ting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon geeft op 4 en 11 december een cursus 'kerstde coraties maken'. De cursus wordt gegeven in het Toeristisch Centrum Oranjezon in de School straat in Oostkapelle. Inlichtin gen en/of aanmelding, tel. 0118- 581507. Hatha Yoga - Hatha Yoga is een methode om lichaam en geest in harmonie te brengen door middel van ademhalingsoe feningen, bewegingen, houdin gen en ontspanningstechnieken. De Zeeuwse Volksuniversiteit geeft vanaf vrijdag 10 januari een cursus Yoga in het gymnastieklo kaal Zanddijk in de Frans Naere- boutstraat in Veere. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118- 634800. Studiedag - Het Centrum voor Internationale Samenwerking Zeeland (COS-Zeeland) houdt op vrijdag 29 november een provin ciale studiedag met als thema de relatie tussen ontwikkelingssa menwerking en milieuvraagstuk ken. Op het programma onder meer een inleiding van Jan Juf fermans, beleidsmedewerker van De Kleine Aarde. Hij schets de huidige gang van zaken en gaat in op de mogelijkheden en uitdagingen voor groepen. Ad Phernambucq geeft - aan de hand van dia's - een impressie van zijn bezoek aan Bhutan, waar hij de Nederlandse milieu- en ontwikkelingsorganisaties verte genwoordigde. De dag, die vanaf 13 uur wordt gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg, wordt besloten met de twee praktijkvoorbeelden Borse- le en Vught, waar duurzame ont wikkeling en de Lokale Agenda 21 reeds een plaatsje hebben gevonden op de gemeentelijke agenda. Bloem en blad - De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt woens dag 18 december en donderdag 19 december de workshop 'Vormgeven met bloem en blad, thema: Kerst'. De workshops worden gegeven van 13.30 tot 16.30 uur op het ZVU-bureau in de Middelburgse Spanjaard straat. Informatie en aanmel ding: 0118-634 800. Gynaecologie - Het Informa tie- en Klachtenbureau Zeeland heeft 1 november een tijdelijk meldpunt ervaringen met gynae cologie en verloskunde in wer king gesteld. De meeste reacties die tot nu toe binnenkwamen gingen over de houding van gynaecologen en verloskundi gen. Daarbij valt als positieve ervaring hun grote betrokken heid aan te merken. Ook nega tieve aspecten komen aan bod in de verhalen van bellende vrou wen. Zo nemen de vrouwenart sen vaak onvoldoende tijd voor voorlichting en motivatie van bepaalde ingrepen. Het initiatief van het Integratieproject Sek sespecifieke Hulpverlening van VMC Zeeland en het Patiënten en Consumenten Platform Zee land loopt nog tot eind novem ber. Vrouwen kunnen (anoniem) bellen naar 0113 - 249 490 om ,hun ervaringen te melden. Spoor en auto's - In de kanti ne van scholengemeenschap Scheldemond in Vlissingen wordt op zaterdag 14 december een modelspoor- en modelauto ruilbeurs gehouden. De beurs begint om 10 uur aan het Weye- vlietplein. Soefi - In het Middelburgse Soefi-centrum wordt op zondag 1 december een universele ere dienst gehouden. De dienst vindt plaats in gebouw De Vier Elementen aan de Breeweg. Onderwerp is 'Gods leiding'. Inlichtingen: 0118 - 637 958 (Jali- la Swierts). Met een sound die geen aan beveling meer behoeft, want zij zijn de uitvinders (of toch op z'n minst de peetvaders) van de a capella popmuziek. Pak kende, moderne arrangemen ten van de grote popklassie- kers, maar ook nieuw, eigen materiaal. En dat allemaal zonder één instrument. En omdat ze daar aan dus niet gebonden zijn, blijken ze uitermate be weeglijk. Wervelende stage- acts zijn het gevolg. Het is bij na ondenkbaar dat een show zonder instrumenten zo kan swingen, maar de groep be wijst het keer op keer. Al vele malen eerder waren de Pickets te gast in Vlissingen en nu komen ze donderdag 28 en vrijdag 29 november om 20.15 uur terug in het Arsenaal theater in Vlissingen, met ruim anderhalf uur overdonderden- de a capella, onder meer van hun recent verschenen nieuwe cd. mAATSCHAPPELUKE fff ZORG WALCHEREN Voor informatie, bel |OI I8J 684000 maandag t/m vrijdag v van 8.30 tot 9.30 uur en van 13.30 tot 14.30 uur. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 28 november t/m wo. 4 december. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: M. van der Poll. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: C. Oorschot. Gereformeerde Kerk. Zo.: geen opgave ontvan gen. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur en zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: L.C. Manuputty. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: A. Spaans. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: W.P. Jansen (in de Herv. kerk). Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: W.P. Jansen. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: J.H. Kip (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P.A. den Braanker, 14.30 uur: J.H. Kip. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: W. Pieterse. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: P.L. de Schipper. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J. Bezemer. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11 Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: J.J. Tanis, 14 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvangen. De Hoeksteen. Roozen- burglaan 22. Zo. 10.30 uur: geen opgave .ontvan gen. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groen markt, Zo. 10 uur: geen opgave ontvangen. De Morgenster. Zo. 10 uur: geen opgave ontvangen. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: geen opgave ontvangen. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetingskerk). Zo. 10 en 17 uur: L. Wüllschleger. Oostkerk (in Concert- en Gehoor zaal) Zo. 10 uur: geen opgave ontvangen. Koor kerk. Zo. 10 uur: J.F. Goud. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: C. v.d. Berg. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: dienst. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. A.E. Dingjan. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.30 uur: bid stond, 10 uur: C. Steging, 19 uur: gezamenlijk adventsdienst met de Zeeuwse korpsen. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: J.F. Goud. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag van de maand 17 uur: protestantsedienst, twee de, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 16.30 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos. Olmenlaan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 98. Zo. 10 uur: dienst, 14 uur: cutiel en Francais, pastor: Jean Zuwato. NIEUW EN ST JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: P. Barmentlo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J.H. Kip, 17 uur: B. Ridder. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hol lander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 uur: voorber. HA, 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: P. Barment lo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A. Bruin. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: geen opgave ontvangen. Gereformeerde Kerk. Noordweg 370. Zo. 10 uur: P.H. Zaadstra, 17 uur: W A. v.d. Berg. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: H. van Schaik, 19 uur: P. Barmentlo. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand 9 uur. Zo. 19 uur: M.C. Baart. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur: R.G. Deug. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za. 9.30 uur ere dienst, 10.30 uur: bijbelstudie. A.E. Dingjan. VEERE Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: Kaai, G. Pennekamp, 15 uur: Nw Sandenburg, J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: IJ. Koopmans. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: G. Blijdorp. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo.: geen dienst. Petruskerk. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: G. Kalks- ma. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ter Reede. Zo. 19 uur: A.G. Baas. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: P. Bakker. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1 Zo. 15 uur: A. Scheermeijer. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur en wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Eerste en derde zaterdag 9 uur. Zo. 10.30 uur. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Lukasse. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: J. Lukasse (in de Herv. kerk), 17 uur: G. Pen nekamp. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11Zo. 9.30 en 14.30: G.F. Overweg. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: A.E. de Bruijn (SOW-dienst in 'Bethel'). ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: J. Binnenmarsch. Do. 28 november t/m wo. 4 december HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: De Vries-Prins, Herenstraat 18, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: J.L.F. Wortelboer, Korendijk 36, tel. 639933. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: W.N. Osterman, De Kempenaerstraat 2, tel. 479791. Zondag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel. 413933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 uur: P. Kodde, Oude Vlis- singseweg 13. Middelburg, tel. 615810. Zondag tot 24 uur: J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost- Souburg. tel. 461500. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag: M. Mol. Dorpsstraat 2, Oostkapel le, tel. 581276. Aagtekerke, Domburg, Westkapelle, Zoutelan- de, Meliskerke, Koudekerke en Biggekerke: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, De Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 571234. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Rapenburg 4, Meliskerke. tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: M.H. Rackwitsz, Volder- ijlaagte 1, Middelburg, tel. 635688. Patiënten tandartspraktijk P. Malland, Tobago- laan 6. Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 612538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Paauwenburg, Dreesstraat 2a. tel. 470717. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 471140. Middelburg: van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: J. Drijdijk, tel. 626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: C. Brink, Meanderlaan 326, Middel burg, tel. 611011. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrijdagavond t/m zon dag: J. van Dam, tel. 583607. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288 Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandicapten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 9-12 uur. 613362 Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 673333. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 413880. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 633333.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 25