'Proat van 'n cent de Pinte' titel van tweede vertelavond Ruyterstadsingers vieren met groots concert jubileum iner in Domburg Bruisend theai Opera voor iedereen in Arsenaaltheater VERTELAVONDEN VOORTZETTING (WALCHERSE) VERHALENCULTUUR Toneelstuk moet vandalisme voorkomen Woensdag 20 november 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 7 21 NOVEMBER T/M 27 NOVEMBER IN MIDDEN ZEELAND 49,50 p.p. y Het Vlissingse koor De Ruyterstadsingers viert vrijdag 23 novem ber zijn dertigjarig be staan met een groots opgezet concert in de Concert- en Gehoor zaal in Middelburg. Onder de titel 'Proat van 'n cent de Pinte' wordt dinsdag 26 november in De Zwaan in Oost-Sou burg de tweede editie van de Walcherse Vertel avond gehouden. Deze bijeenkomst is de opvol ger van de succesvolle avond, die vorig jaar onder de naam 'Vertelsels vö rond de platte- buuskachel' in Biggekerke plaatsvond. Oude tradities De vertellers mmm ARNEMUIDEN Atelier Ludmila Kalmaeva, Tuin dorp 5, Ludmila Kalmaeva, schilderij en, portretten en posters. Geopend na tel. afspraak 0118-603469. GOES Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, Zeeuwse kunste naars, diverse werken. Stadskantoor, Oostsingel 2, Josep- hina Blanco, schilderijen. Museum voor Zuid- en Noord- Beveland, Singelstraat 13, 'Speel goed van zolder, expositie kinder speelgoed van vroeger. Galerie Elf, Kleine Kade 11, Sam Kennedy; schilderijen/bronzen beel den, Clarie Pronk; beelden en woon decoratie uit verschillende wereldde len en exclusieve cadeauartikelen. Galerie van den Berge, Wijngaard straat 3, 'View indicator 5'. Bibliotheek, Oostwal 34, 'Gnosis is tijdloos en altijd actueel', beeldmate riaal, boeken en brochures. KAMPERLAND Restaurant Papillon, Veerweg 37, Lydia Klop-Steendijk, aquarellen en portretten. Geopend ma. t/m za. van af 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KATTEN DUKE Galerie llona. Dorpsstraat 23-25, llona Schmit, naïeve schilderijen. Geopend za. van 14-17 uur. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Vlasmarkt 7-9, Maurice en Saskia Göth, tekenin gen, aquarellen, gouaches en pas tels. Rob Meijer, vernissage. Galerie Willem Vader, L. Noord straat 56, schilderijen, tel. 0118- 629419, dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel, Groot Mede 66, tel. 0118-616323, staal- en touwplastieken, geopend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, tentoon stelling van diverse kerken in Middel burg. Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen, Kous- teensedijk 7, Middelburg in vogel vlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieu we Kleverskerkseweg 17, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Galerie Spitsbergen, Korendijk 46, Jaap Heuvingh, beelden. Roosevelt Studiecentrum, Abdij, tentoonstelling over het leven en werk van drie Roosevelts: de presi dent Theodore Roosevelt (1858- 1919), president Franklin Delano Roosevelt (1884-1945) en zijn echtge note Eleanor Roosevelt (1884-1962). Kapper Henk v.d. Veen, Korte Noordstraat 6, David Heijgelaar, gemengde technieken. Galerie Het Gouden Briefke, Wijngaardstraat 15, Marian Kwaai- taal; olieverfschilderijen, Eka Tho- den; bronzen sculpturen. Geopend ma. 13-17.30 uur, di, wo. do. en vrij dag 10-17.30 uur, do. tot 21 uurenza. 10-17 uur. Kuiperspoort 22, Marenne Weiten, klei. Geopend van di. t/m za. 13-17 uur (t/m 23 november). Stichting Welzijn Ouderen, Mol straat 13, Ron Kalle; olieverf, Chris van Drunen;olieverf, aquarel en pas tel (t/m 24 november). Rabobank, Lange Geere 3, Westka- pelle Windkracht Zes. ABN-AMRO Bank, Markt 7, Ds. Johannes A. von Hejjas, rekenpen ningen en hun boodschap. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteen- sedijk 7, Nederlands-lndië in de Tweede Wereldoorlog, fototentoon stelling (t/m 23 november). Zeeuwse Bibliotheek, Kousteen- sedijk 7, 'Werd verwacht, affiches in beeld', affiches die het Zeeuws Docu mentatiecentrum in 1995 verzamel de. Zeeuws Museum, Abdij, Singles, eenlingen uit de collectie twintigste- eeuwse kunst bijeengezocht door Lex ter Braak. Geopend ma. t/m za. 10-17 u. zo. 12-17 u. De Vleeshal, Markt, Hans van Hou- welingen, blik. Galerie Veurink, Vlissingsestraat 14, Ramon de Nennie, 'The differen ce between...'. Middelburgs Koffiehuis, Lange- viele 61, Cor van der Padt, 'Walche ren in aquarel en pastel'. Classical Chambers, Damplein 21, Annie van Wingerden-Monen, aqua rellen, sfeerlandschappen en bloe men (vanaf 27 november). NEELTJEJANS Delta Expo, Windenergie, tentoon stelling windenergie. Dagelijks ge opend van 10-17 uur. Delta Expo, 'Water', expositie over Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Topshuis, Trechter 5, kunstproject Framework Invitation. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Toon Fey, 'De kleur van water' fototentoonstelling. Ge opend di. t/m zo. 12-17 uur. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Ad Braat, Miems van Citters, Jan Eikenaar, Ernst Joachim, Margreet Leydekker en Gerda Put ters, 'Een beeld van een tuin'. Toeristisch Centrum Oranjezon, Schoolstraat 4, Jan de Koning, aqua rellen van Walcherse zeegezichten, landschappen en stillevens, inkt- schilderijen van een Afrikaan en een oude man. OOST-SOUBURG De Zoute Viever, Dongestraat 1, Grootjans; houtsnijwerk, Marli van Dalen; aquarellen. Watertoren CHK, Klaus Kröger; monumentale schilderijen, Phil Bloom; olieverfschilderijen, Anya Janssen; penseelschilderijen en Joost Willink; tekeningen (t/m 24 november). DONDERDAG 21 NOVEMBER Abdijplein, Middelburg; Beiaard concert, 12 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middel burg; Halve finale Eduard Flipse Internationaal Pianoconcours, 14 en 19.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Arthur Umbgrove, 'Kettingen', 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Leo- ni Jansen Fernando Lameirinhas Ensemble, 'Saudades', 20.15 uur. 't Beest, Goes; Twiggy Bossuyt en Arnaud Jacobs, 'Le beau marriage', 20.30 uur. VRIJDAG 22 NOVEMBER Concert- en Gehoorzaal, Middel burg; Halve finale Eduard Flipse Internationaal Pianoconcours, 14 en 19.30 uur. Heer Hendrikshuis, 's-Heer Hend rikskinderen; Toneelvereniging Heer Hendrik, 'Pas op, dat je geen woord zegt', 20 uur. De Piek, Vlissingen; Jamsessie, 21 uur. 't Beest, Goes; Toetotoe, Yawp en McRackins, 21 uur. Rock Café Gommert, Vlissingen; Rodi Dean, 22 uur. ZATERDAG 23 NOVEMBER Iguana, Bellamypark 35, levende reptielen, amfibieën en insekten, dagelijks geopend van 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens, Op dubbeldekkersveerboot ms 'Prin ses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). Galerie Hannelore Meyaard, Hendrikstraat 8, Roger Raveel, Lotti van der Gaag, Frank C. Ha user, 01 ga Weststrate, Lidy Hoewaer en Hans Verhagen, diverse werken. De Kleine Galerie, Koudenhoek 32, Karin Starmans, diverse werken. Theo van Doesburgcentrum, Brouwenaarstraat 2, Ludmila Kalma eva, dagboek aantekeningen '100 naakten' (aquarel). Theo van Doesburgcentrum, Brouwenaarstraat 2, Elly Fritz, aqua rellen. Bellamy 19, Bellamypark 19, 'De selectie VIII': Hans Bommeljé; schil derijen, Wim Bakker; schilderijen en Menno de Nooyer; beelden 'De selectie VIII' (vanaf 24 november). WEMELDÏNGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks geopend. WISSENKERKE Galerie De Praktijk, Voorstraat 15, Gérard Gribaumont, olieverfschilde rijen. WOLPHAARTSDIJK Galerie Jan Boer, Aardebolleweg 5, Jan Boer, olieverven. Arsenaaltheater, Vlissingen; Accordeola, 'Servus Wien', 19.30 uur. Lyceum, Goes; voorstelling geba seerd op Romeo en Julia, 'Liefde ver boden!', 19.30 uur. Nederlands Hervormde Kerk, Kloetinge; Zeeuws Vocaal Ensem ble, 20 uur. Heer Hendrikshuis, 's-Heer Hend rikskinderen; Toneelvereniging Heer Hendrik, 'Pas op, dat je geen woord zegt', 20 uur. Buys Ballot College, Goes; Quick The Dead, 20 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Musical 'Carlie', 20 uur. Prins van Oranje, Goes; The Bro adway Musical Company New York, 'Hair, the musical', 20 uur. Geertsekerk, Kloetinge; Zeeuws Vocaal Ensemble, 20 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; 't Gebroed, 'Salut en lekt m'n pan', 20.15 uur. Minitheater, Middelburg; Middel burgs Theater, 'Thuis', 20.30 uur. Kloveniersdoelen, Middelburg; Harry de Wit, 'Six songs', 20.30 uur. Razzmatazz, Oost-Souburg; Sor ry Paganini, 21 uur. Hotel Arneville, Middelburg; The New Orleans Rumples' Jazzband, 21 uur. De Piek, Vlissingen; Orphanage, 22 uur. ZONDAG 24 NOVEMBER Arsenaaltheater, Vlissingen; Blei- zi Ruz, Bretonse folkgroep, 15 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middel burg; Guido Muller (viool). Hans Schellevis (piano) en Amand Hekkers (tenor), 15.30 uur. Schuttershofcafé, Middelburg; Grandpa Nick Sessieband, 17 uur. DINSDAG 26 NOVEMBER Grote Kerk Goes; carillonconcert Sjoerd Tamminga, 13.30 uur. Wijkcentrum De Zwaan, Oost- Souburg; Walcherse vertelavond: Jan Zwemer, Ries de Visser, Adrie Quaak, Izak Kwekkeboom en Engel Reinhoudt, 20 uur. De Mug, Middelburg; The Old Firm, 21 uur. WOENSDAG 27 NOVEMBER Ambachtscentrum, Goes; Pop pentheater Sim Bolus, 'Naar dro menland', 14 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Theatergezelschap eSKalibur, Ge woon Arthur', 15 uur. I DONDERDAG 21 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Sleepers' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The Nutty Professor' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Naar de Klote' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Independence Day' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Train spotting' 20 uur. 't Beest Goes, 'Cyclo' 20.30 uur. Schuttershofthfeater Mid delburg, geen voorstelling. VRIJDAG 22 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Sleepers' 19 en 21.45 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The Nutty Professor' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Naar de Klote' 19 uur. 'The Fan' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'The Cable Guy' 19 uur. 'Inde pendence Day 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Era ser' 19 uur. 'Trainspotting' 21.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Haïti Uden Titel' 19.30 uur. 'Jude' 22 uur. ZATERDAG 23 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Sleepers' 19 en 21.45 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The Nutty Professor' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Naar de Klote' 19 uur. 'The Fan' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'The Gable Guy' 14 en 19 uur. 'Independence Day' en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Era ser' 19 uur. 'Trainspotting' 21.30 uur. 't Beest Goes, 'Cyclo' 20.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Tigrero' 19.30 uur. 'Jude' 22 uur. ZONDAG 24 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Sleepers' 19 en 21.45 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The Nutty Professor' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Naar de Klote' 19 uur. 'The Fan' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'The Cable Guy' 14 en 19 uur. 'Independence Day' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Era ser' 19 uur. 'Trainspotting' 21.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Jude' 20.30 uur. MAANDAG 25 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Sleepers' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The Nutty Professor' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Naar de Klote' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Independence Day' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Train spotting' 20 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Novecento II' 20.30 uur. DINSDAG 26 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Sleepers' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The Nutty Professor' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Naar de Klote' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Independence Day' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Train spotting' 20 uur. 't Beest Goes, 'Manhattan' 20.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Jude' 20.30 uur. WOENSDAG 27 NOVEMBER Alhambra II Vlissingen, 'The Nutty Professor' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'The Cable Guy' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Train spotting' 20 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Jude' 20.30 uur. ZATERDAG 23 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Babe' 14 uur. Alhambra III Vlissingen, 'A Goofy Movie' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Babe' 14 uur. ZONDAG 24 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Babe' 14 uur. Alhambra III Vlissingen, 'A Goofy Movie' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Babe' 14 uur. WOENSDAG 27 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, I 'Babe' 14 uur. Alhambra III Vlissingen, 'A i Goofy Movie' 14 uur. Grand Theater Goes, Babe' 14 uur. Babelweg 2, *357 BT Domburg, telefoon 0118 - 588260 Het sfeervolle theater van De Parel staat op 30 november garant voor een wervelend avondje uit. Heerlijk genieten van een warm- koud buffet en ondertussen vermaakt worden door een avondvullend programma met o.a. een intrigerende magic-show,«e4Jjtfantastische zanger/ entertainer en als climax de nederlandse Julio Iglesias! Bel voor meer info of reservering naar: 0118-588260 Uiteraard is er tussendoor tijd voor een dansje. En als afsluiting ontvangt u een kleine attentie. Om leerlingen te confron teren met de positie van een slachtoffer van vanda lisme krijgen drie Middel burgse scholen voor voort gezet onderwijs binnen kort een bezoek van een toneelgezelschap. Op uit nodiging van het Halt Bureau Walcheren speelt het gezelschap DAS (Dra ma Aan School) het stuk 'Dwars door het lint' over vandalisme. Het Halt Bureau Walcheren hoopt met de voorstellingen van dalisme door leerlingen uit het voortgezet onderwijs te voorkomen en normver vaging terug te dringen. 'Dwars door het lint' be staat uit een korte voor stelling door professionele acteurs en een talkshow over vandalisme uitge voerd door de leerlingen zelf. In de talkshow komen slachtoffers, daders, des kundigen en betweters voor. De show wordt opge nomen op video zodat de leerlingen later hun eigen - in een rollenspel vermom de - reacties terug kunnen zien. Drie scholen voor voortgezet onderwijs heb ben zich aangemeld voor het project van het Halt Bureau. Op de Stedelijke Scholengemeenschap Mid delburg wordt het project uitgevoerd op maandag 25 en dinsdag 26 november. Ook scholengemeenschap De Wellinge en de CSW in de Nieuwervestraat heb ben zich voor het project aangemeld. Theatergroep Maat speelt de opera Circus. Circus is het verhaal van Bou- dewijn Lavendel, een jongen van elf jaar. Hij droomt van het circus omdat er bij hem thuis nooit gelachen wordt. Op een dag trekt hij de stoute schoenen aan, loopt van huis weg en sluit zich aan bij een circus. In het circus mogen volwasse nen zich als kinderen gedragen en worden kinderen als vol wassenen behandeld. Boude- wijn komt erachter dat ook in het circus dromen niet bestaan maar slechts verkocht worden. Circus is een fantasievolle ope ra met veel actie, veel gevoel en veel wilde dieren. De muziektheatervoorstelling begint om 15 uur en duurt ongeveer een uur. Klapstuk van de avond wordt ongetwijfeld een selectie uit The Phantom of the Opera dat het koor uitvoert met twee zan gers die ook in de Joop van den Ende productie zongen. Het koor De Ruyterstadsingers is dertig jaar geleden opge richt onder de naam 'Tiener koor Jong Leven'. Omdat de leden enkele jaren na de oprichting niet meer tevreden waren over de naam van hun koor werd het omgenoemd tot De Ruyterstadsingers. „Het koor staat nu al meer dan twin tig jaar onder leiding van Riet Westerweele", vertelt bestuurslid Charles Tournoy. „We hebben het voornamelijk aan haar te danken dat het koor op zo'n hoog niveau kan zingen". De Ruyterstadsingers gooien regelmatig hoge ogen bij landelijke concoursen. Het koor heeft de laatste jaren veel aan concoursen meegedaan maar wil nu ook weer meer optredens gaan verzorgen. „Vorig jaar hebben we het requiem van Fauré in de Sint Jacobskerk gezongen", vertelt John van Rossum van De Ruy terstadsingers. „Dat is ons eigenlijk heel goed bevallen en voor herhaling vatbaar. We waren dit jaar weer gevraagd maar het jubileumconcert heeft alle aandacht opgeëist". Het jubileumconcert van De Ruyterstadsingers heeft een zeer gevarieerd programma. Voor de pauze wordt het koor ondermeer begeleid door een aantal strijkers van de Zeeuw se Muziekschool. Er worden dan liederen van Mozart, Han del, Mendelssohn en Gersh- De vertellers Jan Zwemer, Ries de Visser, Adrie Quaak en Izak Kwekkeboom staan garant voor een onderhoudend avondje platproaten. Engel Reinhoudt verzorgt de muzika le omlijsting die ongetwijfeld ook enige nummers van zijn nieuwe cd zal bevatten. In de foyer van gebouw De Zwaan staan bovendien enkele Zeeuwse boekenstands opge steld. Vertelavonden als 'Praot van 'n cent de pinte' hebben vooral in het noorden en oosten van het land een vaste plaats vero verd in het culturele aanbod in de streek. Het succes van der gelijke avonden ligt vooral in het feit, dat de vertellers vaak teruggrijpen op oude verteltra dities, waaraan de herinnering bij menigeen nog bestaat. Zo werden op bepaalde plaatsen in de dorpen, zoals bij de smid se of bij de kapper, niet alleen dorpsnieuwtjes uitgewisseld, maar ook sterke verhalen ver teld. vertelavonden en -festivals van tegenwoordig zijn in feite een min of meer kunstmatige voortzetting van de oude ver halencultuur. In het Walcherse zijn vertel avonden een betrekkelijk nieuw verschijnsel. Voorheen luisterden Walcherse vertel lers wel vaak bijeenkomsten van allerlei verenigingen en dergelijke op, maar volledige, avondvullende programma's waren zo goed als onbekend. In andere delen van Zeeland, met name op Zuid-Beveland en in Zeeuws-Vlaanderen, bestaat deze traditie al wat lan ger. Het jaarlijks terugkerende vertelfestival in Den Dullaertin Hulst is op dat gebied toon aangevend. Jan Zwemer uit Oostkapelle, een van de vertellers van 26 november in Souburg, heeft daar reeds enige keren mogen optreden. Zijn verhalenrepe- toire bestaat uit Walcherse sprookjes en fabels. Een aantal Vaak had ieder dorp wel zijn eigen expert op dat gebied, die urenlang over allerhande won derbaarlijke gebeurtenissen kon vertellen. Met de intrede van massamedia als radio en televisie is die vertelcultuur min of meer uitgestorven. De van zijn verhalen zijn gebun deld in het boekje 'De sprook jes van Moedertje Jans en de faobels van Jodocus'. Adri Quaak uit Kruiningen kwam ooit in Noord-Afrika in aanra king met de oude vertelcul tuur, die daar nog steeds bestaat. Op basis daarvan is hij verhalen gaan schrijven, die hij, geheel uit zijn hoofd, met verve weet voor te dragen. Izak Kwekkeboom baseert zijn ver halen op de oude tover- en spookverhalen, die bij hem vroeger op de ouderlijke boer derij in de buurt van Sint-Lau- rens werden verteld. Ries de Visser, tenslotte, debuteert 26 november als verhalenvertel ler. Deze Souburger heeft op Walcheren een zekere reputa tie hoog te houden als 'rienk- oppasser' en sjeesjesrijder met een bijzonder vlotte bab bel. Engel Reinhoudt, die de muziek zal verzorgen, is vooral bekend als Zeeuwse trouba dour. Van hem verscheen pas een nieuwe cd, 'Bèl, bèl, 't is toch vrêêd'. Hij baseert zijn muziek vaak op zaken uit de Zeeuwse plattelandscultuur. Kaarten voor de Tweede Wal cherse Vertelavond kosten f 6,- en zijn te reserveren via tel. (0118) 47 17 85. Gebouw De Zwaan, op de hoek van de Vlis singsestraat en de Kromwege- singel te Oost-Souburg, gaat open om 19.30 uur, terwijl het programma begint om 20.00 uur. win gezongen. Tournoy: „Vlak voor de pauze hebben we ook nog een primeur. Bram Beek man die ook zijn medewerking verleent heeft speciaal voor ons een stuk geschreven. Het Ruyterstadlied, zoals het stuk heeft, is gebaseerd op de tekst van 'In een blauw geruite kiel". Na de pauze staan ondermeer liederen van Ludwig von Beet hoven, Cole Porter en Cat Ste vens op het programma. Absoluut klapstuk wordt een selectie uit The Phantom of the Opera van Andrew Lloyd Web ber. Het koor wordt dan aange vuld met bariton Rob van der Meule en sopraan Mariëlle Vester. „Rob van der Meule is zijn zangcarrière bij ons in het koor begonnen. Eigenlijk op aanraden van onze dirigent Riet Westerweele is hij zang lessen gaan nemen. Het resul taat daarvan is wel bekend, hij zong in The Phantom of the Opera en is de grote animator achter het barbershop-zingen in Zeeland", vertelt John van De Ruyterstadsingers. Rossum. De Ruyterstadsingers zingen maar liefst vier num mers uit The Phantom of the Opera. De voorverkoop van het jubi leumconcert van De Ruyters tadsingers is al begonnen. Het concert begint om 20 uur en de deuren van de zaal gaan om 19.30 uur open. Het podium van het Arsenaaltheater in Vlissingen wordt zondag 8 december omgebouwd tot piste als theater groep Maat er de opera Circus uitvoerd. Circus is een opera voor iedereen vanaf 'n jaar of zes. Bernard Bredero schreef de teksten en Roel van Oosten componeerde de muziek.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 7