iMMüa üiffi ca p? Driemaal is scheepsrecht voor Tramlijn Verlangen Internationaal pianoconcours bezoekt twee dagen Middelburg Zilveren Zanglust zoekt mannenstemmen m TWEE KEER EEN EEUW: FLIPSE EN CONCERTZAAL Woensdag 13 november 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 14 NOVEMBER T/M 20 NOVEMBER IN MIDDEN ZEELAND Het Eduard Flipse Internationaal Pianoconcours verhuist dit jaar twee keer naar de Middelburg se Concertzaal. Normaliter zijn de strijdende pianisten op dat concours alleen in Rotterdam actief. Maar omdat de naamgever van het toer nooi een eeuw geleden in het Bevelandse Wis- senkerke werd geboren vond de organisatie het passend om een deel van het internationale concours naar Zeeland te verplaatsen. 500e verjaardag Menno Simons herdacht in muscial Invloed Zeelandprijs Het ouderenkoor Zanglust bestaat 25 jaar en herdenkt dat zaterdag 16 november met een receptie tussen 16.30 en 18 uur in Britannia aan de boulevard in Vlissingen. Tijdens de receptie zingen de leden ook liedjes uit hun repertoire. Grijpskerke in vroeger tijden GELEZEN Ellen Erkens Twee keer eerder stond Tennessee Williams' klassieker 'De Tramlijn die Verlangen heet' ge programmeerd in Middelburg en twee keer moest de voorstelling op het laatste moment worden afgelast wegens ziekte van één van de actrices. Nij lijkt het er alsnog van te gaan JÊ komen: Het Zuidelijk Toneel speelt deze beju- wW J belde productie op woensdag 20 november om r jS b B 20 uur als 'inhaalvoorstelling' in de Stads- JÊ m Jw f J schouwburg. Er zijn nog vijfenzeventig kaarten jJf beschikbaar voor deze spraakmakende, heden- |B daagse theateravond. I mmm DONDERDAG 14 NOVEMBER Abdijplein, Middelburg; Beiaard concert, 12 uur. 't Beest, Goes; Jef Rademakers, 'Koude kermis', 20.30 uur. Stadsdanszaal, Middelburg; Uriah Heep, 21.30 uur. VRIJDAG 15 NOVEMBER Concert- en Gehoorzaal, Middel burg; Najaarsconcet Het Zeeuws Orkest, 20 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Theater Malpertuis, 'Troje trilogie', 20 uur. Buurthuis De Paraplu, Vlissin- gen; De Kawinaband en Bhagola, 20 uur. Minitheater, Middelburg; Middel burgs Theater, 'Thuis', 20.30 uur. Rock Café Gommert, Vlissingen; Screaming Meaning, 22 uur. ZATERDAG!6 NOVEMBER Prins van Oranje, Goes; Menno- musical, 'Een luis in de pels', 14.30 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middel burg; Koninklijke Christelijke Zan- gersbond, 19.30 uur. Wijkcentrum De Zwaan, Oost- Souburg; Toneelvereniging Stee, 'Wie speelt met wie', 20 uur. Engelse Kerk, Middelburg; Ensemble Aventure, 20 uur. Prins van Oranje, Goes; Toneelver eniging Kunstvrienden, 'Hoe versier ik een stuk', 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Jan Akkerman Band, 'Focus in time', 20.15 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; De Zeeuwse Komedie, 'Kras', 20.30 uur. Minitheater, Middelburg; Middel burgs Theater, 'Thuis', 20.30 uur. 't Beest, Goes; Gorefest, Transpunk en Frozen Sun, 21 uur. De Piek, Vlissingen; Soap, Jaywal ker en Trouble in Paradise, 14 uur. ZONDAG 17 NOVEMBER Concertzaal Zeeuwse Muziek school, Goes; Floor Gerritsen (viool), Reineke Broekhans (piano) en Martijne van Dijk (saxofoon), 12 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middel burg; Najaarsconcert Het Zeeuws Orkest, 14.30 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Koi- cheti, Georgisch zang- en dansen semble, 15 uur. Prins van Oranje, Goes; Jeugd theater Het Appeltje, 'De gelaarsde kat', 15 uur. Strandpaviljoen Panta Rhei, Vlis singen; The Seacret, 17 uur. DINSDAG 19 NOVEMBER Grote Kerk Goes; carillonconcert Sjoerd Tamminga, 13.30 uur. St. Jacobskerk, Vlissingen; Najaarsconcert Het Zeeuws Orkest, 20 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Staatsopera Rousse, 'Nabucco', 20 uur. WOENSDAG 20 NOVEMBER Stadsschouwburg, Middelburg; Het Zuidelijke Toneel, 'De tramlijn die Verlangen heet', 20 uur. Grootjans, schilderijen en hout snijwerk. Watertoren CHK, Klaus Kröger; monumentale schilderijen, Phil Bloom; olieverfschilderijen, Anya Janssen; penseelschilderijen en Joost Willink; tekeningen. VLISSINGEN Iguana, Bellamypark 35, levende reptielen, amfibieën en insecten, dagelijks geopend van 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens, Op dubbeldekkersveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijs- ten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakantie land). Galerie Hannelore Meyaard, Hendrikstraat 8, Roger Raveel, Lot- ti van der Gaag, Frank C. Hauser, Olga Weststrate, Lidy Hoewaer en Hans Verhagen, diverse werken. De Kleine Galerie, Koudenhoek 32, Karin Starmans, diverse wer ken. Notariskantoor Sauer Oonk, Badhuisstraat 181, Xenia Popova, linoleumsnedes en aquarellen (t/m 15 november). Arsenaal, Arsenaalplein 7, Wille- mien van Nassau, olieverfschilde rijen (t/m 15 november). Bellamy 19, Bellamypark 19, Gui- do Lippens en Janpeter Muilwijk, de selektie VII (t/m 17 november). Depedance II, Coosje Busken- straat 200, Leo van Kampen/Kees Wijker; installatie, Hendri van der Putten; schilderijen, Sophia van den Heuvel; installatie. Kees Roovers;sculptuur en computerte keningen (t/m 17 november). Theo van Doesburgcentrum, Brouwenaarstraat 2, Ludmila Kal- maeva, dagboek aantekeningen '100 naakten' (aquarel). Theo van Doesburgcentrum, Brouwenaarstraat 2, Elly Fritz, aquarellen. WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks geopend. WISSENKERKE Galerie De Praktijk, Voorstraat 15, Gérard Gribaumont, olieverf schilderijen (vanaf 16 november). WOLPHAARTSDIJK Galerie Jan Boer, Aardebolle- weg 5, Jan Boer, olieverven. Galerie 'de Hoekweide', Naza reth 4, Harald Jean Jassoy; driedi mensionale schilderijen, René Vaandrager; stenen beelden (t/m 16 november). DONDERDAG 14 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Nutty Professor' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Independence Day' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Naar de Klote' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Sleepers' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Chain Reaction' 20 uur. 't Beest Goes, 'Dead Man' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Gazon Maudit' 19.30 uur. VRIJDAG 15 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Nutty Professor' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Cable Guy' 19 uur. 'Indepen dence Day' 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Naar de Klote' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Sleepers' 19 en 21.45 uur. Grand Theater Goes, 'Tin Cup' 19 uur. 'Chain Reaction' 21.30 uur. 't Beest Goes, 'Dead Man' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Lie Down With Dogs' 19.30 uur. 'Persuasion' 22 uur. ZATERDAG 16 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Nutty Professor' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Gable Guy' 14 en 19 uur. 'Inde pendence Day' 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Naar de Klote' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Sleepers' 19 en 21.45 uur. Grand Theater Goes, 'Tin Cup' 19 uur. 'Chain Reaction' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Persuasion' 19.30 uur. 'Jeffrey' 22 uur. ZONDAG 17 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Nutty Professor' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Gable Guy' 14 en 19 uur. 'Inde pendence Day' 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Naar de Klote' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Sleepers' 19 en 21.45 uur. Grand Theater Goes, 'Tin Cup' 19 uur. 'Chain Reaction' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Persuasion' 20.30 uur. MAANDAG 18 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Nutty Professor' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Independence Day' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Naar de Klote' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Sleepers' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Chain Reaction' 20 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Novocento I' 20.30 uur. DINSDAG 19 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Nutty Professor' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Independence Day' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Naar de Klote' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Sleepers' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Chain Reaction' 20 uur. 't Beest Goes, 'Novocento' deel I en II, 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Persuasion' 20.30 uur. WOENSDAG 20 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Nutty Professor' 14 en 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Gable Guy' 14 uur. 'Indepen dence Day' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Naar de Klote' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Sleepers' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Chain Reaction' 20 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Persuasion' 20.30 uur. ZATERDAG 16 NOVEMBER Alhambra III Vlissingen, 'A Goofy Movie' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Babe' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Babe' 14 uur. ZONDAG 17 NOVEMBER Alhambra III Vlissingen, 'A Goofy Movie' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Babe' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Babe' 14 uur. WOENSDAG 20 NOVEMBER Alhambra III Vlissingen, 'A Goofy Movie' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Babe' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Babe' 14 uur. Het is de Doopsgezinde gemeenten van Zeeland gelukt om toch nog de musical Een Luis in de Pels naar Zeeland te halen. Op zaterdag 16 november speelt de Midden-Neder landse Spelgroep deze musical in De Prins van Oranje in Goes, aanvang 14.30 uur. De musical is geschreven ter gelegenheid van de vijf honderdste geboortedag van Menno Simons, een smaakmaker in de geschie denis van de doopsgezinde gemeenten in Nederland. De tekst is van de hand van de Middelburgse dominee M. Postema en Paul Dees componeerde de muziek. De uitvoering komt voor rekening van een speciaal gevormde musicalgroep van leden van de Doopsge zinde gemeenten in Mid den Nederland. Volgens Postema is de musical een soort spookverhaal. Men no Simons verschijnt in een zomernacht aan de schrijver die aan een musi cal voor hem werkt. Menno Simons is ontstemd, want hij wil zoiets niet. Als men sen zich opmaken voor een viering of herdenking van hem, wordt hij verstoord in zijn rust. Niettemin werkt Simons mee en helpt hij de auteur. Daarbij ontwikkelt hij zich van een knorrige, bange schim tot een figuur die leeft. Het spel loopt uit op een vrolijke nachtelijke verjaarspartij. De keuze viel op Middelburg, want stomtoevallig was de Concert- en Gehoorzaal even eens een eeuw oud is. Daar worden dan op donderdag 21 en vrijdag 22 november de hal ve finales gehouden. Twaalf pianisten spelen werken van van onder anderen Beethoven, Chopin, Liszt, Schumann en Rachmaninoff. Welke drie kan didaten er naar de finale gaan wordt vrijdag na afloop van het avondconcert in Middelburg bekend gemaakt. De concerten beginnen beide dagen om 14 en 19 uur. Eduard Flipse is één van de grote namen die Zee land deze eeuw heeft voortge bracht. Hij werd geboren in Wissenkerke op 26 februari 1896. Zijn vader was kleerma ker in die plaats en muzikaal actief als organist van de her vormde gemeente en dirigent van de plaatselijke harmonie. Eduard Flipse zelf begon als pianist en koordirigent. Later werd hij dirigent van Rotter dams Philharmonisch Orkest. Hij was er 35 jaar lang de eer ste en enige dirigent. Onder leiding van de Noordbe- velander ontwikkelde het orkest zich tot een internatio naal gewaardeerd gezelschap. Samen met dat orkest verzorg de Flipse 595 premières van composities, waarvan er 101 de wereldpremière beleefden. Die werken vormen tegen woordig het vaste repertoire van orkesten over de hele wereld. Flipse had ook invloed op het muziekleven in België. Hij wordt beschouwd als de grondlegger van het Koninklijk Filharmonisch Orkest van Vlaanderen, voorheen de Phil- harmonie van Antwerpen. Tot zijn dood in 1973 was Flipse dirigent van dat orkest .dat ook regelmatig in Zeeland was te horen. Voor het zesde Eduard Flipse Internationaal Pianoconcours hebben zich dertig kandidaten uit zestien landen aangemeld. De deelnemers komen uit alle streken van de wereld. Vorige week werden de voorrondes gehouden en kwamen de pia nisten in de ring voor de eerste ronde. De drie pianisten die in Middelburg goed ge noeg worden bevonden voor de finale spelen op zaterdag 30 november in de Rotterdamse Doe len een concert voor piano en orkest, naar eigen keuze. Het Konink lijk Filharmonisch orkest van Vlaanderen bege leidt de finalisten onder leiding van Georges Octors. Grote namen uit de internationale mu ziekwereld bemannen de jurytafel. Ere-voorzit- ter is Marinus Flipse, de jongere broer van Edu ard Flipse. Mr. Pieter van Vollenhove is be schermheer van het concours. De samenwerking tus sen de havens van Rot terdam en Vlissingen komt tot uitdrukking in de prijzenpot. De eerste prijs, een geldbedrag van der tigduizend gulden, komt uit beide havens en heeft de naam Zeeland prijs gekregen. Het Anjerfonds verleende zijn naam aan de tweede prijs (f 15.000,-) en het havenbedrijf van Antwerpen heeft de derde prijs geadopteerd, groot tien duizend gulden. De Eduard Getekend portret van Eduard Flipse. Flipse Stichting is als organisa tor bijzonder verguld met de donaties. Immers, zo rede neert de stichting, het symboli seert de plaatsen waar Eduard Flipse zijn levenswerk inhoud heeft gegeven. Volgens secretaris L.J. Groes- ser (71) van Zanglust is het gemengd koor er op de eerste plaats om de gezelligheid. Maar de Vlissingers hebben in de afgelopen 25 jaar ook een behoorlijk aantal prijzen verza meld, waaronder maar liefst zeventien keer een eerste prijs. Hoewel - aldus Groesser - de samenstelling van het koor vrij stabiel is, wisselt de bezetting regelmatig. „Soms zijn er leden die afvallen omdat ze wat slechter ter been zijn", meldt hij. Maar omdat er steeds weer nieuwe leden bij komen, schommelt de bezet ting rond de 45 leden. Opvallend, zo stelt secretaris Groesser vast, is dat er zo wei nig mannen zin hebben in een gemengd koor. „We hebben er maar zes en krijgen hulp van het Koudekerkse koor. Ik begrijp niet zo goed dat man nen het laten afweten. Zingen is ontzettend gezellig. We repeteren een keer per week en treden heel vaak op, soms wel twee keer per week. Ik hoef trouwens niet altijd te bellen voor optredens in bejaarden huizen. We worden vaak gevraagd. Misschien zijn man nen wel bang om te komen zingen". Groessen corrigeert zichzelf: „Hoewel. Bij mannenkoren hebben ze niet zoveel proble men met ledengroei. Ik zing zelf ook nog in het mannen koor van Souburg. Dat zingt inderdaad wel wat anders, maar het blijft muziek. En noten hoef je niet te kunnen lezen. Je doet gewoon mee. Na de receptie gaan we eens kijken of we wat kunnen doen om mannen te motiveren om bij ons koor te komen zingen". Overigens heeft het Anjer fonds Zanglust nog verrast met een jubileumbijdrage van f 1500,-. „Kortgeleden hebben we nieuwe shirts gekocht. Die kleuren mooi bij onze rooie strikjes. We weten nog niet precies wat we met het geld gaan doen. Maar we kunnen het goed gebruiken. Er moet nog van alles worden aange schaft". Van romances in de zangclub heeft hij nog nooit gehoord. „Bij mijn weten zijn die niet ontstaan. Ik ben zelf wel weduwnaar sinds ruim twee jaar, maar ik heb mijn nieuwe vriendin bij een andere club ontmoet". Groesser ver meldt nog dat het oudste lid 84 jaar oud is en het jongste net vijftig is geworden. Opnieuw is er bij uitgeverij Deboektant een fotoboek verschenen over de geschie denis van een Zeeuws dorp. 'Grijpskerke in vroeger tij den' is het negenenveertig- ste boek in de reeks en het werd samengesteld door het Grijpskerkse echtpaar Cor en Mieneke Sohier-Vlie- ger. In het boek zijn ongeveer negentig foto's opgenomen die een mooi beeld geven van het leven in een Wal- chers dorp in de periode van 1910 tot 1960. Een groot deel van deze foto's stamt uit de indrukwekkende ver zameling foto's en ansicht kaarten van J. Vlieger, de vader van Mieneke Sohier. Meer dan in eerder versche nen boeken in de serie toont de uitgave het leven van alledag: een buurpraatje voor de timmermanswerk plaats van Piet Walraven, het leggen van dakpannen op boerderij Landzicht, 'petrolie'-verkoper Ko Jonk heer aan het werk, een voor jaarsschoonmaak op hof Voorzorg of een dagje uit naar het strand in Domburg. De samenstellers gunnen de lezers door middel van de foto's een blik in hun woon plaats en laten hen meege nieten van de hoogtepunten en veranderingen die er in de loop der jaren plaatsvon den. De heropening in 1956 van de verbouwde en vernieuw de Végé-winkel van L. Bim- mel bijvoorbeeld. Zijn fami lie poseert trots in de nieu we zaak. Veel leuker is de ongedwongen foto die daar op volgt: een winkel vol buurtbewoners die willen profiteren van de openings aanbiedingen. Juist die ongedwongen foto's maken het boek meer dan de moei te waard. Naast de niet-geposeerde foto's vindt de lezer ook nog steeds herkenbare of in de loop der tijd juist enorm ver anderde stadsgezichten. Liefhebbers van kleder drachten kunnen hun hart kunnen ophalen bij het kij ken naar de foto's van schoolkinderen, vrouwen en boeren in het boek. 'Grijps kerke in vroeger tijden' is verkrijgbaar bij de boekhan del en bij Fa. Sanderse Zn aan de Grijpskerkse Kerk- ring. Grijpskerke in de mobilisatietijd (1914-1918). Zanglust trad afgelopen zaterdag op tijdens de Korendag in de Concert- en Gehoorzaal. FOTO ANDA VAN RIET Met een koffer in haar hand en een smetteloos witte jurk om het tengere lichaam wandelt Blanche DuBois een volkswijk van New Orleans binnen. Blan che, afkomstig uit een familie van landeigenaren en nu aan lager wal geraakt, zoekt asiel bij haar zusje Stella, die bene den haar stand getrouwd is met de Poolse immigrant Stanley. Blanche, sprookjes prinses en nachtvlinder, kan niet alleen zijn. Zij heeft al heel wat mannen gehad - helaas steeds maar voor een paar nachten - en nu klampt zij zich vast aan Mitch, een van Stan leys pokervrienden. Mitch laat zich door Blanche betoveren, totdat hij achter haar 'verle den' komt... Regiseur Ivo van Hove heeft alles in het werk gesteld om sentimentaliteit te voorkomen. De harde muziek, het kille decor, het sterk gestileerde en soms ironische, zelfs hilari sche spel: dat alles moet de waterlander tegenhouden. Maar de waterlanders komen toch - dankzij de fysieke inzet Beeld uit De Tramlijn die Verlangen he$t. FOTO DEEN VAN MEER van alle acteurs, het magnifie ke spel van Chris Nietvelt en de gevoelige vertaling van Eric de Kuyper. Vooraf om 19 uur vindt een gratis toegankelijke inleiding op de voorstelling plaats door acteur Steven van Watermeulen. Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, Zeeuwse kun stenaars, diverse werken. Stadskantoor, Oostsingel 2, Josephina Blanco, schilderijen. Museum voor Zuid- en Noord- Beveland, Singelstraat 13, 'Speel goed van zolder, expositie kinder speelgoed van vroeger. Galerie Elf, Kleine Kade 11, Sam Kennedy; schilderijen/bronzen beelden, Clarie Pronk; beelden en woondecoratie uit verschillende werelddelen en exclusieve cadeau-artikelen. Galerie van den Berge, Wijn gaardstraat 3, 'View indicator 5' (vanaf 17 november). Bibliotheek, Oostwal 34, 'Gnosis is tijdloos en altijd actueel', beeld materiaal, boeken en brochures. KAMPERLAND Restaurant Papillon, Veerweg 37, Lydia Klop-Steendijk, aquarel len en portretten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KATTENDUKE Galerie llona. Dorpsstraat 23-25, llona Schmit, naïeve schilderijen. Geopend za. van 14-17 uur. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Vlasmarkt 7-9, Maurice en Saskia Göth, teke ningen, aquarellen, gouaches en pastels. Rob Meijer, vernissage. Galerie Willem Vader, L. Noord straat 56, schilderijen, tel. 0118- 629419, dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel, Groot Mede 66, tel. 0118-616323, staal- en touwplastieken, geopend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, ten toonstelling van diverse kerken in Middelburg. Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieuwe Kleverskerkseweg 17, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Galerie Spitsbergen, Korendijk 46, Jaap Heuvingh, beelden. Roosevelt Studiecentrum, Abdij, tentoonstelling over het leven en werk van drie Roosevelts: de president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1884-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Kapper Henk v.d. Veen, Korte Noordstraat 6, David Heijgelaar, gemengde technieken. Galerie Het Gouden Briefke, Wijngaardstraat 15, Marian Kwaai- taal; olieverfschilderijen, Eka Tho- den; bronzen sculpturen. Geopend ma. 13-17.30 uur, di, wo. do. en vrijdag 10-17.30 uur, do. tot 21 uur en za. 10-17 uur. Kuiperspoort 22, Marenne Wei ten, klei. Geopend van di. t/m za. 13-17 uur. Stichting Welzijn Ouderen, Molstraat 13, Ron Kalle; olieverf, Chris van Drunen;olieverf, aquarel en pastel. Rabobank, Lange Geere 3, West- kapelle Windkracht Zes. Galerie 't Haentje te Paart, Spanjaardstraat 19, Cecile van Spronsen; schilderijen, Gerda Rut- ters; beelden. Geopend do., za. en zo. 14-16.30 uur en na tel. afspraak 613288 (t/m 16 november). ABN-AMRO Bank. Markt 7, Ds. Johannes A. von Hejjas, rekenpen ningen en hun boodschap. Zeeuwse Bibliotheek, Kou steensedijk 7, Nederlands-lndië in de Tweede Wereldoorlog, fototen toonstelling. Zeeuwse Bibliotheek, Kou steensedijk 7, 'Werd verwacht, affi ches in beeld', affiches die het Zeeuws Documentatiecentrum in 1995 verzamelde. Zeeuws Museum, Abdij, Singles, eenlingen uit de collectie twintig- ste-eeuwse kunst bijeengezocht door Lex ter Braak. Geopend ma. t/m za. 10-17 u. zo. 12-17 u. De Vleeshal, Markt, Hans van Houwelingen, blik. Zeeuwse Bibliotheek, Kou steensedijk 7, 'Het verdriet van de bibliothecaris', tentoonstelling over schade aan bibliotheekboe ken (t/m 16 november). Galerie Veurink, Vlissingsestraat 14, Ramon de Nennie, 'The diffe rence between...'. NEELTJEJANS Delta Expo, Windenergie, ten toonstelling windenergie. Dage lijks geopend van 10-17 uur. Delta Expo, 'Water', expositie over Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Topshuis, Trechter 5, kunstproject Frame work Invitation. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Toon Fey, 'De kleur van water' fototentoonstel ling. Geopend di. t/m zo. 12-17 uur. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Ad Braat, Miems van Citters, Jan Eikenaar, Ernst Joachim, Margreet Leydekker en Gerda Rutters, 'Een beeld van een tuin'. Toeristisch Centrum Oranje zon, Schoolstraat 4, Jan de Koning, aquarellen van Walcherse zeegezichten, landschappen en stillevens, inktschilderijen van een Afrikaan en een oude man. OOST-SOUBURG' De Zoute Viever, Dongestraat 1, ARNEMUIDEN Atelier Ludmila Kalmaeva, Tuindorp 5, Ludmila Kalmaeva, schilderijen, portretten en posters. Geopend na tel. afspraak 0118- 603469. GOES

de Vlissinger | 1996 | | pagina 15