OOGADVISEUR Opening donderdag 7 november 9.00 uur Service, vakkennis en klantvriendelijkheid blijven uiteraard zoals u van ons gewend bent Dezelfde collectie als in onze winkel aan de Nieuwe Burg GRATIS ONTSPIEGELEN (al vanaf 99,- en één jaar garantie) Voordelen in winkelcentrum Dauwendaele: krijgt u 100,- retour Openingstijden Winkelcentrum Dauwendaele: Dinsdag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.30 uur. Vrijdag koopavond van 19 tot 21 uur en zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur. Openingstijden Nieuwe Burg: Maandag van 13.30 tot 17.30 uur. Dinsdag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.30 uur Donderdag koopavond van 19 tot 21 uur en zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur. Wij nodigen u uit om een kijkje te komen nemen in onze nieuwe winkel. Graag bieden wij u dan een drankje aan VRIJLANDSTRAAT 37 (WINKELCENTRUM DAUWENDAELE) 4337 EB MIDDELBURG TELEFOON 0118-624079 NIEUWE BURG 9 4331 AG MIDDELBURG TELEFOON 0118-625310 TELEFAX 0118-640895 FOCUS-MOBIEL 06-52786865 Woensdag 6 november 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER FOCUS OPTIEK Terug in winkelcentrum Dauwendaele Brilmonturen hebben wij in diverse prijsklas sen en kwaliteit, al vanaf 99,-. U kunt daar bij kiezen uit een groot aantal bekende en ver trouwde merken. Omdat wij bij de inkoop altijd selecteren op hoge kwaliteit, kunnen we voor elk montuur een jaar garantie geven. We leveren de monturen zowel in metaal als - vol gens de nieuwe trend - dunrandige kunststof. Brilmonturen - Contactlenzen - Kinderplanbrillen - Sportbrillen - Zonnebrillen - Low vision hulpmiddelen - Veiligheidsbrillen - Beeldschermbrillen - Duikglazen op sterkte Verrekijkers - Loepen - Microscopen Weerinstrumenten - Sterrekijkers Makkelijk bereikbaar gratis parkeren extra servicepunt. De verrekijker biedt een scala aan gebruiksmogelijkhe den. Vogelaars, natuurliefhebbers, bergbeklimmers, watersporters, bewakingsbeambten en vele anderen die de wereld op sommige momenten dichter bij willen halen. Vandaar dat wij in beide winkels in Middelburg een keur aan kijkers kunnen tonen. Allemaal van top kwaliteit en de verkoop wordt bege leid met deskundige adviezen en garantiecertificaten bij aankoop. Het is overigens niet zomaar dat Focus Optiek MD officiële dealer is van de gerenommeerde merken als Svarovski, Zeiss, Bynolyt en Swift. KINDERPLAN BRILLEN Kent u het Focus Kinderplan al? Dat houdt in dat u bij aanschaf van een kinderbril automatisch verzekerd bent tegen allerlei vormen van beschadiging. Tevens vervan gen wij de glazen als het recept is gewij zigd. Wij beseffen bovendien dat een kind best wel eens tegen het dragen van een bril opziet. We doen ons best om het uw kind zo makkelijk mogelijk te maken. En bij het uitzoeken van een geschikt montuur kunt u kiezen uit wel honderd modellen. Het Focus Kinderplan geldt voor onze klanten van nul tot twaalf jaar. Elke kinderbril in het Focus Kinderplan kost 399,-, dat is inclusief verzekering, gehard veiligheids glas of polycarbonaat glas en etui. Als u na een jaar een nieuwe kinderbril koopt, voor de oude bril. Niet zonder trots vertellen wij dat we de groot ste Ray Ban-dealer van Zeeland zijn. We heb ben dan ook de meest uitgebreide collectie. Daarnaast voeren we de merken Adidas, Killer Loop, Diesel, Randolph, Jean Paul Gaultier, Joop, Nina Ricci, Christian Lacroix, Air Force en vele andere. Uiteraard leveren we de zonne brillen met en zonder sterkte. Voor de nade rende wintersport geven wij u graag adviezen, bijvoorbeeld over de gevaren van uv-stralen in de bergen. s In ons assortiment contactlenzen hebben we zachte, half zachte en harde contactlenzen. Uiteraard volgen we de laatste ontwikkeling op dat gebied, zoals daglenzen. Kom gerust vrijblijvend langs voor informatie en laat u voorlichten over welke lenzen het meest geschikt voor u zijn. Op uw verzoek maken we graag een offerte, terwijl u van ons de gelegenheid krijgt om contactlenzen van uw voorkeur gratis een tijdje uit te proberen. Het spreekt voor zich dat we een ruim assortiment proeflenzen in voorraad hebben. Focus Optiek MD verkoopt slechts topkwaliteit, vooral als het gaat om multifocale glazen. We doen geen I enkele concessie aan de kwaliteit. We stunten niet met prijzen, want dan wordt goedkoop duurkoop. Zeker als het om uw ogen gaat is alleen het allerbeste goed genoeg. Omdat we blij zijn dat de naam Focus Optiek MD na vijftien jaar terug is in Dauwendaele. bieden we de koper van een nieuwe bril in de eerste maand dat we open zijn nog een cadeautje aan Het ontspiegelen van de glazen is gedurende die periode voor onze rekening. Kortgeleden opende Focus Optiek MD aan de Nieuwe Burg een verzamelpunt van gebruikte brillen voor de Derde Wereld. Die - weliswaar korte - traditie willen we voortzetten in onze win kel in Dauwendaele. Ook daar kunt u vanaf de opening op don derdag 7 november uw oude bril inleveren. Zijn de brillen in de win kel aan de Nieuwe Burg voor Ghana, in Dauwendale verzamelen we ze voor Sri Lanka. DUIKGLAZEN OP STERKTE Onderwaterpanorama's zijn schitterend, maar je moet ze wel kunnen zien. Vandaar dat Focus Optiek MD één van haar doelgroepen, de brildrager, tegemoet komt met aangepaste duikglazen. Voor dat doel zijn spe ciale slijpmachines aangeschaft waarmee we brildragende duikers het comfort en de service kunnen bieden die ze voor hun dagelijkse bril bij ons gewend zijn. We maken duikglazen op sterkte voor de gehele Benelux voor beroeps- en amateurduikers. Duikers kunnen uiteraard zowel in het winkelcentrum Dauwendaele terecht als in onze winkel aan de Nieuwe Burg. SPORTBRILLEN Focus Optiek MD heeft een assorti ment betaalbare sportzonnebrillen voor brillende sporters. Uit ervaringen van de afgelopen jaren blijkt dat dè oplossing, voor wie in het dagelijkse leven een bril draagt. Dankzij een nauwkeurig achter het vizier aange brachte binnenmontuur met geslepen glazen, heeft u perfect zicht. Het lichtgewicht kunststof montuur en de lens van polycarbonaat houden het gewicht beperkt en zo het comfort optimaal. Bovendien beschermt het aërodynamische vizier uw ogen tegen onder meer uv-stralen. De universele outdoor sportbril is zowel in de vestiging aan de Nieuwe Burg als in het winkelcentrum Dauwendaele te zien. Sommigen noemen de Middelburgse bril lenmaker Zacharias Jansen de uitvinder van de telescoop oftewel de sterrenkijker. Dat staat echter niet vast omdat anderen het op de Italiaan Galilei houden. Wat wel vaststaat is dat Focus Optiek MD in Middelburg een behoorlijke voorraad ster renkijkers aanbiedt. Met die kijkers kun nen we ons vergewissen van de stand van de hemellichamen ten opzichte van de aarde. Voor de steeds groeiende groep amateur-astronomen hebben we niet alleen sterrenkijkers om van te watertanden, maar we bieden ook optimale hulp bij de aanschaf van het juiste model. Omdat astronomie een leerproces is, brengen wij de koper van een telescoop desgewenst in contact met de Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen in Middelburg. Loepen, oftewel vergrootglazen, zijn verkrijgbaar in allerlei soorten en maten. Ook de aangeboden kwa liteiten zijn divers. Loepen worden gebruikt voor technisch verfijnd werk. En op voorschrift van Visio leveren we speciale loepen voor slechtzienden. Mensen met hobby's zoals filatelisten of mineraalsteen- verzamelaars kunnen niet zonder een loep. WEER INSTRUMENTEN Wie de wondere wereld van de minuscule deeltjes tot in detail wil bestuderen kan niet zonder microscoop. Wetenschappers zijn zelfs met handen en voeten gebonden aan dat instru ment. Voor zowel de beroeps- als de amateur onderzoekers hebben we allerlei soorten microsco pen in de winkels in Dauwendaele en aan de Nieuwe Burg.. Het top merk Swift is in dat seg ment van onze winkel hèt visitekaartje. De Weerwinkel is een nieuw - verrassend - segment binnen Focus Optiek MD. Die weerwinkel heeft leuke cadeautjes. Maar er zijn ook de meest geavanceerde apparaten voor de amateur-meteoroloog te bewonde ren. Aan de vormgeving van de apparatuur wordt veel zorg besteed. Zowel de klassie ke combinatie barometer, hygrometer en thermometer zoals bij grootmoeder hing als hedendaagse ontwerpen zijn er te zien. En heeft u een eigen ont werp, dan laat de Weerwinkel het voor u maken, precies zoals u dat op papier heeft gezet. Uiteraard kunt u uw weerins trumenten bij de Weerwinkel van Focus Optiek MD vakkundig laten repareren. -riTv\isj//ejr? jytrvrtl' In samenwerking met Visio, Regionale Instelling Zuid- West-Nederland helpen wij slechtzienden. Voor die groep helpt een bril en/of contactlenzen doorgaans niet meer vol doende. Op aanbeveling van Visio in Goes worden de hulp middelen aangemeten en gepast waarna ze worden besteld. Samen met Visio streven we naar het hoogst haalbare resultaat. Daardoor onder meer wordt de zelfredzaamheid en zelfstandigheid van slechtzienden bevorderd. Loepen zijn overigens hulpmiddelen die vaak worden voorgeschre ven. Focus optiek MD heeft een uitgebreid assortiment in voorraad. BEELDSCHERM- BRILLEN Rugklachten, hoofdpijn, pijn in de nek? Het kan allemaal worden veroorzaakt doordat u langdurig achter het beeld scherm van uw computer zit. Focus Optiek MD heeft appa ratuur om de juiste beeldschermbril aan te meten waarna de klachten kunnen verdwijnen. Ingeval u trouwens de klachten herkent, is het verstandig een en ander te overleggen met uw werkgever. Brildragende computergebruikers hebben vaak last omdat de sterkte van de dagelijkse bril niet is afgestemd op de werkafstand. Met speciale instrumenten kunnen we de werksituatie nabootsen waar door we voor die mensen dè oplossing kunnen bieden. Informeer eens vrijblijvend in onze winkels in Dauwendaele en aan de Nieuwe Burg. VEILIGHEIDS- BRILLEN Focus Optiek MD is een gespeciali seerd leverancier van veiligheids- brillen voor de industrie. Alvorens iemand een veiligheidsbril gaat dragen kunnen we die nauwkeurig aanmeten. We hebben een groot aantal veiligheids- brillen in voorraad of op afroep meteen leverbaar. Het winkelcentrum Dauwendaele is voor het Sloegebied mak kelijk bereikbaar zodat het minder tijd kost om een bril te pas sen. De voorraad veiligheidsbrillen hebben we zowel in Dauwendaele als in onze winkel aan de Nieuwe Burg.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 18