mmm shi Schouwse band brengt blues- en rockcovers Als reizen met de bus niet meer lukt... Vrouw Beurs Allerlei Jongeren Sport Bijeenkomst Gezondheid Cursus/onderwijs SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Milieu/natuur Cultuur Vijfti9 plus Gemeentepolitiek Wet Voorzieningen Gehandicapten Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 6 november 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 17 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Scouting - De Middelburgse zeeverkennersgroep Lutem houdt op zaterdag 9 november een opstapdag. Meisjes in de leeftijd van 11 tot 16 jaar die van roeien, kamperen en zeilen hou den kunnen kijken of de zeever kenners iets voor hun is. De opstapdag wordt tussen 13.30 en 16 uur gehouden bij het Spij kerbruggetje aan de Middelburg se Kinderdijk. Jongerenwerk - Bij het jeugd- en jongerenwerk is een tekort aan vrijwilligers. Daarom hebben de provinciale organisaties op dit gebied besloten om een geza menlijke wervingsactie te hou den: Scouting Zeeland, Impuls Zeeland en het Oecomenisch Centrum voor Jeugd- en jonge renwerk Zeeland proberen via scholen nieuwe vrijwilligers te interesseren. Deze moeten mini maal zeventien jaar zijn, enthou siast en bereid om samen te werken en nieuwe dingen te leren. Het centrale telefoonnum mer van de organisaties 0118 - 623 475 is elke dag bereikbaar voor meer informatie over de vakatures. Overleden kind - De zelfhulp organisatie 'Ouders van een overleden kind' houdt op zater dag 9 november een open con tactmiddag in De Tiende aan de Goese Beethovenlaan. Ouders die - op welke manier dan ook - een kind verloren kunnen dan kennis maken met elkaar en de organisatie. Na een korte inlei ding is er gelegenheid om met andere ouders en grootouders te praten over de eigen ervaringen bij en na het overlijden van (klein)kind. Belangstellenden kunnen vanaf 13.30 uur terecht in De Tiende. Misbruikt - Partners van men sen die seksueel misbruikt zijn hebben het vaak niet gemakke lijk. Voor deze mensen is er bij Fiom een partnergroep opge start waarin deelnemers elkaar steunen en er uitleg wordt gege ven over de gevolgen van seksu eel geweld. De eerste van tien bijeenkomsten is dinsdag 12 november in 19.30 uur bij Fiom, Bellinkstraat 6-8 in Middelburg. Hartziekten - De patiëntenver eniging Hartezorg Midden-Zee land houdt vrijdag 15 november een praatavond in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Deel nemers worden in de gelegen heid gesteld van gedachten te wisselen over de problemen die mensen met hartziekten kunnen ondervinden. De avond begint om 19.30 uur in zaal 2. Forum - Topsport en de (on)mogelijkheden in Zeeland. Daarover gaat een forumdiscus sie in het eerste Swift Sportcafé op vrijdag 15 november. Deelne mers zijn Irma Heeren (topatle te), Hans Leeuwenhoek (korfbal ler in de hoofdklasse). Diana Nie mandsverdriet (ex-tophandbal- ster) en Ton Kienhuis (directeur Zeeuwse Sportraad). Het forum staat onder leiding van Richard Tannhauser (sportredactie PZC) en begint om 20 uur in het club huis van Swift aan de Middel burgse Breeweg. Jeu de boule - De Koudekerk- se jeu de bouleclub Boules Ple- sant houdt zaterdag 16 novem ber de achtste Zeeuwse kam pioenschappen voor invalide sporters van 11 tot 16.30 uur in verpleeghuis Der Boede. Er doen ongeveer veertig invalide spelers mee die uit Ridderkerk, Rotterdam, Goes en Koudekerke afkomstig zijn. Om de kampioen schappen financieel haalbaar te maken is de club naarstig op zoek naar donateurs. Deze kun nen zich aanmelden tijdens de wedstrijden of bij het secretari aat: Mw. Klap, Oostzeestraat 11, 4388 GJ Oost-Souburg. Crohn/Colitis - De afdeling Zeeland van de Crohn en Colitis Ulcerosa Vereniging Nederland houdt op zaterdag 16 november een bijeenkomst in Motel Goes. Vanaf 11 uur geven prof. dr. S.J.H. van Deventer en dr. J.H.C. Kuipers lezingen over deze ziek tes. De sprekers beantwoorden ook vragen uit de zaal. Aanmel ding en informatie: 0166 - 603 834 (Leny Jansen). Tiffany - De Zeeuwse Volksuni versiteit (ZVU) begint woensdag 13 november met de extra cur sus Tiffany (glaskunst). Deze basiscursus wordt in vijf midda gen gegeven op het ZVU-bureau aan de Middelburgse Spanjaard straat. In januari wordt er een vervolgcursus aangeboden. Inlichtingen en aanmelding: 0118-634 800. Janneke Dierx - Afgelopen donderdag kregen negentien cursisten van de Middelburgse Janneke Dierxschool een certifi caat uitgereikt. Alle vrouwen hebben in de procestechniek voor twee jaar werk gevonden. Het is - aldus de school - bijzon der dat in één keer negentien 'technische' vrouwen tegelijk afzwaaien en werk vinden. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. De Parel Dom burg, duikcursus, 21 u., aan melden voor 12 u. De Parel Domburg, aquafitness, 9 u., aanmelden voor woensdag 16 u. Het Activiteitenhonk Hof Domburg, knutselfestijn, 10 u. De Parel Domburg, kinderbowlingtoernooi, 14 u., aanmelden voor 12 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Stedelijk Museum Vlissin gen, lezing 'Michiel de Ruy- ter, werkelijkheid en mythe', 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. De Parel Domburg, midgetgolf, 14 u. De Parel Domburg, spelmiddag in het zwembad, 14 u. De Parel Domburg, aquafitness, 9 u., aanmelden voor vrijdag 16 u. Zeeland hallen Goes, vakbeurs over windenergie, 9.30 u. Vrije School Zeeland Middelburg, bazar, 10 u. Wijkvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontactmiddag, 15 u. Parkeerplaats Skandia Sauna Vlissingen, ski-trim uur, 10.30 u. De Parel Dom burg, duikcursus, 9 u., aan melden voor zaterdag 17 u. De Parel Domburg, bowling- toernooi, 16.30 u., aanmel den voor 16 u. Het Activi teitenhonk Hof Domburg, t- shirt schilderen, 10 u. Octopusclub Hof Domburg, kinderfeestmiddag met Koos en Trijn Konijn, 14 u. Sporthal Baskenburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Markt Middelburg, boeken- en verzamelmarkt, 11 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. De Parel Domburg, fitness, 13.30 u., aanmelden voor zondag 16 u. Swerfrust Middelburg, tentoonstelling en verkoop van handge maakte artikelen, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, volksdansen voor echtpa ren, 19.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ont moetingsmiddag, 13.15 u. Het Activiteitenhonk Hof Domburg, trekpoppetjes maken, 10 u. Octopusclub Hof Domburg, kinderfeest middag met Koos en Trijn Konijn, 14 u. De Parel Domburg, rondleiding Kuur- en Beautycentrum, 11.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkverkoop, 9.30 u. Wijkcentrum De Zwaan Oost-Souburg, bingo, 19.30 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 t/m 8 jaar, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u. De Parel Domburg, squashtoernooi, 16.30 u., aanmelden voor 12 u. De Parel Domburg, spel middag in het zwembad, 14 u. Het Activiteitenhonk Hof Domburg, stoel schilderen, 10 u. De Parel Domburg, aquafitness, 9 u., aanmelden voor dinsdag 16 u. Zeeuw se Bibliotheek Middelburg, lezing door de Franse archi tect Laurent Dupont, 20 u. Democratisch koor - Een experimenteel vrouwenkoor in oprichting is op zoek naar leden. Het gaat om een koor dat uit vijf tot tien leden bestaat en een democratische structuur beoogt. Er wordt zonder dirigent gezon gen en de leden maken zelf de muziekkeuze. Die is overigens heel ruim: van shanti's, ballades, klassiek en modern tot eigen composities. Informatie: 0118 - 612 075. (C. Akkermans). Lichaamswerk - In centrum Namaskara in Kapelle wordt op 23 en 24 november een week end gehouden waarin ontspan ningsmassage en lichaamswerk voor vrouwen centraal staan. De dagen zijn bedoeld voor vrouwen die van rust en genieten houden en het fijn vinden op een ont spannen manier met hun lichaam aan de slag te gaan. Het weekend staat onder leiding van Didi van Loon, biodynamisch lichaamstherapeute, en Angèle Nederlof, lichaamstherapeute. Informatie en opgave: 0118 - 467542. Gezondheid - Het ministerie van VROM houdt van 4 tot en met 9 november een nationale milieuweek. Dit jaar heeft deze als thema 'Gezondheid en Milieu, stof tot nadenken'. Bij bibliotheken zijn folders met informatie over het meldpunten netwerk te verkrijgen. Daarnaast heeft de stichting Meldpunten Netwerk een informatieve bro chure gemaakt voor jongeren. Deze is in te zien in de biblio theek of verkrijgbaar door 5 gul den over te maken op giroreke ning 6914656 onder vermelding van Scholierenfolder, naam, adres, postcode en woonplaats. ZVU - De Zeeuwse Volksuniver siteit houdt op woensdag 28 november een voorbeschou wing bij het toneelstuk Spoken in de Middelburgse Stads schouwburg. Toneelcriticus Wil lem Nijssen gaat om 19 uur - voorafgaand op de voorstelling - in op Spoken en andere werken van Henrik Ibsen, de schrijver van het toneelstuk. Israël - De Zeeuwse Stichting Steun aan Israël houdt woens dag 13 november een verkoop dag van Israëlische producten aan de Zandput 19a in Seroos- kerke. De opbrengst is bestemd voor het project Paran: het vruchtbaar maken van een stuk van de Negev-woestijn. De ver koop is tussen 10 en 12 uur en tussen 13 en 17 uur. Sociëteit - Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan de stichting Welzijn Ouderen Platteland Wal cheren in Domburg een bijdrage toegekend van vijfhonderd gul den. Deze is bedoeld voor de aanschaf van liften onder de bil jarts in de ouderensociëteit in Koudekerke. Het fonds helpt ver enigingen, stichtingen en groe pen om plannen en projecten op het gebied van maatschappelijk welzijn uit te voeren. Wie ook in aanmerking wil komen voor een bijdrage kan op de afdeling Wel zijn van de gemeente en in veel bibliotheken de folder 'Een beroep doen op het Juliana Wel zijn Fonds' ophalen. Hierin staan concrete voorbeelden over wel ke organisaties welke zaken kun nen aanvragen. Het fonds haalt zijn geld onder andere uit de BankGiroLoterij, de Lotto/toto en de Krasloterij. Ouder worden - De stichting Welzijn Ouderen Platteland Wal cheren houdt maandag 18 november een informatiemiddag over het thema 'Ouder worden'. Huisarts A. Stutterheim geeft om 14 uur een inleiding over de gevolgen van ouder worden. Hij praat over de veranderingen in het lichaam en manieren om zo fit en gezond mogelijk te blijven. De informatiemiddag wordt gehouden in Amicitia in Aagte- kerke. Dementie - Medewerkers van Thuiszorg Walcheren informeren 12 november ouderen over het onderwerp dementie. De mid dag wordt vanaf 14 uur gehou den in De Zandput in Seroosker- ke en is op poten gezet door de stichting Welzijn Ouderen Platte land Walcheren in samenwer king met de commissie Welzijn Ouderen Serooskerke. Verdienste - De stichting 3 Zeeuwse Wandeldagen houdt jaarlijks een wandelevenement door Zuid-Beveland. Onlangs huldigde deze stichting voor het eerst in haar bestaan een bestuurslid. Penningmeester A. Janse, vanaf de oprichting betrokken bij de Wandeldagen, kreeg de titel Lid van Verdienste omdat onder zijn beleid de stich ting financieel gezond en welva rend werd. Janse moet wegens andere werkzaamheden zijn functie neerleggen en ontving naast het erelidmaatschap een enveloppe met inhoud uit han den van voorzitter J. van Loon. J. van Loon en A. Janse. Wijkgericht werk - Vluchtelin genwerk en SKW Wijkgericht Werk beginnen in november met eon aantal wekelijkse activiteiten in verschillende wijkgebouwen in Middelburg. Zo is er elke maandagmorgen aerobic voor vrouwen. Op dinsdag is er aero bic voor meisjes, hobby-ontmoe ting en sport- en spelontmoe- ting. De activiteiten zijn bedoeld voor iedereen die kennis wil maken met andere bewoners uit de wijk. Informatie: 0118 - 634611 (Mariska Burger). Spreekuur - De oudervereni ging Philadelphia, afdeling Wal cheren, houdt vanaf november wekelijks een telefonisch spreekuur. Ouders van verstan delijk gehandicapte kinderen kunnen iedere maandag tussen 18 en 19 uur bellen om informa tie te vragen over gehandicap- tenvervoer, persoonsgebonden budget, wonen, onderwijs, arbeid en juridische zaken. Phi ladelphia is een protestants/ christelijke vereniging van ouders, vrienden en familie van mensen met een verstandelijke handicap. De vereniging beoogt diegenen die zorg dragen over een verstandelijk gehandicapte te steunen. De vereniging is te bereiken op telefoonnummer: 0118-635 667. Info Points - Europarlementa riër Hedy d'Ancona opende vori ge week vrijdag het netwerk van Info Points. Twaalf van deze informatiecentra voorzien de Nederlandse bevolking voortaan van nieuws en ontwikkelingen binnen de Europese Unie. De Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg is één van deze twaalf Info Points, die overigens pas later echt geopend wordt. Hulpdienst - De Vlissingse af deling van de Socialistische Partij is op 30 oktober begonnen met een telefonische hulpdienst. Hier kunnen mensen terecht met vragen op het gebied van bijvoorbeeld huursubsidie, bij zondere bijstand, kwijtschelding gemeentelijke- en waterschaps belastingen. De dienst is te bereiken op telefoonnummer 0118 - 417 650 en houdt op woensdagavond van 19 tot 21 uur telefonisch spreekuur. Cliëntenbond - De Cliënten bond Zeeland houdt op woens dag 6 november een themamid dag over het onderwerp 'Cliënt en arbeid'. De middag begint om 14 uur in Het Trefpunt aan de Vlissingse Bakkersgang. De secretaris van de bond geeft een inleiding over Arbeidsrehabilita tie en twee arbeidsconsulenten van Emergis vertellen over hun werk. Na de pauze is er een videofilm over vrijwilligerswerk en een uitleg over de gemeente lijke inspanningen ten aanzien van werkzoekenden door Dick Groot Koerkamp van het Jeugd- WerkGarantieplan. Een lid van het landelijke bestuur geeft infor- matie over onderlinge steun. Discriminatie - De werkgroep Vlissingen-Middelburg Mozaïek- stad houdt van 9 tot en met 17 november een aantal activiteiten onder de noemer 'Geen discrimi natie maar communicatie'. De werkgroep is een samenwer kingsverband tussen verschillen de organisaties uit beide steden dat jaarlijks laat zien hoe kleurrijk de samenleving is geworden. De Mozaïekstadweek wordt zater dag 9 november geopend door de Middelburgse wethouder E. van Brummelen in het pand Schepenenhof 1-3 in Middel burg. Daar is ook een expositie over hindoeïsme te bezichtigen. Verder zijn er ondermeer een Caraïbische avond, interculturele sportdagen, jamsessies en kin deractiviteiten. Informatie: 0118 - 414660 (Sociaal Cultureel Werk Vlissingen). Druggebruikers - De stichting Huiskamerproject voor Drugge bruikers (HKPD) uit Vlissingen bracht vorige week haar jaarver slag over 1995 uit. In het verslag wordt stilgestaan bij de fusie met het Zeeuws Consultatiebu reau voor Alcohol en Drugs, het project straathoekwerk en con tacten instellingen uit België en hulp van het HKPD bij het begin nen met een methadonprogram- ma in Letland. Daarnaast zijn er cliëntenoverzichten, verslagen van werkzaamheden en een financieel overzicht. Fosforovengas - De leiding voor transport van fosforoven gas (FOG) van Hoechst naar de Elektriciteitsproductiemaat schappij Zuid-Nederland (EPZ) wordt op woensdag 13 novem ber officieel in gebruik genomen. Genodigden krijgen een korte rondrit over het bedrijfsterrein van Hoechst Holland en vertrek ken vervolgens naar de kolen- eenheid van EPZ. Daar stelt Commissaris van de Koningin W.T. van Gelder de FOG-lijn offi- cel in gebruik. RPF/GPV - RPF/GPV Middel- burg/Arnemuiden houdt op maandag 11 november een ver kiezingsavond in de Morgenster- kerk (voorheen de Getuigenis- kerk) in Middelburg. L.M. Luit- wieler, lijsttrekker van de partij encombinatie, spreekt hier over christelijke gemeentepolitiek in het nieuwe Middelburg. De frac tievoorzitters van de Tweede Kamer, L. van Dijke en G. Schut te, belichten actuele politieke zaken. De zaal kan in discussie gaan met de sprekers en de nummers 2 en 3 van de Middel burgse lijst; J.J. Siereveld en S.P. Sijnstra. De bijeenkomst begint om 20 uur. De blues- en rock 'n rollband Crosshead The Southside Horns treedt zondagmiddag (10 november) op in café t Schuttershof in Middelburg. De cd 'Say no More' van de Schouwse coverband werd vorig jaar nog genomineerd voor één van de Zeeuwse Pop prijzen. Crosshead The Southside Horns is een achtkoppige forma tie die alleen covers brengt. De band bestaat sinds 1991 en bouwt sinds die tijd een stevige live-reputatie op. De eerste cd van Crosshead The Southside Horns - Say no More - werd in 1995 uitgebracht en vervolgens gelijk genomineerd in de catego rie 'beste cd' van de Zeeuwse Popprijzen. Uit de toelichting van de jury: „Live is Crosshead een dijk van een band, die regel matig heeft bewezen met hun dampende, haast Amerikaans aandoende presentatie een groot publiek aan het swingen te krijgen. Op Say no More wordt de reputatie van Crosshead bevestigd als een uitstekende, evenwichtig en muzikaal perfect spelende coverband". Cross head The Southside Horns bestaat uit Kees de Feiter (zang), Steve Huggett (gitaar/zang), Koert Rouw (gitaar/zang), Maus Bom (bas/zang), Wolfert Jume- let (toetsen), Fred Hazebroek (drums), Rinus Zuidweg (trom pet) en Ko Zuidweg (sax). Het optreden in café 't Schuttershof begint om 16.30 uur en is gratis toegankelijk. ItlAATSCHAPPELIJKE XORG WALCHEREN Voor informatie, bel (0118) 684000 maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur en van 13.30 tot 14.30 uur. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: B. Duisterhof, 19 uur: A.C. Verweij. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: J.P.J. Voets, 15 uur: A. Schaap. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: P.H. Zaadstra. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur en zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 10 uur: H. Stam. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: geen opga ve ontvangen. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: S. Ridder-van Meggelen. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: S. Ridder-van Meg gelen (in de Geref. kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: B. Ridder (in de Geref. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: geen opgave ontvangen, 14.30 uur: B. Ridder. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: dienst. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. C.J. Weeland. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: C. Ste ging, 19 uur: N. Bakker en C. Steging. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: C. Kleij. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: Tj. Barnard. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrordeerste zaterdag van de maand 17 uur: protestantsedienst, twee de, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos. Olmenlaan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: J. Veen. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: B. de Haan. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: B. de Haan (in de Geref. kerk). MELISKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: J.A. Murre. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 19 uur: geen opgave ontvangen. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: geen opgave ontvangen. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. Barmentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 17 uur: G. Pennekamp. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A. Bruin. Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: Grootjans. ST. LAURENS Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo.: geen dienst. Petruskerk. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: G. Kalks- ma. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Ter Reede. Zo. 19 uur: R. Kattenburg. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: F. Buysse. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161Zo. 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: C. Vreugdenhil. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: P. Bakker. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: J. Slootmans. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur en wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur., Eerste en derde zaterdag 9 uur. Zo. 10.30 uur. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: G. Pennekamp (in de Geref. kerk). Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: G. Pennekamp, 17 uur: G. Warner. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11. Zo. 9.30 en 14.30: G.F. Overweg. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans (SOW-dienst in 'Moria'), 19 uur: Spaans. Aagtekerke, DomburgWestkapelle, Zoutelan- de, Meliskerke, Koudekerke en Biggekerke: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 571234. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag. A. Stutterheim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: R. Oosterhof, Gerbran- dystraat 176, Vlissingen, tel. 465326. Patiënten tandartspraktijk P. Mall and, Tobago- laan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Stro- menwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 635565. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, tel. 461593. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 471140. Middelburg: van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: J. Drijdijk, tel. 626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: A.J. Diender, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen, tel. 410910. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: dienst. OVERIGE DIENSTEN Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 370. Zo. 10 uur: C. Brakema, 17 uur: P.H. Zaadstra. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. MIDDELBURG OOST-SOUBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11, Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: J.J. Tanis, 14 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: J. Brummelkamp. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: W.A. v.d. Berg. 14.30 uur: J.S. Koops. De Hoek steen. Roozenburglaan 22. Zo. 10.30 uur: S.F.C.M. van Wouwe-Snepvangers en B.J.W. Schelhaas. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo. 10 uur: G.J. Smit. De Morgen ster. Zo. 10 uur: B.J.W. Schelhaas. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: C. Balk. Wijkge- meente Geref. Bond (in de Ontmoetingskerk). Zo. 10 uur: P.C. Hoek, 17 uur: L. Wüllschleger. Oost- kerk (in Stadsschouwburg) Zo. 10 uur: A.C. Ver weij. Koorkerk. Zo. 10 uun.Tj. Barnard. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 uur: J.A. Roose, 16.30 uur: G.F. Overweg. Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: G. Keizer. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: G. Keizer (dienst in de Kanaalstraatkerk), 19 uur: L.A. Woltering. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand 9 uur. Zo. 19 uur: B.J.W. Schelhaas. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur: H. Swart. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za. 9.30 uur ere dienst, 10.30 uur: bijbelstudie. R. v.d. Wal. 1 VEERE Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: geen opgave ontvan gen. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 10 uur: dienst in Middelburg. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: P. Deddens. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Do. 7 november t/m wo. 13 november HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: J.L.F. Wortel- boer, Korendijk 36, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: B. Bosch, Bad huisstraat 81. tel. 412233. Zondag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel. 413933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Prins Bernhardstraat 2, Arnemuiden, tel. 601308. Zon dag tot 24 uur: H. Meijer, Kanaalstraat 70, Oost- Souburg, tel. 461212. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag: G. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostka pelle, tel. 581276. Klassiek Homeopaten, van vrijdagavond t/m zon dag: M.C. van Haaren, tel. 625369. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandicapten, 684000 Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland": 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 9-12 uur, 613362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 673333. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 413880. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 633333.

de Vlissinger | 1996 | | pagina 17